un sfat sau o parere va rog frumos.....

poate ati trecut si voi prin faza asta si imi dati un sfat cum sa procedez in cazul meu. sunt maritata am un baietel si de ceva timp mam separat de sotul meu . stiu ca e vina mea si ca eu am gresit fata de el dar mandria mea sau egoismul mea prostesc (cum zice prietena mea) ma infraneaza sa recunosc asta in fata lui. am sentimentul ca ma injosesc daca il rog sa ma ierte....nu stiu ...ceva degenul asta asa....daca as face asta sansele sa ne inpacam ar fi foarte mari , dar ...nu stiu cum so fac . sincer il iubesc si nu as vrea totus sa divortez de el. cateodata zic ca asta e ...si ma descurc eu singura mai departe , dar uneori cand ma intreaba baiatu de tati lui ma doare chestia asta. parinti mei se simt jenati de toata treaba asta ca se gandesc ca poate e si vina lor ca m-au cresc resfatata si capoasa (cum zice tata) el saracu nu zice nimic ,dar eu il simt ca il macina situatia mea ....cum sa procedez? recunosc ca problema este la mine, dar cum sa fac so rezolv ? ms.
garbo_7591
Postat pe 16 Septembrie 2012 16:42


simplu... !!! gandestete ca EL ar fi gresit si tu ai vrea ca el sa vina sa-ti ceara iertare... ! cam ce ai vreau tu sa auzi de la el ca sa-l ierti... asa ii spui si tu ! si nu-i nevoie neaparat sa io ceri in genunchi.... ajunge sa ti vada cand ii ceri iartare... !!! succes... ! nu o sa-ti para rau daca-o faci... indiferent cum !
barboneli
Postat pe 16 Septembrie 2012 16:57


erata: gandeste-te....
barboneli
Postat pe 16 Septembrie 2012 17:15
pai asta e marea problema, ca ma tot gandesc cum sa fac......si nu fac nimic bun.
garbo_7591
Postat pe 16 Septembrie 2012 17:20
Poti sa ne spui cu ce-ai gresit in fata lui??Ca sa stim cum sa te invatam sa-ti ceri..SCUZE daca iertare nu poti?? :sml-confused0024
L-ai inselat cu un altul?L-ai pacalit la bani?L-ai mintit grav?L-ai..batut??
elisabeta_boia
Postat pe 16 Septembrie 2012 21:42
De la: garbo_7591, la data 2012-09-16 17:20:59pai asta e marea problema, ca ma tot gandesc cum sa fac......si nu fac nimic bun.


stii ce... du-te langa el, priveste-l in fata... daca se uita la meci, stingi televizorul... si ii spui simplu: te iubesc... IARTA-MA !!!! daca nu se supara ca i-ai inchis meciul.... o sa vrea sa te sarute... si cu asta gata ! nu-i greu... tu stai prea mult sa te gandesti si faci... nimic ! hai.... curaj... sunt in spatele tau.... !!!
barboneli
Postat pe 16 Septembrie 2012 23:01
Subscriu la ce a scris Betty... Uneori sunt importante si motivele despartirii. Ca daca l'a inselat, nu cred ca e de'ajuns sa'i stinga tv, sa'si ceara scuze si GATA!, pace'pace...
b727ana
Postat pe 17 Septembrie 2012 00:07


vezi prea "negru" ana... ! de ce mergi direct la asta.... ! eu unul nu cred asta... dar asta pana la proba contrarie..... !
barboneli
Postat pe 17 Septembrie 2012 10:37
Eu chiar vad totul in culori de curcubeu. Dar nici macar asta nu poate ajuta pe cineva atunci cand face o greseala majora fata de o persoana draga.
b727ana
Postat pe 17 Septembrie 2012 11:11
Da` pana la urma care era greseala ?
Rotty
Postat pe 17 Septembrie 2012 11:31
faza e ca nu la-m inselat , nu esta aste greseala mea, sa va zic cum a fost; el a fost plecat in Anglia la munca in constructii si mia trimis bani acasa, din bani aia lunar el a zis sa pun separat macar 100 de lire sa strang si cand vine el acasa sa fie cam 800 de lire si sa ia masina , iar eu am cheltuit toti banii si cand a venit el acasa si a vazut ca nu e niciun ban la luat nervii ca la-m mintit si nu iam spus si nea-m certat si eu am plecat la parintii mei fara sa spun ca plec. acum ....ce sa mai zic , asta e.
garbo_7591
Postat pe 17 Septembrie 2012 20:44


ati vazut... ana si Rotty... nici eu nu m-am asteptat sa vad asta... oare pe ce o fi chetuit fata asta 800 de lire... ? mie mi se pare ciudat.... asa ca ies din competitie... !!!! taaare ciudat.....
barboneli
Postat pe 17 Septembrie 2012 21:35
pai stai sa vezi; haine,parfum , am mai iesit si cu fetele, iam mai dat si lu mama si ..la naiba cam asta a fost......aaa si telefon nou era sa uit.
garbo_7591
Postat pe 17 Septembrie 2012 21:55
cand ai cheltuit banii nu te-a mustrat constiinta? -------acum te lamentezi cum sa faci .....lasa draqu egoismul si fitzele din cap si cere-ti iertare de la om, macar atat o merita si el .........a muncit pe santier sa te rupi tu in figuri cu telefoane si........etc. cum ai stiut sa te dai in barci asa sa faci bine sa sti si cum sa-ti ceri scuze ......ce atata sclifoseala??? aaa.. vezi doamne ""te injosesti'''' ......ce sa zic.....!!! pai atunci nu""te mai injosii""" divorteaza si gaseste-ti altu care sa te tina pe ""LIRE''''' -----------------daca mai gasesti altu' .......!!!
daca mesajul meu te baga in depresie , vezi ca e un topic pe aici ,peundeva si vei primii si sfaturi antidepresive........
daca divortezi , intri pe topicul '' mame singure ''' ----------------

ALTE NELAMURIRI MAI AI???
aurel_aurel
Postat pe 18 Septembrie 2012 03:02
Te stiai cu musca pe caciula, fatucooo... Omu' tragea din greu pe schele si tu papai banii cu fetilii si pe telefoane... Stiai tu ce stiai de'ai plecat. Mai zici ca ai si un copil. Cap ai, minte ce'ti mai trebuie? Da fuga repede in Anglia si munceste sa'i dai baiatului banii inapoi. Ca daca spuneai ca i'ai cheltuit pe pampersi, atunci stateam altfel de vorba... Sau poate iti pare rau ca nu mai ai sponsor, deh! fetili te suna, mai ales acum ca ai telefon nou, te mai cheama si in oras...nu poti sa te duci "pe ochi frumosi"...
b727ana
Postat pe 18 Septembrie 2012 04:54
De la: aurel_aurel, la data 2012-09-18 03:02:49 cand ai cheltuit banii nu te-a mustrat constiinta? -------acum te lamentezi cum sa faci .....lasa draqu egoismul si fitzele din cap si cere-ti iertare de la om, macar atat o merita si el .........a muncit pe santier sa te rupi tu in figuri cu telefoane si........etc. cum ai stiut sa te dai in barci asa sa faci bine sa sti si cum sa-ti ceri scuze ......ce atata sclifoseala??? aaa.. vezi doamne ""te injosesti'''' ......ce sa zic.....!!! pai atunci nu""te mai injosii""" divorteaza si gaseste-ti altu care sa te tina pe ""LIRE''''' -----------------daca mai gasesti altu' .......!!!
daca mesajul meu te baga in depresie , vezi ca e un topic pe aici ,peundeva si vei primii si sfaturi antidepresive........
daca divortezi , intri pe topicul '' mame singure ''' ----------------

ALTE NELAMURIRI MAI AI???
[/quote

Subscriu...nu vazusem postarea, ca altfel nu ma mai oboseam eu sa scriu... :)
b727ana
Postat pe 18 Septembrie 2012 04:56
bine ca sunte-ti voi aia corectii..........ipocritilor !!!!
garbo_7591
Postat pe 20 Septembrie 2012 21:12
Mai stiu pe una care'a facut un copil si l'a abandonat la ta'su doar pentru ca dupa 2 ani, si'a dat seama ca ea nu mai vrea sa fie mama...

Cat despre partea cu ipocrizia... Mai bine uita'te in ograda ta. Ai cerut un sfat, accepta ca ceilalti pot avea o opinie diferita. Sau tu poate doar ai vrut sa te lauzi ca ai cheltuit niste amarate de lire pe parfumuri, haine, telefoane si iesiri cu fetilii... Wrong place, baby, wrong place...
b727ana
Postat pe 20 Septembrie 2012 21:33
Btw... NEipocrito, invata sa scrii romaneste... inainte sa'i cataloghezi tu pe ceilalti ;) Asta a fost tot un sfat ;)
b727ana
Postat pe 20 Septembrie 2012 21:40
De la: garbo_7591, la data 2012-09-20 21:12:55bine ca sunte-ti voi aia corectii..........ipocritilor !!!!


daca asta e tot ce poti spune-----inseamna ca nu te-ai impacat cu ''fraierul'''' si ai ramas tot o EGOISTA cine este ''''' IPOCRITA'''''....in cazul asta .???
aurel_aurel
Postat pe 20 Septembrie 2012 22:03
:) te roooog, ghiceste'i si ei.... unde tin "fraieru' " lirele ascunse?
Ca poate se duce acasa in lipsa lui si'l mai "usureaza" de niscaiva lovele. Nu de alta, dar a'nceput ploaia si poate n'are femeia umbrela :)
b727ana
Postat pe 20 Septembrie 2012 23:36
*unde tine
b727ana
Postat pe 20 Septembrie 2012 23:37
Heei,grav..sa cheltui aiurea atata amar de lire-muncite greu de bietul om... E o solutie sa-ti ceri scuze,dar mare mirare de le-ai primi...? Eu una ..daca-as fii in locul lui-nu le-as primi... Ce greu se fac banii printre straini,cata munca si cata umilinta,pt ca ce?sa-i "fucti" tu pe prietene si mofturi scumpe??mi se pare ca ti-ai batut joc de munca si sacrificiul lui... Cred ca mai usor te ierta daca-l inselai cu un alt barbat-zicea ca ..el departe...tu doritoare si iubitoare... ar fii inteles si iertat omul!! Dar asta cu "calcatul"in picioare al banilor munciti atat de greu de el...si vezi ca in strainatate...SE MUNCESTE..nu se preface nimeni asa ca in Romania! se iarta mai greu spre deloc...acum depinde si de el-poti sa incerci,dar sa speri putin!
Daca ,insa te iarta!!Mergi ca pe sarma-respecta-l si nu-l mai suopara cu nici un cuvintel!!
elisabeta_boia
Postat pe 21 Septembrie 2012 00:23
salut,sant DANA,nu te critic,nu cred ca cineva in viata asta e n masura sa arunce cu piatra,cred ca te a luat valul cu banii de ai cheltuit,,tu stii cel mai bine ce i in sufletul tau,trebuie doar sa te gandesti ce vrei de la viata,cred ca ti a fost greu singura fara sot,dar acum trebuie sa dai o sansa relatiei voastre,sa vorbesti cu sotul tau despre viitor,sa te concentrezi asupra casniciei,sa fii mai cumpatata cu banii induferent care din voi i castiga,ok,sanatate succesc sa va traiasca copilul sanatos,te pup
garbo260204
Postat pe 21 Septembrie 2012 22:32
Da, de greu ce i'a fost si de dor, a papat banutii... De cuvantul "responsabilitate" nu ati auzit?!?!? De "sacrificiu", "incredere", "respect" fata de munca celuilalt...???
Aici nu arunca draga nimeni cu pietre -doar Aurel cateodata cu flori-... Ea a primit ceea ce a cerut...sfaturi si pareri....impartite, ce'i normal...
b727ana
Postat pe 22 Septembrie 2012 01:06
De la: garbo_7591, la data 2012-09-16 16:42:08poate ati trecut si voi prin faza asta si imi dati un sfat cum sa procedez in cazul meu. sunt maritata am un baietel si de ceva timp mam separat de sotul meu . stiu ca e vina mea si ca eu am gresit fata de el dar mandria mea sau egoismul mea prostesc (cum zice prietena mea) ma infraneaza sa recunosc asta in fata lui. am sentimentul ca ma injosesc daca il rog sa ma ierte....nu stiu ...ceva degenul asta asa....daca as face asta sansele sa ne inpacam ar fi foarte mari , dar ...nu stiu cum so fac . sincer il iubesc si nu as vrea totus sa divortez de el. cateodata zic ca asta e ...si ma descurc eu singura mai departe , dar uneori cand ma intreaba baiatu de tati lui ma doare chestia asta. parinti mei se simt jenati de toata treaba asta ca se gandesc ca poate e si vina lor ca m-au cresc resfatata si capoasa (cum zice tata) el saracu nu zice nimic ,dar eu il simt ca il macina situatia mea ....cum sa procedez? recunosc ca problema este la mine, dar cum sa fac so rezolv ? ms.

Se intimpla la femeile imature,se casatoresc ,fac copii si asa din senin li se pare ca barbatul nu-i mai este suficient ,se separa de el sa mai incerce si cu fostii cite o escapada ,apoi ar dori sa revina la cuib,dar nu stie ce sa improvizeze si cere sfatul altora.
VOIAJOR
Postat pe 22 Septembrie 2012 06:36
Ce te-ai fi asteptat sa iti spuna acesti oamenii,draga mea? In sinea ta stii ca ai gresit,dar nu este capatul lumii,se putea si mai rau.Te va ierta fii sigura,cand cineva pleaca la mii de kilometrii de casa si munceste greu ca sa castige bani pentru voi toti,inseamna ca te iubeste si te va ierta cu siguranta.Esti o fata desteapta si gasesti tu cel mai portrivit moment si modalitatea de a-i cere scuze,.Tanara sau mai putin tanara este bine sa nu te grabesti cu divortul niciodata ,stii nu este un moft si nici nu trebuie sa iei decizii la suparare sau in baza unei ambitii,este gresit,Esti tanara ,plina dse resurse si desteapta pe deasupra ,vei reusi sa intorci situatia in favoarea ta cu multa usurinta ,numai gandeste-te bine......Sa auzim numai de bine papapapapa.
garbo265966
Postat pe 22 Septembrie 2012 07:50
Da mandria si prostia se platesc scump! Sa fi fost altul iti tragea si o mama de bataie ca sa nu uiti si sa iti aduci aminte sa nu iti mai bati joc de el! Batandu-ti joc de el ti-ai batut joc si de tine fiindca asa cum spui ca il iubesti ! Cum il iubesti? Cum ii arati asta? Iubeste-l asa cum te-ai iubi pe tine doar e jumatatea ta! Asa ar fi trebuit sa gandesti -sau cel putin gandeste pe viitor !
Cel mai bine cauta in adancul sufletului tau si nu -i mai ascullta pe altii :asculta-ti inima!
garbo072285
Postat pe 22 Septembrie 2012 17:51
De la: garbo_7591, la data 2012-09-17 20:44:24 faza e ca nu la-m inselat , nu esta aste greseala mea, sa va zic cum a fost; el a fost plecat in Anglia la munca in constructii si mia trimis bani acasa, din bani aia lunar el a zis sa pun separat macar 100 de lire sa strang si cand vine el acasa sa fie cam 800 de lire si sa ia masina , iar eu am cheltuit toti banii si cand a venit el acasa si a vazut ca nu e niciun ban la luat nervii ca la-m mintit si nu iam spus si nea-m certat si eu am plecat la parintii mei fara sa spun ca plec. acum ....ce sa mai zic , asta e.



....faza e....ca nu stii sa scrii in limba romana!
Nu stiu cate clase ai, dar esti needucata , semianalfabeta si ai actionat intocmai pe masura "educatiei" tale. Daca parintii tai te educau asa cum trebuie ar fi fost bine, dar am senzatia ca si lor le scapa multe pentru ca altfel nu ar fi lualt bani de la fata lor care sta acasa si primeste bani de la sot (din Anglia...deh) si ai fi stiut sa te proti , sa scrii si sa vorbesti corect romaneste..
Faptul ca iesi nu prietenele nu ar fi o problema, depinde unde iesi (probabil in cluburi, ca este singurul loc in care orice "PYZDY" se crede mare doamna) si mai mult ca sigur ca tu ai platit consumatia ca sa te dai "grande"....
Noroc cu telefonul ala saracu' , care n-a crapat cand" te-a auzit" cum vorbesti si cand "te-a vazut" cum scrii "IESEMESURI"
Daca as fi in locul sotului tau, te-as lasa la maica-ta , as intenta divort si ti-as lua copilul pe motiv de mama iresponsabila.
Auzi?! Da' tzoalele ce firma sunt?! " Allstars?!" :))))))))
adeline
Postat pe 22 Septembrie 2012 18:30
daca il iubesti, vei stii cum sa procedezi. daca ne intrebi, inseamna ca sunt multe hibe in relatia voastra. analizeaza cu cap si procedeaza in consecinta. daca esti alintata, incearca sa nu te mai gandesti numai la tine, ai un copil, un sot, e timpul sa nu te mai consideri fata lui tata si a lui mama. bafta
MARILENA_25
Postat pe 23 Septembrie 2012 12:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce nume de caine va place ? sa fie nume de baiat 85 De la: Flory70 4 August 2013 14:11
raspuns 20 De la: mcrinelam 25 August 2009 19:33
1martie 4 De la: ysa30 4 Martie 2010 13:11
UN VOT TE ROG!!! 0 De la: 4 Martie 2010 19:24
CE INTELEGETI PRIN CUVINTUL M-AM SATURAT DE ROMINIA? 11 De la: LILO 4 Ianuarie 2010 10:24
Setari Cookie-uri