care telenovela va place mai mult?

Nu sunt pe invers sa-mi iau nevasta... Sunt nevasta si minunata pe deasupra
Rotty
Postat pe 16 Iulie 2012 22:31
De la: Rotty, la data 2012-07-16 22:31:59 Nu sunt pe invers sa-mi iau nevasta... Sunt nevasta si minunata pe deasupra
chiar esti nevasta minunata....cureti,calci si faci mancare la sot....tu esti o nevasta adevarata dar el este un sot egoist ca toti barbatii...nu zic mai sunt si exceptii la barbati dar putini,,asa ca zic ca toti barbatii sunt la fel lucruri slabe,puturosi si egoisti care vor sotii minunate ca sa ii slugareasca pe gratis
ingerasulluptator
Postat pe 16 Iulie 2012 22:37
mai,ce chestie,nimeni nu se mai uita la telenovele...eu am invatat spaniola uitandu-ma....va dati seama.
asta care mi-=a placut,e foarte frumoasa,o poveste de iubire un elev de 17 ani,si profesoara de 27....
da,voiam nume,ca m-am uitat la asta zilnic am vazut cinci episoade...
voi la ce filme va uitati?
ce film misto ati mai vazut in ultimul timp?
oricum multumesc ca mi-ati raspuns.....
daniilia
Postat pe 17 Iulie 2012 18:01
daniila, asta-i corupere de minori mascata, el 17, ea 27.
scuze, eu nu ma uit la telenovele. dar imi place dr House.
Eugenia_
Postat pe 17 Iulie 2012 18:15
mie imi plac telenovele dar m-am cam plictisit de ele , in schimb sunt toate la fel si mie imi place cand el isi aprinde calxaile dupa ea si lupta pt ea , adica povestile de iubire si am renuntat la telenovele mai nou apreciez anchetele pt caci sunt interesante ex CSI sau DR HOUSE
Andreea_Diaconu_1
Postat pe 18 Iulie 2012 16:29
mie nu pt caci ca fiindca
ufishor
Postat pe 18 Iulie 2012 16:39
De la: ufishor, la data 2012-07-18 16:39:59mie nu pt caci ca fiindca


cri_cat
Postat pe 19 Iulie 2012 07:35
De la: Andreea_Diaconu_1, la data 2012-07-18 16:29:47 in schimb sunt toate la fel si mie imi place cand el isi aprinde calxaile dupa ea si lupta pt ea


vai, cita insensibilitate! Cum sa semene personajes femeninos de telenovela, Esmeralda cu Rosalinda si cu Miranda si cu Matilda...etc ? ? Ca Jose Armando e tot Jose Armando, citeodata doar Jose, citeodata doar Armando, nu importa...
quasaria
Postat pe 19 Iulie 2012 15:31
Rosalinda imi parea ca seamana cu Casandra-Scafandra... Tie nu?
Rotty
Postat pe 19 Iulie 2012 15:41
rosalinda consuela estefania delfina fatima dolores de pancho, sau rosalinda pepita perlita fernanda hortensia???
quasaria
Postat pe 19 Iulie 2012 16:15
Pana la "sau" era doar un nume?
Rotty
Postat pe 19 Iulie 2012 16:20
bineinteles...
quasaria
Postat pe 19 Iulie 2012 16:21
Daca-i aia ce s-a maritat cu varul de-al doilea al tatalui vitreg,atunci nu stiu telenoveala...
Rotty
Postat pe 19 Iulie 2012 16:25
cu cine altcineva sa se marite, saraca? Restul erau matusi !!! Pierdute la nastere de unchiul soacrei finului prietenei.. .
quasaria
Postat pe 19 Iulie 2012 16:36
da, dar intr-o zi Jose Armando a fost sedus miseleste de nemanierata de Marimar, care s-a indragostit de portofelul lui, vesel colorat, pe care el il flutura pe deasupra capetelor multimii adunate in piata de peste.
Eugenia_
Postat pe 19 Iulie 2012 16:47
... cind el, e fapt, doar cauta bonul de la kilu' de crap in portofel.... ca sa ii-l arate lui Miguel Alejandro Anastasio - si Armando bineinteles.
quasaria
Postat pe 19 Iulie 2012 16:55
De la: daniilia, la data 2012-07-17 18:01:23 mai,ce chestie,nimeni nu se mai uita la telenovele...eu am invatat spaniola uitandu-ma....va dati seama.
asta care mi-=a placut,e foarte frumoasa,o poveste de iubire un elev de 17 ani,si profesoara de 27....
da,voiam nume,ca m-am uitat la asta zilnic am vazut cinci episoade...
voi la ce filme va uitati?
ce film misto ati mai vazut in ultimul timp?
oricum multumesc ca mi-ati raspuns.....
...ma uit la telenovela preferata si inghit in sec...incant ochiul si sufletul asa trist aici in Romania insa mergem mai departe, cu bune, cu rele!....multe filme am vazut pana acum, am retinut doar actiunea din ele....titlul l-am pierdut pe drum.
caleidoscop
Postat pe 19 Iulie 2012 16:59
Miguel Alejandro Anastasio - si Armando era in piata, dupa ce coborase din barca prospat smoalita si se impleticea prin nisipul fierbinte, cu o caracatita in ranciog, sa i-o lipesca lu marimar pe fata, drept rasplata pentru trufia acesteia, de anu-l alege pe el, singurul pescar din alt sat...
Eugenia_
Postat pe 19 Iulie 2012 17:02
ups...spuse Marimar
Eugenia_
Postat pe 19 Iulie 2012 17:02
si cind sa isi faca femeia tratamentu' cosmetic, se interpuse(e) Jose Armando... sa cumpere piovra!
Na, cum sa nu urmaresti cu sufletu'la gura? ?
quasaria
Postat pe 19 Iulie 2012 17:14
care s-a dovedit, la finalul finalului, ca nu este decat un biet calamar cu un tentacul amputat artistic de doctorul Ciomu, de peste oceanul cel mare si care s-a aciuiat pe plaja fierbinte, ca avea reumatism poliarticular.



cata dreptate ai
Eugenia_
Postat pe 19 Iulie 2012 17:19
continuarea in numarul viitor
Eugenia_
Postat pe 19 Iulie 2012 18:20
"Mai mult" nu pot spune ca imi place, pentru ca am vazut un singur film de gen in toata viata mea, si acela turcesc.
Poveste de familie este o ecranizare fascinant a vieii de zi cu zi a unei familii obinuite din Turcia. Una dintre fete este admis la o universitate din Istanbul. Atunci ei decid s se mute cu ntreaga familie n marele ora.
Din acel moment, Ali Riza ncepe s vad cu ali ochi viaa pe care a avut-o pn acum. Mutarea la Istanbul nu le simplific situaia, ci dimpotriv.
Adaptarea la noua via, cheltuielile pe care le presupune creterea copiilor i faptul c Ali Riza este omer, le ngreuneaz traiul i ntreaga familie este supus unor mari ncercri de via"

In acest film nu exista copii "din flori", fete sarace indragostite de barbati bogati. E o poveste de viata, ce m'a impresionat foarte tare au fost cuvintele folosite la sfarsitul fiecarui episod, profunzimea lor. Este vb despre cultura lor, despre familie si despre cum traiesc ei cu vechile traditii adaptate zilelor noastre. Nu pot sa spun ca "m'a tinut cu sufletul la gura" dar unele scene au fost de'o mare finete.
b727ana
Postat pe 19 Iulie 2012 18:46
aia n-ar fi neaparat telenovela. De fapt, si definitia "telenovelei" e interpretabila... Dp meu de vedere, daca nu sint 20 de caroserii bine vopsite, care nu conteaza ce vorbesc, oricum, pling - si 10 macho meni disperati, nu e telenovela....
quasaria
Postat pe 19 Iulie 2012 22:51
mie telenovele de pe programul acasa mi se par tampite...Doar plansete de femei care plang dupa barbati,,chiar mi se intoarce stomacul si ma indispune...Chiar numai femeiler fraiere pot plange dupa barbati,,,femeile destepte ii face pe barbati sa planga si sa dispere dupa ele....
Mie imi plac telenovelele de pe national tv.,,cum ar fii triunghiul iubirii,,si suflete pereche ...chiar ai ce invata.....cat de rai sunt oamenii si cat pot profita de pe oamenii naivi si inocenti.


ingerasulluptator
Postat pe 24 Iulie 2012 12:47
Imi plac toate telenovelele,mai ales cele la care nu se uita nevasta-mea.
garbo_3807
Postat pe 4 August 2012 06:10
Viata este o telenovela fara sfarsit
SToian_Constanta
Postat pe 4 August 2012 08:03
Eii, nici aa o pedeaps. Trebe s aib i sfrit.
Axl_R
Postat pe 4 August 2012 08:51
S-o fi referit asa.....in general
Neata Axl
Rotty
Postat pe 4 August 2012 08:59
Neaa!
s ocupat...scenariul pt ziua care ncepe...
Axl_R
Postat pe 4 August 2012 09:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti cu demostratiile...Oare daca va cadea guvernul? Oare ce hot va urca la conducere? 75 De la: ingerasulluptator 19 Ianuarie 2012 13:47
Un sfat va rog! 11 De la: garbo_475012 25 Septembrie 2017 21:18
Preotii predica doar prostii la biserica si enoriasii nu inteleg ca sunt mintiti din cauza ca sunt saraci cu duhul.... 3 De la: Eugenia69 3 Noiembrie 2011 16:56
razbunare 31 De la: estela 31 Iulie 2010 05:21
sa ma contacteze 5 De la: yanyacharberet 19 Iulie 2009 16:43
Setari Cookie-uri