eu leu ...el gemeni ?!?

gemenii sunt cu 2 fete , asta stiu si eu ..dar mai rau pt mine este fapul ca el este arab ,
nu ma tine de mana , nu sta cu mine in taxiu in spate , nu ma suna , nu ma intreaba ce fac
cand l-am intrebat de ce face toate astea mi=a raspuns ca in egipt nu e voie sa faci asa ceva cu toate ca el sustine ca daca traieste aici ,traieste dupa regulile de aici ...si ca pe celalalte le-a uitat , dar nu cred ca e adevarat asa ceva.
el a venit aici la 23 de ani ,virgin, :)) prima lui femeie a fost o femeie plattia si ..din pacate nu cred ca avut o relatie pana acum chiar daca are 34 de ani ...e .. mai rau decat un incepator
e foarte rece cu mine ... si nu stiu ce sa fac sa continui in aceasta relatie? sa incerc sa-i arat ca exista si altfel de femei sau sa renunt cat inca nu sufar eu ? help
ancutsam
Postat pe 10 Ianuarie 2012 14:09
ancutsa, norocoasa mica! l-ai intalnit pe fratele seherezadei
eu zic sa-i arati,,,ce spuneai acolo( ), ca el oricum si-a propus sa-ti arate ceva.
ufishor
Postat pe 10 Ianuarie 2012 14:46
sa zicem ca ...i-am aratat :) problema e ca el e obisnuit cu alfel de "tratament" iar eu nu am experinta necesara si nici nu vreau sa o am la modul ala :)eu vreau o relatie serioasa ...iar el vrea parasute . ce pot sa fac? normal ar fi sa il las ...dar mi-e drag de el :) iar el pt mine nu cred ca are vreun sentiment prea profund
ancutsam
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:04
esti masochista?
daca nu vrei sa faci ce e 'normal', te poti inscrie la niste cursuri ale Aeroclubului Roman.
ufishor
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:11
masochista ...hmmm ... eu vreau sa cred ca nu sunt :) cu toate ca tu un pic de dreptate
la modul ca ma bag intr-o relatie terminata de la inceput
dar stii ... in vorbele lui am gasit tot ce cautam eu la un barbat
undeva in sufletul meu sper sa nu fi fost doar vorbe pt o noapte :)
dar barbatii fac asta , nu ?
ancutsam
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:17
De la: ancutsam, la data 2012-01-10 14:09:42gemenii sunt cu 2 fete


O doza de dualitate exista in fiecare zodie, nu doar in gemeni.
Dar din tot ce ai povestit, zodiacul e fix ultima problema.

Se vede ca n-am agenda incarcata azi, altfel nu as alinia mai jos ceva ce am gasit pe net -


Berbec

Recunoscut pentru rapiditatea cu care actioneaza dar si reactioneaza berbecul este tributar lui Marte pentru felul in care se raporteaza la lume si viata. Dualitatea sa se manifesta chiar in sfera in care el exceleaza, in sfera actiunii imediate. Un berbec va fi primul care incepe un proiect, indiferent cat de nebunesc si de temerar, dar va fi ultimul care va termina acel proiect, asta daca sunteti suficient de norocosi sa vedeti in berbec terminand cu adevarat ceva. Asadar el incepe in forta actiuni pe care fie le lasa balta, fie le termina dupa foarte mult timp. Nu va suparati pe berbeci ci mai bine folositi-le energia cel mai bine. Sunt cei mai buni initiatori, dar nu sunt si cei mai buni finalizatori. Nimeni nu e perfect. In relatii berbecii sunt tot atat de duali. Cer sa fie ei pe locul intai in inima persoanei iubite, dar sa nu ii cereti sa fiti si voi pe acelasi loc in inima sa, caci acolo sunt mai multe locuri si toate sunt locul intai. Cereti-I doar ceea ce poate da adica sa FIE EI INSISI.



Taur

Nativul taur este cel care face ca materia sa sporeasca si sa capete substanta. Venus il determina sa caute lucrurile stabile si care sa ii dea senzatia ca nimeni si nimic nu il poate clinti din pozitia pe care o are in familie, la locul de munca, in relatia de cuplu. Si cu toate astea dualitatea sa este evidenta mai ales cand vine vorba de stabilitate. Pe de o parte o creaza si o doreste cu orice pret, si pentru asta acumuleaza mai ales bani si statut social, si pe de alta parte o pierde caci cu cat acumuleaza mai mult cu atat este mai nelinistit si i se pare ca nu are destul. Taurul se multumeste cu mult si niciodata nu va avea destul incat sa se opreasca. El este semnul cel mai greu de urnit si cel mai greu de oprit. La nivel relational te va declara proprietatea lui, dar va fi in stare sa iti ceara din ce in ce mai mult in conditiile in care el va oferi mereu aceeasi iubire si atentie. Nu ii cereti mereu noi dovezi de afectiune, ci multumiti-va cu consecventa sa.



Gemeni

Este considerat cel mai dual semn, fiind simbolizat de cei doi frati gemeni mitologici, Castor si Pollux atat de diferiti in manifestare. Mercur ii face pe gemeni sa fie pur si simplu volatili, ideile, actiunile, atentia lor se evapora cat ai bate din palme. Asta le permite sa acumuleze o mare cantitate de informatie pe care se grabesc sa o dea mai departe prelucrata sau nu. Dualitatea lor este cel mai bine pusa in evidenta, prin atitudinea pe care o au fata de lumea materiala. In aceeasi fiinta se ascunde un om rupt de realitate si captiv in lumea propriilor ganduri, sau unul mercantil, care prinde idei din zbor si le transforma in succes personal, fara sa ii pese de la cine le-a luat. In relatia de cuplu dualitatea merge pana acolo incat partenerul de viata simte in permanenta ca nu stie pe cine are pe langa el, ceea ce uneori nu este un lucru atat de rau, caci nu te poti plictisi niciodata, si ai in permanenta in fata o noua provocare.



Rac

Racul este un dirijor de emotii, stie sa le faca sa comunice stari, si idei fara sa fie nevoie de cuvinte. Luna ii da capacitati empatice desavarsite, dar il face si teribil de dual. Racul este extrem de sensibil la fazele lunii. Jumatate de luna este plin de energie si expansiv, si cealalta jumatate este retras in carapace si lipsit de avant. Dualitatea lui se manifesta chiar la toate nivele, dar cel mai tare se simte in disponibilitatea totala pe care o are de asculta pe oricine si de a fi umarul pe care oricine se simte fericit sa planga, pe de o parte, iar pe de alta parte in indisponibilitatea pe care o are pentru a povesti cuiva ce este in sufletul lui, de a se deschide si de a cere sfaturi pentru propriile probleme. Este unul dintre cele mai inchise si secretoase zodii, fiind depasit la capitolul secretosi doar de Scorpion, iar la capitolul inchis doar de Capricorn. La nivel relational dualitatea este marcanta fiind in stare sa ceara sa stie totul despre partener, fara a spune nimic despre adevaratele lui sentimente si stari. Asta te va obliga sa nu te bazezi doar pe cuvinte!



Leu

Leul este semnul zodiacal care vrea, care isi impune vointa prin tot ceea ce este, spune si face. Soarele ii da capacitatea de a trece peste orice obstacol, uneori cu orice pret, pentru a atinge gradul de stralucire maxima. Dualitatea sa este la nivel de aparenta care de cele mai multe ori insala. El este cel care straluceste in ochii tuturor pentru ca este cel mai bun, stie si spune lucrul acesta in permanenta, cand de fapt, are o foarte mica stima de sine, si daca nu ar avea parte de aplauze la scena deschisa, s-ar simti mic si slab si nu ar stii cine este de fapt. Aceasta este dualitatea leului, fluctuatia pe care o manifesta in ceea ce face, datorata faptului ca atunci cand are de ce si pentru cine, este cel mai bun, iar atunci cand nu e nimeni in preajma, are senzatia ca nu are pentru ce sau cine sa lupte. La nivel relational, leul da doar cui merita, dar cere de la toata lumea! Un partener leu poate fi un bun exercitiu de smerenie si de iubire neconditionata.



Fecioara

Fecioara este semnul cel mai in masura sa intoarca lucrurile pe toate partile si sa gaseasca nodul in papura. Paradoxul dualitatii sale este ca desi campion la gasitul nodului in papura, este codasul zodiacului in ceea ce priveste vazutul barnei din propriul ochi. Mercur cel zvapaiat si lipsit de rabdare se manifesta exact pe dos in Zodia Fecioarei, dand nativilor capacitatea de a face lucruri precise si repetitive fara a obosi sau fara a se plictisi, dar tot el ii face pretentiosi. Dualitatea fecioarei consta in faptul ca nu masoara niciodata perfectiunea altora cu unitatea de masura folosita la masurarea propriei perfectiuni. Vrea mult de la ceilalti dar nu reuseste sa se vada la modul realist pe sine. Stie unde se afla oricine la orice moment pe drumul catre atingerea intregului potential, dar nu poate aprecia niciodata cat mai are de mers. In ceea ce priveste relatia de cuplu, fecioara este duala prin excelenta fiind capabila sa se puna in inferioritate doar pentru a se simti superioara. Faceti si voi acelasi lucru pentru o fecioara si o veti ajuta sa fie mult mai linistita si sa se simta iubita. Este tot ce ii trebuie pentru a depasi orice dualitate.



Balanta

Balanta nu va intelege niciodata de ce ori de cate ori produce armonie si echilibru in relatiile exterioare isi pierde propria armonie si echilibrul interior. Venus ii da darul de a gasi modalitatile cele mai eficiente de a trece de la EU la NOI si de a face oamenii sa coopereze. Dualitatea consta in faptul ca ii face pe ceilalti sa faca lucruri impreuna, si sa fie eficienti , fara a se implica, fara a face parte din echipa, cu ci cumva din exterior. Balanta tinde sa-i impace pe toti, chiar cu pretul pierderii propriei stari de liniste. Va inclina talerul mereu in favoarea altora, considerand ca asa e drept, dar asta nu inseamna ca este si multumit de acest lucru. Intr-o relatie de cuplu, balanta se va comporta si mai dual, caci va fi capabil sa faca orice relatie sa mearga, iar partenerul va avea mereu senzatia ca Balanta este casatorita si cu familia, si cu munca si cu prietenii. Asa ca ar trebui sa stiti ca in relatie cu o balanta, este intodeauna cel putin mnage a trois!



Scorpion

Scorpionul face din dualitate o arta in sine. El stie sa traiasca in cel putin doua lumi concomitent. Una din lumi este cea vazuta si in lumea aceasta, scorpionul prefera sa faca lucrurile din umbra, sa traga sforile din spatele scenei, si o lume nevazuta in care isi foloseste intreaga putere pentru a acumula din ce in ce mai multa cunoastere si astfel sa isi creasca puterea personala. Dualitatea sa este datorata si faptului ca zodia are doi guvernatori pe de o parte Marte si pe de alta Pluton. Marte il face sa para razbunator si violent, actionand sub impulsul momentului, Pluton il face sa para rabdarea intruchipata pana cand vine momentul actiunii. Scorpionul se hraneste cu paradoxuri si face lucruri pe care le intelege doar el. Dualitatea sa nativa il face sa darame totul pentru a construi. In relatia cu partenerul cere totul si da cele mai neasteptate lucruri in schimb. Daca nu ai asteptari este cel mai bine, dar astepta-te ca el sa te vrea doar pentru el. Iti va cere sa il urmezi peste tot dar la un moment dat iti va opri accesul in anumite zone ale propriei sale fiinte. Respecta-I dorinta caci altfel ii vei pierde.



Sagetator

Radacinile sagetatorului se hranesc doar cu dorinta de a nu avea radacini. El este ori liber sa actioneze, sa gandeasca, sa simta, sa ii puna intrebari si sa caute raspunsuri, ori nu este deloc. El se poate potenta sau handicapa doar prin libertatatea pe care o are. Jupiter ii da un chef nebun de viata, care uneori poate fi doar de fatada si poate ascunde o mare de tristete si un ocean de indoieli de care numai el si bunul Dumnezeu stiu. Dualitatea sagetatorului este data de faptul ca el vrea sa cunoasca doar anumite lucruri altele fiind pentru el total inexistente. Pare preocupat de soarta altora, cand de fapt il intereseaza propria persoana. Interesant este ca a sa dualitate se mai manifesta intr-un sens. Cand nu stie ceva, nu spune ca nu stie ci se apuca sa predea altora un curs despre ce nu stie si astfel invata cot la cot cu studentii sai. In relatiile de cuplu, vrea libertate totala, din partea unei fiinte care ar fi bine sa fie legata de el, sa fie acolo exact cand are el nevoie, cand se intoarce obosit de prin calatoriile existentiale. Daca iti place sa fii precum Penelopa, sotia lui Ulisse si sa astepti cuminte si cu masa pusa, intoarcerea eroului, esti in relatia potrivita.



Capricorn

Aparent nu este nimic dual in monoliticul Capricorn. El este consecvent in tot ce face si ce este, chiar daca asta ii impinge pe toti in disperare. Flexibilitatea sa este mai mica decat a unui munte intr-o mie de ani. Dualitatea sa se manifesta la nivel emotional. Saturnul nativ ii da pe de o parte intelepciunea de a lua lucrurile asa cum sunt, dar si ritmul batranesc in care se manifesta si chiar usurinta cu care considera unele lucruri importante. Este greu de definit dualitatea unui Capricorn daca nu traiesti langa el, dar daca ai aceasta sansa sau nesansa, iti dai seama ca si in cazul lui aparentele pot insela. Desi pe de o parte se manifesta ca un pustnic, cautand singuratatea, atunci cand in urma actiunilor sale ramane singur, este profund nefericit. Vrea sa fie singur dar sa stie ca oamenii dragi sunt acolo pentru el cand are el chef. Nu manifesta afectiune dar cere dovezi de iubire. Intr-o relatie capricornul nu va stii sa spuna te iubesc, si vi se va parea ca nu va iubeste, nimic mai gresit. Cu cat iubeste mai tare cu atat este mai incapabil sa o spuna! Asa ca daca tace ore in sir, inseamna ca va adora!



Varsator

Varsatorul poate fi orice isi propune in orice moment si in orice situatie, cu conditia sa nu ii impui acest lucru si sa nu vrei sa tina cont de reguli si restrictii. El este vizionar si pentru el si pentru altii, dar cand observa ca nu se tine cont de parerea lui isi cam vede de drum. Uranus ii da o dualitate greu de dus pentru muritorii de rand. Am putea sa il comparam in scop didactic cu Dr Jekyll si Mr Hyde. Are o latura de savant genial si una de savant nebunGreu de inteles, greu de indurat, dar fara de care omenirea nu ar progresa tehnologic. Devenind seriosi putem spune ca varsatorii au multe contrarii pe care trebuie sa le impace. De exemplu ei sunt prietenii tuturor, dar paradoxal au foarte putini prieteni. Mai pe romaneste se pot imprieteni cu oricine, darn u lasa pe oricine sa se apropie de ei. Intr-o relatie, varsatorul va avea aceeasi tendinta de a fi un bun prieten, dar va avea nevoie de spatiu personal. El va cere sa il urmezi dar va veni momentul cand te va lasa in urma. Este spre binele tau! Daca vei stii asta iti va fi mai usor!



Pesti

La nici un alt semn zodiacal nu este mai evidenta dualitatea, precum la pesti. Ei sunt entitati la care cele doua laturi ale oricarui om, cea divina si cea umana, se manifesta total si complet. Daca va intrebati de ce se intampla asa este simplu. Pestii isi recunosc cele doua laturi si petrec o viata pentru a le impaca. Veti gasi pesti care se pot ruga ore in sir ca niste ingeri si care vor pune mereu pe primul loc, binele altora, pentru ca mai apoi, brusc, sa plece in lumea lor si isi ia drept companie alcoolul sau drogurile. Este vorba de una si aceea si fiinta, care alege sa manifeste in mod egal ambele laturi ale personalitatii sale. Ei sunt divini prin puterea de a-si sluji aproapele si umani prin felul in care se rup de tot pentru a cadea in melancolia propriului EU. Neptun ii proiecteaza intr-o lume de poveste in care visul este realitatea si realitatea nu e decat un vis. Daca esti partenerul unui nativ in Pesti, trebuie sa stii ca el nu pune pret pe ceea ce poate fi atins ci considera a fi nepretuite toate lumile subtile pe care le creaza cot la cot cu Dumnezeu si in care te invita sa il insotesti la bine si la greu!
nathalie
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:53
nathalie, tu stai numai cu ochii pe cer.
Noli
Postat pe 10 Ianuarie 2012 15:57
merci pt ANALIZA :) clar ca e ultima problema zodiacul
poate doar incerc sa "Dau vina" pe ceva ...
as vrea sa gasesc o solutie care sa ma multumeasca
daca continui ... o sa sufar
daca ma opresc imi pare rau
off ...si el minte ... :) greu...greu :) plus ca mai e si distanta de 120 km
pana la urma ... raspunsul e atat de mare si de bine conturat ca nu vreau sa-l vad
am nevoie de alte persoane sa ia decizia pt mine :) Sa zica NU :))stai acasa la tine unde e cald si bine
hahahah
ancutsam
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:01
Noli, nu crezi ca-i strict problema mea in ce parte privesc?
(Raspunsul corect e BA DA).

nathalie
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:02
Intr-un loc public e problema noastra
Noli
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:05
ancutso, baga-ti mintile-n cap, ca pun mana pe nuia!
ufishor
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:08
mai bine v-ati gandi la problema mea :))
e mai simpla
ancutsam
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:08
Noli,
Deci admiti ca ai o problema, ceea ce e de apreciat.
Vrei sa-ti dau eu rezolvarea sau crezi ca te descurci?
nathalie
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:09
cred ca ar fi cea mai buna solutie :)dar mai bine ...pune mana pe un TANC :)
sa nu imi aduc aminte nimik dupa ce ma trezesc ...
...si cum mi-a dat el ..trandafirii si se uita in ochii mei ..si imi zicea ..chestii :)))
ancutsam
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:10
Ancutsa, are dreptate Ufi.
Si eu cred ca vrei na-na!
nathalie
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:11
No way. Nu bate din tocul de la sanda, ma doare
Scriu ce vreau, unde vreau; tu ai o problema.
Noli
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:12
Noli , ce are ea nu e o problema :) este doar un interes sau poate o fascineaza astrologia
omul trebuie lasat sa isi caute vocatia
nu fi obstacol :)
ancutsam
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:15
Din partea mea, scrie ce poti si cat te duce - nu m-ajut si nici nu ma-ncurc ce faci tu.
Dar ne-am putea ocoli cu gratie, nu crezi?

Ancutsa,
Obstacol?
Sa nu exageram...

Cum ti se pare ce spune la dualitate?
nathalie
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:20
De la: ancutsam, la data 2012-01-10 16:15:26Noli , ce are ea nu e o problema :) este doar un interes sau poate o fascineaza astrologia
omul trebuie lasat sa isi caute vocatia
nu fi obstacol :)

Era o gluma nevinovata la prima mea postare.
Noli
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:22
atunci ancuta ... de cate ori o sa vrei sa-l chemi sa vezi doar ... ioana69

tratament pentru prima faza
apoi trece de la sine ...
cri_cat
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:40
Acum depinde si cu ce e scris *hahaha*-ul in momentul cand ne povestesti.
Cu lacrimi de ras sau cu lacrimi de plans (ori alte variante).

Evidentele mele nu au venit niciodata la stilul smuls.
Pe de o parte pentru ca poti gasi ceata acolo unde nu e, sau vezi lumina si in bezna.
Depinde cum esti croit.
nathalie
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:43
ufa ... hahah-ul e .. haz de necaz, cam asa
nu e nici de ras nici de plans
am vrut altceva
vreau altceva
si peste ce dau ?
asta ma deprima cel mai mult
am crezut ca am o varsta si ca pot face diferenta
dar am repetat aceeasi greseala ... am crezut in vorbe ,m-am vazut ce nu eram in ochii lui plini de marinimie :)))
..... hai ...cu TANCUL ala :)
ancutsam
Postat pe 10 Ianuarie 2012 16:51
sa iti mai spun ca miercuri s-a intalnit cu alta fata de pe FB :) si... sincer ... mi-e asa mila de el ca as fi instare sa il consolez :)
eu m-as multi daca el ar vrea sa fie macar AMIC cu mine :) dar nu cred ca vrea nici macar asta cu toate ca atunci cand vorbea cu ioana69 ii zicea de preietena lui din calarasi :) care nu ar fi fost de acord cu ce face el :) ... e mai ciudat decat orice alta relatie am mai avut
pote d-asta ma atrage asa mult chiar daca din partea lui primesc doar RESPINGERI in toate felurille posibile
ancutsam
Postat pe 10 Ianuarie 2012 17:38
ancutsa...
sunt foarte indurerat...
hai sa-ti scriu despre primele 1000 de persoane de secs opus (celui al meu) care ma resping....
mai putem adauuga 1000, tot pe tabel.
pe prima am aflat ca o cheama Q
('uarelina)...:))
oarecum, ca durere de cap...
(nu stiu care dintre Dansele, dar nu ca ar connta -
toata lumea se simte (de cate ceva)..:P
(sunt fff vulgar... estem?:D)
:)))
eu_geminy
Postat pe 11 Ianuarie 2012 06:12
De la: eu_geminy, la data 2012-01-11 06:12:47ancutsa...
sunt foarte indurerat...
hai sa-ti scriu despre primele 1000 de persoane de secs opus (celui al meu) care ma resping....
mai putem adauuga 1000, tot pe tabel.
pe prima am aflat ca o cheama Q
('uarelina)...:))
oarecum, ca durere de cap...
(nu stiu care dintre Dansele, dar nu ca ar connta -
toata lumea se simte (de cate ceva)..:P
(sunt fff vulgar... estem?:D)
:)))


bravo! bun
si cometariu asta ce e cu el ? :)
sa ne razbunam fiecare pe cine poate sau cum?
eu doar incercam sa inteleg mai bine ce am de facut nu sa te deranjez pe tine
MII DE SCUZE
:)
sprer sa nu te mai respinga nimeni ... indiferent de SECS opus sau nu

ancutsam
Postat pe 12 Ianuarie 2012 03:09
De la: nathalie, la data 2012-01-10 15:53:17
Leul este semnul zodiacal care vrea, care isi impune vointa prin tot ceea ce este, spune si face. Soarele ii da capacitatea de a trece peste orice obstacol, uneori cu orice pret, pentru a atinge gradul de stralucire maxima. Dualitatea sa este la nivel de aparenta care de cele mai multe ori insala. El este cel care straluceste in ochii tuturor pentru ca este cel mai bun, stie si spune lucrul acesta in permanenta, cand de fapt, are o foarte mica stima de sine, si daca nu ar avea parte de aplauze la scena deschisa, s-ar simti mic si slab si nu ar stii cine este de fapt. Aceasta este dualitatea leului, fluctuatia pe care o manifesta in ceea ce face, datorata faptului ca atunci cand are de ce si pentru cine, este cel mai bun, iar atunci cand nu e nimeni in preajma, are senzatia ca nu are pentru ce sau cine sa lupte. La nivel relational, leul da doar cui merita, dar cere de la toata lumea! Un partener leu poate fi un bun exercitiu de smerenie si de iubire neconditionata.


nu stiu altii cum sunt, dar eu cand ma gandesc la ...ce citesc aici, gasesc foarte multe asemanari cu realitatea.
alanna
Postat pe 16 Ianuarie 2012 13:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie complicata.. 10 De la: 23 Mai 2018 17:36
asemanari-deosebiri........sotie-amanta 30 De la: garbo011917 8 August 2012 21:10
ce sa fac ca sa nu ma insele? 78 De la: garbo_7980 19 Decembrie 2012 00:09
cE PARERE AVETI DESPRE ALINIAMENTUL ACESTOR PLANETE ? NE VOR INFLUENTA VIATA DIN PUNCT DE VEDERE MENTAL , SEXUAL-SENTIMENTAL SAU SOCIAL LA NIVEL PLANETAR ? 77 De la: Freya__ 21 Mai 2011 09:09
va rog sa ma ajuta-ti 1 De la: garbo105919 29 Martie 2010 14:08
Setari Cookie-uri