De ce lucurile imorale sunt incurajate? Si lucrurile morale nu sunt apreciate?

daca o femeie face sex primeste bani cadouri? dar daca face munca cinstita sa spele dupa barbat primeste numai umilinte..
barbatii incurajeaza femeile sa fie usuratice,,ca ele trebuie sa faca sex,,...daca fac sex le da un post mai bun,,,daca muncesti cinstit le da un salar de nimic..
,sa fie darnice apoi zic ca femeile devin usuratice..
.
munca cinstita nu este apreciata,,,dar in schimb sunt apreciate lucrurile imorale si sunt incurajate
ingerasulluptator
Postat pe 9 Iulie 2012 21:34
barbatii platesc femeile ca sa faca sex cu ei..Dar in schimb nu le plateste munca ca curata si gatesc pt ei,,,
imoralitatea este bine platita si incurajata
ingerasulluptator
Postat pe 9 Iulie 2012 22:17
In partea noastra monogama a lumii , a te casatori inseamna a-ti imparti drepturile si a-ti dubla indatoririle. Dar , daca legea le permite femeilor drepturi egale cu barbatii , ar trebui sa le ceara sa aiba si aceleasi capacitati de gandire ca si ale barbatilor. Cu cat aceasta lege le garanteaza femeilor mai multe drepturi si privilegii care depasesc abilitatile lor naturale , cu atat mai mult se micsoreaza numarul femeilor care pot avea parte de aceste beneficii ; asa ca cele care raman pe dinafara sunt lipsite de drepturile lor in favoarea acelor putine care primesc aceste privilegii ; intrucat , datorita pozitiei speciale de care se bucura femeile , ca o consecinta a monogamiei si a legilor care o insotesc , care le pun pe aceeasi pozitie ca si si barbatii (lucru ce nu corespunde realitatii) , barbatii prudenti si grijulii ezita de multe ori inainte de a face un astfel de sacrificiu , ce presupune intrarea intr-o intelegere inechitabila .In acest fel , in relatiile poligame , orice femeie poate sa aiba grija de ea insasi , dar in relatiile monogame ele sunt limitate si raman o multime de femei fara sprijin care nu fac decat sa vegeteze ca fete batrane si , in cel mai rau caz , sunt obligate sa se supuna unor munci grele pentru care nu sunt potrivite ca si constitutie , sau devina "filles de jois" (prostituate) , a caror viata de "placere" , potrivit circumstantelor, este necesara pentru satisfacerea barbatilor a caror sarcina este de a mentine virtutea acelor femei favorizare de soarta . . In Londra exista 80.000 de prostituate si ce rost ar avea ca ele sa se sacrifice pe altarul monogamiei ? Aceste femei sarmane atarna in balanta inevitabila si complementara a "doamnelor" europene , inzestrate cu atata aroganta si ifos. Din punctul de vedere general al femeilor , monogamia este asadar un real beneficiu ; intrucat , nu apare nici un motiv rational pentru care un barbat nu si-ar lua o doua femeie pentru ca cea dintai sufera de o boala cronica , sau este infertila , ori a ajuns in timp prea batrana pentru el.
Daniel71
Postat pe 22 Iulie 2012 14:53
Na, ca v'ati gasit!
b727ana
Postat pe 22 Iulie 2012 15:44
Intr-un final fericit....
Da` pacatili meliiii...Dandanel citeaza....din pacati
Rotty
Postat pe 22 Iulie 2012 15:49
Ce final?? Ca asta e doar inceputul!!!
b727ana
Postat pe 22 Iulie 2012 15:55
De la: b727ana, la data 2012-07-22 15:44:19Na, ca v'ati gasit!
sa vedem cat rezista...cred ca o sa dea bir cu fugitii imediat...barbatii sunt lasi...la placinta inainte la razboi inapoi..pe aici sunt multi pe forum fara bun simt
de aceea nici nu imi fac prieteni,,sparg conturi in garbo si scriu de pe aceleasi adresse de unde scriu anumte persoane care par inteligente,apoi iti dai seama ca vor doar sa te faca cu nervii...de aceea nu imi fac prieteni pe garbo pt ca sunt multi dementi care se dau a fii oameni de treaba
ingerasulluptator
Postat pe 23 Iulie 2012 22:55
De la: Daniel71, la data 2012-07-22 14:53:51In partea noastra monogama a lumii , a te casatori inseamna a-ti imparti drepturile si a-ti dubla indatoririle. Dar , daca legea le permite femeilor drepturi egale cu barbatii , ar trebui sa le ceara sa aiba si aceleasi capacitati de gandire ca si ale barbatilor. Cu cat aceasta lege le garanteaza femeilor mai multe drepturi si privilegii care depasesc abilitatile lor naturale , cu atat mai mult se micsoreaza numarul femeilor care pot avea parte de aceste beneficii ; asa ca cele care raman pe dinafara sunt lipsite de drepturile lor in favoarea acelor putine care primesc aceste privilegii ; intrucat , datorita pozitiei speciale de care se bucura femeile , ca o consecinta a monogamiei si a legilor care o insotesc , care le pun pe aceeasi pozitie ca si si barbatii (lucru ce nu corespunde realitatii) , barbatii prudenti si grijulii ezita de multe ori inainte de a face un astfel de sacrificiu , ce presupune intrarea intr-o intelegere inechitabila .In acest fel , in relatiile poligame , orice femeie poate sa aiba grija de ea insasi , dar in relatiile monogame ele sunt limitate si raman o multime de femei fara sprijin care nu fac decat sa vegeteze ca fete batrane si , in cel mai rau caz , sunt obligate sa se supuna unor munci grele pentru care nu sunt potrivite ca si constitutie , sau devina "filles de jois" (prostituate) , a caror viata de "placere" , potrivit circumstantelor, este necesara pentru satisfacerea barbatilor a caror sarcina este de a mentine virtutea acelor femei favorizare de soarta . . In Londra exista 80.000 de prostituate si ce rost ar avea ca ele sa se sacrifice pe altarul monogamiei ? Aceste femei sarmane atarna in balanta inevitabila si complementara a "doamnelor" europene , inzestrate cu atata aroganta si ifos. Din punctul de vedere general al femeilor , monogamia este asadar un real beneficiu ; intrucat , nu apare nici un motiv rational pentru care un barbat nu si-ar lua o doua femeie pentru ca cea dintai sufera de o boala cronica , sau este infertila , ori a ajuns in timp prea batrana pentru el.
eu cred ca datorita ca femeile in loc sa ceara corectitudine si respect din parte barbatilor...Cer egalitate
Ce prostie...cum poti sa ceri egalitate cu o persoana pt ca fiecare om este diferit...forta fizica diferita

barbatii nu stiu sa respecte femeile pt ca femeile nici nu vor sa isi bata capul ca sa se faca respectate...Si de aceea mai bine se complac ii lasa pe barbati sa profite de ele apoi se integreaza fac si ele tot la fel...este problema de comoditate aici domnule
practic si femeile si barbatii sunt comozi....sa isi bata capul sa aiba o gandire individuala,,,asa ca mai bine se complac si isi plang de mila.
daca o femeie s-ar pocai de pacate sau un barbat si s-ar lasa in voia lui Dumnezeu...Hristos ar invatao sa aiba demnitate sa aiba gandire individuala,,,dar trebuie munca sa iti bati capul.....
nu le place nici la femei nici la barbati sa isi bata capul....asa ca gandesc in turma profita unii de altii....in loc sa isi bata capul sa fie corecti si sa aiba demnitate

dar cum nu se poate sa fii cu aia in si cu o minte sanatoasa
asa ca se ramane doar cu aia in si minte si demnitate fara
ingerasulluptator
Postat pe 23 Iulie 2012 23:02
eu cred ca datorita ca femeile in loc sa ceara corectitudine si respect din parte barbatilor...Cer egalitate
Ce prostie...cum poti sa ceri egalitate cu o persoana pt ca fiecare om este diferit...forta fizica diferita

barbatii nu stiu sa respecte femeile pt ca femeile nici nu vor sa isi bata capul ca sa se faca respectate...Si de aceea mai bine se complac ii lasa pe barbati sa profite de ele apoi se integreaza fac si ele tot la fel...este problema de comoditate aici domnule
practic si femeile si barbatii sunt comozi....sa isi bata capul sa aiba o gandire individuala,,,asa ca mai bine se complac si isi plang de mila.
daca o femeie s-ar pocai de pacate sau un barbat si s-ar lasa in voia lui Dumnezeu...Hristos ar invatao sa aiba demnitate sa aiba gandire individuala,,,dar trebuie munca sa iti bati capul.....
nu le place nici la femei nici la barbati sa isi bata capul....asa ca gandesc in turma profita unii de altii....in loc sa isi bata capul sa fie corecti si sa aiba demnitate

dar cum nu se poate sa fii cu aia in si cu o minte sanatoasa
asa ca se ramane doar cu aia in si minte si demnitate fara
ingerasulluptator
Postat pe 24 Iulie 2012 22:00
De la: ingerasulluptator, la data 2012-07-23 22:55:48
De la: b727ana, la data 2012-07-22 15:44:19Na, ca v'ati gasit!
sa vedem cat rezista...cred ca o sa dea bir cu fugitii imediat...barbatii sunt lasi...la placinta inainte la razboi inapoi..pe aici sunt multi pe forum fara bun simt
de aceea nici nu imi fac prieteni,,sparg conturi in garbo si scriu de pe aceleasi adresse de unde scriu anumte persoane care par inteligente,apoi iti dai seama ca vor doar sa te faca cu nervii...de aceea nu imi fac prieteni pe garbo pt ca sunt multi dementi care se dau a fii oameni de treaba

Interesant punct de vedere !
pygmalyon
Postat pe 25 Iulie 2012 19:11
De la: ingerasulluptator, la data 2012-07-23 23:02:42
barbatii nu stiu sa respecte femeile pt ca femeile nici nu vor sa isi bata capul ca sa se faca respectate...Si de aceea mai bine se complac ii lasa pe barbati sa profite de ele apoi se integreaza fac si ele tot la fel...este problema de comoditate aici domnule
practic si femeile si barbatii sunt comozi....sa isi bata capul sa aiba o gandire individuala,,,asa ca mai bine se complac si isi plang de mila.
daca o femeie s-ar pocai de pacate sau un barbat si s-ar lasa in voia lui Dumnezeu...Hristos ar invatao sa aiba demnitate sa aiba gandire individuala,,,dar trebuie munca sa iti bati capul.....
nu le place nici la femei nici la barbati sa isi bata capul....asa ca gandesc in turma profita unii de altii....in loc sa isi bata capul sa fie corecti si sa aiba demnitate

dar cum nu se poate sa fii cu aia in si cu o minte sanatoasa
asa ca se ramane doar cu aia in si minte si demnitate fara

In ceea ce te priveste , am o ciudata impresie de ...deja vù ! Ai neplacuta tendinta de a generaliza ! Uite cam cum se vad lucrurile pe alte meleaguri ! Marea , nu este la fel de rece , la fel de tulbure si la fel de agitata peste tot ! Depinde si in ce ape te scalzi ! La fel si in societate ! Depinde prin ce medii iti faci veacul ! Sau altfel spus , conteaza mult si anturajul ! Barbatii pe care ii tot descrii si pe care foarte revoltatata ii critici , nu ii intalnesti chiar in toate paturile societatii ! La asta ma refeream cand spuneam sa nu generalizezi ! Criticile tale vehemente la adresa unui tip de barbati , tradeaza usoara tendinta de a poza in victima desi nick-name-ul tau vrea sa demonstreze contrariul ! Lupii nu ataca o prada care are intentia vadita de a nu ceda prea usor ! Si nu numai ei ! Prin analogie , o doamna care impune respect , barbatii o vor trata cu respect , o doamna care se victimizeaza , este o prada sigura ! Mereu !
pygmalyon
Postat pe 25 Iulie 2012 19:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat...cum sa faci fata unei despartiri in timpul sarcinii??? 51 De la: garbo_4771 13 Iulie 2012 13:20
Fabula moderna-Boul si vaca -doua dobitoace 94 De la: quasaria 6 Iulie 2012 20:18
vreau un sfat....va rog! 10 De la: yanyacharberet 18 Noiembrie 2009 10:58
Poveste 5 De la: eu_geminy 25 Noiembrie 2011 03:51
anul 2012 189 De la: quasaria 1 Ianuarie 2012 19:02
Setari Cookie-uri