Pastrarea virginitatii pina la casatorie PRO si CONTRA

pai dupa mine barbatii mereu au facu regulile in favoarea lor,pt ca femeile depind de ei si [t asta sunt facute sclave.
Uite asta ti se intampla si la locul de munca..pt ca depinzi de altii te fac sclavi...Cei care au banii sunt sefii si angajatii sunt sclavii...Barbatii sunt cei care tin familia,,adica asa era inainte,,acum barbatii sau mai smecherit..pe majoritatea ii tin femeile si ei tot sefi sunt si femeile sclave.
Nu vezi ca la locul de munca pt ca este platit esti sclav,orice ai spune nu se tine cont,,cel care plateste ordona chiar daca regulile nu sunt corecte.
Cum ar fii te duci sa lucri intr-o casa de barbat,spre exemplu il ingrijesti,,casa este jegoasa peste tot mizerie pt ca barbatul pe unde merge numai jeg face...femeia face si ea l;a suprafata ca doar nu este platita pe ora cu curatenie si daca nu a preluat casa curata doar nu trebuie sa faca curat total..Apoi cand pleaca din casa pt ca se termina contractul..casa este verificata..mizeria veche este vazuta si pt asta angajata este vinovata...Asta este sclavie si prosteala pe fata,dar ce poti face cel care are banul conduce chiar daca nu are dreptate.
Asa era si in familie,o afacere cel care plateste este seful indiferent daca regulile sunt corecte sau nu...Asa este si la locul de munca...
Cel care plateste conduce,,si angajatul este sclavul..sa se supuna regulile sefilor chiar daca regulile nu sunt corecte.
Familiile nu sunt facute din iubire pt ca iubirea nu exista pt ca oamenii sunt rai..Oamenii considera ca atunci cand sunt inferbantati iubesc...de aceea multi zic te iubesc...

si in familiile oamenii sunt pt ei...
asa si la locul de munca cel care plateste este stapanul cel care munceste este sclavul...care trebuie sa se supuna chiar daca regulile nu sunt corecte,,,ca si in familie pt ca si in casatorie este tot la fel
ce sa ii faci viata este nedreapta,oamenii nedrepti
ingerasulluptator
Postat pe 26 Octombrie 2012 22:11
De la: Slabire, la data 2012-10-22 20:05:29eu unul nu m-as casatori cu o fata virgina,ca pe urma sa fie tentata sa vada cu altul cum ar fi?lasa sa-si traiasca viata si cand o vrea sa se marite


Eu m-as casatori cu o fata virgina (dar sa nu fie religioasa si sa stapaneasca gramatica foarte bine) si chiar as lasa-o sa ma insele cu unul, maxim doi daca asta isi doreste; ba chiar sa ramana cu unul din ei daca-i convine mai mult.Pentru ca as fi sigur 99% ca nu ar face-o.Fostele mele prietene din ultimii 8 ani s-ar intoarce bucuroase la mine pt. ca au petrecut suficient timp langa mine cat sa-si dea seama ca ma diferentiez relativ de majoritatea barbatilor.Nu e interesant? Eu le spun sa-si gaseasca barbati mai chipesi, mai bogati, mai inteligenti decat mine si ele nici nu vor sa auda de asa ceva.Altii isi ameninta femeile daca le prind ca-i inseala si ele tot o fac.De ce ti-e frica nu scapi!
6pack
Postat pe 28 Octombrie 2012 12:25
Axl_R
Postat pe 28 Octombrie 2012 12:30
De la: dienuscha, la data 2012-10-09 09:22:04
De la: garbo199482, la data 2012-10-08 20:23:40Doar pentru ca tu ai avut experiente neplacute, nu inseamna ca trebuie sa descurajezi pe altcineva. Eu am tinut 2 tipi cate 2 ani langa mine fara sex, si totusi fara sa ma simt vreodata neglijata cat de putin. Depinde si de cum ii pui tu problema, si de ce fel de om e el.. Te gandesti ca m-or fi inselat? probabil Nu pot sti cu certitudine. Daca au facut-o, cel putin nu m-au lasat Niciodata sa simt asta. Exista relatii deosebit de profunde si bine legate Fara Sex. Sa nu credeti ca ne-am plictisit unul de altul din cauza asta, sau ca am avut senzatie de 'incomplet'. Era f interesant pt ca pareai sa simti maxim, dar stiai mereu ca E MULT MAI MULT DE ATAT in asteptare. :) In plus, cu sentimentul ala de curatenie, de impacare cu mine insemi, cu principiile cu care am crescut, cu religia, cu demnitatea si mandria mea, nu se compara Nimic. Nu va fie teama sa va impuneti, fetelor! >:D

Inainte sa incepi sa judeci vreau sa-ti spun ca eu am stat cu prietenul meu 1 an jumatate inainte sa facem dragoste si m-am daruit lui pt ca la momentul respectiv am crezut ca vom ramane pt totdeauna impreuna. Nu a fost sa fie, asta este. De atunci eu nu am mai avut nici un baiat, cu toate ca am avut prieteni de cateva luni, nu am simtit ca vom avea o relatie de lunga durata si asa ca nici nu am facut pasul asta. Nu sustin virgitatea dar nici nu ma daruiesc oricui. Da, mi s-a intamplat sa dau si peste baieti care nu le convenea sa stea cu mine fara sa avem relatii intime si nu imi intelegeau punctul de vedere. Cu ei am terminat-o foarte usor pt ca am mers pe principiul: cine nu imi respecta convingerile inseamna ca nu tine la mine si prin urmare nu merita sa-mi bat capul. Problema este ca sunt o gramada de astfel de specimene si nu o spun numai din experientele mele ci si din cele ale prietenelor mele. Poate ca tu ai fost mai norocoasa, poate ca stii mai bine cum sa te comporti sau poate ca ma orientez eu spre astfel de barbati cert este ca in ziua de astazi e tot mai greu sa ramai virgina, sunt de apreciat cele care raman virgine pana la casatorie insa nu spun ca virginitatea este cea mai inteleapta alegere. :)


Barbatii au nevoie de femei ca tine cum are stiinta nevoie de religie, din pacate sunteti cel mai des intalnit specimen pe grupa de varsta 18-28 (aprox.).
6pack
Postat pe 28 Octombrie 2012 12:37
pai da si eu una daca as dori sa ma casatoresc ceea ce nu cred.Mi-as dori un barbat virgin,,pt ca sa ma simt in mandria mea ca eu am fost prima...si nu a mai avut nici o fosta pana acum...Cred ca este un sentiment frumos pt femeie sa stie ca ea a fost prima femeie la sotul ei...exact ce mi-as dori si eu....
ingerasulluptator
Postat pe 28 Octombrie 2012 22:39
Buna
DEZLEGAREA e in ambele sensuri.Casatoria nu este o inchisoare cu lanturi si lacate preconcepute. Casatoria este un loc unde doresti sa te intorci in fiecare zi cu aceiasi dragoste .
Cind esti oprit , atunci rupi lantul, cind nu ai lanturi atunci stai de buna voie , si fericit.
Cind sti cine te asteapta acasa , caldura cu care te asteapta, nu mai poti sta departe,si nici cauta alta mingiiere , ca nu vei gasi. Cind sti ce frig vei gasi acasa , uiti ca mai ai casa, si cauti alta mai ....., stiti si voi .La virsta mea am avut destule. Multumesc domnului ca m-a binecuvintat cu o minune de sotie , desi nu o meritam.Amindoi am trecut dincolo de barierele constringerii provocate de casatorie, si sincer va spun ca nici unul din noi nu a cautat cel putin , fericirea in alta parte , SINCER. Tot timpul eu traiesc pentru fericirea ei , si ea pentru mine. Imaginati-va o situatie in care din motive medicale oricare din parteneri nu mai poate activa, atunci trebuie divort ? Unde e dragostea de care vorbim ?Ce va leaga ? Obligatia mascata cu intimitate ? intimitatea nu sta in sex ci in legatura sufleteasca ce te face sa te sacrifici pentru partener. Nu reusiti sa faceti diferenta intre sex si casatorie. Ginditi-va ca de la o virsta sexul dispare , ce ramine daca nu este adevarata casatorie ?Casatoria este sprijinul unuia de catre altul , si sexul necesitatea de a ne inmulti. Recunoaste-ti ca de la o virsta dispare interesul intens pentru sex si apare increderea puternica in partener.Am o virsta inaintata si am avut multe sotii si ...si ALTELE . Toata viata am cautat un suflet sa stiu pe ce ma sprijin , si multumesc domnului ca de 19 ani nu am fost nevoit NICIODATA sa caut in alta parte. Am cautat TOT timpul sa ii ofer tot , dar tot necesarul de care are nevoie , sa nu fiu nevoit a o constringe sa nu caute in alta parte. In vechea casatorie eu cautam ca nu primeam ce doream. Aici stiu ca atita timp cit are nu cere la altu. E datoria mea de barbat sa nu duca lipsa de NIMIC.LIBERTATEA NOASTRA SI FERICIREA NOASTRA O DORESC VOUA SI TUTUROR CU SINCERITATE.
Desi e diferenta de virsta mare zic eu, avem doi baieti si doua fete si multa fericire. Ca mai sint probleme financiare , ne uitam unul in ochii celuilalt si ridem . Ridem de viata care ne pune piedici si nu reuseste sa ne darime.Ridem de nacazuri, de neajunsuri , ridem cu bucuriile , si plingem cu cei ce pling. In mijlocul familiei mele sintem cu toti fericiti. Nicaieri in alta parte nu gasim fericirea. Fericire nu inseamna sex si numai sex.Nu in toate cazurile sexul se face din dragoste. Dar cind te legi sufleteste de o persoana nu te poti lega decit daca e dragoste sincera.Daca nu sti sa respecti, sa alinti si sa mngi nu vei avea un partener sincer. Adevarata dragoste nu ramine fara raspuns.
.................
SA FITI FERICITI PRIETENII MEI
sintaici
Postat pe 4 Noiembrie 2012 03:01
Buna
Reprosul tau nu este motivat.Gindesti ca un copil in situatii de oameni mari. Deaceea se isca tot felul de neintelegeri si situati neplacute ce va face sa suferiti. In gradina cind dumnezeu a spus lui adam sa nu manince , el a mincat. Acum cind dumnezeu spune sa mincam , nimeni nu mai maninca. Nu intelegi ca o casatorie nu o tine legea , ci numai zlobozenia ? Ce cauta partenerul ? Ce nu are . Dai, si el nu mai cere . Femeia are nevoie de barbat ( geneza spune : si dorinta ta se va tinea dupa barbatul tau ) aici sint multe de spus . Barbatul are nevoie de mingierea femeii.
Trebuie sa nu se simta singur. Ai fost vre-o data alaturi de barbatul tau si nu erai cu el ? Asta nu trebuie sa se intimple , ca atunci el se simte singur cum se simtea domnul isus in gradina, singur parasit , desi nu era singur. Se spune ca femeia este un vas mai slab, dar daca aprofundam gasim ca barbatul este cel care a avut si are nevoie intodeauna de cineva , si dumnezeu i-a dat femeia sa nu fie singur. Cind femeia nu este cu el, el cauta femeia ( viata) , acum , unde o gaseste el hotaraste. Daca esti acolo o gaseste in tine , daca nu esti acolo o gaseste in alta , de tine depinde totul. Casatoria o tine dragostea nu sexul . Dragostea adevarata iarta totul, sexul pedepseste. Noi avem nevoie de iertare , ca gresim mult. Fara dragoste nu exista iertare.
.....
SA FI FERICITA
sintaici
Postat pe 4 Noiembrie 2012 03:26
Frumos, minunat, impresionant. Felicitari !
GEDGED
Postat pe 4 Noiembrie 2012 16:30
De la: sintaici, la data 2012-11-04 03:26:58Buna
Reprosul tau nu este motivat.Gindesti ca un copil in situatii de oameni mari. Deaceea se isca tot felul de neintelegeri si situati neplacute ce va face sa suferiti. In gradina cind dumnezeu a spus lui adam sa nu manince , el a mincat. Acum cind dumnezeu spune sa mincam , nimeni nu mai maninca. Nu intelegi ca o casatorie nu o tine legea , ci numai zlobozenia ? Ce cauta partenerul ? Ce nu are . Dai, si el nu mai cere . Femeia are nevoie de barbat ( geneza spune : si dorinta ta se va tinea dupa barbatul tau ) aici sint multe de spus . Barbatul are nevoie de mingierea femeii.
Trebuie sa nu se simta singur. Ai fost vre-o data alaturi de barbatul tau si nu erai cu el ? Asta nu trebuie sa se intimple , ca atunci el se simte singur cum se simtea domnul isus in gradina, singur parasit , desi nu era singur. Se spune ca femeia este un vas mai slab, dar daca aprofundam gasim ca barbatul este cel care a avut si are nevoie intodeauna de cineva , si dumnezeu i-a dat femeia sa nu fie singur. Cind femeia nu este cu el, el cauta femeia ( viata) , acum , unde o gaseste el hotaraste. Daca esti acolo o gaseste in tine , daca nu esti acolo o gaseste in alta , de tine depinde totul. Casatoria o tine dragostea nu sexul . Dragostea adevarata iarta totul, sexul pedepseste. Noi avem nevoie de iertare , ca gresim mult. Fara dragoste nu exista iertare.
.....
SA FI FERICITA




Felicitari d-le Sintaici ptr cuvintele frumoase .M-au impresionat si totodata am apreciat ceea ce ati scris.
GEDGED
Postat pe 4 Noiembrie 2012 16:33
Casatoria e un CONTRACT incheiat intre EA cu obligatia de a FACE COPII CU EL -PATERNITATE CLARA DE NETAGADUIT si EL cu obligatia de a FINANTA CRESTEREA SI EDUCAREA COPILUI PINA LA 26 ANI DACA ACESTA FACE STUDII SI DE A O INTRETINE, INBRACA, SATISFACE SEXUAL PE EA pe durata contractuli de casatorie.TOATE BUNURILE ACHITIONATE IN ACEASTA PERIOADA SE INPART LA JUMATATE SAU DACA UNUL DIN EI NU A AVUT VENITURI INTRU-UN PROCENT LA DIVORT.BUNURILE AVUTE IN POSESIE INAINTE DE CASATORIE RAMIN BUNURI PROPRII.
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 5 Noiembrie 2012 00:48
Domnule Georgescu, sper ca nu esti notar public. Nu cred ca as stii sa citesc un act oficial scris de domnia ta. Prefixul ,,im'' se foloseste inaintea consoanelor P sau B (deci imbraca , impaca.)



http://lyricstranslate.com/en/learning-Romanian/Prefixul-%E2%80%9E%E2%80%9D-sau-%E2%80%9Eim%E2%80%9D-limba-romana
GHEISA_
Postat pe 5 Noiembrie 2012 06:39
noi oamenii traim fara iubire din cauza pt ca nu stim sa apreciem sentimenteloe sincere..nu inteleg,un barbat si o femeie la inceput se indragostesc sunt atenti unii cu altii...apoi cu timpul indragosteala si afectiunea dispare poate din cauza cand incep sa se trezeasca din inferbanteala si incepe ratiunea sa se trezeasca si cand isi vad caliitatile unul la cel;alalt poate de aceea le treece indragosteala si raman interesele,,,un barbat nu sta cu o femeie daca nu are profit cum ar fii o sluga sa ii faca totul pe degeaba si sa nu pretinda nimic

atunci cand ai simturile inferbantate nu mai gandesti rational..esti mai bun,,dar cand inferbanteala trece,,,fiecare trece la naravurile lui anterioare...nu pot sa inteleg asta

iubirea si afectiunea dureaza foarte putin,,,dupa ce inferbateala trece si ratiunea se trezeste..
ingerasulluptator
Postat pe 5 Noiembrie 2012 21:21
Buna ica2
Doresc sa iti raspund la afirmatia ta privind pacatul.
Daca ai sti ce inseamna pacat, dar adevaratul pacat, nu amenintari cu gogorite, nu ai mai rosti cuvintul PACAT .
De ce folositi cuvinte al caror sens si inteles nu il cunoasteti ?
Mai mult , le folositi acolo unde chiar nu trebuie.
Te rog frumos , cauta ce inseamna pacat, si explica si prietenilor de pe Garbo ce ai inteles.
Tu ai folosit cuvintul pacat.
TU ESTI CU ADEVARAT RASPUNZATOARE PENTRU RATACIREA PRIETENILOR.
Tu chiar crezi ca DUMNEZEU nu mai are alte griji decit sa pazeasca virginele sa nu-si piarda virginitatea ?
EL a spus si s-a implinit :
- Va ve-ti minca pielita dintre picioare.
Da asa a spus si este marturie.
Ai grija ce intelegi !!!! Nu e vorba de himenul care se poate rupe singur si ai pierdut virginitatea la care ti atit de mult, ci copilul, da copilul.Daca femeia si-a mincat copilul, EL nu s-a uitat la un copil, se uita la himenul tau ?
Ai grija ce vorbesti, sa nu dai socoteala pentru fiecare cuvint pe care il scoti din gura !!!
Daca nu cunosti, e bine sa nu vorbesti.
Tot ce avem am primit de la EL.
Tot ce am primit e pentru , si al nostru.
Fac ce vreau cu ce mi-a dat EL , inclusiv virginitatea voastra pe care eu nu dau doi bani.
Te pastrezi ani, treci prin momente periculoase , reusesti, si cind te mariti te procopsesti cu un prost de nici nu stie ce este aia sti tu. Pentru ce te-ai chinuit ?Pentru un prost.Pentru ce suferi? Nici tu nu sti.
Bucura-te ma de momentul pe care EL ti-l ofera, de viata pe care ti-a dat-o, de darurile pe care ti le-a dat!!!
Un adevarat sot te iubeste si fara himen si te face fericita fara sa se uite la himenul tau,
Adevaratul moment ce te duce pe culmi ti-l poate oferii o fata chiar daca nu e virgina , trebuie doar sa doreasca sa se ofere in totalitate barbatului , sa se deschida precum o floare in toata splendoarea cu care a fost inzestrata.
Asta se intimpla daca ea considera ca barbatul merita intradevar.
Ca sint situatii cind fata crede ca a sosit momentul si se inseala,nu ea e vinovata, ci boul care nu s-a dezlegat de la jug sa vada ce minunatie i-a oferit TATAL si el nu e in stare sa multumeasca cu un respect , cel putin.
Socoate ca a mai trecut o fila pe agenda lui , dar nu stie ca va da socoteala pentru fiecare gind, dar fapta.
Fetelor , stati linistite ca este cineva acolo sus care nu lasa creatia LUI sa fie calcata in picioare.
Femeia e VIATA care e de la DUMNEZEU.
Credeti-ma ca EL va iubeste.
Nu trebuie decit sa ii spune-ti LUI si ve-ti primi dreptate.
Eu stiu , da eu stiu cit iubeste EL femeia .
De ce sint mai multe femei decit barbati ?
De ce ne indeamna sa privim femeia ca pe un vas mai slab ?
De ce ocroteste femeia mai mult ca pe barbat ?
Raspunde-ti voi !!!
Va multumesc ...
SA PRIMITI CU TOTII LUMINA DE LA EL !!!
sintaici
Postat pe 8 Noiembrie 2012 20:59
daca s-ar pastra virginitatea in ambele cazuri doctorii n-ar muri de foame ?stim f bine ca relatiile multiple nu aduc decat nenorociri...pana la casatorie ....si dupa?fidelitatea a fost lasata tocmai pt a se evita bolile cu care suntem invadati astazi....nu virginitatea este cea care trebuie pastrata ci fidelitatea....virginitatea a fost lasata cu un scop care azi nu mai e valabil...daca salbaticii umbla goi in triburi si respecta fidelitatea este pt ca omul n-a fost facut atat de imun la amestecarea microbilor...
luysa
Postat pe 1 Decembrie 2012 11:47
mda.. cum sa ii explici unui bou sa traga in jug: ca daca ii tii lectii de productivitate in agricultura, evident, nu intelege. Asa ca ii legi jugul si ii dai o coarda pe spinare.
Cam asta e cu "pacatul biblic" versus conceptul - evoluat - de fidelitate.

Problema e in ce masura reactionezi pozitiv atunci cind ti se IMPUN niste lucruri - ca unei vite - si in ce masura incerci sa percepi sensul "dupa chipul si asemanarea...."
quasaria
Postat pe 1 Decembrie 2012 12:00
De la: luysa, la data 2012-12-01 11:47:20daca s-ar pastra virginitatea in ambele cazuri doctorii n-ar muri de foame ?stim f bine ca relatiile multiple nu aduc decat nenorociri...pana la casatorie ....si dupa?fidelitatea a fost lasata tocmai pt a se evita bolile cu care suntem invadati astazi....nu virginitatea este cea care trebuie pastrata ci fidelitatea....virginitatea a fost lasata cu un scop care azi nu mai e valabil...daca salbaticii umbla goi in triburi si respecta fidelitatea este pt ca omul n-a fost facut atat de imun la amestecarea microbilor...


Pai femeie mai de inainte au fost virgine fizic dar nu si moral,,din cauza ca ascultau de barbatii lor...Asa ca rost a avut...

eu zic ca eu chiar daca m-as fii casatorit si apoi nu as mai fii fost virgina fizic as fii multumita ca am creierul virgin si nu m-a facut barbatul proasta..Nu spune barbatii ca femeia trebuie sa gandeasca ci trebuie doar sa asculte si sa execute ceea ce zice barbatul..
Oricum virginitatea fizica a femeilor de dinainte nu le-au ajutat sa aiba o viata buna din cauza ca nu erau virgine moral de omenie si cu bun simt,,din cauza ca trebuiau sa asculte de barbatii lor...

care le-au stricat,,gandirea si din copilarie.

Si mai este ca barbatii urasc femeile pt ca au vazut cat de rele pot si femeile care asculta de barbati...

Femeile au ascultat de barbati au facut rautati si pana si copii lor cand sunt la batranete ii arunca la gunoi,,,
ingerasulluptator
Postat pe 1 Decembrie 2012 12:26
Pai femeie mai de inainte au fost virgine fizic dar nu si moral,,din cauza ca ascultau de barbatii lor...Asa ca rost a avut...

eu zic ca eu chiar daca m-as fii casatorit si apoi nu as mai fii fost virgina fizic as fii multumita ca am creierul virgin si nu m-a facut barbatul proasta..Nu spune barbatii ca femeia trebuie sa gandeasca ci trebuie doar sa asculte si sa execute ceea ce zice barbatul..
Oricum virginitatea fizica a femeilor de dinainte nu le-au ajutat sa aiba o viata buna din cauza ca nu erau virgine moral de omenie si cu bun simt,,din cauza ca trebuiau sa asculte de barbatii lor...

care le-au stricat,,gandirea si din copilarie.

Si mai este ca barbatii urasc femeile pt ca au vazut cat de rele pot si femeile care asculta de barbati...

Femeile au ascultat de barbati au facut rautati si pana si copii lor cand sunt la batranete ii arunca la gunoi
ingerasulluptator
Postat pe 1 Decembrie 2012 12:28
De la: ingerasulluptator, la data 2012-12-01 12:28:29Pai femeie mai de inainte au fost virgine fizic dar nu si moral,,din cauza ca ascultau de barbatii lor...Asa ca rost a avut...

eu zic ca eu chiar daca m-as fii casatorit si apoi nu as mai fii fost virgina fizic as fii multumita ca am creierul virgin si nu m-a facut barbatul proasta..Nu spune barbatii ca femeia nu trebuie sa gandeasca ci trebuie doar sa asculte si sa execute ceea ce zice barbatul..
Oricum virginitatea fizica a femeilor de dinainte nu le-au ajutat sa aiba o viata buna din cauza ca nu erau virgine moral de omenie si cu bun simt,,din cauza ca trebuiau sa asculte de barbatii lor...

care le-au stricat,,gandirea si din copilarie.

Si mai este ca barbatii urasc femeile pt ca au vazut cat de rele pot si femeile care asculta de barbati...

Femeile au ascultat de barbati au facut rautati si pana si copii lor cand sunt la batranete ii arunca la gunoi
ingerasulluptator
Postat pe 1 Decembrie 2012 12:30
barbatii oricum sunt misogini iar femeile in trecut erau obligate de societate sa fie sclavele lor acum s-au desteptat in privinta unei forme de sclavie dar au intrat intr-o alta forma fara sa fie obligate de nimeni.....daca inainte erau sclavele barbatilor din casa acestora azi sunt propriile lor sclave acceptand sa fie folosite si schimbate de aceiasi barbati misogini care privesc femeia ca pe un obiect....pana la urma femeia hotaraste daca vrea sa fie un obiect sau o fiinta azi avem libertatea de a alege iar virginitatea nu te face mai femeie ea doar arata capacitatea unei femei de a se vrea respectata ....daca se pierde cu cine nu trebuie nu inseamna ca trebuie sa devii sclava celui care a luato ci poti cauta pe cel care te merita....chiar nu cred ca virginitatea este cea mai importanta dar ea poate sa fie ceva frumos cand ai norocul sa gasesti ceea ce oferi.
luysa
Postat pe 3 Decembrie 2012 07:48
barbatii chiar isi bat joc de femei pt ca dupa ce le agaseaza ca sa se culce cu ei pe mine un barbat m-a facut de tot rasul intr-un oras ca nu am vrut sa ma culc cu el,,si nu doar el si ceilalti baieti care s-au luat dupa el pt ca putini au caracter,se iau unii ca altii..
Dupa ce agaseaza femeile ca sa se culce cu ei,,apoi rad de ele si vor virgine...Asta chiar este rautate si bataie de joc..Ca ei barbatii au voie sa agaseze femeia si vor ca toata femeile sa faca sex,,,ca sa aiba ei jucarii apoi vor cand se insoara femei virgine...

Cum spuneam pe mine m-a facut de ras un baiat care vroia sa se combine cu mine,,apoi cum nu am vrit sa fiu cu el,cica mi-a facut cunostinta cu altul,si apoi altul nu zic era dragut fizic dar minte ioc...si se tinea de mine ca sa ma culc cu el si toti prostii de barbatii se tineau ca cainii de mine...ca sa se culce cu mine si sa muncesc eu sa le dau lor..

si cum nu le-a mers cu mine m-au facut de tot rasul,,ma terorizau,,,

de asta m-am ambitionat si vreau ca sa le intorc umilinta de 100 de ori...Vreau si eu sa ii umilesc
pe ei asa cum m-au umilit si ei pe mine...si sa le aduc aminte in fiecare zi ce oameni sunt
si nicidecum nu imi voi deschide inima la vreunul pt ca nu cred ca exista un barbat cum doresc eu...
ingerasulluptator
Postat pe 3 Decembrie 2012 22:25
draga ingeras,astfel de barbati nu vor avea niciodata o femeie de calitate langa ei....ei au probleme cu femeile,nu sunt acceptati,iubiti ,doriti si de aceea obliga o femeie care nu vrea sa traiasca in stilul lor sa se schimbe...ei fac de ras pe barbati de aceea merita sa fie dispretuiti si crede-ma ca printre cei care ii dispretuiesc sunt si multi barrbati de calitate ...ce cauti tu in preajma lor?vad ca esti o tipa cu principii...gandesti frumos dar din pacate in jur ai numai serpi veninosi de care trebuie sa te feresti....nu te chinui sa-i umilesti pt ca ei nu vor simti umilinta ci vor rade mai mult de suferinta ta...astfel de oameni n-au simturi...au doar instincte animalice....n-ai sa-i faci tu oameni si nimeni nu-i va face in viitor...departeaza-te de ei,cauta sa traiesti cum stii tu si daca doar astfel de oameni gasesti atunci poti trai si singura....prietenii ni-i alegem....daca consideram ca nu ni se potrivesc atunci mai bine ramanem singure...nu-i usor sa fii fara prieteni dar daca ei sunt dusmani si poarta doar masca prieteniei nu-ti foloseste la nimik existenta lor ci din contra iti dauneaza..azi femeile nu mai sunt sclavele barbatilor decat daca asa vor ele de aceea virginitatea nu mai are sens ...ai fost cu unul ,e un dobitoc asta e...viata nu se opreste acolo....mergi inainte cu altul si poate acela chiar stie sa pretuiasca femeia....cei care-si bat joc de femei nu sunt barbati si nu vor fi niciodata iar cei care le tine trena sunt din aceeasi categorie...a fi om e lucru mare ...si nu uita ca in viata totul se plateste...nu tu le vei plati....are cine s-o faca....poate chiar platesc dar nu vad ....probabil au surori de acelasi calibru si mame si vor avea si neveste si fiice....nu vor avea niciodata langa ei femei de calitate....
luysa
Postat pe 5 Decembrie 2012 22:16
ca sa fiu on-topic, eu zic ca sa-si patreze virginitatea si dupa casatorie! cel putin vreo zece ani, ca cine stie poate nu merge casatoria din prima... si sa poata si la a doua casatorie sa fie virgina!
adjudecat!
heartbit
Postat pe 5 Decembrie 2012 23:12
De la: Georgescu_Jorj_Ioan_1, la data 2012-09-30 04:53:44Floarea de lamita e simbolul ca mireasa este virgina.In realitate este de mule ori o dezinformare,o respectare a traditiei si afirmatia ca in relatia ce urmeaza EA E VIRGINA MORALMENTE SIGUR CA NU FIZIC.Totusi sunt fete care se pastreaza virgine pina la casatorie.Intrebare: FAC BINE,E UN AVANTAJ PT. EA, PT. CUPLU SAU E MAI BINE SA AIBA O EXPERIENTA DE VIATA? ACELASI INTREBARE SI PT. BAETI?
CE CREDETI CA SE VA INTIMPLA DACA AMBII SUNT VIRGINI?





In anii trecuti, sexul inainte de casatorie era considerat un lucru murdar, care nu trebuia sa se intample sub nici o forma. Acest aspect tinea de faptul ca era o mare rusine ca viitorul mire sa aduca acasa o tanara care nu mai este "fata mare". Fetele trebuiau sa fie virgine, astfel in momentul casatoriei sa poarte rochia alba, simbol al virginitatii si sa intre in biserica neprihanite.

Acest lucru avea doua aspecte si anume: unul de ordin religios. Era un pacat sa te daruiesti barbatului inainte ca sa fiti casatoriti in fata lui Dumnezeu. Iar al doilea se referea la statutul social. Orice familie care se respecta trebuia sa isi pastreze odrasla in asa fel incat sa fie "domnisoara", pentru ca tanarul care o va lua in casatorie sa o "cinsteasca". Femeile deflorate erau considerate femei usoare, chiar daca avusesera un singur partener.

In trecut, oamenii erau mult mai religiosi, iar acest lucru ii facea sa aiba frica de Dumnezeu. Pentru ca sexul si placerile trupesti erau interzise, nu aveau voie sa se intample nici macar cu logodnicul fetei, viitorul sot. Probabil ca va intrebati ce se intampla cu sexul dupa casatorie. Conform unelor credinte, se spune ca sexul si dupa casatorie ar fi interzis, insa acesta trebuie practicat numai in scop de perpetuare a speciei ( reproducere). Din cauza mentalitatii si modului in care erau educate, proaspetele femei nu se desparteau de sotii lor, chiar daca erau incompatibili sexual sau daca nu simteau placere. Nici nu se punea problema de asa ceva! Oricum, ele nu aveau cum sa faca diferenta din moment ce nu avusesera decat un singur partener. Mai mult, tot conform religiei, se spune ca a simti placere din punct de vedere sexual este un pacat. Sexul trebuia practicat doar in interes umanitar.

Factorul social consta in faptul ca viitoarea mireasa trebuia sa fie virgina altfel parintii acesteia plateau mirelui "pacalit" dari, bani, plus ca trebuia sa suporte rusinea intregii comunitati din care provenea. Bineinteles ca fata, conform traditiei, isi gasea cu greu un sot, considerandu-se ca, daca nu mai este "fata mare" ,nu o va mai lua nimeni de nevasta. Intr-adevar, in vremurile respective, se punea foarte mare pret pe virginitate si nimeni nu voia la usa ceva ce a mai fost folosit de un alt barbat. In unele regiuni, in noaptea nuntii sau in dimineata nuntii, se arata intregii lumi cearsaful patat de sange, pentru a demonstra virginitatea fetei.

De-a lungul timpului insa, lucrurile au evoluat mult si mentalitatile s-au schimbat radical. Tinerele din ziua de azi aleg sa isi inceapa viata sexuala inainte de casatorie, si chiar de la varste fragede. Multe dintre ele au un partener stabil cu care intentioneaza chiar sa se casatoreasca. Insa acest lucru s-a intamplat mai ales datorita faptului ca oamenii sunt mult mai flexibili si mai deschisi la acest subiect numit sex. Deja peste tot se discuta, se fac confesiuni privind viata si activitatea sexuala, exista foarte multe programe cu scop educational. Foarte multe fete aleg sa isi inceapa viata sexuala ianinte de casatorie pentru a sti exact daca se potrivesc cu partenerul respectiv. Nu mai este un lucru nou faptul ca datorita "nepotrivirii la pat" cazurile de divort sunt in numar foarte mare.

CICA NEPOTRIVIRE DE CARACTER


Conform unui studiu efectuat in America si Marea Britanie unui numar aproximativ de 1000 de femei, majoritatea declara ca se distreaza mult mai mult in dormitor dupa casatorie. Ele sunt mult mai dezinhibate datorita faptului ca au deja experienta sexuala si sunt mult mai atrase de jocurile sexuale pe care le pun in practica alaturi de sotii lor.

Dupa casatorie, femeile au mult mai multa incredere in partenerii lor, in special daca acestia raman aceiasi ca inainte de casatorie. Unul dintre secretele casniciilor fericite si de durata este varsta la care aceasta a avut loc. In anii '70, majoritatea nuntilor se incheiau intre adolescenti, iar numarul inevitabil al divorturilor era foarte mare. In prezent, in urma unui sondaj efectuat doar 4% din cei care se casatoresc au varsta mai mica de 20 de ani. Varsta medie a femeilor care se casatoresc este de 28 de ani, iar a barbatilor de 30 de ani.

Sexologii au ajuns la concluzia ca experientele sexuale cat mai variate dinainte de casatorie duc la incredere si satisfactie in dormitor. Femeile maritate dau mult mai multa importanta acestui lucru decat atunci cand nu erau casatorite. Inainte de nunta, acestea discutau mereu cu prietenele despre experientele sexuale pe care le-au avut, insa acum lucrurile se schimba, partenerul lor sexual devenind barbatul ales pentru toata viata.

Conditiile de natura politico-sociala dezvoltate si promovate de niste politicieni imbecili,incapabili si corupti din Romania ,au impins multe tinere femei sa faca practica prin Vest,contra cost,iar oamenii de bine si intreprinzatori sub rubrica "matrimoniale,ea cauta partener"dezvolta o intreaga retea de prostitutie,pentru practica tinerilor neinitiati.
Fara industrie,fara agricultura,fara economie ,fara locuri de munca ,mai se pune in discutie problema incropirii unei familii?




VOIAJOR
Postat pe 8 Decembrie 2012 09:28
Sunt total contra acestui concept!
LLisa
Postat pe 8 Decembrie 2012 11:24
Daca erai de acord cu Voiajorul,imi dadeai de banuit.
Rotty
Postat pe 8 Decembrie 2012 11:39
De la: sintaici, la data 2012-11-08 20:59:44Buna ica2
Doresc sa iti raspund la afirmatia ta privind pacatul.
Daca ai sti ce inseamna pacat, dar adevaratul pacat, nu amenintari cu gogorite, nu ai mai rosti cuvintul PACAT .
De ce folositi cuvinte al caror sens si inteles nu il cunoasteti ?
Mai mult , le folositi acolo unde chiar nu trebuie.
Te rog frumos , cauta ce inseamna pacat, si explica si prietenilor de pe Garbo ce ai inteles.
Tu ai folosit cuvintul pacat.
TU ESTI CU ADEVARAT RASPUNZATOARE PENTRU RATACIREA PRIETENILOR.
Tu chiar crezi ca DUMNEZEU nu mai are alte griji decit sa pazeasca virginele sa nu-si piarda virginitatea ?
EL a spus si s-a implinit :
- Va ve-ti minca pielita dintre picioare.
Da asa a spus si este marturie.
Ai grija ce intelegi !!!! Nu e vorba de himenul care se poate rupe singur si ai pierdut virginitatea la care ti atit de mult, ci copilul, da copilul.Daca femeia si-a mincat copilul, EL nu s-a uitat la un copil, se uita la himenul tau ?
.......................................
Raspunde-ti voi !!!
Va multumesc ...
SA PRIMITI CU TOTII LUMINA DE LA EL !!!



mai PIELITA, tu chiar esti convins de ineptiile pe care la scrii aici...?
ai idee cum se naste un copil? sau nu mai zic de un copil... ai avut ocazia sa vezi cum se naste un pui de mamifer?
cu "destepti" din astia ca tine se face omenirea de ras!
unde ai citit tu ca scrie ca: "- Va ve-ti minca pielita dintre picioare." ???????????
ce carte ai citit? cartea de bucate?

stii ce e aia "casa plodului" sau PLACENTA? stii cum arata?
daca ai stii nu ai mai face pe filozoful de bodega si desteptul lui peste, si ti-ai cauta alte exemple ca sa.ti justifici aberatiile!

daca vrei sa spui ca ai citit in Biblie, la profetiile din vechiul testament, despre o anumita perioada a evolutiei poporului lui Israel... apoi acolo scrie clar ca isi vor manca copii, nu pielita dintre picioare sau unghiile sau cine mai stie ce imbecilitati ai tu prin cap.
heartbit
Postat pe 8 Decembrie 2012 14:02
Nu zic, c-am ras cu lacrimi, ca aduci mopu'.
Da' asta cu pielita, mi-o facut ziua.
Axl_R
Postat pe 8 Decembrie 2012 14:09
Inteligent raspuns.Cred ca cel pe care il vei alege sa te inteleaga si MAI ALES SA TE APRECIEZE CA PE UN BUN DE PRET SI NU IN ULTIMA INSTANTA SA TE MERITE.
Pt. asta trebuie sa fie un BARBAT PUTERNIC,F. inteligent dezinhibat care sa inteleaga diversitatea in unitate si sa i-ti aloce cel putin 50% din timpul dedicat profesiei TIE CA SA TE INTELEAGA SI SA SE OBISNUIASCA CU UN MOD DE GINDIRE NONCOMFORMIST BARBATESC DE A ABORDA O RELATIE.SUCCES.
Georgescu_Jorj_Ioan_1
Postat pe 8 Decembrie 2012 15:24
SALUT
Nu am venit la voi sa folosesc cuvinte de prost-gust.

Am dorit sa explic o situatie in functie de context.
Daca am fost inteles gresit, imi pare rau.
Nu am folosit cuvinte de la mine scornite, ci le-am primit si eu de la cineva , sigur mult mai destept decit noi (BIBLIA).
Daca cineva voieste sa stie mai mult si adevarat , pot sa-l trimit la izvor.

Pina atunci cititi aici va rog !!!!

53 n strmtorarea i necazul n care te va duce vrjmaul tu,
vei mnca rodul trupului tu, carnea
fiilor i fiicelor tale, pe care i-i va da Domnul Dumnezeul tu.

29 Vei mnca pn i carnea fiilor votri,
vei mnca pn i carnea fiicelor voastre.

57 nu le va da nimic din pielia noului nscut,
pieli ieit dintre picioarele ei,
i din copiii pe care-i va nate, cci, ducnd lips de toate, i va mnca n ascuns,
din pricina strmtorrii i necazului n care te va aduce vrjmaul tu n cetile tale.

24 Dup aceea, Ben-Hadad, mpratul Siriei, strngndu-i toat otirea,
s-a suit i a mpresurat Samaria.

25 n Samaria a fost o mare foamete,
i att de mult au strmtorat-o nct un cap de mgar preuia optzeci de sicli de argint,
i un sfert de cab de gina de porumbel cinci sicli de argint.

26 i, pe cnd trecea mpratul pe zid, o femeie i-a strigat: Scap-m, mprate, domnul meu!

27 El a rspuns: Dac nu te scap Domnul, cu ce s te scap eu? Cu venitul ariei sau al teascului?

28 i mpratul i-a zis: Ce ai? Ea a rspuns: Femeia aceea mi-a zis:
D-mi pe fiul tu s-l mncm astzi, i mine vom mnca pe fiul meu.

29 Noi am fiert pe fiul meu i l-am mncat. i n ziua urmtoare i-am zis: D pe fiul tu s-l mncm.
Dar ea a ascuns pe fiul ei.

20 fiecare jefuiete n dreapta, i rmne flmnd, mnnc n stnga, i nu se satur.
La urm i mnnc fiecare carnea braului su:

26 Eu voi da asupritorilor ti s-i mnnce carnea, i se vor mbta ca de must de nsui sngele lor.
i va ti orice fptur c Eu sunt Domnul, Mntuitorul tu, Rscumprtorul tu, Puternicul lui Iacov.

8 Voi face din cetatea aceasta o groaz i o batjocur;
aa c toi cei ce vor trece pe lng ea se vor ngrozi i vor uiera cnd vor vedea toate rnile ei.

9 i voi face s mnnce carnea fiilor i fiicelor lor, aa c i vor mnca unii carnea altora,
n mijlocul necazului i strmtorrii n care-i vor aduce vrjmaii lor i cei ce vor s le ia viaa.

20 Uit-Te, Doamne, i privete: cui i-ai fcut Tu aa? S mnnce femeile rodul pntecelui lor,
pruncii dezmierdai de minile lor? S fie mcelrii preoii i prorocii n Locaul cel Sfnt al Domnului?

10 Femeile, cu toat mila lor, i fierb copiii, care le slujesc ca hran, n mijlocul prpdului fiicei poporului meu.

10 De aceea, prinii vor mnca pe copiii lor n mijlocul tu, i copiii vor mnca pe prinii lor;
mi voi mplini judecile mpotriva ta i voi risipi n toate vnturile pe toi cei ce vor mai rmne din tine.
sintaici
Postat pe 11 Decembrie 2012 15:16
De la: Georgescu_Jorj_Ioan_1, la data 2012-09-30 04:53:44Floarea de lamita e simbolul ca mireasa este virgina.In realitate este de mule ori o dezinformare,o respectare a traditiei si afirmatia ca in relatia ce urmeaza EA E VIRGINA MORALMENTE SIGUR CA NU FIZIC.Totusi sunt fete care se pastreaza virgine pina la casatorie.Intrebare: FAC BINE,E UN AVANTAJ PT. EA, PT. CUPLU SAU E MAI BINE SA AIBA O EXPERIENTA DE VIATA? ACELASI INTREBARE SI PT. BAETI?
CE CREDETI CA SE VA INTIMPLA DACA AMBII SUNT VIRGINI?

Fetele sint mai precoce,pe la 12-14 ani cauta baieti dornici sa initieze relatii de sex,la liceu se incheaga relatii mai sustinute si fetele si baietii sint preocupati numai de sex.Cind vin de la tara fetele sa faca o facultate la oras ,iarasi sint preocupate sa faca sex pe bani ,pentru sustinerea materiala.Asa ca obiceiurile vechi au ramas doar amintiri.
sentiment2012
Postat pe 14 Decembrie 2012 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex de la prima întâlnire? 47 De la: garbo_404305 8 Februarie 2016 22:18
confuza! 1 De la: bombonyk 21 August 2011 11:00
ma lamuriti si pe mine? :) 43 De la: garbo112066 14 Aprilie 2010 02:31
Virginitatea=subiect de discutii 182 De la: florin_c76 17 Aprilie 2010 23:56
Cum scapi de inhibitii? 10 De la: quasaria 3 Aprilie 2010 19:31
Setari Cookie-uri