Avem nevoie de ajutor!

pe dupa, in special.
Poate mai ai ceva de sters si te retin.
quasaria
Postat pe 21 Iulie 2012 13:13
Cred ca nu ai primit atentia necesara intr'un moment crucial din viata ta! Si ce sterg eu, nu te priveste pe tine. Nu faci decat sa te comporti ca o adolescenta in criza!
b727ana
Postat pe 21 Iulie 2012 13:21
gradi - iar?
De fapt, na...aia ti-e virsta. Nu pari infantila, esti.
quasaria
Postat pe 21 Iulie 2012 13:26
Ce'ti mai place !!!
Asta e tot ce poti? Nu e vina mea ca nu ai avut parte de dragoste... :( M'am lovit de raspunsuri de'ale tale pe acest site... Poate pentru unii starnesti interes. Dar mai sunt oameni care citesc si printre randuri -eu personal mi'am dat seama cat trebuie sa fii de nefericita si cat de singura trebuie sa te simti-
E o parere personala. In fata gardului, asta ca sa nu ma vezi in dungi. Ca cioara de pe gard cu care umbli tu...s'a decolorat de'mult ;)
b727ana
Postat pe 21 Iulie 2012 13:33
nu e vina ta ca atit te duce capul si mediul, evident. Tzatzisme tipice, Rosalindo: sa ne punem mainile in sold si sa ne comentam barbatu', copilu' si toate neamurile? Ai vazut fah ca te-a inselat ghitza si nu ti-a dat ma-ta sa sugi? Argumente.

Tot e bine ca te-ai asezat in fata gardului. Asta apreciez. Culorile reale. Pina te juri iar ca tu esti suava... si dai la sters tot.
quasaria
Postat pe 21 Iulie 2012 13:38


Daca ai fi dat dovada de verticalitate, nu te'ar fi penetrat grija postarilor mele sterse sau nu.
b727ana
Postat pe 21 Iulie 2012 13:59
De la: b727ana, la data 2012-07-21 12:33:11Q, pastreaza'ti replicile pentru ceilalti, te rog frumos. Si daca am postat un test de inteligenta la intrebari la care ai raspuns normal, nu vad care era ideea sa il comentezi mai apoi in alt topic... "Fair'play"... Din pdv personal, postarile mele nu cred ca te privesc pe tine.


auzi ana... ia fa matale o lista cu persoanele pe care privesc postarile tale... !!! atunci stim macar cine are voie sa comenteze... in tara asta libera si democrata... parca asa ziceai pe undeva... !!! hai sa vedem, cate persoane sunt ? n-am pus un gram de ironie in cea ce am scris... asa ca inghiteti strigatul sau injuratura care vroiai s-o scoti deja.... !!!!!
barboneli
Postat pe 21 Iulie 2012 14:03
Verticalitate e sa iti asumi ce scrii/spui.
Exceptind cazurile tourette.
quasaria
Postat pe 21 Iulie 2012 14:11
De la: ufishor, la data 2012-07-21 11:51:52sfat pt jojolin: era mai interesant cand dadeai exemple cu X , Y...cunostinte, rude...

acu` nu era cazul sa iti 'schimbi viata'

http://www.garbo.ro/comunitate/forum/view_topic/16979/Sinuciderea-curaj-sau-lasitate/Sinuciderea-curaj-sau-lasitate-pagina-4.html
pagina 4
........................................................................................................................... .Care este problema ta???!!! Ce are ......sula cu prefectura??!! Ce are sinuciderea........... cu un caz social??!! Ce ai tu cu postarile mele??!!Acum mi am exprimat opinia si n am dat nume!! Chiar nu va inteleg!! Ce vrei sa scrii cu asta??!! Daca am dat exemple este ca ma intereseaza **oamenii de langa mine** si cat pot intind maini celor aflati in suferinta!!Am stranepot **autist** nimeni nu face nimic pt. el!!Autoritatile????!! Si niste parinti cu venituri modeste ce pot face pt. el??Nimic! Nu vorbeste nu gandeste,,, este grav bolnav, are 11 ani.... Eu pensionara cat pot ii ajut!Si voi dona o combina frigorifica luni la o familie cu venituri mai mici,,, Daca nu pot sa ajut, stau dracului in banca mea! Nu acuz nu critic! E usor a scrie versuri
Cand nimic nu ai a spune,,,,
Insirand cuvinte ,,,,pline de repros
Doar sa ne aflam in treaba!!
Sa criticam, sa trimitem oamenii la autoritati, la biserica si...............gata! Sa nu va ajunga niciodata, acest stil de viata!Nu vi l doresc!Sa ai mainile strans legate sa n ai nici o sansa! !In aceasta tara cu oameni care gandesc precum ganditi **unii din voi**!!!
Jojolin
Postat pe 21 Iulie 2012 22:15
Jojolin
Postat pe 21 Iulie 2012 22:17
Insirand cuvinte ,,,,pline de repros
Sa criticam, sa trimitem oamenii la autoritati,



da' ce au jojolino autoritatile? Musca? I-am trimis la autoritati, nu i-am trimis in ma-sa, nu i-am trimis dreak. Ci la autoritati. Asa cum e legal. Care e problema?!?!?!
quasaria
Postat pe 22 Iulie 2012 04:50
De la: quasaria, la data 2012-07-22 04:50:17Insirand cuvinte ,,,,pline de repros
Sa criticam, sa trimitem oamenii la autoritati,



da' ce au jojolino autoritatile? Musca? I-am trimis la autoritati, nu i-am trimis in ma-sa, nu i-am trimis dreak. Ci la autoritati. Asa cum e legal. Care e problema?!?!?! [/quo.............................Qusariooooo!!! N au nimic autoritatile!!Nu i intereseaza!!La acel copil bolnav de autism,,, de multe ori salariul mamei lui de 500lei nu i este virat in banca,,,,, uneori si 5-6 luni.,Din lipsa de fonduri la primarie!! Fonduri au doar pt.ei! Lor sa le fie bine!
Jojolin
Postat pe 22 Iulie 2012 12:04
jojolino, si ce ar trebui sa faca statul? Sa ii ridice statuie ca are autism?
Mai las-o drak de treaba: sint tari in care nu esti primit pentru ca ai pb. de sanatate minore. Nu esti primit si gata: marsh acasa la tine. Ti se pare corect? Nu e.
In RO sint oameni care MUNCESC si au 5 milioane pe luna si platesc cotizatii ca fiecare bolnav sa aiba tot atit - si sa stea acasa.
Dintre bolnavii aia, foarte multi sint inchipuiti: mai valizi decit aia de se duc la munca sa puna ceva pe masa. Tot romanul e cu "sa ne dea statul". Din n motive: pentru ca am dat din cour si am facut copii, deci trebe sa ne dea statul, ca ne doare in cot, deci trebe sa ne dea statul, ca ne-am rupt o mina si un picior, ca n-am cascat ochii cind traversam, deci tot statul trebe sa ne dea.
Problema e ca nu "statul" da: ci ceilalti. Aia de muncesc in conditii de rahat si pentru salariii de rahat - din impozitele lor sint toti banii pentru "saracii care n-au ce face". Iar daca tu AI CE FACE si pui osu' si muncesti, si ajungi in situatia paradoxala in care tii in spate sapte cazuri sociale care o duc mai bine ca tine pina la urma, macar pt ca stau cu burta in sus si nu fac nimic, cum e?
Asa ai vrea sa te vezi???
quasaria
Postat pe 22 Iulie 2012 12:21
ce e suavo? Iar te-a lovit tourette? Ti-ai uitat pastilele?
Ia treci si sterge repede.
quasaria
Postat pe 22 Iulie 2012 16:01
Asta clar a fost o tumba! Nu te obosi, ca e duminica...chilllll!
b727ana
Postat pe 22 Iulie 2012 16:09
daca tu atit pricepi, de ce m-as stradui sa te contrazic...
E unul din motivle pentru care i-am dat dreptate unui nene cu care altfel m-am contrazis: insa trebuie sa recunosc ca femeile, in marea lor majoritate, par intr-adevar incapabile sa poarte discutii argumentate si obiective. Aici pare sa aiba dreptate.
Funny show-ul, cind se tavalesc pe jos: dar tot nu tine loc de intelect.
quasaria
Postat pe 22 Iulie 2012 16:19
ba da, Jojolin, am si mi-l cresc. Nu ii duce tu grija lu' al de sus, ca isi stie socotelile mai bine ca tine.... fie ca iti convin, fie ca nu

Nah, alta obiectiva si rationala. Apropo de inteligentza femeilor....
quasaria
Postat pe 22 Iulie 2012 20:21
De la: quasaria, la data 2012-07-22 20:21:15ba da, Jojolin, am si mi-l cresc. Nu ii duce tu grija lu' al de sus, ca isi stie socotelile mai bine ca tine.... fie ca iti convin, fie ca nu

Nah, alta obiectiva si rationala. Apropo de inteligentza femeilor....
....... ..Te las pe tine **cu inteligenta ta stalucitoare**!! Ca daca ar durea **inteligenta unora** ai vedea multi tavalindu se pe aici!!.. ..............................................
Nu ti a luat nimeni nimic!In privinta , celui de sus **te poate bate oricand**daca esti **asa de buna!!! Pe mine nu ma intereseaza!Nimic, doar ca te bagi mereu in postari ** Precum musca in aceea a iepei** o vorba de la noi!! Si te bagi in seama!!Am impresia ca cei **care nu s bagati in seama nicaieri fac pe desteptii aici si se ascund sub tot felul de nume!!Lucru ce eu nu l fac!Am poze cu mine, cu familia mea frumoasa..... sunt fericita ,ca am realizat multe in viata asta!! Ma simt bine in pielea mea, ma bucur ca nu sunt rea si invidioasa!! Precum sunt **unii romani**!Dumnezeu mi a dat tot ce mi am dorit!Si i multumesc pentru asta!!
Jojolin
Postat pe 22 Iulie 2012 22:22
Jojolino, ceva echilibru si minte nu ti-a dat, in rest de toate... In afara de postari din astea natingi de valeleu, altceva mai poti sa emiti?
Discutam de PRINCIPII ECONOMICE, da?
Intr-o tara SARACA de unde dreak vrei tu sa huzureasca patura defavorizata a populatiei? Unde dreak crezi tu ca poa' sa aiba mai mult asiguratul social decit ala de produce??? DIN CE? - Ai creier sa gindesti? Pardon, era o intrebare retorica.
quasaria
Postat pe 23 Iulie 2012 10:15
...
barboneli
Postat pe 23 Iulie 2012 10:42
Jojolin
Postat pe 23 Iulie 2012 16:17
Q! Frustratooooo care te bagi in seama cu toata lumea, "mamaie" esti tu nesimtitooo... La tine toata lumea trebuie sa ia pastile? Atarni pe'aici ca paria sa dai sfaturi. Vezi'ti de treaba ta si nu mai jigni oamenii in varsta, obraznico! Ca nu esti tu buricul pamantului, tutooo -vb din popor-
Esti la menopauza? Obraznicoooo!!! Sa'ti fie rusine... TUTOOOO!
b727ana
Postat pe 23 Iulie 2012 19:24
anul acesta, productia de ceai de tei s-a injumatatit, datorita vremii capricioase.
Eugenia_
Postat pe 23 Iulie 2012 19:47
Da` lavanda s-a facut bine Ajuta ca si teiul
Rotty
Postat pe 23 Iulie 2012 20:03
Io vreu de ment. Punei cratima, unde vrei!
Axl_R
Postat pe 23 Iulie 2012 20:13
Da, teii mei de la geam s'au uscat... Scuze!
b727ana
Postat pe 23 Iulie 2012 20:15
De la: b727ana, la data 2012-07-23 19:24:43Q! Frustratooooo care te bagi in seama cu toata lumea, "mamaie" esti tu nesimtitooo... La tine toata lumea trebuie sa ia pastile? Atarni pe'aici ca paria sa dai sfaturi. Vezi'ti de treaba ta si nu mai jigni oamenii in varsta, obraznico! Ca nu esti tu buricul pamantului, tutooo -vb din popor-
Esti la menopauza? Obraznicoooo!!! Sa'ti fie rusine... TUTOOOO!



in caz ca se mai sterge. am o curiozitate in aceasta privinta.
femeile sub 30 de ani nu folosesc cuv asta "tuto", nici poporul....poate parintii mei, in jur de 60 de ani
Eugenia_
Postat pe 23 Iulie 2012 20:19
Nu se va mai sterge nimic! Si cuvintele nu sunt impartite pe categorii de varsta! Si eu stiam ca o femeie normala la aproape 40 de ani nu i se adreseaza altei femei in etate cu "mamaie, ia'ti pastilele"... Si ea o sa fie mamaie, dar o mamaie frustrata! Pana atunci, pentru mine e o TUTA. da, la 26 de ani folosesc acest cuvant pentru ca o caracterizeaza.
b727ana
Postat pe 23 Iulie 2012 20:50
Mie chiar imi pare rau pentru teii tai
Rotty
Postat pe 23 Iulie 2012 20:56
Sincer si mie. Cand infloresc -si am vreo 4 la geam- e o nebunie!
b727ana
Postat pe 23 Iulie 2012 20:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imunitate copil 2 ani 13 De la: garbo_446242 20 Aprilie 2017 09:58
copiii- sensul vietii noastre 474 De la: crina86_c 9 Iulie 2010 01:18
sarcina 1 De la: garbo216665 8 August 2011 11:10
Care este cea mai frumoasa amintire? 18 De la: quasaria 1 August 2012 14:47
Un gest frumos in prag de sarbatori 4 De la: b727ana 6 Decembrie 2013 10:43
Setari Cookie-uri