existaDIVORT DE FORMA???

cunosc un cuplu "divortat"care la o saptamana de la pronuntarea divortului au fost impreuna in vizita la priteni si s au comportat ca si cum nimic nu s a inamplat!!Barbatul,pleaca vine de acasa dar isi beau visinata si si fac planuri pt a doua zi merg la revelion impreuna...sotia stie de o alta rel a sotului cu o femeie ce le a fost alaturi in momente dificile ale vietii lor-le a ajutat fiica fiul mama in mom dificile dar mai ales a facut credite in banca sa le plateasca datorii sau sa salveze casa mamei barbatului pe care cei doi o ipotecasera!!cei doi soti nu au inapoiat si nu vor inapoia banii acelei femei niciodata ba mai mult sustin ca nu au nici o datorie ca l a cumparat pe"asta"-asa i vorbeste sotia-iar oamenii cei cunosc sutin doua explicatii ale divortului lor-1.sa pacaleasca iar femeia ce le a mai platit dat sa plat in continuare caci ei au mai facut un credit de 40 mii euro;2. pt asi pastra locul de munca conform contractului colectiv de munca o pers nu poate fi concediata daca e cap de familie!!-ATI INTALNIT ASTFEL DE SITUATII?CUM SA ARATI "HARTIA"DE DIVORT DAR SA CONVETUIESTI SA PETRECI CA SICUM NIMIC NU S A INTIMPLAT??DUALITATEA TEATRUL MINCIUNA LOR E POSIBILA??CUM?DE CE???
garbo2610
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:16
De la: garbo2610, la data 2010-01-10 20:16:31cunosc un cuplu "divortat"care la o saptamana de la pronuntarea divortului au fost impreuna in vizita la priteni si s au comportat ca si cum nimic nu s a inamplat!!Barbatul,pleaca vine de acasa dar isi beau visinata si si fac planuri pt a doua zi merg la revelion impreuna...sotia stie de o alta rel a sotului cu o femeie ce le a fost alaturi in momente dificile ale vietii lor-le a ajutat fiica fiul mama in mom dificile dar mai ales a facut credite in banca sa le plateasca datorii sau sa salveze casa mamei barbatului pe care cei doi o ipotecasera!!cei doi soti nu au inapoiat si nu vor inapoia banii acelei femei niciodata ba mai mult sustin ca nu au nici o datorie ca l a cumparat pe"asta"-asa i vorbeste sotia-iar oamenii cei cunosc sutin doua explicatii ale divortului lor-1.sa pacaleasca iar femeia ce le a mai platit dat sa plat in continuare caci ei au mai facut un credit de 40 mii euro;2. pt asi pastra locul de munca conform contractului colectiv de munca o pers nu poate fi concediata daca e cap de familie!!-ATI INTALNIT ASTFEL DE SITUATII?CUM SA ARATI "HARTIA"DE DIVORT DAR SA CONVETUIESTI SA PETRECI CA SICUM NIMIC NU S A INTIMPLAT??DUALITATEA TEATRUL MINCIUNA LOR E POSIBILA??CUM?DE CE???
La cata nebunie exista in ziua de azi in capul oamenilor...Doar Dumnezeu ii mai poate intelege..Doar daca ii intrebi tu personal
omulsincer
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:33
in frumoasa noastra traditie, hai sa murim de grija altora
pik_nik
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:35
ce apasari ai mama...asta te framanta pe tine acum ? de ce divorteaza unii de ochii lumii ?

tu ce rol ai dramoleta asta ? ca nu pricep...
Anouk
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:37
pai, nu e de grija altora. tare cred eu ca, ea e cea care plateste banca celor doi
si_totusi
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:37
Oamenii in general sunt nebuni....Unii ma vad pe mine nebuna pt ca nu gandesc ca mine...Eu ii vad pe altii nebuni pt ca eu nu fac ceea ce fac ei..Si tot asa...Oamenii gandesc diferit,,sunt multe lucruri pe care oamenii nu le pot intelege unii de la altii,,daca nu comunica...
omulsincer
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:37
in spiritul aceleiasi traditii de care ziceam, toti avem nevoie de fraierii nostri
pik_nik
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:38
De la: buna01, la data 2010-01-10 20:37:54Oamenii in general sunt nebuni....Unii ma vad pe mine nebuna pt ca nu gandesc ca mine...Eu ii vad pe altii nebuni pt ca eu nu fac ceea ce fac ei..Si tot asa...Oamenii gandesc diferit,,sunt multe lucruri pe care oamenii nu le pot intelege unii de la altii,,daca nu comunica...
Am uitat sa il scriu pe m...Oamenii gandesc diferit,,sunt multe lucruri pe care oamenii nu le pot intelege unii de la altii,,daca nu comunicam
omulsincer
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:39
irinuco, asta-i de-a dreptul AN-TO-LO-GI-CA!!!

"Unii ma vad pe mine nebuna pt ca nu gandesc ca mine.."


pik_nik
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:39
Fiecare om vede lucrurile in felul lui....Daca nu exista comunicare nu avem cum sa se intelegem intre noi....Dar comunicare fara rautate....ca eu sunt mai impulsiva,asta ii partea a doua...Fiecare om are defectele lui...Dar de la un om,,trebuie sa ei doar ce este bun si defectele sa i le lasi lui..
omulsincer
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:41
De la: pik_nik, la data 2010-01-10 20:39:51irinuco, asta-i de-a dreptul AN-TO-LO-GI-CA!!!

"Unii ma vad pe mine nebuna pt ca nu gandesc ca mine.."


Si eu ii vad pe ei nebuni,,pt ca nici ei nu gandesc ca mine si fac lucruri pe care eu nu le fac...Fiecare om are modul lui de a privi lucrurile...Pe unii ii duce capul mai mult,,pt ca au un pshic bine dezvoltat,,pe unii deloc...De asta este bine sa luam de la fiecare doare ce este bun,,,si defectele sa i le lasam
omulsincer
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:43
da' pisicul tau cum e, irinuco?
ca zilele astea a fost tare solicitat, dupa cum gemeai pe aici
pik_nik
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:45
2610, revolta ta ma face sa ma gindesc ca esti parte din sfinta treime - altfel nu se explica de ce te enerveaza in halul asta ca aia se inteleg si benchetuiesc impreuna.
Iar partea cu "cap de familie" e si ilogica - daca divorteaza, care familie? - si absolut neadevarata. Si sint foarte in tema cu legislatia ref. la concedieri... in timp de criza.
Si apropo de legislatie - sclavagismul s-a cam abolit. Demult.
quasaria
Postat pe 11 Ianuarie 2010 02:03
am mai avut o garboleta, 3632 parca se numea, care era extrem de ofticata pe faptul ca ex-sotul isi vizita ex-soata si mai depanau amintiri impreuna... din cand in cand.
anakin
Postat pe 12 Ianuarie 2010 12:39
corect ! da' io crez ca era irina undercover
Anouk
Postat pe 12 Ianuarie 2010 14:08
...ha ha ha ha...asha e ...cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia!!!....
..pai sa revenim la lucruri serioase....cine stie ce au aia in cap....n/avem noi de unde sti..in ce scop au divortat..pe hartie!!!poate au vreun scop ascuns..pentru care au nevoie de formalitatea asta...ca s/arate lumii...sau cine stie...alte motive!!
garbo055472
Postat pe 13 Ianuarie 2010 20:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
jena de intimitate 48 De la: garbo_1681 28 Iunie 2012 12:05
Sunt prea geloasa , ajutati-ma sa nu mai fiu :( 46 De la: Lidiaolteanu 27 Iulie 2011 15:40
Iubire imposibila 39 De la: zambil 14 Octombrie 2009 16:44
care este parerea voastra despre barbati? 79 De la: fleurdelis 9 Iulie 2010 21:58
unde trebuie sa merg??? 16 De la: garbo083491 17 Ianuarie 2010 15:29
Setari Cookie-uri