Cata rautate!!

De ce oameni pot fi atat pe parsivi, de ce se dau preteni sa obtina ce vor????
blondina_X
Postat pe 27 Februarie 2013 02:10
Pentru ca se gasesc fraieri care sa-i creada. De obicei, rautatea merge mana in mana cu prostia. Asa ca data viitoare cand intalnesti un om rau, bucura-te, pentru ca sunt toate sansele sa fie si prost. Deci are probleme personale...nefericitu'/nefericita. Nu te priveste pe tine rautatea/prostia altora
magdabeauty
Postat pe 27 Februarie 2013 07:09
Pffff! Logic, cine-i ru, i prost. Citatu' zilei.
Axl_R
Postat pe 27 Februarie 2013 10:45
Blondina, considera ca orice sut in fund este un pas inainte!
Asa zisii prieteni te judeca-n lipsa si-ti intorc spatele atunci cand esti cu mana intinsa dupa orice fel de ajutor sau suport mora! Daca ti s-a intamplat asa ceva, pana la urma ti-a facut un bine altfel ai fi suferit pe termen lung! Data viitoare cand iti mai faci prieteni tine cont si de experienta aceasta, invata sa faci diferenta intre asa zisii prieteni si prietenii adevarati, care-ti doresc binele neconditionat si-ti sunt mereu alaturi, mai ales in momentele dificile din viata ta!
LLisa
Postat pe 27 Februarie 2013 13:03
De la: Axl_R, la data 2013-02-27 10:45:26Pffff! Logic, cine-i ru, i prost. Citatu' zilei.


Axl, fata maichii, tu, clar, ai o durere! Te mananca sau te doare??!! Ba vezi reclame mascate, ba esti doar rea...si cum mai vrei tu! Calmeaza-te, respira si raspunde unde mai si zici ceva, nu doar unde dai din maini, iubire!

Nu lucrez in comert, la ce dracu' sa fac reclama?! Ati laut-o raznaaa!!!
Si btw: nu-i obligatoriu sa raspundeti acolo, unde chiar nu aveti nimic de spus, decat sa va faceti gri
magdabeauty
Postat pe 27 Februarie 2013 13:18
Io-s o sg persoan. Fr plural! i rspund unde vreau.

Reclame mascate vede prietenu' tu.

Axl_R
Postat pe 27 Februarie 2013 15:20
da fiecare "prieten"are cate un interes sa se apropie de oameni buni!! Chiar nu credeam k lumea poate fi atat de rea si invidioasa!! cum ati zis si voi sunt fustrati:)
blondina_X
Postat pe 28 Februarie 2013 01:54
De la: magdabeauty, la data 2013-02-27 07:09:30Pentru ca se gasesc fraieri care sa-i creada. De obicei, rautatea merge mana in mana cu prostia. Asa ca data viitoare cand intalnesti un om rau, bucura-te, pentru ca sunt toate sansele sa fie si prost. Deci are probleme personale...nefericitu'/nefericita. Nu te priveste pe tine rautatea/prostia altora

http://www.realitatea.net/orgasmul-unei-femei-filmat-de-la-inceput-pana-la-final_942979.html
garbo_11724
Postat pe 28 Februarie 2013 02:54
724 imi pari foarte cunoscut....
Rotty
Postat pe 28 Februarie 2013 08:08
pentru ca ce dai,aia primesti,adica oamenii care sunt asa,nu au primit destula iubire in copilaria lor,si cand au crescut,au intalnit si ei alti oameni,care i-au folosit.
noi putem face lumea mai buna,prin exemplu,si iubind-o.
si educatia religioasa doar putine cunostinte de baza,ar face lumea mai buna.nu indoctrinare,ci deschidere spre mai bine.
daniilia
Postat pe 2 Martie 2013 06:34
Ai putea sa gasesti si tu o explicatie, cum? sa te pui in pielea celui de care vorbesti si sa te intrebi cam care ar fi motivele pentru care cineva ar face asta. Fii atenta la ce iese. Noi toti putem fi asa si chiar si tu.
Acum explicatia este:oamenii pe care noi ii intalnim in viata, apar pentru ca vor sa ne arate aspecte din noi insine pe care noi le negam. Cu cat vei nega mai tare ceva, cu atat acel ceva va veni mai tare spre tine, sau cum se spune "de ce iti este frica nu scapi'. Ca urmare, oamenii sunt OGLINZI pentru noi, ne reflecta felul nostru de a fi, calitatile si defectele, partile bune si mai putin bune, intr-un cuvant UMBRA noastra. Ce ai de facut? sa iti recunosti tie insuti ca si tu poti fi la fel si oglinda ta va disparea...si va veni alta, pana vei accepta ca si tu ai parti negative in tine, perfect nu exista.
http://www.relatiidecuplu.com/index.php/infidelitatea
garbo_8857
Postat pe 2 Martie 2013 20:45
Am realizat asta cand am inceput si eu sa lucrez,intr-un colectiv cu fel si fel de oameni,crede-am k toti sunt de treaba si te ajuta cand observa ei ca nu te descurci dar nu a fost asa,am lucrat poate mai mult ca unii care aveau salariu mai mare ca al meu sau impretenit cu mine sa nu ma duc la sefa sa parasc ca ei defapt sa lucreze dorm,dar problema e ca am vazut toate astea mai bine cand am fost mutata din locu aceela de munca la altul!!
blondina_X
Postat pe 4 Martie 2013 01:23
adica te-a mutat de la locul de somn, la un computer ca sa stai pe garbo.ro .... in loc sa te mute la scoala generala in banca a doua de la geam ... ca sa inveti sa scrii fara K si "sau impretenit cu mine sa nu ma duc la sefa sa parasc ca ei defapt sa lucreze dorm"

mai paracioasa mica... vad ca esti invidioasa pe colegii tai care dorm la munca... vezi ca daca nu-ti tii pliscul, o sa te mute si de acolo de unde esti acum si pana la urma... de la locul unde nu faci nimic... o sa ajungi la coltul rusinos... si-o sa stai pe coji de nuca...!
heartbit
Postat pe 4 Martie 2013 02:23
nu stiu sa scriu corect dar tu esti prost crescut!
blondina_X
Postat pe 5 Martie 2013 22:25
L-ai vazut tu si stii ?
Rotty
Postat pe 6 Martie 2013 07:31

Oameni pe care i-am ajutat cand mi_au solicitat ajutorul, s_au purtat foarte urat .

Argentina_Malcea_1
Postat pe 6 Martie 2013 22:49
Prietenul te cunoaste cand are nevoie .
Cand ai nevoie , nu te mai cunoaste .
Grija ta sa ti_o porti singur , pentru ca nimeni altcineva nu_ti poarta de grija .
Argentina_Malcea_1
Postat pe 6 Martie 2013 22:54
De la: magdabeauty, la data 2013-02-27 07:09:30Pentru ca se gasesc fraieri care sa-i creada. De obicei, rautatea merge mana in mana cu prostia. Asa ca data viitoare cand intalnesti un om rau, bucura-te, pentru ca sunt toate sansele sa fie si prost. Deci are probleme personale...nefericitu'/nefericita. Nu te priveste pe tine rautatea/prostia altora

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=SyJgd5VRqSY&NR=1
garbo_11724
Postat pe 7 Martie 2013 01:56
De la: blondina_X, la data 2013-02-27 02:10:48De ce oameni pot fi atat pe parsivi, de ce se dau preteni sa obtina ce vor????


Buna..de ce e o intrebare fara raspuns..doar daca nu vrei sa mergi la ei si sa i intrebi in fata..fapt ce nu te ar ajuta la nimic...asta e firea majoritatii oameniilor de azi..eu am pierdut sponzorizarea multumita"celei mai bune prietene"..pt ca ea mi-a luat -o! si ghici am intrebat -o in fata ..nici macar nu a avut bunul simt sa mi recunoasca... spuneam ca totul e pe interes in zilele astea..si foarte greu..gasesti pe cineva care sa te ajute fara interese ascunse.. priveste intamplarea ca pe lectie de viata si priveste de asemenea si partea plina a paharului nu pe cea goala.. iar pe viitor o sa mai sceptica in privinta noilor prietenii pana te hotarasti ce sunt cu ei.. increderea se castiga foarte greu si se risipeste intr-o clipa..sanatate multa si ..impaca te cu gandul ca nu ii poti schimba tu indiferent ce ai face! Fa un bine daca poti dar nu astepta sa ti se intoarca acel bine..
O zi cu zambete
Iryna_Iry
Postat pe 7 Martie 2013 11:28
In viata nu trebuie sa-ti cauti prietenii ,ei pot aparea cind te astepti mai putin dar alege cu grija oameni care-ti sunt prin preajma si nu-i investi cu prietenia ta decit atunci cind vezi ca merita.Nu tot ce miroase frumos este o floare si nici toti ce poarta costume sunt barbati.Nu fi suparata astfel de lucruri se intimpla ,am cunoscut familii care s-au avut ca fratii si apoi s-au tirit prin tribunale ca au inceput o afacere impreuna ,sau altii care au despartit cupluri, si cazuri sunt f. multe .Din astffel de experiente ai de invatat , chiar daca te ranesc.Vei deveni mai puternica pe parcurs.
fengari
Postat pe 8 Martie 2013 00:39
De la: Iryna_Iry, la data 2013-03-07 11:28:40
De la: blondina_X, la data 2013-02-27 02:10:48De ce oameni pot fi atat pe parsivi, de ce se dau preteni sa obtina ce vor????


Buna..de ce e o intrebare fara raspuns..doar daca nu vrei sa mergi la ei si sa i intrebi in fata..fapt ce nu te ar ajuta la nimic...asta e firea majoritatii oameniilor de azi..eu am pierdut sponzorizarea multumita"celei mai bune prietene"..pt ca ea mi-a luat -o! si ghici am intrebat -o in fata ..nici macar nu a avut bunul simt sa mi recunoasca... spuneam ca totul e pe interes in zilele astea..si foarte greu..gasesti pe cineva care sa te ajute fara interese ascunse.. priveste intamplarea ca pe lectie de viata si priveste de asemenea si partea plina a paharului nu pe cea goala.. iar pe viitor o sa mai sceptica in privinta noilor prietenii pana te hotarasti ce sunt cu ei.. increderea se castiga foarte greu si se risipeste intr-o clipa..sanatate multa si ..impaca te cu gandul ca nu ii poti schimba tu indiferent ce ai face! Fa un bine daca poti dar nu astepta sa ti se intoarca acel bine..
O zi cu zambete



Tot timpu am considerat ca e bine sa spui ce ai pe suflet,dar decat cam vazut si eu mai bine cum sunt oameni am preferat sa fac ce trebuie si sa tac pana mi se pune pe suflet si nu mai pot sa ma abtin!!consider ca piretenii sunt pana la un moment dat,eu consider ca familia mea mie totul pentru mine...
pe zi ce trece oameni is mai rai mai invidiosi,si toti numai sa le fie lor bine!!










blondina_X
Postat pe 9 Martie 2013 16:39
De la: fengari, la data 2013-03-08 00:39:22In viata nu trebuie sa-ti cauti prietenii ,ei pot aparea cind te astepti mai putin dar alege cu grija oameni care-ti sunt prin preajma si nu-i investi cu prietenia ta decit atunci cind vezi ca merita.Nu tot ce miroase frumos este o floare si nici toti ce poarta costume sunt barbati.Nu fi suparata astfel de lucruri se intimpla ,am cunoscut familii care s-au avut ca fratii si apoi s-au tirit prin tribunale ca au inceput o afacere impreuna ,sau altii care au despartit cupluri, si cazuri sunt f. multe .Din astffel de experiente ai de invatat , chiar daca te ranesc.Vei deveni mai puternica pe parcurs.


Sti niciodata nu ai de unde sa sti ce le poate mintea sau ce gandesc ei cu adevarat,pretenii sunt trecatori dar lasa urme ... eu pt familia mea as da orce si tocmai familia is prieteni totul!!
blondina_X
Postat pe 9 Martie 2013 16:41
De la: blondina_X, la data 2013-03-05 22:25:58nu stiu sa scriu corect dar tu esti prost crescut!


mai treci o data pe la clasele I - IV si poate o sa inveti sa scrii... inclusiv calificativele, atributele... sau cuvintele compuse!
si iti dau voie sa ma parasti la doamna invatatoare, ca ti-am zis ca esti semi-analfabeta. nu ma supar, pentru ca n-am facut decat sa spun adevarul, si sunt dispus asupra suportarii oricaror consecinte si injurii!
heartbit
Postat pe 9 Martie 2013 16:52
De la: blondina_X, la data 2013-03-09 16:41:23
Sti niciodata nu ai de unde sa sti ce le poate mintea sau ce gandesc ei cu adevarat,pretenii sunt trecatori dar lasa urme ... eu pt familia mea as da orce si tocmai familia is prieteni totul!!


asta e de mare angajament! e demna de "Catavencu", la categoria din "preputul gandirii angajatei"
la cata incultura demonstrezi, sa iti atribui calificativul de proasta, ar fi un semn de mare apreciere la adresa ta!

uite ca sa nu zici ca sunt baiat rau, iti propun de-o afacere! tu mai dai cateva maxime si cugetari din astea de mare profunzime iar eu ti le public... pentru un procent de 30% din profit...! cred ca in doua luni falimentam amandoi... cu bucurie maxima!

a scos cineva o carticica, de formatul unei brosuri, "istoria culturala a prostiei omenesti" - un scriitor maghiar, nu conteaza... ... ... daca te-ar fi cunoscut cred ca ar fi facut o lucrare mai ampla decat Mahabharata... iar de-ar fi trait suficient, la cat material poti oferi tu... ar fi umplut cu "perle" Biblioteca de la Alexandria!
heartbit
Postat pe 9 Martie 2013 17:01
De la: Argentina_Malcea_1, la data 2013-03-06 22:49:27
Oameni pe care i-am ajutat cand mi_au solicitat ajutorul, s_au purtat foarte urat .





Ei lasa , nu ti mai plange de mila prin intermediul acestor site-uri. Ai crezut ca starnesti inevitabil interesul masei (cultura saraca) si vei gasi raspunsul la necazul tau.Dar asta e alta chestiune care nu-si are rostul acum. Tot ce pot sa ti spun e sa uiti si sa treci peste asta daca te multumesti sa ramai cu mintea in trecut si astfel sa continui suferinta ta enorma!!!
Oricum astea care se gasesc tot timpul sa comenteze despre orice apare pe forum sunt praf , deci nu ar fi o idee buna sa le urmezi sfaturile ....

DaMarkus09
Postat pe 9 Martie 2013 20:04
De la: heartbit, la data 2013-03-09 17:01:58
De la: blondina_X, la data 2013-03-09 16:41:23
Sti niciodata nu ai de unde sa sti ce le poate mintea sau ce gandesc ei cu adevarat,pretenii sunt trecatori dar lasa urme ... eu pt familia mea as da orce si tocmai familia is prieteni totul!!


asta e de mare angajament! e demna de "Catavencu", la categoria din "preputul gandirii angajatei"
la cata incultura demonstrezi, sa iti atribui calificativul de proasta, ar fi un semn de mare apreciere la adresa ta!

uite ca sa nu zici ca sunt baiat rau, iti propun de-o afacere! tu mai dai cateva maxime si cugetari din astea de mare profunzime iar eu ti le public... pentru un procent de 30% din profit...! cred ca in doua luni falimentam amandoi... cu bucurie maxima!

a scos cineva o carticica, de formatul unei brosuri, "istoria culturala a prostiei omenesti" - un scriitor maghiar, nu conteaza... ... ... daca te-ar fi cunoscut cred ca ar fi facut o lucrare mai ampla decat Mahabharata... iar de-ar fi trait suficient, la cat material poti oferi tu... ar fi umplut cu "perle" Biblioteca de la Alexandria!
garbo226030
Postat pe 12 Martie 2013 08:54
De la: heartbit, la data 2013-03-09 17:01:58
De la: blondina_X, la data 2013-03-09 16:41:23
Sti niciodata nu ai de unde sa sti ce le poate mintea sau ce gandesc ei cu adevarat,pretenii sunt trecatori dar lasa urme ... eu pt familia mea as da orce si tocmai familia is prieteni totul!!


asta e de mare angajament! e demna de "Catavencu", la categoria din "preputul gandirii angajatei"
la cata incultura demonstrezi, sa iti atribui calificativul de proasta, ar fi un semn de mare apreciere la adresa ta!

uite ca sa nu zici ca sunt baiat rau, iti propun de-o afacere! tu mai dai cateva maxime si cugetari din astea de mare profunzime iar eu ti le public... pentru un procent de 30% din profit...! cred ca in doua luni falimentam amandoi... cu bucurie maxima!

a scos cineva o carticica, de formatul unei brosuri, "istoria culturala a prostiei omenesti" - un scriitor maghiar, nu conteaza... ... ... daca te-ar fi cunoscut cred ca ar fi facut o lucrare mai ampla decat Mahabharata... iar de-ar fi trait suficient, la cat material poti oferi tu... ar fi umplut cu "perle" Biblioteca de la Alexandria!




stii m-am gandit sa iti spun ca esti un fustrat dupa cate observ eu!!!chiar nu ai ce face decat sa iti spui ideile tale fara rost,serios ai o varsta nu fi penibil!!!
blondina_X
Postat pe 14 Martie 2013 01:11
Pentru ca traim intr-o jungla,unde valorile si bunul simt s-au pierdut de mult pe drum ,acum fiecare e pentru el !
garbo_11748
Postat pe 29 Martie 2013 13:33
De la: garbo_11748, la data 2013-03-29 13:33:39Pentru ca traim intr-o jungla,unde valorile si bunul simt s-au pierdut de mult pe drum ,acum fiecare e pentru el !


Chiar ca , traim intr-o junga care fiecare se bag in seama fara nici un interes numai sa provoace!!
blondina_X
Postat pe 4 Aprilie 2013 10:52

" Ori de cate ori cineva ma insulta , incerc sa imi ridic sufletul suficient de sus , pentru ca insulta sa nu il atinga ."
Rene Descartes


Fiecare intamplare din viata noastra este o lectie . Depinde de noi daca invatam ceva sau nu .
Argentina_Malcea_1
Postat pe 4 Aprilie 2013 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
curiozitatea sexuala a fetitelor,,,, 81 De la: estela 5 Decembrie 2012 07:53
Ce inseamna dominare? 10 De la: garbo_465775 21 Mai 2017 13:59
Femeia insarcinata si ginecologia 24 De la: anakin 23 Noiembrie 2010 00:14
de ce depinde relatia noastra 33 De la: mitelia 7 Octombrie 2011 11:09
se poate de inselat sotul daca nu mai traesti cu el? 10 De la: elenita_2 1 Iunie 2012 16:03
Setari Cookie-uri