Miting impotriva cainilor maidanezi!

dar mai oameni , buni si educati de ce trebuie sa va jigniti si sa va vorbiti asa de urat cand de fapt lucrurile sunt doar praf in ochii oamenilor iar stirile manipuleaza lumea aratand obsesiv acealeasi imagini , aceeasi cativa maidanezi pe care au avut norocul sa ii stanga !pentru ca pe strazi si in tot bucurestiul situatia este neschimbata ! totul este la misto . iar voi va sfasiati degeaba ! legea este necesara , dar mai necesara este aplicarea ei nu ca si asa zisa sterilizare care o fost praf in ochii tuturor!
garbo_19362
Postat pe 13 Septembrie 2013 14:19
De la: magdabeauty, la data 2013-09-08 02:08:14Huooo, cum dracu' sa-ti faca o singura persoana/caine rau si sa le faci rau la toti????!!!!!!!!!!!
Esti pe medicamentatie, ca sa stiu, macar...despre ce-i vorba in propozitie?!
Ia si te impusca tu, ca-mi pari mult prea tulburata! Poate-ti revii asa!
Pun pariu ca si tu esti mama, sau afirmi ca "iubesti" copiii, dar urli crima, impuscat, omorat...cum dracu' cresc copiii aia langa voi???!!!!
N-ati impusca guvernantii, n-ati impusca violatorii, pedofilii, "mamele" care-si omoara proprii copii, n-ati impusca-o pe bunica aia dementa...dar omorati cainiiii...cat de penibili sunteti si slabi si lasi. Eu, sincer, as impusca toata prostimea, care simte dureri daca gandeste putin.
Nu discut si nu filosofez prea mult pe acest subiect, ptr ca n-ai cu cine, dar, sunteti tampiti si clar, nu aveti un psihic sanatos, daca ati ajuns la lupta om-caine!

Cata mizerie "umana"!!!



Mars si faceti act de prezenta primii la eutanasiere!
Nici nu se merita sa mai raspunzi unor scelerati de genu'...V-a manipulat mass-media in ultimul hal! V-au spalat creierii cu totul!
........si pe tine te-as impusca prima.....la modul tau de adresare fata de userii acestui topic!....nu uita, era doar o parere!....si nu am improscat cu noroi persoana ta asa cum faci dealtfel....atat te duce mintea, ce sa-ti fac?! chiar am sa ocolesc randurile tale lipsite de importanta....nu valorezi in ochii nostri nici cat o ceapa degerata!....cius!....ti-ai pus vreo clipa copilasul tau in locul lui IONUT?....cum te simteai oare?RUSINE SA-TI FIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
caleidoscop
Postat pe 14 Septembrie 2013 18:09
chiar nu este cazul sa va dezbracati de caracter pentru ca oricum nu tine nimeni cont de parerea noastra si va spargeti capetele degeaba !
garbo_19362
Postat pe 14 Septembrie 2013 21:57
caleidoscop, n-are rost sa te agiti sa o impusti tu pe vodkabeauty aia, ca moare singura, la ce come alcoolice expune pe aici. Copil sper ca n-are. Ar fi fost trist sa se fi si inmultit handicapata.

362, problema tine de mentalitati: mi se pare de neconceput sa "aperi" dreptul de a avea un oras plin de javre salbatice pe strada, care ataca oameni. Si sa jelesti ca ii omori in situatia asta e ca si cum refuzi sa scoti mormanul de kkt din mijlocul sufrageriei pentru ca te murdaresti. Ce ma revolta pe mine nu e cit se lalaie autoritatile cu legea aia, cu faptul ca atita oameni NU GINDESC. Sau pur si simplu nu stiu /au uitat ce inseamna normalitate, ce inseamna un oras normal, in care sa nu iti fie frica sa te plimbi!
quasaria
Postat pe 14 Septembrie 2013 22:56
Uneori cainii sunt mai UMANI decat noi.... oameni cu ratiune. Oare cea care insotea copilul nu are nicio vina? Unde era? La o cafeluta? Ea nu are nicio vina.... doar acel caine nefericit este vinovat. Uitati de faptul ca nu ei sunt de vina ca sunt acolo.... Uitati de faptul ca si ei au un suflet ca si noi.... si poate mai bun chiar... Uitati de faptul ca poate cineva va lua decizia intr-o buna zi sa fim si noi eutanasiati ca poate facem degeaba umbra pamantului. Caci vad ca unii in loc sa-si vada de copii sa nu ajunga la marginea parcului si sa intarate cine stie ce catel.... stau si dau cu " bagarea de seama .... sau in seama " pe aici. Daca in locul catelului era vreun nenorocit de pedofil .... s-ar mai fi pus problema eutanasierii?
Nu . pedofilul ar fi fost inchis pentru ca este .... OM.
Adevarul este ca suntem mai rai decat cainii.



Uratul
Postat pe 15 Septembrie 2013 12:40
da, era la o cafeluta - si daca un copil se rataceste asta insemna ca trebuie sa il manince cainii?? Faceti vreo diferenta intre oras si jungla???? Intelegeti dreak ca nu traiti in rezervatie? Daca nu, poate ar fi mai bine sa va duceti acolo unde considerati normal: printre lupi, ursi, tigri, lei... unde trebuie sa iti tii copilul in lesa sa nu ti-l manince careva fauna "nevinovata", biata de ea!!!!
Tu ai, nene, vreo vaga notiune a normalitatii? A civilizatiei?

Vrei sa fie eutanasiati pedofilii? Perfect, sa fie! Chiar e o idee buna.
Dar asta nu absolva javrele bucurestene de absolut nici o vina! Nu e nimic "uman" in a minca oameni!
quasaria
Postat pe 15 Septembrie 2013 12:51
Caleidoscop, ai mare dreptate!
Dar nu ai cu cine sa sicuti pe acest forum. Considera mare nebunie sa iubesti animalele. Si sigur, pretind ca ei " iubesc " copii
garbo_14245
Postat pe 15 Septembrie 2013 15:17
Da, uratul, ai dreptate!
Dar se pare ca oamenii sunt adevaratele fiare!
garbo_14245
Postat pe 15 Septembrie 2013 15:19
ei, daca doar "se pare", ia incearca sa vezi!
quasaria
Postat pe 15 Septembrie 2013 15:39
Sa nu uitam ca DUMNEZEU i-a spus lui NOE sa i-a cate o pereche din fiecare exemplar din fiecare "fel de animal si pasare"
Oare de ce nu a vrut sa salveze decat OAMENII?
Iar noi ca descendenti ai lui ADAM si EVA, .... oameni cu mare caracter si cu frica lui Dumnezeu, ne dam curcani si avem drept de a omora ceea ce DUMNEZEU a salvat
Singura VINOVATA este cea care a insotit copii in parc
. Se pare ca si-a adus aminte de ei dupa vreo ora.
Hai sa incercam sa gandim cu capul.... nu cu altceva. Intreaga viata este o cursa printre "
capcanele junglei"
Uratul
Postat pe 15 Septembrie 2013 15:53
quasaria, nu trebuie sa incercam nimic. Fiecare om are propria-i personalitate si chiar un mod de gandire diferit fata de al altui individ.
Dar , uneori, OAMENII sunt mai rai, mai dusmanosi si mai fara suflet decat cainii
Ai incercat vreodata sa studiezi un caine maidanez?
Fiecare are sectorul lui , iar vecinii sar sa-l apere in caz de pericol pentru ca EI au inteles ceea ce NOI nu am inteles. Maine, acel pericol va veni la mine si nu ma va ajuta nimeni. Logic... nu?
Ce facem noi ca FIINTE RATIONALE ?
Asteptam ca vecinul sa de-a de vreun necaz si .... sa putem RADE de el
Aici este diferenta. Noi nu putem IERTA asa de repede ca ei.....CAINII VAGABONZI. Noi suntem orgoliosi, vanitosi si RAI.
Apropo... pe cand o lege pentru eutanasierea BOSCHETARILOR....
Dumnezeu ne poate schimba viata si modul de gandire intro clipa. Nu trebuie sa uitam asta....
Uratul
Postat pe 15 Septembrie 2013 16:10
uritul, am incercat si sa studiez cainii maidanezi, am crescut cu caini - rasa foarte agresiva, teoretic - si am caine de vinatoare in casa la ora actuala. Deci ii cunosc destul de bine.
Ca si oamenii, sint unii buni si altii rai, pot ucide de distractie, asa cum si vineaza de distractie, si, ca orice alt animal, cit timp a mincat carne de om, pentru el omul este hrana.
In situatia in care cainele MEU ar ridica coltii nu numai la fie-mea, ci la orice alt copil, eu l-as duce la eutanasiat. Chestia asta nu trebuie sa o faca sub nici un motiv. In nici un context. Conditia de a trai printre oameni este sa ii fie absolut clar, in orice moment, ca NU poate ataca un om. Sa ii fie foarte clara ierarhia.
Precum vezi, compar cainii cu cainii, pentru ca daca as compara cainii cu oamenii as ajunge prin extrapolare sa ma lupt pentru drepturile mustelor.
quasaria
Postat pe 15 Septembrie 2013 16:18
DA PENTRU EUTANASIEREA CAINILOR MAIDANEZI. VREM O SOCIETATE SIGURA DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE SI O CLASA POLITICA SANATOASA SI SINCERA NU BOLNAVI MINTALI TREZITI-VA CETATENI NU MAI DORMITI LASATI-I DOAR PE EI
garbo228511
Postat pe 15 Septembrie 2013 17:47
garbo228511 traim in ROMANIA. Este tara tuturor .... miseliilor.
Pe langa faptul ca .... astia ne ucid cu cianura, ... noi avem subiect de discutie CAINI VAGABONZI sau .... maidanezi.
Mi-am spus parerea si nu voi mai revenii pe acest subiect.
Oare nu vedeti ca EI ne distrag atentia de la alte MISELII. Sunt mai umani cainii decat noi .... oamenii.
Iar ... pentru Quasaria. Dupa cum bine vezi mai suntuscaturi si printre OAMENI ( BETIVI, HOTI, VIOLATORI, BOSCHETARI, CERSETORI, ETC)cE FACEM CU EI?
Asa si cu cainii.... Sunt mai blanzi, mai agresivi, dar .... niciunul nu suporta sa fie lovit cu ceva.. Avem convingerea ca nu a fost lovit de copil?
Tu ca OM.... ai suporta sa fi lovit fara sa te aperi? Cainii simt sufletul, simt pe cei cu inima....
Nu-i musca... Dar sunt OAMENI care i lovesc fara niciun motiv. Ce facem cu aceia. Ii aplaudam ca sunt dintr-o rasa superioara? Eu unul nu sunt de acord cu eutanasierea. Mai repede ar trebui aplicata la PEDOFILI,. Am fost martorul unei scene in care un DROGAT a lovit un caine de i-a scos ochiul doar pentru simplul motiv ca se afla in calea lui.... atat.Si era tare mandru de fapta sa. Si atunci cu ce ne credem superiori? Eu personal as aplica amenzi drastice pentru cei care au cateluse la curte iar pui ii scot in strada.Noi suntem de vina.
Dumnezeu are grija de toti si de toate.
AVEM ATATEA MOTIVE DE DISCUTI. Faptul ca a ucis un copil (da este grav) dar atatia copii mor din diferite motive si .... Personal consider ca un copil de varsta lui nu trebuia lasat nesupravegheat.
Uratul
Postat pe 15 Septembrie 2013 20:27

cu alte cuvinte, poate sa vina frigul, avem toate rezolvate, suntem cu totii "multumiti" de viata, cultura, nivel de trai si implicit de sanatatea care nu ne lasa (de la inima vb.) sa tinem cainii maidanezi in strada. Haideti sa-i bagam claie/ gramada fiecare in casa proprie doar ca un "urat" gandeste fr. si are suflet Restu nu, jalnic bre!

Mai era pi strazi haite de caini in vremurili triste, iti mai cerea cineva parerea tot in vremurile alea?
ni s-o terminat grijile? iar jalnic si di multe ori mai mult(pot spune)da nu incerc
sa le enumar ca ar trebui sa incep prin a spune ca traim deja intr-o societate bolnava psihic in
care omul nu se mai intelege cu OM-ul ci cu cainele.
Numai bine!
:(
Fss_ssu
Postat pe 15 Septembrie 2013 20:31
....Omul poate ar intelege cainele, cainii , dar invers?....ce s-a intamplat cu IONUT?....te contrazici singur suparatule!...si nu uita ca din acea societate fac parte si eu insa nu sunt bolnava psihic cum afirmi.....omul nu se intelege cu , cainele deoarece cainele a trecut la atac deja....si voi asta nu ati priceput nici in ceasul al 12 lea. Ai grija cum faci afirmatiile ca ma bagi intr-o nebuloasa de nici "suparata" nu mai pot fi ....deci revoltata!....uneori si ...pe tine,ca in cazul de fata!
caleidoscop
Postat pe 15 Septembrie 2013 21:23

Ce "profund" te-ai exprimat!
Nu ma explic, dar mai cauta esenta si pe urma supara-te cat vrei, poate intre timp observi si contradictia ca nu-i
NB!
Fss_ssu
Postat pe 15 Septembrie 2013 21:59

362, problema tine de mentalitati: mi se pare de neconceput sa "aperi" dreptul de a avea un oras plin de javre salbatice pe strada, care ataca oameni. Si sa jelesti ca ii omori in situatia asta e ca si cum refuzi sa scoti mormanul de kkt din mijlocul sufrageriei pentru ca te murdaresti. Ce ma revolta pe mine nu e cit se lalaie autoritatile cu legea aia, cu faptul ca atita oameni NU GINDESC. Sau pur si simplu nu stiu /au uitat ce inseamna normalitate, ce inseamna un oras normal, in care sa nu iti fie frica sa te plimbi![/qu

dragaQ si eu sunt terorizata de cainii de pe strazi, si mie mi-au muscat fata cand era in liceu, a trebuit sa faca psihoterapie si tot se teme groaznic de ei .as vrea mult sa nu ii mai intanlesc in haite si sa nu imi fie frica de ei .ce se serveste la televizor este praf in ochi si doar motiv de cearta intre noi! caci de facut nu prea se va face nimic , cum a fost si cu sterilizarea!astept legea sa apara dar astept mai mult aplicarea ei !
garbo_19362
Postat pe 15 Septembrie 2013 22:15
Lasa, Q, ca ai tu copil :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))!!!!
Proasta mai mare si mai frustrata ca tine, nu mi-a fost dat sa vad. Asa ca bucura-te, esti si tu prima in ceva. S-au intalnit doua amarate, nefericite si-si dau cu parerea de parca lumea ar sta in misterul prostiei lor!

:))))))))))))))))))))))))

Penibile javre!!!

Serios, ce invata fiica-ta de la tine?!! Cum sa divortezi si cum sa devii curva pe la seici??!!! :))))))

PENIBILA SI ATAT! Cat despre alchool :)))), tu singura vorbesti intr-una de asa ceva, fraierime!!! :))))) Cred ca tragi de-a baute de te ridica fiica-ta de sub mese, ca sa suporti, mai usor, miros de seic ptr banuti, saracie!!!
Cred c-ai ramas cu traume de la barbatu-tau cu alcoolul. Cred ca se imbata zilnic si-ti tragea batute...da, da, doar asa se explica obsesia ta ptr bautura si sechelele cu care ai ramas :))))
magdabeauty
Postat pe 16 Septembrie 2013 00:21
N-am citit totul d`a fir a` par pe aici , dar Uratule ,

511 , tu du-te si sinucide-te , ca faci un bine societatii
Rotty
Postat pe 16 Septembrie 2013 09:17
ce e, pocitanie, iar te foute grija de mine? Hac, hac? Ia-ti sticla si marsh inapoi sub masa. Stai acolo si viseaza sheici, 1001 de nopti, covorul fermecat, pardon, alcoolul fermecat si alte lulele la mintea carora ai ramas.

uritule, scuze de intrerupere. Tb sa mai dau cite un shout. Si da, precum exemplul de mai sus, sint de acord cu tine ca exista oameni mai jalnici decit maidanezii - betivi, aurolaci, bolnavi psihic neglijati de societate.... Dupa ce rezolvam problema maidanezilor poate ar fi cazul sa vedem ce facem si cu astia. Dar de ce problema maidanezilor ar trebui sa ramina nerezolvata doar pentru ca mai exista si alte probleme?!
Intotdeauna cind cineva insista sa ramina maidanezi pe strada, apare tema pedofililor. Nu vad legatura - ok, exista pedofili, dar de ce nu putem scapa de maidanezi pentru ca exista pedofili??? Doar asa, e o incercare de a minimaliza problema agresivitatii cainilor...?
quasaria
Postat pe 16 Septembrie 2013 10:11
trebuie sterilizati dupa prima nastere...sunt prea multi.
dar sunt printre noi si oameni,care fac atrocotati,care omoara,care violeaza,etc.
asta nu inseamna sa generalizam.Copiii nostri sunt in pericol,si din partea oamenilor....
Aici in Grecia exista cativa maidanezi pe strazi,restul sunt stransi in un sat,inchisi,in custi mari,si sunt linistiti din cauza ca viata lor este usoara,simpla.
Mie mi-e mila de ei,ce am vazut in Romania....un animal devine agresiv cand nu are ce manca,si cand traieste in mediu agresiv.
Chiar si in sate,ce am vazut....mai rau ca animalele....norocul meu ca am plecat,ca eram exagerat de sensibila,dupa cati am salvat si tratat,calcati de masini,batuti,tinuti in lat in curte fara mancare,pana ajung sa isi manance fecalele,de foame,pentru supravietuire....
E singurul lucru care ma face sa ma bucur ca am plecat.
Ia viztati directia pentru protectia copilului,si intrebati ce cazuri intampina,ca sa faceti comparatie,animalele cu oamenii.....
daniilia
Postat pe 17 Septembrie 2013 04:17
mai bine te-ai duce la un psiholog, B727ANA. esti dezechilibrata emotional
garbo191331
Postat pe 19 Septembrie 2013 22:57
N-o mai luati in seama pe quasaria, saraca, la varsta ei probabil e singura si nealinata sau vai mama ei in ce conditii o trai, si -si revarsa frustrarile pe unde poate. Va bateti capul cu o nebuna care peste 5 ani trece pe xanax ca-si pierde mintile. Numai o persoana cu adanci suferinte poate naste atata ura si sa indemne la rau. Ca si cealalta ca s-a dus si a plans la mormantul copilului. D-zeu sa-l ierte! dar ce treaba avea ea cu copilul ala?
garbo191331
Postat pe 19 Septembrie 2013 23:13
da' tu ce treaba ai cu javrele alea, ratato?
O femeie nu poate plinge la mormintul unui copil daca nu e al ei - dar pe maidanezi i-ai fatat tu, de ii jelesti atit? Pe tine te-ai gainatat ma-ta curca, n-aveai cum sa feti caini! Ia-ti dreak vreun azorel de plus si cloceste-l pe ala!
Eu m-as milostivi si te-as eutanasia si pe tine cu ei, sa nu te mai chinui, da' e ilegal...

Vrei sa stii de unde ura?? M-am saturat de aberatii genetice fara creier ca tine!
quasaria
Postat pe 20 Septembrie 2013 10:54
de mult am vrut sa scriu pe aceasta tema, de cand s-a intamplat nefericitul eveniment al mortii acelui copilas si a fost adus la cunostinta tuturor de mas media.....am vrut sa scriu si mi-a fost teama si rusisne , am fost lasa....acum dupa ce am citit toate parerile de pe acest forum si am constatat ca toate gandurile si parerile mele au fost incercate si scrise de multi oameni aici, acum am prins curaj sa vorbesc....pentru ca am inteles ca nu trebuie sa spun ceva noU ci sa ma alaturcelor care gandesc ca mine ca sa fim impreuna, doar asa putem face ceva....deci...CU SUFLETUL IN GENUNCHI IMI CER IERTARE DE LA PARINTII LUI IONUT...MAMA LUI IONUT TATA LUI IONUT VA ROG SA MA IERTATI PENTRU CA SI EU SUNT UNUL DIN CEI CARE IUBESC CAINII , I-AM HRANIT SI I-AM MANGAIAT AM INCERCAT SA-I AJUT CUM AM PUTUT SI MAI ALES...O SA FAC ASTA INCONTINUARE.......DUREREA VOASTRA NIMENI NU O INTELEGE CU ADEVARAT,E IMENSA SI INTELEG CA POATE SA INTUNECE JUDECATA UNUI OM , DAR ESTE DE INTES ....PE TINE MAICUTA INDURERATA TE INTELEG SI DE ACEA TE ROG SA MA IERTI DACA NU SPRIJIN DEMERSUL TAU SI TE ROG IN GENUNCHI SA NU TRANSFORMI MOARTEA COPILUI TAU INTR-UN PRILEJ DE A SE FACE O NOUA CRIMA, UN CAINE E VINOVAT, MAI MULTI, POATE O HAITA DAR DE CE SA-I OMORAM PE TOTI? nu e normal ca ei cainii sa fie maidanezi...fiecare caine ar trebui sa aiba un adapost un loc unde sa traiasca si sa-si duca la sfarsit menirea pe care tot omul i-a dat-o ...sa-l ajute pe langa casa, pe linga casa OMULUI, cainele ESTE CREATIA OMULUI, Dumnezeu l-a facut LUP si salbatic omul l-a imblanzit si l-a obligat sa traiasca pe langa el si in grija lui si acum OMUL nu-l mai vrea, ca de obicei noi rasa bipeda si ganditoare nu stim sa rezolvam o problema decat cand se agraveaza si atunci folosim doar solutii extreme cum ar fi genocidul holocaustul si eutanasierea...ceva ne deranjeaza deci sa dispara ...
de mici invatam violenta...omul este o rasa agresiva si violenta ...cea mai agresiva si violenta daca stam sa ne gandim ca isi foloseste gandirea pentru a se perfectiona in aceasta directie.... CAINELE este un suflet adus de dumnezeu pe pamant , pe care OMUL l-a imbunatatit sau l-a stricat si acum nu stie cum sa scape de el...cine este mai rau????????????????
eu nu sunt de acord cu exterminarea cu eutanasierea cainilor in masa...problema cainilor maidanezi nu este de azi este de zeci de ani in Romania...poate ca cei care azi striga impotriva lor si fac mitinguri i-au haranit cand erau copii si au plins cand au vazut un biet caine mort de foame sau ranit lasat sa moara in starada...
si eu am facut asa...si am incercat sa-i ajut dar fiecare de unul singur nu poate face mare lucru...daca ne-am gandi imreuna si cei care vor sa scape de caini si cei care vor sa-i ajute, sa gasim o solutie ca sa nu-i mai lasam in voia sortii pe strada unii pentru ca le e mila sau ii iubesc altii pentru ca pur si simplu nu-i vor in viata lor...daca noi astia toti impreuna pentru ca suntem multi am gasi o rezolvare CORECTA pentru caini atunci aceasta situatie ar disparea...si nu ar mai fi nevoie de guvernanti sau mai stiu eu ce asa zisa autoritate a statului sa se implice si sa mai ia si bani pentru asta....SA LE GASIM UN LOC INTR-O CURTE LA TARA LA RUDE, SAU PE LANGA O STANA, SAU INTR-UN PENITENCIAR FIECARE DETINUT SA INGRIJEASACA UN CAINE, SAU INTR-UN AZIL DE BATRANI SAU LA O CASA DE COPII....da ....orice s-ar spune si ori cate intamplari rele ati povesti cainele este un animal care iubeste puii de om si as putea insira multe exempele, in situatii normale atuci cand nu lupta pentru supravietuire si nu devine rau si agresiv de nevoie cand e hranit ingrijit si adapostit cainele iubeste omul si isi sacrifica viata neconditionat pentru el....dar noi hainii care i-am abandonat pe strazi sa se descurce singuri sau sa moara singuri...noi CAINII cainilor ce drept avem sa le impunem cainilor maidanezi sa se sacrifice INCA O DATA pentru noi?????????????????? doar pentru ca exista si ne incurca.... pentru ca a murit un pui de om (Dumnezeu sa-l odihneasca in bratele lui bune) vrem sa ne razbunam pe caini pe toti PARE LOGIC SI DREPT ...dar cati puiuti de caine or fi murit din cauza noastra ...daca ar putea sa gandeasca logic si sa se inteleaga intre ei asa cum facem noi... cainii ce credeti ca ar trebui sa faca ???????????????????????????
SCRIU ACESTE GANDURI CU SUFLETUL IN GENUNCHI SI II ROG INCA O DATA PE PARINTII LUI IONUT SA MA IERTE>>>>PE EI II INTELEG DACA SUNT ACUM DORNICI DE RAZBUNARE....dar voi restul omeniriii bataioase care vreti sa va razbunati pe caini voi cu ce SUFLET o faceti???? sigur nu cu cel pe care vi l-a dat DUMNEZEU!!!!
carmen_2005_ro
Postat pe 21 Septembrie 2013 10:20
Carmen ,
Rotty
Postat pe 21 Septembrie 2013 10:36
sursa:http://www.kanald.ro/Stiri/IMAGINILE-care-facut-planeta-intreaga-planga-Cum-salvat-catelusa-puii-dintr-incendiu-devastator/

SI PENTRU ASTA II IUBESC SI II RESPECT....

SUNT DOAR ANIMALE, NU AU SUFLET, NU GANDESC, ACTIONEAZA DOAR DIN INSTINCT....BA NU ...ESTE CEVA MAI MULT SI E PACAT CA NU VREM SAU NU AVEM TIMP SAU NU PUTEM SA TRECEM DINCOLO DE ZIDUL APARENTELOR....
carmen_2005_ro
Postat pe 21 Septembrie 2013 12:28
"aparentele" fiind astea: poate la imaginile din IML nu te-ai uitat:

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/copilul-muscat-de-caini-in-parcul-tei-avea-sute-de-plagi-si-a-murit-din-cauza-hemoragiei-externe.html
quasaria
Postat pe 21 Septembrie 2013 12:46
De la: Uratul, la data 2013-09-15 12:40:33Uneori cainii sunt mai UMANI decat noi.... oameni cu ratiune. Oare cea care insotea copilul nu are nicio vina? Unde era? La o cafeluta? Ea nu are nicio vina.... doar acel caine nefericit este vinovat. Uitati de faptul ca nu ei sunt de vina ca sunt acolo.... Uitati de faptul ca si ei au un suflet ca si noi.... si poate mai bun chiar... Uitati de faptul ca poate cineva va lua decizia intr-o buna zi sa fim si noi eutanasiati ca poate facem degeaba umbra pamantului. Caci vad ca unii in loc sa-si vada de copii sa nu ajunga la marginea parcului si sa intarate cine stie ce catel.... stau si dau cu " bagarea de seama .... sau in seama " pe aici. Daca in locul catelului era vreun nenorocit de pedofil .... s-ar mai fi pus problema eutanasierii?
Nu . pedofilul ar fi fost inchis pentru ca este .... OM.
Adevarul este ca suntem mai rai decat cainii.





bey gazare,
io cred ca tu ieshti bolnav' cu capu'
deci, dupa mintea (multa-putzina) pe care o adaposteshti coloshia intr-un coltz al tigvei;
-cainii...are suflet ca omu !? pai, mergand pe acest rationament si: mielu' si porcu' si gaina si vanatul (mistretzu..le de pilda) si...fructele de mare...are suflet . adica tot ce bagi matale la ghiozdan are suflet. rezulta ca matale n-ai suflet daca traiesti pe seama a tot ce bagi la...ghiozdan.
-deci, daca pedofilu' il omora pe bietu' copil, si cremenalu' face numa' puscarie pt. asta, atunci si canele care o ucis bietu copilas trebe sa face numa...pushcarie. Asta da LOGICA DE TOT KKTU.
Si in fine, pt. ca sa n-o mai lungesc cu unu' ca tine afla solutia pt. a scapa de cainii maidanezi. De cainii maidanezi animalule !!!
Dupe ce infiezi matale fo 15 si-i tii in curtea matale inclusiv in pat, totzi canii maidanezi LICHIDATI ( ca in cartea "lichidatzi parisul" de Sven Hassel), beliti de piele, pielea prelucrata si transformata in manusi, caciuli etc. Ca asa se proceda 'nainte de '89 in Romania si in alte tari cu surplusul de canine "bagaboande".
Clar??????????????????????????
fara salutari ca te-am exclus definitiv dintre pretenii mei!?
adi27
Postat pe 22 Septembrie 2013 10:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Copilul meu este agitat 10 De la: Crisu22 16 Mai 2012 19:55
Sotul meu nu ma iubeste?- Am nevoie de sfaturi.. 63 De la: DaryaP0pa 14 Iulie 2019 17:04
La multi ani copiilor nostri !!! 4 De la: coris_2938 2 Iunie 2012 05:53
BONA C-TA 2 De la: alanna 13 Ianuarie 2012 13:56
imunitate copil 2 ani 13 De la: garbo_446242 20 Aprilie 2017 09:58
Setari Cookie-uri