Eu Scorpion, el Capricorn

Ne intelegem perfect de un an jumate. El vrea sa plece in strainatate sa munceasca sa faca un viitor pentru noi. Eu trebuie sa stau aici pentru master, sunt abia anul 1.Mi-e frica sa nu intervina distanta aceea de care tot am auzit ca intervine la un moment dat, cand cei doi sunt departe unul de celalalt. El imi zice ca nu am de ce sa-mi fac griji, ca se va intoarce tot la mine si ca isi doreste sa fim o familie.Voi ce credeti? Am nevoie de pareri si poate de un sfat, de ce nu?Precizez faptul ca il iubesc foarte mult, cu toate acestea pun cariera pe primul plan. Gresesc cumva?
dora_dora
Postat pe 16 Martie 2012 20:21
Buna Dora!Eu sunt Scorpion iar sotul meu Capricorn,suntem casatoriti de 21 de ani avem doua fete (20 si 17)pot spune ca relatia mea cu el a fost la inceput exact asa cum povestesti tu,adica el plecat iar eu in orasul meu.Crede-ma nu este usor,dar l-am iubit atat de mult si inca ne iubim si pt asta am luptat si am trecut peste prejudecati,ne-am acordat incredere unul celuilalt si totul a functionat.Gandeste pozitiv si nu-ti lasa cariera,termina ce ai inceput si dupa mergi dupa el,daca este sa fiti impreuna asta se va intampla,daca nu lucrurile vin de la sine.Daca ii e dor de tine_te cauta,daca te vrea_iti va spune,daca ii pasa_iti va arata,dar daca nu,inseamna ca nu merita sa iti pierzi timpul cu el.Iti doresc multa fericire si sa iei cea mai inteleapta alegere.
garbo201426
Postat pe 24 Martie 2012 20:51
cred ca totul va fi bine,sincer,nu te mai ingrijora,ca si-asa nu scoti nimic bun din ingrijorat.
roaga-te si va influenta foarte mult.
daniilia
Postat pe 2 Aprilie 2012 00:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce faci cand nu iti mai place viata ta ??? Si nu ai nici cum sa o schimbi ! 19 De la: garbo134266 22 August 2010 20:49
card de sanatate pierdut,problema urgenta 5 De la: garbo_455882 26 Noiembrie 2016 20:11
Raylor Sole Golf Clubs 1 De la: servers9 15 Iulie 2010 10:47
Cum credeti ca arata urmatoarele specimene? 191 De la: bestia_luptatoare 20 Decembrie 2009 17:05
cum i priviti pe tinerii din ziua de azi? 57 De la: ANTA 29 Iulie 2009 16:59
Setari Cookie-uri