Reguli de aur pentru viaa de cuplu !

De la: heartbit, la data 2012-12-02 23:00:55
De la: garbo_5862, la data 2012-12-02 13:39:29
De la: heartbit, la data 2012-12-02 12:43:19eu stiam ca tandretea se manifesta si in timpul dragostei, nu numai dupa... dar poate nu stiu eu bine


tandretea se manifesta in timpul vietii, nu dupa. oricum esti intr-o permanenta confuzie.astepta sa ti se inflameze glanda producatoare de venin.


chiar nu am sa pot intelege vreodata de ce vrei neaparat sa te faci de "toata jena" si sa arati mereu ca dupa ce ca nu poti intelege despre ce scriu alte persoane aici, nici nu stii sa citesti!

pentru tine o sa subliniez ceea ce vad ca NU ai fost capabila sa intelegi de prima data, din ceea ce am scris eu:
".....tandretea se manifesta SI in timpul dragostei...."
acum ai vazut toate literele?
intelegi sensul si rolul acelui "SI"?

sincer, ma tem ca nu!

totusi recunosc public ca ma bucur ca am o cititoare fidela, chiar daca incapabila sa inteleaga ceva ... dar cel putin e fidela...
(parca si vad o faza dintr-un film vechi unde aparea o tanti si spunea unui nene... "v-am citit toate cartile" ... sau in altul zicea ... "v-am vazut toate filmele si stiu toate rolurile dumneavoastra"... sper sa n-am parte de vreo astfel de intalnire si mai ales cu tine *62 - asa sa-mi ajute Dumnezeu!)



nici o grija.faca-se voia ta ! dAR nu stii ce pierzi !
garbo_5862
Postat pe 2 Decembrie 2012 23:15
nu ma pasioneaza si nici nu ma intereseaza una ca tine! in veci, amin!
ma bucur ca nu am ce pierde, in privinta ta!
te las aluia de ii zici tu pe aici "sot"... banuiesc ca e doar asa, de fantezie, ca se simta si el important cand iti citeste perlele de incultura si de mitocanie suburbana!
heartbit
Postat pe 3 Decembrie 2012 15:04
De la: LLisa, la data 2012-12-02 21:24:08Nu ai fost niciodata indragostita Irina?! Cum poti sa spui ca nu exista iubire ci numai interese? Tu asa ai facut cand ai iubit, ai pus mai presus interesele tale? Nu inteleg de ce urasti atat de crunt barbatii.... Adica...oricat de mari ar fi traumele unei femei in viata, la un moment dat tot si-ar reveni! Inteleg ca-l iubesti pe Dumnezeu, dar urasti barbatii, cum vine asta? Dumnezeu ne iubeste pe toti, fara a face diferente sau discriminari...iar Isus a fost barbat, nu?
Sincer, zbuciumul asta nu-ti face decat rau, te impiedica sa te bucuri de unica viata pe care cu totii o avem, inclusiv tu! Apoi...cine este perfect?


pai daca as ura barbatii as profita de ei si m-as razbuna..Eu vreau doar sa le fac o limita..Eu vreau dreptate.
Si apoi am invatat sa nu imi mai deschid inima oricui..Pana acum am intalnit pe cineva de incredere care stiu sigur ca nu nu va rani...Dumnezeu,Iisus

eu sunt realista

ca eu sa imi deschid inima unui barbat,,,,trebuie sa fie un barbat cinstit cu valori morale,,bataios cu altii nu cu mine pt ca si eu am bun simt si valori morale..

o femeie care se razbuna care inseala barbatii care profita inseamna ca ii uraste...


Dar o femeie care se impune si vrea sa fie demna inseamna ca uraste barbatii..ci din contra este luptatoare si lupta pt drepturile ei si demnitatea ei
ingerasulluptator
Postat pe 3 Decembrie 2012 23:39
De la: LLisa, la data 2012-12-02 21:24:08Nu ai fost niciodata indragostita Irina?! Cum poti sa spui ca nu exista iubire ci numai interese? Tu asa ai facut cand ai iubit, ai pus mai presus interesele tale? Nu inteleg de ce urasti atat de crunt barbatii.... Adica...oricat de mari ar fi traumele unei femei in viata, la un moment dat tot si-ar reveni! Inteleg ca-l iubesti pe Dumnezeu, dar urasti barbatii, cum vine asta? Dumnezeu ne iubeste pe toti, fara a face diferente sau discriminari...iar Isus a fost barbat, nu?
Sincer, zbuciumul asta nu-ti face decat rau, te impiedica sa te bucuri de unica viata pe care cu totii o avem, inclusiv tu! Apoi...cine este perfect?


pai daca as ura barbatii as profita de ei si m-as razbuna..Eu vreau doar sa le fac o limita..Eu vreau dreptate.
Si apoi am invatat sa nu imi mai deschid inima oricui..Pana acum am intalnit pe cineva de incredere care stiu sigur ca nu nu va rani...Dumnezeu,Iisus

eu sunt realista

ca eu sa imi deschid inima unui barbat,,,,trebuie sa fie un barbat cinstit cu valori morale,,bataios cu altii nu cu mine pt ca si eu am bun simt si valori morale..

o femeie care se razbuna care inseala barbatii care profita inseamna ca ii uraste...


Dar o femeie care se impune si vrea sa fie demna inseamna ca uraste barbatii..ci din contra este luptatoare si lupta pt drepturile ei si demnitatea ei
ingerasulluptator
Postat pe 3 Decembrie 2012 23:39
De la: ingerasulluptator, la data 2012-12-03 23:39:04
De la: LLisa, la data 2012-12-02 21:24:08Nu ai fost niciodata indragostita Irina?! Cum poti sa spui ca nu exista iubire ci numai interese? Tu asa ai facut cand ai iubit, ai pus mai presus interesele tale? Nu inteleg de ce urasti atat de crunt barbatii.... Adica...oricat de mari ar fi traumele unei femei in viata, la un moment dat tot si-ar reveni! Inteleg ca-l iubesti pe Dumnezeu, dar urasti barbatii, cum vine asta? Dumnezeu ne iubeste pe toti, fara a face diferente sau discriminari...iar Isus a fost barbat, nu?
Sincer, zbuciumul asta nu-ti face decat rau, te impiedica sa te bucuri de unica viata pe care cu totii o avem, inclusiv tu! Apoi...cine este perfect?


pai daca as ura barbatii as profita de ei si m-as razbuna..Eu vreau doar sa le fac o limita..Eu vreau dreptate.
Si apoi am invatat sa nu imi mai deschid inima oricui..Pana acum am intalnit pe cineva de incredere care stiu sigur ca nu nu va rani...Dumnezeu,Iisus

eu sunt realista

ca eu sa imi deschid inima unui barbat,,,,trebuie sa fie un barbat cinstit cu valori morale,,bataios cu altii nu cu mine pt ca si eu am bun simt si valori morale..

o femeie care se razbuna care inseala barbatii care profita inseamna ca ii uraste...


Dar o femeie care se impune si vrea sa fie demna nu nseamna ca uraste barbatii..ci din contra este luptatoare si lupta pt drepturile ei si demnitatea ei
ingerasulluptator
Postat pe 3 Decembrie 2012 23:40
De la: ingerasulluptator, la data 2012-12-03 23:39:04
De la: LLisa, la data 2012-12-02 21:24:08Nu ai fost niciodata indragostita Irina?! Cum poti sa spui ca nu exista iubire ci numai interese? Tu asa ai facut cand ai iubit, ai pus mai presus interesele tale? Nu inteleg de ce urasti atat de crunt barbatii.... Adica...oricat de mari ar fi traumele unei femei in viata, la un moment dat tot si-ar reveni! Inteleg ca-l iubesti pe Dumnezeu, dar urasti barbatii, cum vine asta? Dumnezeu ne iubeste pe toti, fara a face diferente sau discriminari...iar Isus a fost barbat, nu?
Sincer, zbuciumul asta nu-ti face decat rau, te impiedica sa te bucuri de unica viata pe care cu totii o avem, inclusiv tu! Apoi...cine este perfect?


pai daca as ura barbatii as profita de ei si m-as razbuna..Eu vreau doar sa le fac o limita..Eu vreau dreptate.
Si apoi am invatat sa nu imi mai deschid inima oricui..Pana acum am intalnit pe cineva de incredere care stiu sigur ca nu nu va rani...Dumnezeu,Iisus

eu sunt realista

ca eu sa imi deschid inima unui barbat,,,,trebuie sa fie un barbat cinstit cu valori morale,,bataios cu altii nu cu mine pt ca si eu am bun simt si valori morale..

o femeie care se razbuna care inseala barbatii care profita inseamna ca ii uraste...


Dar o femeie care se impune si vrea sa fie demna nu nseamna ca uraste barbatii..ci din contra este luptatoare si lupta pt drepturile ei si demnitatea ei
ingerasulluptator
Postat pe 3 Decembrie 2012 23:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O mare dilema 109 De la: garbo017686 31 Octombrie 2010 10:11
Reconversie profesionala 27 De la: dor72 29 Iunie 2011 21:29
oare vrea ceva serios? 15 De la: dor72_ 17 Decembrie 2011 20:10
da il doresc in viata mea pe adi constantin 11 De la: garbo391110 2 Februarie 2017 22:46
relatia de prietenie! 17 De la: tutankhamon 6 Iulie 2009 22:55
Setari Cookie-uri