cu sau fara prezervativ

Am gasit pe net o emisiune ce abordeaza acest subiect si m-am cam speriat. Am aflat ca un singur act sexual poate duce la un cancer de col uterin. Urmariti si voi emisiunea, o gasiti la acest link: http://womantv.ro/tv/viewvideo/83/discutii-de-budoar/discutii-de-budoar-ep-15-mai-folosim-sau-nu-prezervativul.html
Spuneti-mi va rog cum vi se pare, daca exagereaza ei sau chiar asa e, mai ales ce zice despre sexul oral. E adevarat?
Emisiunea este de la televiziunea aceea pt femei, Woman TV.
garbo_7980
Postat pe 27 Octombrie 2012 11:01
Ce noroc ca nu a vazut bunica emisiunea cand era fata mare ....Nu as mai fi existat sa intru pe Garbo si sa citesc toate idioteniile tale....
Rotty
Postat pe 27 Octombrie 2012 11:19
De la: Rotty, la data 2012-10-27 11:19:12Ce noroc ca nu a vazut bunica emisiunea cand era fata mare ....Nu as mai fi existat sa intru pe Garbo si sa citesc toate idioteniile tale....


nu_sunt_nimeni
Postat pe 27 Octombrie 2012 11:24
Era la sap, de unde Tv?
Axl_R
Postat pe 27 Octombrie 2012 11:42
Zic io...asta o fost norocul nostru ....Mai sunt si unele bunici care ar fi trebuit sa se uite,dar.....asta e alta problema
Rotty
Postat pe 27 Octombrie 2012 11:50
Dac ai chef i vrei s ia f tu cumprturi la Kaufland!
Sunt reduceri mari i la prezervative!
i vezi oala ceia...!
Axl_R
Postat pe 27 Octombrie 2012 11:53
Am vazut oala La Kaufland merg imediat....
Rotty
Postat pe 27 Octombrie 2012 12:03
fata draga, i-a o gura de aer. Nu e adevarat, trebuie sa-ti cunosti bine partenerul din punct de vedere medical una-alta ca asa nu exista riscuri.Ca de ar fi asa nu ar mai fi bebelushi si o multime de caazuri. Sunt cazuri singulare. Dar tot trebuie sa ai grija. Cunoscandu-ti partenerul bine, cunoscandu-i fisa medicala, etc si cunoscandu-te si el pe tine, nu exista riscuri.Asta pentru linistea ta.Daca iti e teama poti spune:"am sentimente penteu tine,dar as vrea sa ne facem un set de analizze amandoi, pentru sigurantza mea!" si asta iti inlatura nesigurantza! Bafta si nu te impacienta inutil!Take care!
RonnaGarbo117309
Postat pe 31 Octombrie 2012 09:58
De la: RonnaGarbo117309, la data 2012-10-31 09:58:47fata draga, i-a o gura de aer. Nu e adevarat, trebuie sa-ti cunosti bine partenerul din punct de vedere medical una-alta ca asa nu exista riscuri.Ca de ar fi asa nu ar mai fi bebelushi si o multime de caazuri. Sunt cazuri singulare. Dar tot trebuie sa ai grija. Cunoscandu-ti partenerul bine, cunoscandu-i fisa medicala, etc si cunoscandu-te si el pe tine, nu exista riscuri.Asta pentru linistea ta.Daca iti e teama poti spune:"am sentimente penteu tine,dar as vrea sa ne facem un set de analizze amandoi, pentru sigurantza mea!" si asta iti inlatura nesigurantza! Bafta si nu te impacienta inutil!Take care!
RonnaGarbo117309
Postat pe 31 Octombrie 2012 09:59
De la: garbo_7980, la data 2012-10-27 11:01:53Am gasit pe net o emisiune ce abordeaza acest subiect si m-am cam speriat. Am aflat ca un singur act sexual poate duce la un cancer de col uterin. Urmariti si voi emisiunea, o gasiti la acest link: http://womantv.ro/tv/viewvideo/83/discutii-de-budoar/discutii-de-budoar-ep-15-mai-folosim-sau-nu-prezervativul.html
Spuneti-mi va rog cum vi se pare, daca exagereaza ei sau chiar asa e, mai ales ce zice despre sexul oral. E adevarat?
Emisiunea este de la televiziunea aceea pt femei, Woman TV.

Practic toate emisiunile televizate au scop comercial sau de atragere pentru gura-casca la vizionarea unor reclame in reprize.Mai toate vedetele sunt persoane sub mediu ,iar notiunile prezentate simple pareri si inventii pentru invaluirea telespectatorului.
Normal ca frecarea produce leziuni ,iar a insista in abatere dauneaza grav instinctului de autoaparare al organismelor vii.Si cum orice incizie sau operatie efectuata asupra unui corp viu antreneaza introducerea noilor milioane de microorganisme daunatoare imunitatii si frecarea prezervativului in vagin cauzeaza noi leziuni si nai microorganisme daunatoare provenite din tehnologia de fabricatie a produsului si substantele continute de prezervativ in compozitia sa.Dar trebuie sa fii om cu ratiune si capacitate de stapinire a instinctelor si medicul propriului organism sa poti intelege fenomenele,cum in ultimii 22 de ani in Romania au patruns practicile si obiceiurile occidentale,oamenii au regresat si se indreapta catre regnul obscurantismului.Se stie ca acolo unde domneste tehnica avansata ,membrii societatii au involuat,iar unde tehnologia este incipienta ,inteligenta umana este inca treaza si in ascensiune.
VOIAJOR
Postat pe 2 Noiembrie 2012 11:49
dar de ce casti tu gura la "teveu" si nu citesti un articol sau o carte de specialitate?!
Rosemaryyy
Postat pe 10 Noiembrie 2012 00:25
cel mai sanatos e sa nu. Deloc. Sanatos pt tine, ca pt.ceilalti nu e sanatos nici asa: vezi exemplul irinuka, atenteaza la sanatatea psihica a noastra a tuturor. Cu sau fara prezervativ.

so...dedicatie pt womantv aia:
http://www.youtube.com/watch?v=wQMXBvFMmGc
quasaria
Postat pe 10 Noiembrie 2012 02:53
De la: RonnaGarbo117309, la data 2012-10-31 09:58:47fata draga, i-a o gura de aer. Nu e adevarat, trebuie sa-ti cunosti bine partenerul din punct de vedere medical una-alta ca asa nu exista riscuri.Ca de ar fi asa nu ar mai fi bebelushi si o multime de caazuri. Sunt cazuri singulare. Dar tot trebuie sa ai grija. Cunoscandu-ti partenerul bine, cunoscandu-i fisa medicala, etc si cunoscandu-te si el pe tine, nu exista riscuri.Asta pentru linistea ta.Daca iti e teama poti spune:"am sentimente penteu tine,dar as vrea sa ne facem un set de analizze amandoi, pentru sigurantza mea!" si asta iti inlatura nesigurantza! Bafta si nu te impacienta inutil!Take care!



vad ca a aparut un nou curent....pelerinajul la fisa medicala
Eugenia_
Postat pe 10 Noiembrie 2012 07:26
"am sentimente, dar as vrea sa ne facem un set de analize AMINDOI, pentru siguranta MEA"...

Ale dreak sentimentele astea...
La modul foarte sincer, daca "as avea sentimente" nu m-as gindi la siguranta MEA nici macar daca ar avea HIV - nu daca ar avea vreo gripa... Asta inseamna sentimente. Altfel nu ai sentimente: doar vrei un vibrator. Unul sigilat, daca se poate.
Daca cu ala as vrea sa traiesc, as accepta sa traiesc cu el atit cit se poate, iar in timpul pe care il avem la dispozitie sa traim cit pentru 10 vieti. Intr-o groapa ajungem toti si nu e important cind ajungem acolo - e important ce am facut pina atunci. Daca doar am stat cu tifonul la nas, sa nu cumva sa crapam intr-o zi... asta, tzeapa, tot se intimpla !
Sigur, e reconfortanta ideea ca o sa fii un mort sanatos tun....
quasaria
Postat pe 10 Noiembrie 2012 08:11
Sigur, e reconfortanta ideea ca o sa fii un mort sanatos tun....

Spre bucuria viermisorilor de la subsol.... ...Ce... ei sa nu aiba alimentatie sanatoasa ?
Rotty
Postat pe 10 Noiembrie 2012 10:07

Mai! voi ati ajuns la "hrana Eco-bio-sinistra"?
Laaasa, fa tu cu prezervativ pana una alta.....ai controlu' (sub) situatie(i)

tu.... cand faci oral iti pui prezervativ pe limba??
Fss_ssu
Postat pe 10 Noiembrie 2012 11:50
Noi ne gandim la viitor
Rotty
Postat pe 10 Noiembrie 2012 12:05
De la: suparatu_, la data 2012-11-10 11:50:05
Mai! voi ati ajuns la "hrana Eco-bio-sinistra"?
Laaasa, fa tu cu prezervativ pana una alta.....ai controlu' (sub) situatie(i)

tu.... cand faci oral iti pui prezervativ pe limba??


Axl_R
Postat pe 10 Noiembrie 2012 12:07
la al cui/care viitor rotty?? ;))

Re, medicina reala spune adevaru' aia umana ii pe la Tv.....lamureste fatuca asta cum ii cu prezervativu' poate citeste si ea o carte si nu face infarct .


Spor la ale voastre NB!
Fss_ssu
Postat pe 10 Noiembrie 2012 12:18
Bre, eti ghini? Da' ci ti doari? Sau n-ai dormit?

Nu zc nica mi! S-nvee fiecare din greelile ''altora''.
Axl_R
Postat pe 10 Noiembrie 2012 12:25
Somn de voie Supi....
Rotty
Postat pe 10 Noiembrie 2012 12:56
io's ghini daaa!
tocma' am baut o caf(t)eluta si m-am fript la ;))
Rottycica mai tarziu la
Taaaata viata doarme OMu si cand moare-i vine somnu'.....
Fss_ssu
Postat pe 10 Noiembrie 2012 13:18
Poi...Daca ai zis NB, io am crezut ca vrei sa dormitoresti o postate....
Rotty
Postat pe 10 Noiembrie 2012 13:29
Q

mai, voi cititi fisa medicala ca pe o carte deschisa?
Eugenia_
Postat pe 10 Noiembrie 2012 20:09
De la: quasaria, la data 2012-11-10 02:53:41cel mai sanatos e sa nu. Deloc. Sanatos pt tine, ca pt.ceilalti nu e sanatos nici asa: vezi exemplul irinuka, atenteaza la sanatatea psihica a noastra a tuturor. Cu sau fara prezervativ.

so...dedicatie pt womantv aia:
http://www.youtube.com/watch?v=wQMXBvFMmGc

Ai reusit sa ma faci sa rad!!Puuup!!...fara...prezervativ..
elisabeta_boia
Postat pe 10 Noiembrie 2012 20:20
e nesimtire totala sa acoperi o opera de arta!
charmelen
Postat pe 10 Noiembrie 2012 22:58
Io nu-l mai las s poarte nici chiloi!
Axl_R
Postat pe 10 Noiembrie 2012 23:03
in rama linga rapirea din serai?
quasaria
Postat pe 10 Noiembrie 2012 23:29
In niciun caz in rama! Exista cel putin 2-3 locuri potrivite in care o asemenea opera de arta poate fi sexpusa pentru obtinerea unui efect maxim.
charmelen
Postat pe 11 Noiembrie 2012 00:35
da' se distruge dreak patrimoniul de la suzura si sintemperii...
quasaria
Postat pe 11 Noiembrie 2012 00:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Infidelitatea:de condamnat sau de iertat? 18 De la: ladyDY 6 Aprilie 2010 15:15
singuratatea in doi 13 De la: garbo174567 23 Aprilie 2012 21:26
Prieten,fost prieten si acum amant 13 De la: Jojolin 22 August 2010 02:22
Niciodata "nu-ti lasa destinul" pe mai tarziu.. 160 De la: garbo040714 17 Iunie 2011 10:13
Ce parere aveti despre hainele second hand aduse din danemarca si irlanda magazine in brasov pe langa gara? 18 De la: 322cristina 9 August 2010 18:30
Setari Cookie-uri