>>eu, amandoi, virgini, casatorie.>depinde, principii, nicidec">

Pastrarea virginitatii pina la casatorie PRO si CONTRA


">>>Eu cred ca este bine ca amandoi sa fie virgini pana la casatorie.>Depinde de principii nicidecum nu este bine...>Eu zic ca conteaza sufletul,,si inainte sa va casatoriti trebuie sa mergeti la doctor sa va faceti analizele ca sa fie sanatos.. Dar sa ai grija sa nu te casatoresti cu un barbat rau...nu trebuie sa te casatoresti ca doresti sa te culci cu el..Ci doar daca el este un om bun si cu caracter">Si daca se casatoresc prima oara, sa zicem... la varsta de 28 si 32... tot virgini e bine sa fie ?>Explica... ca eu n-am inteles... !>Sanatosi la suflet... ??? Si ce analize recomanzi ?>Si cu caracter... te referi la cati centrimetrii... ???
barboneli
Postat pe 11 Octombrie 2012 09:08

de la Adeline: Felicitari pentru sentimentele avute in timpul cand ai purtat rochia de mireasa.
Oricum sentimente placute au toate miresele in ziua nuntii!!!

Insa, de la sentimente de virgina pana sa spui ca nu-ti trebuie altcineva pentru ca sotul te satisface 100% este cale lunga; nu ai de unde sa stii asta; faptul ca ai un copil de doi ani (sa-ti traiasca) asta nu e garantia ca sotul te satisface; ma tem ca te inseli atat de rau.....nu cred ca-ti doresti sa-l gasesti pe cel care s-ar putea sa te satisfaca 100%

asa e... ! si in rochia alba si fara rochie... si alte albetzuri... !!!

eu cred ca problema nu e cu 100% sau 98%... eu nu inteleg cum se pot masura "procente" in cazuri din astea... !!! dar poate ca cel la care faci aluzie sa-l gaseasca... o va satisface 125,3%... mai stii ? eu nu instig la nimic, Doamne fereste... dar prin comparatie, se poate constata cine satisface mai mult sau mai putin. dar daca te casatostei virgin/virgina... si te iei dupa principile lui ingeras... cum naiba se mai pot face comparatii... ?
barboneli
Postat pe 11 Octombrie 2012 09:34
Ai dreptate , Barbo !! Se spunea pe topic ca femeia trebuie sa fie pura si aici se refereau la puritatea sufletului. Bun !! Dar, dupa casatorie..... nu mai trebuie sa ofere puritatea sufletului ?? Te-ai insurat cu o virgina, esti super multumit,dar pe urma te trezesti ca viseaza (sau mai rau, chiar o face) cu vecinul Deci, virginitate pina la casatorie, dupa..... dezmat,maica
GHEISA_
Postat pe 11 Octombrie 2012 10:02
dar la divorturile motivate prin nepotrivire de caracter ,te-ai gandit?eu sunt de acord cu perioada de proba.
ratuscaceaurata
Postat pe 11 Octombrie 2012 11:08


amandoua aveti dreptate..... !!!
barboneli
Postat pe 11 Octombrie 2012 21:23
Femeile mai in varsta mi-au spus ca barbatii se comporta frumos in perioada de proba...Dupa casatorie incepe sa isi arate coltii dupa ce se vede cu sacii in caruta..De treaba asta ce parerea aveti.Eu nu sunt de acord cu perioada de proba...Important sa iti dai seama daca barbatul are caracter principii....nu unul din ala care se schimba precum vremea
ingerasulluptator
Postat pe 11 Octombrie 2012 21:34
Femeile mai in varsta mi-au spus ca barbatii se comporta frumos in perioada de proba...Dupa casatorie incepe sa isi arate coltii dupa ce se vede cu sacii in caruta..De treaba asta ce parerea aveti.Eu nu sunt de acord cu perioada de proba...Important sa iti dai seama daca barbatul are caracter principii....nu unul din ala care se schimba precum vremea
ingerasulluptator
Postat pe 11 Octombrie 2012 21:34


dar cu tine, cum s-au purtat ingeras... in perioada de proba ??? la barbati ma refer... nu la femeile mai in varsta !!!!
barboneli
Postat pe 11 Octombrie 2012 22:11
De la: barboneli, la data 2012-10-11 22:11:38

dar cu tine, cum s-au purtat ingeras... in perioada de proba ??? la barbati ma refer... nu la femeile mai in varsta !!!!
pai la inceput s-au comportat frumos...Apoi cand vroiam sa imi impun punctul de vedere se comporta urat cu mine,,odata mi-a aruncat si cu painea cu sunca in cap...de m-a scos din sarite odata cand eram bolnava aveam gripa,,,si el incepe sa ma frece la cap...atunci mi-am iesit din fire si i-am bagat mana in gat,si i-am zis ca daca nu tace ii bag una....Am incercat sa ma impun dar nu aveam cu cine,,,,ca sa ma linistesc mi-am gasit alt barbat si apoi eram mai linistita si el nu intelegea cum de meregea relatia asa de bine..Dar pe atuncnu eram crestina....poate corecta dar ma razbunam pe cei rai...acum nu mai fac asa ceva,,,ci daca nu am cu cine discuta nu ma incurc...
Si problema ca eu nu am discutat problemele acestea de la inceput pt ca cica eram indragostita...adica am folosit inima fara sa imi folosesc creierul cu un barbat pe care nu il cunosteam si nu stiam daca avem ceva in comun...
ingerasulluptator
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:46
pai la inceput s-au comportat frumos...Apoi cand vroiam sa imi impun punctul de vedere se comporta urat cu mine,,odata mi-a aruncat si cu painea cu sunca in cap...de m-a scos din sarite odata cand eram bolnava aveam gripa,,,si el incepe sa ma frece la cap...atunci mi-am iesit din fire si i-am bagat mana in gat,si i-am zis ca daca nu tace ii bag una....Am incercat sa ma impun dar nu aveam cu cine,,,,ca sa ma linistesc mi-am gasit alt barbat si apoi eram mai linistita si el nu intelegea cum de meregea relatia asa de bine..Dar pe atuncnu eram crestina....poate corecta dar ma razbunam pe cei rai...acum nu mai fac asa ceva,,,ci daca nu am cu cine discuta nu ma incurc...
Si problema ca eu nu am discutat problemele acestea de la inceput pt ca cica eram indragostita...adica am folosit inima fara sa imi folosesc creierul cu un barbat pe care nu il cunosteam si nu stiam daca avem ceva in comun
si maicasa era o proasta,,,nu imi pare rau ca l-am inselat a aflat dupa aia,,,,dar ma simt vinovata in fata lui Dumnezeu....
Si sunt multumita ca chiar daca nu mai sunt virgina fizic,,,am creierul virgin si nu m-am lasat ca sa ma faca proasta si sa imi manipluleze mintea sa gandesc precum barbatii in favoarea barbatilor,eu niciodata nu am gandit in favoarea barbatilor si nici nu o sa gandesc...Faza cu razbunarea,,,,a fost pt ca nu m-a lasat sa ma impun si plus ca nu eram crestina nu aveam credinta in Dumnezeu si respect fata de Dumnezeu.acuma am respect fata de Dumnezeu de aceea sunt si asa insistenta,perseverenta in a-m impune punctul de vedere...
ingerasulluptator
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:52
pai la inceput s-au comportat frumos...Apoi cand vroiam sa imi impun punctul de vedere se comporta urat cu mine,,odata mi-a aruncat si cu painea cu sunca in cap...de m-a scos din sarite odata cand eram bolnava aveam gripa,,,si el incepe sa ma frece la cap...atunci mi-am iesit din fire si i-am bagat mana in gat,si i-am zis ca daca nu tace ii bag una....Am incercat sa ma impun dar nu aveam cu cine,,,,ca sa ma linistesc mi-am gasit alt barbat si apoi eram mai linistita si el nu intelegea cum de meregea relatia asa de bine..Dar pe atuncnu eram crestina....poate corecta dar ma razbunam pe cei rai...acum nu mai fac asa ceva,,,ci daca nu am cu cine discuta nu ma incurc...
Si problema ca eu nu am discutat problemele acestea de la inceput pt ca cica eram indragostita...adica am folosit inima fara sa imi folosesc creierul cu un barbat pe care nu il cunosteam si nu stiam daca avem ceva in comun
si maicasa era o proasta,,,nu imi pare rau ca l-am inselat a aflat dupa aia,,,,dar ma simt vinovata in fata lui Dumnezeu....
Si sunt multumita ca chiar daca nu mai sunt virgina fizic,,,am creierul virgin si nu m-am lasat ca sa ma faca proasta si sa imi manipluleze mintea sa gandesc precum barbatii in favoarea barbatilor,eu niciodata nu am gandit in favoarea barbatilor si nici nu o sa gandesc...Faza cu razbunarea,,,,a fost pt ca nu m-a lasat sa ma impun si plus ca nu eram crestina nu aveam credinta in Dumnezeu si respect fata de Dumnezeu.acuma am respect fata de Dumnezeu de aceea sunt si asa insistenta,perseverenta in a-m impune punctul de vedere
ingerasulluptator
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:55
pai la inceput s-au comportat frumos...Apoi cand vroiam sa imi impun punctul de vedere se comporta urat cu mine,,odata mi-a aruncat si cu painea cu sunca in cap...de m-a scos din sarite odata cand eram bolnava aveam gripa,,,si el incepe sa ma frece la cap...atunci mi-am iesit din fire si i-am bagat mana in gat,si i-am zis ca daca nu tace ii bag una....Am incercat sa ma impun dar nu aveam cu cine,,,,ca sa ma linistesc mi-am gasit alt barbat si apoi eram mai linistita si el nu intelegea cum de meregea relatia asa de bine..Dar pe atuncnu eram crestina....poate corecta dar ma razbunam pe cei rai...acum nu mai fac asa ceva,,,ci daca nu am cu cine discuta nu ma incurc...
Si problema ca eu nu am discutat problemele acestea de la inceput pt ca cica eram indragostita...adica am folosit inima fara sa imi folosesc creierul cu un barbat pe care nu il cunosteam si nu stiam daca avem ceva in comun
si maicasa era o proasta,,,nu imi pare rau ca l-am inselat a aflat dupa aia,,,,dar ma simt vinovata in fata lui Dumnezeu....
Si sunt multumita ca chiar daca nu mai sunt virgina fizic,,,am creierul virgin si nu m-am lasat ca sa ma faca proasta si sa imi manipluleze mintea sa gandesc precum barbatii in favoarea barbatilor,eu niciodata nu am gandit in favoarea barbatilor si nici nu o sa gandesc...Faza cu razbunarea,,,,a fost pt ca nu m-a lasat sa ma impun si plus ca nu eram crestina nu aveam credinta in Dumnezeu si respect fata de Dumnezeu.acuma am respect fata de Dumnezeu de aceea sunt si asa insistenta,perseverenta in a-m impune punctul de vedere
ingerasulluptator
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:55
pai la inceput s-au comportat frumos...Apoi cand vroiam sa imi impun punctul de vedere se comporta urat cu mine,,odata mi-a aruncat si cu painea cu sunca in cap...de m-a scos din sarite odata cand eram bolnava aveam gripa,,,si el incepe sa ma frece la cap...atunci mi-am iesit din fire si i-am bagat mana in gat,si i-am zis ca daca nu tace ii bag una....Am incercat sa ma impun dar nu aveam cu cine,,,,ca sa ma linistesc mi-am gasit alt barbat si apoi eram mai linistita si el nu intelegea cum de meregea relatia asa de bine..Dar pe atuncnu eram crestina....poate corecta dar ma razbunam pe cei rai...acum nu mai fac asa ceva,,,ci daca nu am cu cine discuta nu ma incurc...
Si problema ca eu nu am discutat problemele acestea de la inceput pt ca cica eram indragostita...adica am folosit inima fara sa imi folosesc creierul cu un barbat pe care nu il cunosteam si nu stiam daca avem ceva in comun
si maicasa era o proasta,,,nu imi pare rau ca l-am inselat a aflat dupa aia,,,,dar ma simt vinovata in fata lui Dumnezeu....
Si sunt multumita ca chiar daca nu mai sunt virgina fizic,,,am creierul virgin si nu m-am lasat ca sa ma faca proasta si sa imi manipluleze mintea sa gandesc precum barbatii in favoarea barbatilor,eu niciodata nu am gandit in favoarea barbatilor si nici nu o sa gandesc...Faza cu razbunarea,,,,a fost pt ca nu m-a lasat sa ma impun si plus ca nu eram crestina nu aveam credinta in Dumnezeu si respect fata de Dumnezeu.acuma am respect fata de Dumnezeu de aceea sunt si asa insistenta,perseverenta in a-m impune punctul de vedere
ingerasulluptator
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:55
Mai ingeras....eu incep sa te inteleg... Uite,pentru tine
http://www.youtube.com/watch?v=s0O88ar7Jpk&feature=related
Rotty
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:59

da... se poate intelege pana la o limita totusi... ! auzi ingeras... dar tu de ce repeti mesajul tau de 3-4 ori, uneori si de 5... ? crezi ca daca il citim de atatea ori, intelem mai bine... ???? siii... acum esti bine cu barbatul cu care stai ? e crestin bun si cu principii... ? ok atunci... !
barboneli
Postat pe 12 Octombrie 2012 11:49
as vrea sa stiu, cate din adeptele sexului inainte, in timpul si dupa sunt iubite si respectate de barbati...cum te va iubi barbatul daca stie ca esti doar a lui.....vasul de alabastru plin cu mir mirositor, daca-l spargi pentru altii, ti s-a dus farmecul, devii bun comun.....casniciile rezista cand este incredere, virginitatea este necesara pentru cei ce vor o viata frumoasa. biblia asa invata , dar cine mai ia in seama azi cuvantul lui Dumnezeu? pace si iubire tuturor
hellyanna
Postat pe 14 Octombrie 2012 17:15
Firma Ladys comercializeaza prin sistemul de vanzari directe cosmetice de calitate pentru toate varstele, ceasuri, parfumuri create dupa marci de renume, bijuterii placate cu argint, accesorii, etc. Se cauta clienti/reprezentanti in toata tara, persoane serioase, care vor sa promoveze produsele noastre si sa castige bani alaturi de Ladys.Comanda minima de 10lei !!!Transport colete prin Curier gratuit in peste 2170 de localitatii din toata tara !!! Castigul este in functie de activitatea desfasurata, intre 5% si 45,5%. Inscrierea ca reprezentant este gratuita si nu va obliga la comenzi.nu este target de vanzare. Inscriere http://ladys.ro/a/RNLU1GOj,b
vax
Postat pe 15 Octombrie 2012 08:50
De la: hellyanna, la data 2012-10-14 17:15:42as vrea sa stiu, cate din adeptele sexului inainte, in timpul si dupa sunt iubite si respectate de barbati...cum te va iubi barbatul daca stie ca esti doar a lui.....vasul de alabastru plin cu mir mirositor, daca-l spargi pentru altii, ti s-a dus farmecul, devii bun comun.....casniciile rezista cand este incredere, virginitatea este necesara pentru cei ce vor o viata frumoasa. biblia asa invata , dar cine mai ia in seama azi cuvantul lui Dumnezeu? pace si iubire tuturor



N-am fost virgina la casatorie..si cu toate acestea am o casatorie fericita...iubire..intelegere si toate cele.Ne intelegem perfect pe toate planurile..facand abstract de la micile divergente prostesti..dar cum zicea mai sus cineva...micile certuri sunt bine venite..deoarece impacarea este dulceee
nu_sunt_nimeni
Postat pe 15 Octombrie 2012 10:32
CONTRA. Dar ce-i un trofeu oferit sotului? Ala care poate peste cativa ani n-o sa dea doi bani pe ea? Ce parere o sa mai aibe atunci fosta mireasa cea neprihanita? Oricum, sunt de principiu ca e bine sa gusti putin din viata inainte de casataorie, ca pe urma n-ar fi indicat s-o faci. In plus, cuplurile ar trebui sa convietuiasca macar cativa ani inainte de a-si pune prirostiile si a face copii.
mamamiamea
Postat pe 19 Octombrie 2012 22:34
De la: Georgescu_Jorj_Ioan_1, la data 2012-09-30 04:53:44Floarea de lamita e simbolul ca mireasa este virgina.In realitate este de mule ori o dezinformare,o respectare a traditiei si afirmatia ca in relatia ce urmeaza EA E VIRGINA MORALMENTE SIGUR CA NU FIZIC.Totusi sunt fete care se pastreaza virgine pina la casatorie.Intrebare: FAC BINE,E UN AVANTAJ PT. EA, PT. CUPLU SAU E MAI BINE SA AIBA O EXPERIENTA DE VIATA? ACELASI INTREBARE SI PT. BAETI?
CE CREDETI CA SE VA INTIMPLA DACA AMBII SUNT VIRGINI?

Asta este un obicei stravechi ,dar era valabil cind fetele nu aveau acces la invatatura ,la cultura la viata ,traiau ca vacile si asteptau sa le marite parintii ca sa traga la jugul barbatului.....
http://www.trilulilu.ro/video-muzica/daniela-gyorfi-si-valencio-spuni-mi-ce-imi-dai-de
VOIAJOR
Postat pe 21 Octombrie 2012 12:21
eu unul nu m-as casatori cu o fata virgina,ca pe urma sa fie tentata sa vada cu altul cum ar fi?lasa sa-si traiasca viata si cand o vrea sa se marite
Slabire
Postat pe 22 Octombrie 2012 20:05
da despre virginitatea barbatilor nimica nimicuta?
hai ca deschid eu acum alt topic!
Sassette
Postat pe 23 Octombrie 2012 00:25
De la: Slabire, la data 2012-10-22 20:05:29eu unul nu m-as casatori cu o fata virgina,ca pe urma sa fie tentata sa vada cu altul cum ar fi?lasa sa-si traiasca viata si cand o vrea sa se marite


dac-o satisfaci 100% n-o sa mai fie curioasa. Sau daca te iubeste, mai rau.
Iar comparatille la pat nu sunt intotdeauna avantajoase pentru barbati, crede-ma Uneori ignoranta domnisoarei e un bliss.
De-aia musulmanii vor virgine, ca le e teama de comparatie si de competitie.
Mai era si problema sigurantei paternitatii,dar si pe-asta a rezolvat-o pilula si un simplu test.
Sassette
Postat pe 23 Octombrie 2012 00:35
Si ce sa facem? Sa asteptam razboiul? Cred ca traiesti pe alta planeta. Viata trebuie sa mearga inainte si depinde de fiecare dintre noi ce alegeri face, astfel incat sa ne fie bine.
WinTerDrEam
Postat pe 23 Octombrie 2012 15:20
De la: Sassette, la data 2012-10-23 00:25:49da despre virginitatea barbatilor nimica nimicuta?
hai ca deschid eu acum alt topic!
exact tocmai de virginitatea barbatlori ar trebui sa vorbim
ingerasulluptator
Postat pe 23 Octombrie 2012 23:04
De la: Slabire, la data 2012-10-22 20:05:29eu unul nu m-as casatori cu o fata virgina,ca pe urma sa fie tentata sa vada cu altul cum ar fi?lasa sa-si traiasca viata si cand o vrea sa se marite


corect!
garbo-mira
Postat pe 24 Octombrie 2012 23:46
garbo163619 ce-ti mai place shaorma!!!

dar mai era o vorba: Dumnezeu ti-o da s-o dai, nu sa pleci cu ea in Rai!
heartbit
Postat pe 25 Octombrie 2012 12:42
De la: Georgescu_Jorj_Ioan_1, la data 2012-09-30 04:53:44Floarea de lamita e simbolul ca mireasa este virgina.In realitate este de mule ori o dezinformare,o respectare a traditiei si afirmatia ca in relatia ce urmeaza EA E VIRGINA MORALMENTE SIGUR CA NU FIZIC.Totusi sunt fete care se pastreaza virgine pina la casatorie.Intrebare: FAC BINE,E UN AVANTAJ PT. EA, PT. CUPLU SAU E MAI BINE SA AIBA O EXPERIENTA DE VIATA? ACELASI INTREBARE SI PT. BAETI?
CE CREDETI CA SE VA INTIMPLA DACA AMBII SUNT VIRGINI?



Obiceiuri si traditii pastrate doar in teorie....
http://www.sexpert.ro/articole/adolescenta/prima_data/prima_data_pentru_fete.html
VOIAJOR
Postat pe 26 Octombrie 2012 11:43
pai dupa mine barbatii mereu au facu regulile in favoarea lor,pt ca femeile depind de ei si [t asta sunt facute sclave.
Uite asta ti se intampla si la locul de munca..pt ca depinzi de altii te fac sclavi...Cei care au banii sunt sefii si angajatii sunt sclavii...Barbatii sunt cei care tin familia,,adica asa era inainte,,acum barbatii sau mai smecherit..pe majoritatea ii tin femeile si ei tot sefi sunt si femeile sclave.
Nu vezi ca la locul de munca pt ca este platit esti sclav,orice ai spune nu se tine cont,,cel care plateste ordona chiar daca regulile nu sunt corecte.
Cum ar fii te duci sa lucri intr-o casa de barbat,spre exemplu il ingrijesti,,casa este jegoasa peste tot mizerie pt ca barbatul pe unde merge numai jeg face...femeia face si ea l;a suprafata ca doar nu este platita pe ora cu curatenie si daca nu a preluat casa curata doar nu trebuie sa faca curat total..Apoi cand pleaca din casa pt ca se termina contractul..casa este verificata..mizeria veche este vazuta si pt asta angajata este vinovata...Asta este sclavie si prosteala pe fata,dar ce poti face cel care are banul conduce chiar daca nu are dreptate.
Asa era si in familie,o afacere cel care plateste este seful indiferent daca regulile sunt corecte sau nu...Asa este si la locul de munca...
Cel care plateste conduce,,si angajatul este sclavul..sa se supuna regulile sefilor chiar daca regulile nu sunt corecte.
Familiile nu sunt facute din iubire pt ca iubirea nu exista pt ca oamenii sunt rai..Oamenii considera ca atunci cand sunt inferbantati iubesc...de aceea multi zic te iubesc...

si in familiile oamenii sunt pt ei...
asa si la locul de munca cel care plateste este stapanul cel care munceste este sclavul...care trebuie sa se supuna chiar daca regulile nu sunt corecte,,,ca si in familie pt ca si in casatorie este tot la fel
ce sa ii faci viata este nedreapta,oamenii nedrepti
ingerasulluptator
Postat pe 26 Octombrie 2012 22:08
pai dupa mine barbatii mereu au facu regulile in favoarea lor,pt ca femeile depind de ei si [t asta sunt facute sclave.
Uite asta ti se intampla si la locul de munca..pt ca depinzi de altii te fac sclavi...Cei care au banii sunt sefii si angajatii sunt sclavii...Barbatii sunt cei care tin familia,,adica asa era inainte,,acum barbatii sau mai smecherit..pe majoritatea ii tin femeile si ei tot sefi sunt si femeile sclave.
Nu vezi ca la locul de munca pt ca este platit esti sclav,orice ai spune nu se tine cont,,cel care plateste ordona chiar daca regulile nu sunt corecte.
Cum ar fii te duci sa lucri intr-o casa de barbat,spre exemplu il ingrijesti,,casa este jegoasa peste tot mizerie pt ca barbatul pe unde merge numai jeg face...femeia face si ea l;a suprafata ca doar nu este platita pe ora cu curatenie si daca nu a preluat casa curata doar nu trebuie sa faca curat total..Apoi cand pleaca din casa pt ca se termina contractul..casa este verificata..mizeria veche este vazuta si pt asta angajata este vinovata...Asta este sclavie si prosteala pe fata,dar ce poti face cel care are banul conduce chiar daca nu are dreptate.
Asa era si in familie,o afacere cel care plateste este seful indiferent daca regulile sunt corecte sau nu...Asa este si la locul de munca...
Cel care plateste conduce,,si angajatul este sclavul..sa se supuna regulile sefilor chiar daca regulile nu sunt corecte.
Familiile nu sunt facute din iubire pt ca iubirea nu exista pt ca oamenii sunt rai..Oamenii considera ca atunci cand sunt inferbantati iubesc...de aceea multi zic te iubesc...

si in familiile oamenii sunt pt ei...
asa si la locul de munca cel care plateste este stapanul cel care munceste este sclavul...care trebuie sa se supuna chiar daca regulile nu sunt corecte,,,ca si in familie pt ca si in casatorie este tot la fel
ce sa ii faci viata este nedreapta,oamenii nedrepti
ingerasulluptator
Postat pe 26 Octombrie 2012 22:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am innebunit! 60 De la: anakin 21 Decembrie 2009 18:26
Notiuni generale 8 De la: VOIAJOR 21 Decembrie 2012 14:39
jena de intimitate 48 De la: garbo_1681 28 Iunie 2012 12:05
Suntem chiar asa redusi cand vine vorba despre sex? 37 De la: Alex4andra 9 Ianuarie 2016 12:33
o parere as vrea..... 109 De la: Dor_marunt 3 Ianuarie 2010 20:22
Setari Cookie-uri