un sfat sau o parere va rog frumos.....

Grav este ca esti nu doar rasfatata, ci si iresponsabila, cu atat mai mult cu cat ai si un copil. Dar nici scoala nu ti-a placut, ca nu esti macar capabila sa scrii corect . Am crezut ca a fost o greseala "din graba tastelor", sa spun asa, dar clar tu nu ai habar de limba romana. Banii cheltuiti nu cred ca au fost in cea mai mare parte folositi pt copil, esti superficiala, dar orgolioasa in conditiile in care stii totusi ca ai gresit... Daca estii capabila sa intelegi ce-ti voi spune, baga-ti mintile in cap si aduna-te, parintii intr-o zi nu vor mai fi, chiar de-s tineri, nu stii ce se poate intampla in viata, copilul are nevoie de educatie, trebuie sa faci tot ce poti ca el sa fie mai mult decat esti tu, apleaca-ti toata atentia spre el, dar nu pt a-l face un rasfatat si un copil problema care iti va aduce numai neplacer,i iar cand va creste, si altora. Nu stiu ce varsta ai, dar nu prea stii inca ce-i cu tine, ar fi cazul sa te trezesti.
bucura
Postat pe 23 Septembrie 2012 12:46
APAI cum ai avut curaj sa gresesti, tot asa sa ai curaj de ai cere ertare** EU pina acum nu am vazut pe cineva sa moara din cauza aceasta., ASA ca de **CURAJ GAINA CA TE TAU**
garbo_7304
Postat pe 24 Septembrie 2012 09:46
Erata: esti
bucura
Postat pe 25 Septembrie 2012 20:16

asa de curiozitate, cati bani iti trimitea barbatelul pe luna? Si aia 100 de lire pe care el iti zicea sa-i pui deoparte pe ce i-ai cheltuit? Viata e destul de scumpa in Romania si daca-ti trimitea doar 200-300 de lire pe luna, cu copil mic nu prea aveai cum sa pui deoparte.
Pe de alta parte, evident ca tu ai gresit si nu o data, ci cel putin de doua ori. Nu numai ca i-ai cheltuit banii stansi cu truda, ci ai mai si plecat de acasa cand te-a certat justificat.
Eu zic sa-i ceri iertare, sa faci cum oi sti ca sa te primeasca inapoi; nu de alta, dar risti sa te dea in judecata pentru parasire de domiciliu si sa te trezesti si fara copil si fara pensie alimentara, ba chiar sa fii silita sa-i platesti tu lui pensie.
Sassette
Postat pe 29 Septembrie 2012 16:37
daca incepi sa iti recunosti greselile,dar fa inceputul,trebuie sa exista un inceput.
vezi,de dragul copilului,ce emai pretios,mandria ta,sau viitorul copiluli?
e important pentru el sa aiba doi parinti,si tu il iubesti din moment ce te macina.
poti sa ii scrii o scrisoare si sa ajunga cumva in mana lui,sau poti spune la telefon.
ranesti si pe el,si pe copil,si pe tine,cu asta.
si nu lasa prea mult timp sa treaca.
actioneaza acum.
toti gresim,si nu ne place sa recunoastem,pentru ca am invatat in copilarie ca greseala este ceva rau,care trebuie pedepsit,ca greseala ne scade din valoare,din mandrie,etc.
bineinteles ca nu e asa,si in viitor va veni si randul tau sa il ierti,in acelasi fel in care el te-a iertat pe tine,pentru alta greseala a lui.
Iubire inseamna sa dai,sa oferi.
Ofera iubirea ta,si vei culege roadele,ai sa vezi ca merita.
oricum valoarea noastra nu se schimba,in functie de succesele,sau insuccesele noastre,nici in functie de greselile noastre.
Sa recunoasti ca ai gresit,e semn de maturitate.
daca ii spui lui,te-am inteles,am inteles cum te-ai simtit,imi pare rau,tin la tine,ma macina asta......vei reface o familie fericita.....si chiar de nu,tot merita incercat.
Ne schimbam cand ne casatorim....pierdem din felul cum ne-au crescut parintii,si ne maturizam,ne adaptam.
Fa-ti copilul fericit.
Nu e nimic mai presus decat zambetul lui.
orice inceput este greu,dar inceputul trebuie facut.
si daca nu exprimi ceea ce simti,nu esti nici tu fericita.
si eu simteam inainte de a ma casatori,ca nu pot spune iarta-ma,ca e injositor,dar acum m-am obisnuit,ptr ca sotul meu isi cere scuze incontinuu....nu iti scade din mandrie.
Valoarea ta va ramane mereu aceeasi,indiferent de ce faci,spui,ramane constanta.
pentru ca e legata doar de tine,de personalitatea ta,de unicitatea ta ca fiinta umana.
succes,fa pasul!
daniilia
Postat pe 11 Octombrie 2012 05:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cand esti mic nu iti pasa!!! 2 De la: esme 22 Decembrie 2011 17:18
violenta domestica 51 De la: xenaprintesarazboinica 29 Decembrie 2010 15:25
dragostea la prima vedere! 380 De la: fleurdelis 20 Mai 2010 23:02
eu berbec, el berbec 6 De la: garbo172683 24 Noiembrie 2010 21:12
criza ne arde viata si casa su babelele de pe Dambovita se piaptana 30 De la: ovidiuar 17 Noiembrie 2010 13:04
Setari Cookie-uri