:)

Iote ce cascalana...

http://gifs.gifbin.com/062012/1339092433_glass_sliding_door_fail.gif

Rotty
Postat pe 17 Ianuarie 2014 08:56
Conform ultimelor studii a reiesit ca punctul G la femei se afle la sfarsitul cuvantului shopping ....
Rotty
Postat pe 19 Ianuarie 2014 21:07


O căsnicie fericită este atunci când o jumătate sforăie
iar cealaltă jumătate nu aude.
barboneli
Postat pe 19 Ianuarie 2014 21:17
asa e, LI
vivacedonna
Postat pe 19 Ianuarie 2014 21:23
Din seria "Barbatii sunt cei mai buni bucatari" ep.1 Barbatii si gratarul- Cand un barbat declara ca el va gati azi(gratar) se declanseaza urmatoarea serie de evenimente: femeia cumpara mancare, face salata, curata legumele.Pregateste carnea pentru gratar, o pune pe tava cu toate ustensilele necesare si o duce afara unde barbatul sta deja cu o bere in mana in fata gratarului. Si aici vine punctul cel mai important: Barbatul aseaza carnea pe gratar ! Apoi femeia aduce tacamurile si farfuriile.Informeaza barbatul ca mai e putin si se arde carnea.El mai cere o bere si se ocupa de situatia de urgenta.Urmeaza alt moment decisiv:Barbatul ia carnea de pe gratar si o da femeii! Femeia aranjeaza farfuriile,salata,painea,tacamurile servetelele si sosurile si aduce totul afara, pe tava. Dupa masa femeia strange totul si spala vasele. Toti il lauda pe barbat pentru priceperea lui.Barbatul o intreaba pe femeie cum i-a placut faptul ca nu a fost nevoita sa gateasca si cand vede ca e cam botoasa ajunge la concluzia ca pe femei oricum nu le poti multumi niciodata !

Asta la tema "bucatarie" , ca restu-l stim
Rotty
Postat pe 20 Ianuarie 2014 12:23
http://i7.tagstat.com/p1/0/h1uubmULqKW014qXy7zbOAFuNdnXl0wm3b-n59GoMnYr2osSQoJxrw==.jpg
Rotty
Postat pe 20 Ianuarie 2014 14:37
vivacedonna
Postat pe 20 Ianuarie 2014 14:43
http://1.bp.blogspot.com/-qoIdx9MIcqA/UB0oLTtgI9I/AAAAAAAABYg/687YNjO9Ao8/s1600/315322_4270799487660_564675044_n
Rotty
Postat pe 26 Ianuarie 2014 09:41


O tânără vine la doctor cu un bebeluş în braţe.
TÂNĂRA: Domn doctor, cred că micuţul e bolnav. Deşi mănâncă bine, a pierdut 300g în ultima săptămână.
DOCTORUL: Nicio grijă, rezolvăm. Suge la piept sau îi daţi lapte praf?
TÂNĂRA: De la piept, domnule doctor.
DOCTORUL: Atunci vă rog să vă dezbrăcaţi ca să vă examinez.
Tânăra îşi dă bluza jos, îşi desface şi sutienul. Doctorul îi palpează sânii, o mulge, examinează îndeaproape sfârcurile şi, în cele din urmă, nedumerit, pune gura şi suge de la ambii sâni. Apoi, radios, pune diagnosticul:
DOCTORUL: Bineînţeles că slăbeşte copilul, dumneavoastră nu aveţi lapte, doamnă!
TÂNĂRA: Normal. Eu sunt mătuşa copilului, dar oricum, îmi pare bine că am venit cu el azi!

v
Era odată un doctor care, la orice consultaţie, îţi spunea că ai hemoroizi. Într-o zi, merge la el un tip ce-şi rupsese mâna cu o zi înainte.
- Din cauza hemoroizilor, spuse, ca de obicei, doctorul.
- Cum aşa? Doar eram la cules de mere şi s-a rupt craca cu mine. Ce treabă au hemoroizii cu asta?
- Păi, dacă te-a mâncat în fund să te urci în copac...
barboneli
Postat pe 27 Ianuarie 2014 13:51
La un sanatoriu, in Somalia, se aude o voce: – Sooorrraaaa, un paianjen! – Vin imediat! zice sora, care era ocupata… Mai trece putin timp. – Sooorrraaaa, un paianjen! – Vin imediat! zice sora, care era, inca, ocupata. Mai trece putin timp. – Unde ma duci, bestie?!
edelweiss_3881
Postat pe 27 Ianuarie 2014 17:51
Undeva in România, ninsoare abundentă, zapadă multă pe carosabil, trafic îngreunat...
Un camion e urmat la mica distanta de un BMW X6. BMW-ul se chinuia sa depaseasca camionul, la un moment dat aceasta din urma intra in depasire si cand ajunge in dreptul cabinei camionului coboara geamul si o blonda superba, dragalasa, si cu ochi albastri, striga soferului din camion:
- Hei! Sunt Cristina blonda! Vezi ca-ti cade marfa din camion in spate!
Soferul nimic, se uita la ea intoarce capul si ruleaza cu aceiasi viteza.
Se repeta faza de cateva ori, incercare de depasire, claxoane si acelasi rezultat...
La un moment dat, camionul trage pe dreapta la o parcare.
Vizibil iritata ca bunele ei intentii au ramas in zadar, Cristina blonda merge direct la tip:
- Auzi, sunt Cristina blonda si de o ora iti tot spun ca pierzi marfa din camion. Esti surd sau faci pe smecherul?
- Sunt Vasile, sunt brunet, nu sunt surd, nu sunt smecher, sunt de la drumuri si imprastii sare pe drum...

Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2014 11:31
Luati pietre in buzunare , ca nu-i de gluma

http://stream1.gifsoup.com/view6/2514690/strong-wind-o.gif

Rotty
Postat pe 29 Ianuarie 2014 11:35
toate autostrazile din Romania sunt blocate.
2 din cauza zapezii , iar restul la faza de proiect
vivacedonna
Postat pe 29 Ianuarie 2014 11:44
http://img.izismile.com/img/img5/20121211/1000/2012s_most_bizarre_gifs_20.gif
Rotty
Postat pe 1 Februarie 2014 12:47
Cum au sarbatorit vedetele noastre 10 ani de facebook

Alex Velea si-a tatuat un like.
Viorel Lis e inca suparat pe Mark Zuckerberg ca anul nasterii incepe doar cu 1800.
Victor Ponta se gandeste la o modalitate de a pune taxa si pe facebook.
STS inca incearca sa localizeze pe ce adresa trebuie sa intre pe facebook.
Traian Basescu nu cunoaste multe despre facebook dar a cerut Guvernului sa faca modificari la regulamentul de utilizare al site-ului.
Bianca Dragusanu neaga ca i-a dat like lui Cristea pe facebook.
Antonia a primit like de la Mark Zuckerberg.
Marian Vanghelie is now friend with Dexonline.
Gigi Becali a cerut sa foloseasca facebook in regim deschis.
Patriarhul Daniel a participat la slujba de sfintire a contului de facebook al Catedralei Mantuirii Neamului.
edelweiss_3881
Postat pe 5 Februarie 2014 14:28
Ajunge un chinez in Chisinau, cu niste afaceri. Nu cunoaste nici un cuvant in romana, dar ii era foame cumplit. Intra el intr-o cantina cu gandul ca, cineva o sa comande ceva de mancare, iar el auzind denumirea o sa comande la fel. Asteapta el un pic, intra un student si comanda un ceai. Chinezul se apropie si el: – Teai. Ia el ceaiul, dar simte ca foamea nu a trecut deloc. Mai asteapta un pic, iar intra un student situatia se repeta.. Ceai … Teai… Se hotaraste sa mai astepte. Vede ca intra un domn mai in varsta, se gandeste chinezul ca acesta o sa manance si se apropie sa auda mai bine comanda. Comanda omul macaroane cu branza, si imediat si chinezul:
- Matatoane ciu blinta.
- Ce?
- Matatoane ciu blinta.
- Ceeeee?!?
- Tiai.
edelweiss_3881
Postat pe 5 Februarie 2014 14:32
o blonda consultata de ginecolog:
- d-soara, aveti pierderi mai in timpul menstruatiei?
- eh... 500-600 de euro...

vivacedonna
Postat pe 5 Februarie 2014 14:34
FABULA UNUI... ZGARCIT


Din lunga delegatie se-ntoarce un barbat.

Nu stiu cum s-a facut de n-a telefonat

nevestei, cum facea de obicei...

N-a vrut sa cheltuiasca alti doi lei.

S-a-nfiintat acasa, total neasteptat,

cand ea dormea, de altul imbratisata-n pat.

Iar omul nostru, fara tambalau,

si-a insfacat valiza... s-a dus pe drumul sau...

S-a asezat pe-un bolovan, chiar langa bloc.

a tras dintr-o tigara... a tras din ea cu foc.

Cotrobaind nadragii, dadu de telefon.

Suna acasa: "Draga, te sun de pe peron...

Voi fi cam intr-o ora acas', te pup, Ion !"

Si ce crezi c-a gasit cand s-a intors acasa ?

In cada, apa calda-l ademenea spumoasa,

prosoapele de baie, halatul flausat...

Mancarea aburinda il astepta pe masa

iar vinu-n frapiera parea c-a transpirat...



S-a scarpinat la ceafa barbatu' si a zis: "Hei !

Mai mai sa-mi pierd familia, ca sa salvez doi lei..."


ei...?
garbo_19362
Postat pe 5 Februarie 2014 15:25
vivacedonna
Postat pe 5 Februarie 2014 15:45
Inaintea unei mari batalii, comandantul le spune soldatilor:
-Soldati, azi e ziua cea mare! Vom lupta pana la unu!
Din multimea se aude o voce timida:
-Domn’ comandant…da’ n-am putea sa luptam pana la doua si dupa masa sa fim liberi?
Rotty
Postat pe 5 Februarie 2014 15:46
garbo_19362
Postat pe 5 Februarie 2014 17:20
Distrati-va cu perlele altora mai cunoscuti in lume !!!
"Unii crede că numa' românii e proşti"

Niciodată nu am vrut să merg în Japonia. Pur şi simplu, nu îmi place să mănânc peşte. Şi ştiu că peştele este foarte popular în Africa. Britney Spears


Unde va avea loc Festivalul de la Cannes anul acesta? Christina Aguilera

Fumatul ucide. Dacă mori, atunci ai pierdut o parte importantă din viaţă. Brooke Shields
China este o ţară mare, locuită de mulţi chinezi. Charles De Gaulle
În opinia mea, căsătoriile dintre homosexuali ar trebui să fie între o femeie şi un bărbat. Arnold Schwartzanegger
Am fost recent în turneu în America Latină. Singurul meu regret este că nu am aprofundat limba latină în şcoală, ca să pot să port şi eu o conversaţie cu oamenii aceia. Dan Quayle (44th Vice President of the United States)
Cred că nimeni nu ar trebui să îşi scrie autobiografia până nu moare. Samuel Goldwyn
Cel mai bine mă simt atunci când sunt fericită. Winona Ryder

Dacă încep să gândesc prea mult, intru în panica. Pamela Anderson
Mai ţineţi minte că trupa Beatles s-a destrămat, fiecare membru şi-a făcut proiecte solo şi după aceea s-au reunit şi au devenit mai puternici? Kelly Rowland
Cel mai frumos gest de afecţiune este să împarţi patul cu altă persoană. Michael Jackson
Nu sunt prost. Pur şi simplu, uneori nu gândesc. Colin Farrell
Mă îmbrac sexy, dar nu într-un mod evident, ci într-un mod virginal. Victoria Beckham
M-aş sinucide dacă aş fi la fel de grasă ca Marilyn Monroe. Liz Hurley
Exact aşa s-a întâmplat cu Imperiul Roman. Nu avea toată lumea de acolo sifilis? Şi aţi văzut că după aia, imperiul a fost distrus de un vulcan. Joan Collins
Dacă nu exista electricitatea, ne-am uita la televizor la lumina lumânării. George Gobel
Dumnezeu m-a făcut aşa frumoasă. Dacă eram urâtă, mă făceam profesoară. Linda Evangelista

Sunt atât de deşteaptă acum.Toată lumea îmi spune: "Dă-ţi bluza jos!". Sorry, nu fac asta! Ştiu că vor să profite de mine. Nu sunt proastă! Paris Hilton
Iau lecţii de franceză, pentru că ştiu că toţi europenii vorbesc franceza şi nu vreau să spun prostii când mă duc acolo. Paris Hilton

Zebra nu îşi schimbă petele. Al Gore (45th Vice President of the United States )
Consider că modeling-ul este ceva ce fac pentru populaţia de culoare în general. Naomi Campbell
garbo_19362
Postat pe 5 Februarie 2014 17:21
o blonda conducea atit de prost incit GPS-ul i-a zis: '' in 50 m trage pe dreapta, ca eu cobor''



nasterile sunt de 3 tipuri:
1. spontane - cind nevasta naste la o luna dupa casatorie
2. tardive - cind nevasta naste la 2 ani dupa moartea sotului
3. extrauterine - cind naste secretara




un autobuz plin cu soacre care mergeau la picnic a facut accident si niciuna nu a supravietuit. fiecare ginere in parte si-a jelit soacra o sapt, cu exceptia unuia care a plins mai mult de 2 sapt. cind a fost intrebat de ce plinge el atit de mult, rasp a fost : '' pt ca soacra-mea a pierdut acel autobuz''
vivacedonna
Postat pe 5 Februarie 2014 18:03
doi prieteni povestesc la un pahar...
- cum sa-mi surprind iubita de ziua indragostitilor?
- prezinta-i-o sotiei.

vivacedonna
Postat pe 5 Februarie 2014 18:07
Sa radem la inceput de saptamana !




O doamna doreste sa cumpere un papagal si la piata se adreseaza unui vinzator in acest scop:
- Puteti sa-mi vindeti vreun papagal?
- Bine-nteles! Va pot oferi acest papagal la pretul de 800.000 lei.
- Oh! Este prea mult! Ceva pentru buzunarul meu nu aveti?
- Va pot oferi acest papagal la pretul de 150.000 lei, dar trebuie sa va atentionez ca a fost la un bordel si vorbeste numai prostii!
Femeia se gindeste ca il va dezvata de acest viciu si-l cumpara. Il duce acasa si-l pune in colivie. Ajuns aici, papagalul incepe sa vorbeasca:
- Meserie! Casa noua, matroana noua, e tare aici!
Vin fetele de la scoala. Papagalul:
- Meserie! Casa noua, matroana noua, fetite noi, e tare aici!
Seara vine sotul. Papagalul:
- Meserie! Casa noua, matroana noua, fetite noi, cunostinte vechi......... Salut Vasile!

garbo_19362
Postat pe 5 Februarie 2014 18:25
De la: vivacedonna, la data 2014-02-05 18:03:59o blonda conducea atit de prost incit GPS-ul i-a zis: '' in 50 m trage pe dreapta, ca eu cobor''



nasterile sunt de 3 tipuri:
1. spontane - cind nevasta naste la o luna dupa casatorie
2. tardive - cind nevasta naste la 2 ani dupa moartea sotului
3. extrauterine - cind naste secretara




un autobuz plin cu soacre care mergeau la picnic a facut accident si niciuna nu a supravietuit. fiecare ginere in parte si-a jelit soacra o sapt, cu exceptia unuia care a plins mai mult de 2 sapt. cind a fost intrebat de ce plinge el atit de mult, rasp a fost : '' pt ca soacra-mea a pierdut acel autobuz''
[/quote


garbo_19362
Postat pe 5 Februarie 2014 18:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 18 De la: garbo255223 9 Mai 2018 18:52
A luat cineva ColonHelp? 6 De la: adriana_neacsu26 20 Iulie 2012 17:05
hello 2 De la: garbo243576 16 Mai 2012 17:41
Eu am incercat rithual silhouette 99 De la: garbo_12370 7 Martie 2016 17:53
M-AM BRONZAT PREA TARE 47 De la: xxlanita 10 Iunie 2011 15:32
Setari Cookie-uri