Miting impotriva cainilor maidanezi!


carmen
Fss_ssu
Postat pe 22 Septembrie 2013 13:34
admini, spune-i lu' ala din reclama sa-si schimbe sacoul, ii pre jegos(ros) la guler!
Fss_ssu
Postat pe 22 Septembrie 2013 13:36
a, da!
carmen_ ...di ce nu ingenunchezi tu in fata popii si sa-i propui sa-i daposteasca pe maidanezi la capela,ca acolo se gaseste si multa mancare sau di ce nu bocesti matali la edili sa taie din ratile lor si
sa le creeze conditii maidanezilor ca la azile si camine au terminat fondurile sau poate ca transforma Ro. toata in jungla si apar lei, elefanti si caprioare...etc. ca tot is animale protejate
si fug, dispar maidanezii sau se acomodeaza printre, ca in civilizatia umana nu prea au cu ce??
Ia mai gandeste-te matali cum ar fi sa traiesti impreuna cu sustinatorii in acea jungla alaturi de ele si in caz ca nu mai dovedesti sa-i hranesti( ca au suflet deeeeh!)sa va haleasca pi voi fara drept
de inmormantare si nimeni sa nu ia nici o masura, ca doar ii alegerea voastra.
Faceti dreak diferenta intre a fi civilizat si a trai in ea si nu mai umblati la "corda fina" a populatiei, ca nu ii omenirea atat de cretina sa nu-si dea seama de pericolele din jur.
Adaptati-va la o viata civilizata: cu sanatate, educatie, prosperitate sanatosa pt. a inclina mai mult spre grija fata de om decat catre ...TURBARE sau inca va masturbati pana picati sa va linga javrele si sa o luati de la capat ca v-o facut un bine.....jalnic si chiar scarbos.:(
Da ii doar o pare!

Ziua buna!
Fss_ssu
Postat pe 22 Septembrie 2013 14:19
asa este Daniel, sunt perfect de acord , parca m-ai citat ! o zi absolut perfecta tuturor !fara caini care asteapta in grupuri de cate 10 , 15 bucati ,mari ,latosi si pusi pe intimidare doar ca treci pe strada !
garbo_19362
Postat pe 22 Septembrie 2013 14:30
domnule suparat ,



Daca vrei ca cineva sa-ti aduca ziarul fara a scoate mai intai sectiunea de sporturi,

.....

Daca vrei ca cineva sa se comporte ca un idiot de bucurie ca te vede,

.....

Daca vrei ca cineva sa manance tot ce-i pui in farfurie si niciodata sa nu spuna ca maica-sa o facea mai bine,

.....

Daca vrei pe cineva care sa fie permanent dispus sa iasa afara la orice ora si oricand vrei tu,

....

Daca vrei pe cineva care sa sperie hotii fara sa aibe o arma periculoasa care sa te sperie pe tine si sa puna in pericol viata intregii familii si pe cea a vecinilor,

....

Daca vrei pe cineva care niciodata sa nu atinga telecomanda si sa se poata aseza langa tine, cuminte urmarind un meci sau un film de dragoste,

.....

Daca vrei pe cineva care sa se multumeasca sa urce in patul tau doar ca sa-ti incalzeasca picioarele si pe care sa-l poti deranja daca sforaie,

.....

Daca vrei pe cineva care sa nu critice niciodata ce faci, sa nu-i pese daca esti frumos sau urat, slab sau gras, tanar sau batran,

…Car sa se comporte ca si cum fiecare cuvant pe care il zici ar merita in mod special sa fie ascultat si care sa te iubeasca neconditionat la infinit.

Cumpara-ti un caine!
odata ii mai spune si cel mai bun prieten al omului

sau salveaza unul de pe strada....


ce gluma buna, nu-i asa???????????????????
carmen_2005_ro
Postat pe 22 Septembrie 2013 18:55
buna gluma, intr-adevar.
Mai ales partea asta, in lumina celor intimplate: "Daca vrei pe cineva care sa sperie hotii fara sa aibe o arma periculoasa care sa te sperie pe tine si sa puna in pericol viata intregii familii si pe cea a vecinilor..."

Probabil ai omis o virgula dupa "periculoasa".
quasaria
Postat pe 22 Septembrie 2013 19:03
nu cred ca era capabila sa renunte la -> si sa o puna la locul ei(virgula)?!

Asaaaa!

...si cum ii cu maidanezii? ai omis partea cu rugatul in genunchi-05 tocmai findca aveai mainile ocupate?

Am un "caine", nu vreau doi.:( cunosc si prietenia lui indeaproape, vrei sa-ti explic mai departe?
numa' bine!



Fss_ssu
Postat pe 22 Septembrie 2013 19:38
De la: magdabeauty, la data 2013-09-08 02:08:14Huooo, cum dracu' sa-ti faca o singura persoana/caine rau si sa le faci rau la toti????!!!!!!!!!!!
Esti pe medicamentatie, ca sa stiu, macar...despre ce-i vorba in propozitie?!
Ia si te impusca tu, ca-mi pari mult prea tulburata! Poate-ti revii asa!
Pun pariu ca si tu esti mama, sau afirmi ca "iubesti" copiii, dar urli crima, impuscat, omorat...cum dracu' cresc copiii aia langa voi???!!!!
N-ati impusca guvernantii, n-ati impusca violatorii, pedofilii, "mamele" care-si omoara proprii copii, n-ati impusca-o pe bunica aia dementa...dar omorati cainiiii...cat de penibili sunteti si slabi si lasi. Eu, sincer, as impusca toata prostimea, care simte dureri daca gandeste putin.
Nu discut si nu filosofez prea mult pe acest subiect, ptr ca n-ai cu cine, dar, sunteti tampiti si clar, nu aveti un psihic sanatos, daca ati ajuns la lupta om-caine!

Cata mizerie "umana"!!!



Mars si faceti act de prezenta primii la eutanasiere!
Nici nu se merita sa mai raspunzi unor scelerati de genu'...V-a manipulat mass-media in ultimul hal! V-au spalat creierii cu totul!


mah manca-tzi-ash,
da' si matale esti bolnavu cu capu' !
Da madam' !
Totz maidanezii trebe urgent L I C H I D A T Z I ! (cu stricnina, cu furadon, cu soda caustica!), jegoshii dreacu' ca au imputzit bucurestiul si alte orase.
auzi tu fimeee ?
si dupe ce nu mai misca belitz de pele si din pele facute manusi (pt. dame!) si cuciuli ca vine frigu' si tovarasii rushi zice ca o sa fie o iarna...mama-mama.
adi27
Postat pe 22 Septembrie 2013 22:35
domnule suparat,
in genunchi si cu mult regret si umilinta i-am rugat pe parintii copilului care a murit din cauza cainilor sa ma ierte ca nu sunt alaturi de demersul lor dar il inteleg...
si o s-o fac din nou fara cabotinism cu toata sinceritatea ...incerc sa inteleg emotiile lor negative si nevoia de a face ceva sa razbune moartea cruda a copilului , inteleg dar nu pot fi de acord cu rezolvarea nimicitoare pe care o cer...
...ce nu inteleg este atitudinea unor persoane ca dumneata spre exemplu care nu pot sa treaca de ideea eutanasierii desi se arata a fi mult mai destepte de atat....
din pacate bolovanul aruncat a starnit deja avalansa , in Ploiesti cineva a dat mancare cu otrava cainilor care flamanzi fiind au mancat si au murit,
eu cred ca personajul s-a simtit probabil incurajat si sustinut de de aceasta atitudine a unora care impun exterminarea ca singura solutie ....probabil "omul" doarme bine noaptea pe deplin multumit de treaba bine facuta...
trecind in revista toate postarile de aici constat ca se trece mult prea repede peste un aspect...copilasul a a fost muscat de caini intr-o curte straina si nu NU IN PARCUL PLIN DE MAIDANEZI!!!
dar toata presa a titrat : COPIL UCIS DE CAINII MAIDANEZI IN PARC!!
mi-e greu si acum sa cred si sa admit ca un copil a fost muscat de caini si a murit, in mintea mea cainii nu pot face asa ceva, dar avand in vedere informatiile pe care le-am primit, ce ni s-a spus si ce ni s-a aratat pana acum, asa este...dar la fel de adevarat este ca nenorocirea s-a intamplat pentru ca un copil a intrat intr-o curte pazita de caini si nu cainii au iesit din curte si au muscat colpilul.....si iarasi adevarat este ca nu a fost nimeni in preajma care sa goneasca acei cainii si sa ajute copilul.....
gata...nu mai scriu...e tarziu si nu vreau sa bat campii....
domnule suparat,
daca poti sa depasesti ideea eutanasierii si exprimarea echivoca poate mai stam de vorba...daca nu ...
nopte buna! ca la ora asta sa-ti urez o zi buna ar fi caraghios.....si ne oprim aici!
carmen_2005_ro
Postat pe 22 Septembrie 2013 23:38
[quote]mi-e greu si acum sa cred si sa admit ca un copil a fost muscat de caini si a murit, in mintea mea cainii nu pot face asa ceva...[/quote]

- no sht?! Ce vorbesti tu, panseluto? Chiar nu pot face asa ceva??
Eu zic sa te duci sa vezi!
Sa iti iei tu volanele si pampoanele si zburzi tu de una singura pe acolo. Mintea bate courul - ia du-te sa vezi daca nu iesi cu el gaurit de vietatile alea prietenoase?

Ce zici, faci un test???
quasaria
Postat pe 23 Septembrie 2013 10:12
05, nu am de ce sa-mi schimb parerea si analizand mai amanuntit
tu esti deja la o varsta la care nici un caine tu te-ar musca si nu findca le dai un blid de mancare ci pt. ca starea ta sufleteasca inclina mai mult spre vietatile fara constiinta decat catre cele care cer mult mai mult.(manipulare) Si mai cred ca ai deja o varsta in care te-o lasat simturile ca apoi sa distingi clar
(din cate am indrugat eu) pana sa ajungi la "eutanasiere", nu ma repet.
Nu-mi bat eu capul cu mintea ta care una stie aia debiteaza.
Scenariile relatate de tine si media mass, nu tin la mine.
Lasand la o parte cazul lui Ionut si a altor victime pana la vremea asta,
eu vreau sa traiesc in civilizatie umana sanatoasa si nu la un loc cu animalele, iar daca din intamplare si uni bipezii se considera coltosi si incapabili de evolutie pt. noile generatii sa se retraga fr. in custile voastre ca sa-i pupati si sa-i lingeti pe unde va simtiti voi bine!
Spor! FINE!
Fss_ssu
Postat pe 23 Septembrie 2013 13:02
Am obosit sa imi fie frica , am obosit sa fiu vigilenta cand trec pe langa pubelele pline ochi si inconjurate de patrupezi care stau gata sa se repeada la oricine se apropie de terItoriul LOR! MI-E GREATA sa calc in rahatul lor daruit cu prisosinta trotuarelor, mi-e sila sa le vad urmele de urina langa stalpii si pomii de pe marginea drumurilor!
garbo_19362
Postat pe 24 Septembrie 2013 09:45
suparare, imi place cum scrii cand esti suparat ... ;)
cri_cat
Postat pe 24 Septembrie 2013 09:53
in legatura cu subiectul topicului...
iubesc cateii dar locul lor nu este pe strada. Punct!

am fost ingrozita de sfarsitul lui Ionut. A avut parte de o moarte groaznica iar o mare parte din vina o are si bunica lui care l-a lasat nesupravegheat.
cri_cat
Postat pe 24 Septembrie 2013 09:58
De la: cri_cat, la data 2013-09-24 09:58:34in legatura cu subiectul topicului...
iubesc cateii dar locul lor nu este pe strada. Punct!

am fost ingrozita de sfarsitul lui Ionut. A avut parte de o moarte groaznica iar o mare parte din vina o are si bunica lui care l-a lasat nesupravegheat.



buna fii sigura ca biata batrana este distrusa si nu isi va mai reveni vreodata , dar cum se simt persoanele care hranesc creaturile astea????
garbo_19362
Postat pe 24 Septembrie 2013 11:20
ingrijorate pentru "bietul catel", nu vezi cum se simt?!
quasaria
Postat pe 24 Septembrie 2013 12:01
Cateii sunt prieteni foarte buni pentru oameni, cu conditia sa fie dresati. Cainii aflati pe strada la ora actuala sunt un pericol public. Dupa tot scandalul de luna asta, te poti astepta la orice de la un patruped aflat in apropiere. Au fost alergati si batuti cu pietre de diferite persoane si acum ei ataca pe oricine. Asta este instinctul de animal! .. il vedem bine si la unii oameni!!! ...
Orice solutie e buna ... numai sa nu mai fie pe strazi. Iar cei ce i-au luat acasa, pe semnatura, trebuie sa-i tina in casa. Nu au trecut 10 zile de cand nepoata mea (femeie matura .. sa nu ma acuzati ca nu am supravegheat-o ) a fost muscata de un caine cu propietar pe strada.
cri_cat
Postat pe 24 Septembrie 2013 14:12



buna cri... !
in cazul pe care la- amintit... probabil ca proprietarul admira picioarele frumoase si l-a facut pe caine gelos... asta e clar !!! ok, subiectul e foarte serios, recunosc... dar si voi si cei de la conducere, bate-ti apa in piua !!! oare cat timp ??? ce nu intelegeti voi, sau unii doar, ca nu cainii sunt de vina !!!! ci oamenii ! ajunsa in situatia asta, problema e mare si greu de rezolvat. miting ? ma faceti sa rad, cahiar daca subiectul e trist. trist si ptr. oameni, trist si pentru caini !!!! ascultati aici ceva: se stie ca in toate spitalele din lume, exista multi microbi... "microbii spitaluilui" asa se numesc aici, eu am tradus. unii din ei sun inofensivi... ca si unii caini si alti sunt catastrifali. si ei ataca. uneori cu cazuri mortale. in spital find cei ucisi. si aici oamenii sunt de vina, mai ales cei care vin in vizita.... dar si personalul care nu respecta igiena ca la carte. si exista o carte !!!! acum... de ce v-am dat exemplu asta... pentru ca atunci cand cineva ia initiativa sa termine cu acesti microbi, alias cateii vostri... se poate !!!!! un spital din Elvetia, dupa 8 ani de zile, a reusit sa elimine microbii acestia din spitalul lor. da, costa. dar costa mai mult sa se piarda vieti. cea ce la voi.... hai ca nu ma zic nimic de asta. pe scurt... acolo nu s-au facut mitinguri. dar s-a luat o initiativa a anumitor medici si organe de conducere... si au reusit ! acum... cine dracul sa ia la voi initiativa asta ? aia din guvern care dau bani mai mult la preoti decat la medici ? aia care investesc atatia bani in biserici decat in cercetare ???? de aia ma faceti sa rad ! aici s-a rezolvat problema cu cainii. inElvetia s-a rezolvat de mult. in Mongolia nu stiu cum e. care e solutia ? eu nu stiu si de aia nu particip la nici un miting !!!!! sorry !!!
barboneli
Postat pe 24 Septembrie 2013 14:33


...sunt mult mai multe cazuri:(
Culmea este ca si cainii cu stapan, dresati, sunt aidoma stapanilor, ii reprezinta, parca le trasminte prin dresaj frustarile personale si cand ies cu stapanul la plimbare sau sa faca kk, se USUREAZA chioras la alte patru sau bi_pede.

Is fr. jucausi, inteligenti si f. prietenosi dar nu trebuie sa li se creeze conditii adaptabile protejate??Cine se ocupa cu protectia lor sa-si asume si raspunderile, haida! hmmm!
De ce sa i se impuna populatiei cu forta sa "ii infieze"cand ea insasi ii limitata traind in conditii
subexistentei normale?
Capitala(si nu numai) o devenit un focar de infectie, un "buncar" al catelelor si javrelor fara capatai, o locatie
animalica, nu umanitara.
si sunt multe de spus dar ....bine ca au ce strange gunoierii, parca nu aveau de strans atatea frunze?!

Ziua buna!

Fss_ssu
Postat pe 24 Septembrie 2013 14:36
Buna Barbo,
nici eu nu sunt adepta mitingurilor, nu am participat la niciunul si nici nu voi participa. Mi se pare pierdere de vreme sa stau sa strig la cineva sa faca un lucru. Daca toti am face ceva si am striga mai putin lucrurile se vor schimba. La mine in oras lucrurile merg pe un fagas bun acum in privinta cateilor. Tocmai ce am aflat ca s-a facut dosar penal unei proprietare de catel care a muscat un trecator. De aici pe calea naturala a barfei din jurul blocului vestea se va imprastia.

Suparare, asa este!
sunt multe cazuri, acum se mediatizeaza mai mult.
nu impune nimeni sa adopte un animal. Asta vine de la sine. Am o prietena care sta la casa si a adoptat 3 catei si 2 pisici. E alegerea ei! dar nu ies din curte. Eu am adoptat o pisica acum 8 ani, e sufletelul meu imblanit. Daca as lua un catel, fii sigur ca nu ar merge haimana pe strazi.
Da. sunt multe de spus...
cri_cat
Postat pe 24 Septembrie 2013 14:52


corect. in orasele mai mici e si mai usor sa se rezolve problema. Bucurestiul... vestita voastra si frumoasa capitatal... e si centrul focarului... ! eu nu am nici un drept sa va spun "rusine", asa ca nu spun !!! stiu doar o expresie de la voi: pestele de la cap se impute.....
barboneli
Postat pe 24 Septembrie 2013 15:11

Mai, mata zgarie dar cainele musca, nu-i totuna, nu poti sa asemuiesti porcu' din cotet cu mistretul
din padure.

Pisicile se adapteaza altfel si chiar sunt folositoare pe unde se aciuesc sau sunt adoptate,vaneaza,toarce :D, te scapa de rozatoare , le sperie, au alt gen de comportament animalic,
cainele te apara, prevesteste sau iti tine companie si asta in caz ca ii oferi atentia cuvenita, il educi/modelezi si-l pastrezi, nu-l dai in strada dupa ce te sclerozezi tu ca stapan,ghini? asta vreau sa zic.
Tot ce-i maidanez hai-hui, is rezultatul inmultirii din curti si aruncati pe strada si sunt un mijloc de-a
produce tot mai multe pericole chiar si prin simpla plimbare linistita pe strazi.
Copilului de 2 ani, scos la plimbare, i se permite sa vada cainii incalecati in parc dar acasa, nu te vede pi tini si sot calare, ca il pui in camera si patutul lui, asta ii educatie?
Haidi breeee!
Fss_ssu
Postat pe 24 Septembrie 2013 15:16
in vestita noastra capitala sunt si foarte multi care toaca frunza la caini. De aceea si atata zarva pentru maidanezi.
Sa intreb cativa prieteni pe care -i am la Bucuresti ... cati dintre ei ar avea timp sa stea la mitinguri pentru maidanezi.!? cred ca mi-ar rade in fata. Dar niciunul nu merge cu sacosica plina de resturi in spatele blocului pentru a da mancare la caini. Acum a devenit o moda. Trebuie sa cumpar oase pentru cainii de pe strada.
cri_cat
Postat pe 24 Septembrie 2013 15:21
nu-i totuna , asa-i.
nu am luat caine pentru ca l-as chinui . Nu-mi place sa me trezesc dimineata si nu mi-ar place sa il las pe scara blocului sa-si faca nevoile... asa cum isi lasa unii vecini catelul.
Pisicuta mea este o somnoroasa ca mine :) se trezeste odata cu mine.
cri_cat
Postat pe 24 Septembrie 2013 15:25
De la: suparatu_, la data 2013-09-24 15:16:03
Mai, mata zgarie dar cainele musca, nu-i totuna, nu poti sa asemuiesti porcu' din cotet cu mistretul
din padure.

Pisicile se adapteaza altfel si chiar sunt folositoare pe unde se aciuesc sau sunt adoptate,vaneaza,toarce :D, te scapa de rozatoare , le sperie, au alt gen de comportament animalic,
cainele te apara, prevesteste sau iti tine companie si asta in caz ca ii oferi atentia cuvenita, il educi/modelezi si-l pastrezi, nu-l dai in strada dupa ce te sclerozezi tu ca stapan,ghini? asta vreau sa zic.
Tot ce-i maidanez hai-hui, is rezultatul inmultirii din curti si aruncati pe strada si sunt un mijloc de-a
produce tot mai multe pericole chiar si prin simpla plimbare linistita pe strazi.
Copilului de 2 ani, scos la plimbare, i se permite sa vada cainii incalecati in parc dar acasa, nu te vede pi tini si sot calare, ca il pui in camera si patutul lui, asta ii educatie?
Haidi breeee!


binenteles ca nu... !!! numai ca la porci mistreti pleci cu o arma, de obicei cu o pushca cu cel putin 10 gloante dum-dum... ! la porcul din cotet, mergi cu un ditamai cutit ! acuma... daca vrei, pot sa-ti dau cel putin 13 exemple cand porcul ala din cotetz a "ucis si mancat"... mai multe persoane, intre varstele 3 si 48 de ani ! Dzeu. sa-l odihneasca pe unchi-miu.... !!!
barboneli
Postat pe 24 Septembrie 2013 15:27

L-o avut pi michiduta incarnat! si pan'la urma cini l-o mancat? (din curiozitate) l-ai dus la carmangerie sau l-ai facut chiar matali piftie si l-ai servit tuturor? eh! amintiri....fine.

dumnezeu sa te auda!
Fss_ssu
Postat pe 24 Septembrie 2013 19:38
Apropos de porci , era intr-o dimineata pe la 8 15" si eram in 301 un autobuz care ajunge la gradina zoologica si in cartierul Pipera unde lucram si a traversat in mare goana strada super aglomerata la ora aceea o scroafa cu purceii dupa ea , de porc mistret vorbesc , veneau din padurea Baneasa . A franat soferul atent ca ii calca, nu stiu daca veneau din padurea BANEASA sau ce a mai ramas din ea sau fugisera de la zoo , mai greu de scapat de acolo! O noapte senina si vise pufoase !!
garbo_19362
Postat pe 24 Septembrie 2013 19:48
"Tot ce-i maidanez hai-hui, is rezultatul inmultirii din curti si aruncati pe strada si sunt un mijloc de-a
produce tot mai multe pericole chiar si prin simpla plimbare linistita pe strazi."

Si banuiesc ca o parte din cei ce urla pe la mitinguri , sunt tocmai cei ce si-au aruncat cainii in strada.
Rotty
Postat pe 24 Septembrie 2013 20:30
De la: Rotty, la data 2013-09-24 20:30:00"Tot ce-i maidanez hai-hui, is rezultatul inmultirii din curti si aruncati pe strada si sunt un mijloc de-a
produce tot mai multe pericole chiar si prin simpla plimbare linistita pe strazi."

Si banuiesc ca o parte din cei ce urla pe la mitinguri , sunt tocmai cei ce si-au aruncat cainii in strada.

problema asta treneaza dinaintea erei noastre, cam de cand s-a gandit impuscatu' sa rada tot centru' ca sa-si cladeasca mauzoleul ala de casa a poporului+ demolarile in spirit chinezesc!
miss_darine
Postat pe 24 Septembrie 2013 20:46
De la: miss_darine, la data 2013-09-24 20:46:51
De la: Rotty, la data 2013-09-24 20:30:00"Tot ce-i maidanez hai-hui, is rezultatul inmultirii din curti si aruncati pe strada si sunt un mijloc de-a
produce tot mai multe pericole chiar si prin simpla plimbare linistita pe strazi."

Si banuiesc ca o parte din cei ce urla pe la mitinguri , sunt tocmai cei ce si-au aruncat cainii in strada.

problema asta treneaza dinaintea erei noastre, cam de cand s-a gandit impuscatu' sa rada tot centru' ca sa-si cladeasca mauzoleul ala de casa a poporului+ demolarile in spirit chinezesc! [/quote
bine ai revenit, miss darrine,sunt de acord cu ce ai postat! numai bine, te salut si sa auzim numai de bine !
garbo_19362
Postat pe 24 Septembrie 2013 20:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM nevoie de un mic ajutor din partea voastra 1 De la: Andrea27 29 Noiembrie 2008 13:24
conteaza varsta in dragoste 10 De la: garbo065737 30 Decembrie 2009 15:39
Sotul meu nu ma iubeste?- Am nevoie de sfaturi.. 63 De la: DaryaP0pa 14 Iulie 2019 17:04
o mama pe cale sa-si creasca singura copilul 44 De la: garbo261975 31 Ianuarie 2012 15:59
Confesiunile unei viitoare mame... posibil singure 54 De la: garbo_462287 29 Martie 2017 17:03
Setari Cookie-uri