O vreau inapoi

Va rog , am nevoie de cineva sa imi raspunda .. am ajuns intr-o stare foarte grava ... au trecut 2 luni si ma simt si mai rau.
Stefan_Sabin_1
Postat pe 2 Aprilie 2014 15:44
Eu oricat incerc sa-mi "racesc gura " cu pareri, tot degeaba.

Tu, ori esti capos rau ori faci experiment cu tine in privinta suferintei?
Nus' cum naiba nu-ti dai seamam din cate pareri/sfaturi bune ai primit
aicea sa alegi dar, nu contenesti cu strigatu' "ca te simti mai rau".

Stefane, tu pe ea n-o s-o mai ai nici de cea mai uricioasa fiinta de pe fata pamantului daca o tii tot asa!
Cin'te-a pus sa manci "bomboana"? ha! Aia ti-a facut si mai rau, sa-ti fie invatare de minte si sa te concentrezi pe comportament de barbat matur.Punct!
pitiTa_
Postat pe 2 Aprilie 2014 16:11
Ti-am trimis un mesaj, te rog uita-te la el. Stiu , sunt foarte prost ca ma las condus de sentimente... sunt perfect constient de toate dar tot ce fac e sa ma iau dupa cum imi spune inima ...
Stefan_Sabin_1
Postat pe 2 Aprilie 2014 16:16
Mda si daca inima ti se imbolnaveste dupa
ce mama melcului te mai iei?
...mno, ca tu ai fi vre-un "cip-ciborg" in virtual care simte ca-l dirijeaza mai bine inima decat creierul!

A! apropo, creier ai? ...sau esti in "studiu de fezabilitate" ca idee?!
pitiTa_
Postat pe 2 Aprilie 2014 16:37
Salut Stefan, toti cei care ti-au dat sfaturi au dreptate.eu m-am despartit de azi de fosta si ea sta in bloc cu mine exact sub apartamentul meu si iti dai seama ca am sansa sa o vad zilnic si eu nu doresc acest lucru.sincer... cel mai bine pentru tine e sa o lasi in pace.saptamana trecuta s-a despartit ea de mine si eu tineam mult la ea insa daca ea asa a vrut i-am dat libertate si nu am cautat-o insa a doua seara spre surprinderea mea ea mi-a dat mesaj ca ii este dor de mine si sa ne vedem sa ne impacam etc sa vorbim si i-am oferit o a doua sansa insa acum mi-am dat eu seama ca nu merita si ca ea a dorit sa se intoarca pentru ca ii era urat fara mine mai ales ca ii faceam mofturile si alte chestii.deci daca vrei sa o recastigi las-o ca o sa te caute ia si fii indiferent aratai ca nu te doare ca v-ati despartit si ea va regreta si te va dori mai mult insa iti spun sincer ca a doua oara deja nu mai e acelasi farmec. nu iti fa vise desarte pentru ca nu va mai merge asa cum iti doresti tu.daca vrei ia in considerare ceea ce ti-am spus daca nu fa cum stii tu mai bine.
NimeniAltu
Postat pe 2 Aprilie 2014 18:54
sabin, te alinti.

ar trebui sa-ti schimbi avatarul, nu cred ca fata ti-a dat accepul sa-i postezi fotografia pe garbo sau oriunde pe net.

Eugenia_
Postat pe 2 Aprilie 2014 20:03
Mersi NimeniAltul . Aveam nevoie si de un sfat din partea unui barbat . O sa o ignor de acum incolo ,total. Probabil o sa-si dea seama mai tarziu ca a gresit . Acum a pus ochii pe altcineva... dar e ok. Sincer , daca in momentul asta mi-ar spune sa reluam relatia ..m-as simti putin prost , jenat , dupa cate mi-a spus si cat de rece s-a comportat cu mine. Dar totusi sper sa isi dea seama mai tarziu de toate.
Stefan_Sabin_1
Postat pe 3 Aprilie 2014 01:50
du-te pe un site, pentru barbati !
_Isis_
Postat pe 3 Aprilie 2014 07:27
unde-i ala ca ma duc si io...
Fss_ssu
Postat pe 11 Iunie 2014 21:48
Dupa atatia ani as vrea sa te intreb,ce ai facut,ai pierdut realatia ,ai mers mai departe si esti bine asa?
garbo_472759
Postat pe 17 August 2017 21:38
De la: quasaria, la data 2014-03-03 07:29:48stefan, daca dupa tot ce s-a discutat aici tu ai tras concluzia ca mai bine "te prezinti cu un buchet de flori", probabil n-are sens discutia. Fiecare femeie - sau barbat - care ti-a raspuns pe forumul asta a incercat cum a putut sa iti spuna ca asta nu inseamna romantic. Inseamna pampalau. Eu sint ceva mai directa, pardon daca iti zgaraie inimioara ta de plush.
Ar fi totusi bine sa tii minte, ca sa nu o duci din esec in esec, ca orice fiinta feminina, mai ales una cu personalitate, dincolo de orgolii si de setarea ierarhiilor isi doreste pe cineva la fel de puternic, sau mai puternic decit ea. Orice fata si femeie vrea alaturi un el pe care sa poata sa il admire. E in genele noastre, daca vrei. Tine de supravietuirea speciei. Dincolo de fitzele mondene, o femeie asa a selectat intotdeauna: si probabil intotdeauna asa va selecta. Pentru ca femeile nasc. Si puiul are nevoie de protectie. Iar protectia nu va veni de la un plingacios sensibil si diafan. E cinic, dar e o chestiune instinctuala.Si da, sint greseli de comportament macho care sint ireversibile. Dar cealalta extrema, la care esti tu acum, e tot ireversibila.

Din nefericire pentru exemplarele masculine fragile psihic traim intr-o perioada in care o femeie poate fi puternica. Depinde de tine daca esti suficient pentru ea sau nu. In momentul in care te incaleca, nu esti suficient. Nu conteaza de ce - conteaza ca te domina. Si daca te domina, da, esti papusa ei de care se plictiseste si o arunca.


Quasaria sau cum te-o fi chemand, lumea a mai evoluat de la aerele macho de doi lei cu iz de Ev Mediu, indiferent ca vin din partea barbatilor sau a ... femeilor. A descoperit inclusiv valoarea iubirii, a empatiei, sentimentelor reale, adica cele degrevate de orgolii, trufii si alte iluzii ale puterii. Ma rog, cei inteligenti, nu toti.

In contrapartida se vede si ca specia umana nu poate da inainte cu oameni ramasi la stadiul de instincte si orgolii penibile, cum dovedesc postarile de pe forumul asta, cu cele care gandesc ca daca un barbat nu e autoritar (asa cum intelegi tu autoritatea), nu te raneste si nu te ignora, nu e barbat, nu-l poti admira si nu-ti poate proteja puiul... daca tu ai asemenea criterii pt. a iubi si admira un barbat, in dauna unor calitati reale, esti de plans. Inca ceva, suntem mult mai vulnerabili in interiorul nostru decat crezi iar tampenia de a parea mai "puternic" decat esti, e o politica a prostilor.
Si prostii isi complica viata inutil.
Cat despre subiectul propus, fata aia nu merita investitia lui sentimentala, nu-i impartasea sentimentele si cu siguranta in tot acest timp, el a inteles lucrul asta si a eliminat din viata sa persoana care sa-l traga in jos.
Damiana_Sararu
Postat pe 19 August 2017 11:37

Dumnezeule Mare!...


Totala si intratabila ... demantelare socio-emotionala!

garbo101426
Postat pe 19 August 2017 14:04
De la: garbo101426, la data 2017-08-19 14:04:32
Dumnezeule Mare!...


Totala si intratabila ... demantelare socio-emotionala!



De ce demantelare socio-emotionala, 426?
Damiana_Sararu
Postat pe 19 August 2017 14:23
In caz ca mi te-ai adresat, 426 eu n-am luat in discutie cazul acelui baiat. Dumnezeu stie ce l-o fi atras la fata aia, care clar nu dadea doi bani pe el...
Eu am facut niste precizari care mi se par de bun-simt chiar daca nu-s poate acordate la societatea in care traim. Dar ne putem alege oamenii cu care sa rezonam... De ce ar vrea o femeie cu dorinte normale sa aiba alaturi un barbat indiferent la nevoile ei, daca nu si agresiv (poate si fizic) ca sa-i arate ca-i barbat, adica ce propunea quasaria? Atentie, nu spun prin asta ca antidotul la macho e un pampalau sau unul care sa sufoce cu afectiunea sau gelozia lui. Doar ca un barbat este puternic atunci cand are demnitate, principii, cand sta pe picioarele lui dar nu o face ostentativ, cand poate proteja, nu daca ignora si se comporta ca un macho. Doar o femeie care nu se considera valoroasa in sinea ei, indiferent de ceea ce emana social, accepta un comportament de genul asta, ca semn al puterii barbatului.
Damiana_Sararu
Postat pe 19 August 2017 15:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre relatia mea ..daca o pot numi asa 10 De la: anna_gratiela 1 Martie 2010 12:00
roscata 4 De la: garbo020337 2 August 2009 14:01
Parintii isi baga nasul 104 De la: carmenpred 27 Septembrie 2010 00:02
Chip de inger, dar realitatea este suferinta. 17 De la: blonda_no1 12 Ianuarie 2011 14:36
vreau sa-l despart 151 De la: Thor_again 14 August 2010 19:07
Setari Cookie-uri