Doamnelor si/ sau domnisoarelor,v-ar deranja sau v-ar face placere

ca barbatul dumneavoastra sa ajunga virgin la patul conjugal?

Ingerasul considera ca subiectul asta merita discutat;eu recunosc ca am o curiozitate pur intelectuala asupra subiectului, desi, in paranteza fie spus, personal nu-mi plac tipii prea versati, dar nici n-o sa ma uit printre cearsafuri.

Va rog pareri argumentate (se accepta si referintele biblice, coranice, vedice ), dar in limitele decentei. Puteti sa glumiti cat vreti, dar nu uitati ca subiectul este deadly serious.
Sassette
Postat pe 24 Octombrie 2012 00:19
Sa se uite la tine ca la masini straine si sa tremure ca varga? Sa fie stangaci si sa se chinuie sa'si aminteasca UNDE E, din ce'a vazut in reviste si filme xxx? Sa termine inainte sa inceapa sau sa'nceapa fara sa termine? Hell, no...
In fond, daca a ajuns sa fie barbatul meu, inseamna ca'l iubesc si daca'l iubesc inseamna ca m'a facut sa simt ceva din toate pdv...inclusiv sexual... Si daca e al meu, n'am nicio problema ca a mai experimentat si inainte. Atata timp cat nu mai experimenteaza DUPA

No, thanks
b727ana
Postat pe 24 Octombrie 2012 00:27
Eu am facut mereu distinctie , exista o virginitate fizica, una intelectuala, una sufleteasca, una spirituala. Virginitatea fizica nu m-a interesat niciodata si nici nu ma intereseaza, e o prejudecata, e o limita, e un nimic.
Luna_in_capricorn
Postat pe 24 Octombrie 2012 10:34
Virgin in patul conjugal????? Exclus!!!Prefer o "virginitate" a sufletului,si mai putin pe cea trupeasca!!!Barbatul trebuie sa stie cum sa iubeasca femeia,nu cred in acest tip de virginitate,poate fi masca unui demon!!!
The_rock_flower
Postat pe 24 Octombrie 2012 11:16
De la: The_rock_flower, la data 2012-10-24 11:16:03Virgin in patul conjugal????? Exclus!!!Prefer o "virginitate" a sufletului,si mai putin pe cea trupeasca!!!Barbatul trebuie sa stie cum sa iubeasca femeia,nu cred in acest tip de virginitate,poate fi masca unui demon!!!


sunt de acord cu tn Alina
nu_sunt_nimeni
Postat pe 24 Octombrie 2012 11:20
De la: The_rock_flower, la data 2012-10-24 11:16:03Virgin in patul conjugal????? Exclus!!!Prefer o "virginitate" a sufletului,si mai putin pe cea trupeasca!!!Barbatul trebuie sa stie cum sa iubeasca femeia,nu cred in acest tip de virginitate,poate fi masca unui demon!!!


ma intreb si eu oare poti fi virgin sufleteste daca nu esti si trupeste ?(cazurile de viol se exclud, bineinteles).
Iar daca ceea ce conteaza este numai puritatea sufleteasca, de ce am astepta acest lucru numai din partea unei fete si nu si din partea unui barbat?
Sassette
Postat pe 25 Octombrie 2012 20:12

Raspunsul la prima intrebare ste afirmativ,intelegand prin "virginitatea sufletului",bunatate,puritate,daruire,altruism,candoare!Pentru cea de a doua intrbare,am un raspuns cat se poate de clar....personal,nu mai pun accent pe acest aspect...ce tine de intimitatea unei domnisoare...candva...am tinut la aceasta stare fizica...dar mi-am dat seama ...ca nu isi avea rostul...viata in comun...inseamna cu mult mai mult...decat fecioria fetei sau a baiatului.Asta nu inseamna...ca aprob viata dezordonata sau fara principii sanatoase.
The_rock_flower
Postat pe 25 Octombrie 2012 20:25
puritate sufleteasca....cine vrea un bebelus?
Eugenia_
Postat pe 25 Octombrie 2012 20:25

Nu cred ca ai inteles corect,Eugenia...nu are nicio legatura cu puritatea bebelusilor...gandeste-te....mai in adancul problemei...sau cum doresti!!!
The_rock_flower
Postat pe 25 Octombrie 2012 20:41
De la: The_rock_flower, la data 2012-10-25 20:41:39
Nu cred ca ai inteles corect,Eugenia...nu are nicio legatura cu puritatea bebelusilor...gandeste-te....mai in adancul problemei...sau cum doresti!!!


Eu cred ca a inteles foarte bine Eugenia, virgini sau nu, la varsta cunoasterii nu mai putem avea puritatea unui bebelus.
Iar viginitatea de cele mai multe ori nu este decat un atribut fizic, care poate fi si este tranzactionat ca orice alte atuuri materiale.
Am cunoscut putine persoane care s-au mentinut virgine din singurele motive care mi se par oneste si morale: credinta in Dumnezeu si respect fata de propria persoana.
Sassette
Postat pe 25 Octombrie 2012 23:08
sassette adevarat! multumesc frumos pentru traducere.
Eugenia_
Postat pe 26 Octombrie 2012 16:55
IMPORTANT II SA AIBA CARACTERUL VIRGIN ,CA RESTUL ORCUM II TRECATOR.......


garbo_5122
Postat pe 2 Noiembrie 2012 12:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dragoste sau chin 19 De la: Tiffany 6 Octombrie 2009 20:02
Cum sa iti invingi teama de a nu fii atacat verbal atunci cand iti spui parerea? 28 De la: ingerasulluptator 19 August 2012 08:56
femeile se maturizeaza mai repede decat barbatii. 140 De la: sophia 15 Decembrie 2010 17:40
lapte praf 1 De la: kidz008208 20 August 2010 12:25
LA MULTI ANI! 3 De la: tutankhamon 5 Decembrie 2009 13:15
Setari Cookie-uri