De ce in Romania multi patroni nu dau salariile la timp angajatilor.Oare nu pot fii pedepsiti?

cum poti sa muncesti si sa nu primesti banii puctual la timp.Nu ii pot intelege cu lucreaza intr-un anumit loc daca nu li se dau banii..
ingerasulluptator
Postat pe 3 Iunie 2012 23:15
ai ramas fara bani?...fuga in 30 zile la ITM....SUNT OBLIGATI SA PLATEASCA SI PERIOADELE DE PROBA !!!...fa o sesizare scrisa in acest termen si se va rezolva....nici nu trebuie sa ai pile !!!
caleidoscop
Postat pe 9 Iunie 2012 19:07
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-03 23:15:42cum poti sa muncesti si sa nu primesti banii puctual la timp.Nu ii pot intelege cu lucreaza intr-un anumit loc daca nu li se dau banii..
banii(salariul) pe care trebuia sa-i primesti tu ,stau binemersi in banca si patronii incaseaza DOBANZI la ei si pentru ei....pentru conturile lor...., daca nu se intampla asa cum cred eu...inseamna ca respectiva societate are probleme si mai mari, etc, etc...........imposibilitate de plata....urmata de faliment...cauta pe net codul muncii.
caleidoscop
Postat pe 9 Iunie 2012 19:12
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-03 23:15:42cum poti sa muncesti si sa nu primesti banii puctual la timp.Nu ii pot intelege cu lucreaza intr-un anumit loc daca nu li se dau banii..
nu vreau sa jignesc pe nimeni insa se poate munci ca doar nu suntem ologi, cotonogi de maini si de picioare si handicapati mintal...vrei sa ingroase randul cersetorilor?!
caleidoscop
Postat pe 9 Iunie 2012 19:19
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-03 23:15:42cum poti sa muncesti si sa nu primesti banii puctual la timp.Nu ii pot intelege cu lucreaza intr-un anumit loc daca nu li se dau banii..


de unde stii tu ce se intampla in Romania, ingeras?
tu parca erai in Germania sau Austria?!
ai venit aici? pacat! cred ca asa o sa se duca mai repede tara asta pe pustiu!
inca o gaura neagra la orizont, inca o calamitate abatuta asupra astor meleaguri!
heartbit
Postat pe 9 Iunie 2012 20:50
sa le fie rusine nesimtitilor astora de la garbo (nu voi userii...) care mi-au sters postarea catre ingeras... !!! pardon... cred ca am gresit... daca sunt nesimtiti cum naiba sa le fie rusine... nu ? postai si eu vestita fabula a lui Alexandri, Cainele si Catelul... si nici asta nu e ok ? analfabeti rau astia moderatori sau ce naiba sunt, de la garbo... !!!! HUA.... HUA..... !!!!!!!
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2012 08:01
doamne fereste, barbo- pai tu vrei sa faci cultura decadenta aici?
Normal ca au stes-o!
Citeste de trei ori scrierile intelepte ale lui ingeras si baga-ti mintile in cap!
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 08:06
care minti... ???
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2012 09:23
alea pe care si le exerseaza barbatii de cind erau ei mici...ca asa i-au invatat mamele lor...sa gindeasca, ca sa chinuie femeile.....
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 09:26
a daaaa... ? atunci de ce irinuca ma chinuie pe mine... ???
barboneli
Postat pe 10 Iunie 2012 09:58
mintile alea e diabolice si trebe eradicate. D'aia!!!
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 10:07
De la: quasaria, la data 2012-06-10 09:26:25alea pe care si le exerseaza barbatii de cind erau ei mici...ca asa i-au invatat mamele lor...sa gindeasca, ca sa chinuie femeile.....
ca asa i-a invatat pe barbatii pe sotiile lor sa urasca femeile ca femeile sa nu fie unite si barbatii sa faca ce vor cu ele,,apoi femeile si-au invatat copiii ce le-au invatat barbatii,pt ca le este frica de barbati..
barbatii isi manipuleaza sotiile,,conducatorii pe ei..oamenii se manipuleaza unii pe altii.este o harababura
barbatii sunt rai unii cu altii.cand sa se ajute
barbatii sunt uniti doar atunci cand sa isi bata joc de femei si sa faca din ele sclave.de aceea nici nu ne ajuta Dumnezeu
Dumnezeu nu ii ajuta pe barbati pt ca sunt rai si nici pe femei pt ca asculta de barbati rautatile lor si nu isi pun mintea la contributie
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2012 22:09
De la: barboneli, la data 2012-06-10 08:01:33 sa le fie rusine nesimtitilor astora de la garbo (nu voi userii...) care mi-au sters postarea catre ingeras... !!! pardon... cred ca am gresit... daca sunt nesimtiti cum naiba sa le fie rusine... nu ? postai si eu vestita fabula a lui Alexandri, Cainele si Catelul... si nici asta nu e ok ? analfabeti rau astia moderatori sau ce naiba sunt, de la garbo... !!!! HUA.... HUA..... !!!!!!!

Io am apucat sa o citesc da` unde-i???
Rotty
Postat pe 11 Iunie 2012 22:14
In Romania se munceste cam asa...,e foarte adevarat si se-ntampla cam in toate orasele din tara noastra" draga si scumpa" la patron, ma refer:...vii la interviu si-ti spune ca: prima luna iei salariu de 700 ron, in a doua luna iei salariul de 750 ron, in a treia luna iti da salariul de 800 ron, net...insa orele lucrate sunt ca numar...in comert, de exemplu:de luni pana vineri-8ore/zi, deci 40 ore, sambata de la ora 8 - 21,deci 13 ore...adunati totalul pe luna si va iese 212 ore...in codul muncii sunt prevazute un minim de...ore pe luna lucrate....diferenta de 52 ore cine o plateste?...unde mai pui ca s-a impus ca o conditie ca el ofera salariul minim pe economie, restul pana la 800 ron, timp de 3 luni de zile ce reprezinta perioada de proba SE VA SUPORTA IMPOZITUL DE ANGAJAT NU DE ANGAJATOR....CINE FACE IN ACEST CAZ EVAZIUNE FISCALA???....va rog sa cititi cu atentie ce-am scris mai sus deoarece este o situatie reala ce i s-a intamplat verisoarei mele din Vrancea!...deci cine vrea in cartea de munca un salariu de peste cel minim stabilit pe economie sa-si achite singur impozitele deoarece patronul refuza acest lucru!....curata EVAZIUNE FISCALA as spune...mai ales la MAFIOTII DIN VRANCEA...ASTA CA SA SE STIE IN TOATA ROMANIA!...Deci nu luati in ras ceea ce a afirmat ingerasulluptator!....patronii = exploatarea omului de catre om, in termeni eleganti!....mai dur....patronii = mafioti!...bataia de joc a Romaniei!
caleidoscop
Postat pe 11 Iunie 2012 22:44
De la: caleidoscop, la data 2012-06-11 22:44:19 In Romania se munceste cam asa...,e foarte adevarat si se-ntampla cam in toate orasele din tara noastra" draga si scumpa" la patron, ma refer:...vii la interviu si-ti spune ca: prima luna iei salariu de 700 ron, in a doua luna iei salariul de 750 ron, in a treia luna iti da salariul de 800 ron, net...insa orele lucrate sunt ca numar...in comert, de exemplu:de luni pana vineri-8ore/zi, deci 40 ore, sambata de la ora 8 - 21,deci 13 ore...adunati totalul pe luna si va iese 212 ore...in codul muncii sunt prevazute un minim de...ore pe luna lucrate....diferenta de 52 ore cine o plateste?...unde mai pui ca s-a impus ca o conditie ca el ofera salariul minim pe economie, restul pana la 800 ron, timp de 3 luni de zile ce reprezinta perioada de proba SE VA SUPORTA IMPOZITUL DE ANGAJAT NU DE ANGAJATOR....CINE FACE IN ACEST CAZ EVAZIUNE FISCALA???....va rog sa cititi cu atentie ce-am scris mai sus deoarece este o situatie reala ce i s-a intamplat verisoarei mele din Vrancea!...deci cine vrea in cartea de munca un salariu de peste cel minim stabilit pe economie sa-si achite singur impozitele deoarece patronul refuza acest lucru!....curata EVAZIUNE FISCALA as spune...mai ales la MAFIOTII DIN VRANCEA...ASTA CA SA SE STIE IN TOATA ROMANIA!...Deci nu luati in ras ceea ce a afirmat ingerasulluptator!....patronii = exploatarea omului de catre om, in termeni eleganti!....mai dur....patronii = mafioti!...bataia de joc a Romaniei!
caleidoscop
Postat pe 11 Iunie 2012 22:48
De la: caleidoscop, la data 2012-06-11 22:48:30
De la: caleidoscop, la data 2012-06-11 22:44:19 In Romania se munceste cam asa...,e foarte adevarat si se-ntampla cam in toate orasele din tara noastra" draga si scumpa" la patron, ma refer:...vii la interviu si-ti spune ca: prima luna iei salariu de 700 ron, in a doua luna iei salariul de 750 ron, in a treia luna iti da salariul de 800 ron, net...insa orele lucrate sunt ca numar...in comert, de exemplu:de luni pana vineri-8ore/zi, deci 40 ore, sambata de la ora 8 - 21,deci 13 ore...adunati totalul pe luna si va iese 212 ore...in codul muncii sunt prevazute un minim de...ore pe luna lucrate....diferenta de 52 ore cine o plateste?...unde mai pui ca s-a impus ca o conditie ca el ofera salariul minim pe economie, restul pana la 800 ron, timp de 3 luni de zile ce reprezinta perioada de proba SE VA SUPORTA IMPOZITUL DE ANGAJAT NU DE ANGAJATOR....CINE FACE IN ACEST CAZ EVAZIUNE FISCALA???....va rog sa cititi cu atentie ce-am scris mai sus deoarece este o situatie reala ce i s-a intamplat verisoarei mele din Vrancea!...deci cine vrea in cartea de munca un salariu de peste cel minim stabilit pe economie sa-si achite singur impozitele deoarece patronul refuza acest lucru!....curata EVAZIUNE FISCALA as spune...mai ales la MAFIOTII DIN VRANCEA...ASTA CA SA SE STIE IN TOATA ROMANIA!...Deci nu luati in ras ceea ce a afirmat ingerasulluptator!....patronii = exploatarea omului de catre om, in termeni eleganti!....mai dur....patronii = mafioti!...bataia de joc a Romaniei!
caleidoscop
Postat pe 11 Iunie 2012 22:48
Da patronul-exploateaza omul.
Si cand vezi ce frumos se comporta ca sa faca reclama ca sa ii cumperi marfa..Si canda ajungi angajat la el,isi bate joc din tine..Fiecare isi urmareste interesul neinteresandu-l de soarta angajatului.
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2012 22:55
De la: ingerasulluptator, la data 2012-06-11 22:55:52Da patronul-exploateaza omul.
Si cand vezi ce frumos se comporta ca sa faca reclama ca sa ii cumperi marfa..Si canda ajungi angajat la el,isi bate joc din tine..Fiecare isi urmareste interesul neinteresandu-l de soarta celuilalt.
ca sa se imbogateasca calca peste cadavre
cat de rai pot fii oamenii...
ingerasulluptator
Postat pe 11 Iunie 2012 22:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce oamenii destepti isi gasesc greu parteneriii? 2 De la: xenaluptatoareainimoasa 20 August 2010 11:14
Ajutooooooor natiune romana!!!!! 15 De la: LILO 19 Martie 2010 05:23
afla 5 De la: dancris 23 August 2010 10:29
VREAU SA MANINC SANATOS SA FIU FRUMOASA 42 De la: garbo261156MADALINA 15 Martie 2012 18:49
topic de caterinca / user 027119 / sa vedem ce tare esti? 38 De la: salbatica_sexy 20 Decembrie 2009 17:52
Setari Cookie-uri