Despre o iubire imposibila

O prostie spusa -iubire imposibila.
Adevarul ca femeile mint cind spun ca gindesc cu inima ,doar cu inimioara din chilotei,cu femeile nu te poti intelege bine daca nu faci sex cu ele.Din pura experienta o spun,in 1977 am fost nevoit sa-mi schimb locul de munca dintr-un motiv ca asta.Mai apoi am ocupat un loc prin concurs intr-un Minister,de fapt am sarit din lac in put.In acelasi birou am fost intimpinat cu multa dragoste ,servit cu de toate ,cafelute desi nu sunt cafegiu.Era un echilibru ,4 femei ,4 barbati,eram cel mai nevinovat la 30 de ani tinar casatorit.Trei dintre scumpele mele colege au pus ochi rai pe mine ,fiecare banuia ca am ceva cu una dintre ele,eram amabil cu toata lumea,constient ca nu trebuie sa-mi patez reputatia ,am rezistat pina in 1982 cind s-a nascut al doilea copil ,am plecat din nou in alt loc de munca.
Provocarile erau multiple,solicitari in sensul ca ma invitau acasa ca nu le merge ,fierul de calcat,aragazul ,frigiderul,televizorul,acceptam sa le ajut eram colegi,dar de fiecare data a doua zi in birou se chiorau una la alta ,crezind ca am facut ceva,era un calvar.La fel am patit cu o doctorita care avea un baietel cu numai o zi diferenta de fiul meu,se jucau impreuna in parc,din senin a aparut nebunia (nu-mi mai iubesc sotul,am acceptat sa ma casatoresc cu el ca sa obtin repartitie in Bucuresti,i-mi place de copilul tau,a venit sa-mi cunoasca sotia etc.) Am fost nevoit sa-mi schimb locuinta din cartierul Viilor in Militari,dar eram tot in Bucuresti,pina nu am avut o discutie cu ea si sotul ei nu a luat sfirsit calvarul.Au trecut anii,eu am 2 copii,baiat si fata ,la fel are si ea si cind ne intilnim ,pot privi in achii sotului ei ,dar in ochii ei predomina regretul inca .Astea sunt femeile.Barbatii trec mai usor peste asemenea incidente,daca sunt barbati si au onoare.

In cazul de pe topic,sfatul meu este unul singur,familia inainte de toate ,mai ales daca sunt copii la mijloc.Nu merita 10 minute de placere schimbati cu o viata de remuscari si regrete !
VOIAJOR
Postat pe 15 Iunie 2012 18:46
cand nu ma lauda nimeni, n-am ce face, ma laud singura
Eugenia_
Postat pe 15 Iunie 2012 18:59
voiajor, ca sa ne apropiem de adevar, "cu femeile nu te poti intelege bine daca nu MAI faci sex cu ele" - da' stii cum e cu bagatul in hora, nu?
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2012 19:10
Da, parfum Cristian Dihor!
Axl_R
Postat pe 15 Iunie 2012 19:10
... u bite more than u can chew, asta e, ti-o iei.... Ele este rele...
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2012 19:23
Mai Voiajor, oare tu n-ai nimic sa-ti reprosezi? Ai stat cuminte in banca ta, iar ele .... asa din senin ... picau ca mustele. Asta cu reparatul una, alta la domiciliul colegei, am mai intalnit-o si pot sa afirm ca fiecare stia exact ce vrea, inclusiv depanatorul.
mamamiamea
Postat pe 15 Iunie 2012 20:02
daaa...carticica cu schema si instructiunile de folosire
Eugenia_
Postat pe 15 Iunie 2012 20:07
nu stiu cum dreak, da' de cite ori am avut de solutionat conflicte d'astea patetice la munca, pin' la urma niciodata nu era porumbelu' asa alb imaculat.... Porumbita era, uneori - porumbelu' nici macar uneori.

quasaria
Postat pe 15 Iunie 2012 20:09
Magno, draga, parerea mea este ca faci parte din categoria femeilor seduse si abandonate. Esti doar o distractie pentru el. Stii, unii barbati au nevoie de acest joc, asa e mai distractiv la locul de munca. Ca fapt divers, lucreaza si el cu paciente? Daca da, probabil a mai facut si printre ele ceva victime, doar e barbat cu sarm. Asa ca, nu-i mai maguli potenta. Motivele invocate de el sunt doar povesti. Gandeste-te peste cate treci tu pentru EL, cat ai putea sa pierzi din cauza lui. Acelasi lucru face si el pentru tine? Nu, ca tocmai dadu divinitatea peste el, saracutul. Crede-ma, nu merita!
mamamiamea
Postat pe 15 Iunie 2012 20:24


merg sa caut definitia impotentei.
Eugenia_
Postat pe 15 Iunie 2012 20:30
De la: abo, la data 2012-06-15 20:24:25Acelasi lucru face si el pentru tine? Nu, ca tocmai dadu divinitatea peste el.


quasaria
Postat pe 15 Iunie 2012 21:09
De la: Axl_R, la data 2012-06-15 19:10:42Da, parfum Cristian Dihor!


Da, Cristian Chior ...une' vezi bre?....ii are p'amandoi.
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2012 21:52
De la: quasaria, la data 2012-06-15 19:23:33... u bite more than u can chew, asta e, ti-o iei.... Ele este rele...


da ,nu mereeeeu?
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2012 21:54
nu mereeeeu, doar cind sint feminine.... supuse... vasale... cum era?
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2012 22:02
da si ascultatoare

da ce,tu nu esti la fel? eti na....:(...aici poti sa iti aduci aminte de feminitate?....laaaasa ca stiu eu ;))
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2012 22:07
ba da, cum sa nu... sint buna ascultatoare....
Rammstein mai ales. De ce, vrei sa imi cinti ceva?
quasaria
Postat pe 15 Iunie 2012 22:15
De la: quasaria, la data 2012-06-15 22:15:26ba da, cum sa nu... sint buna ascultatoare....
Rammstein mai ales. De ce, vrei sa imi cinti ceva?


io'? ....
numa' ascult muzica draga si asta cand am timp....
Ce ,daca cant, face "iombirea posibila"?
Fss_ssu
Postat pe 15 Iunie 2012 23:22
nu, io!
nu tu m-ai intrebat daca eu ascult?? Da, poftim, eu ascult - ia cinta!

nu stiu daca i-ar rezolva pe saracii oamenii aia de-au deschis iombirea imposibila, da' tu fa tot posibilul - si ii intrebam dupa recital.
quasaria
Postat pe 16 Iunie 2012 01:26
De la: abo, la data 2012-06-15 20:02:38Mai Voiajor, oare tu n-ai nimic sa-ti reprosezi? Ai stat cuminte in banca ta, iar ele .... asa din senin ... picau ca mustele. Asta cu reparatul una, alta la domiciliul colegei, am mai intalnit-o si pot sa afirm ca fiecare stia exact ce vrea, inclusiv depanatorul.

Vezi cum ma provoci.....acum ce sa zic,am mai gresit si eu la tinerete,sunt si femei irezistibile,nevasta unui colonel pe vremurile alea era la moda antena pentru Bulgaria ca la noi erau limitate programele,trimitea barbatul sus pe acoperis sa pozitioneze antena si mai greseam si eu ,derutat de peisaj
VOIAJOR
Postat pe 16 Iunie 2012 02:00
omu' monta antena pe bloc si voi strigati de pe balcon...asa...e bine...mai la stinga... mai la dreapta... nu, ca nu se mai vede... nu?!
quasaria
Postat pe 16 Iunie 2012 02:10
De la: quasaria, la data 2012-06-16 02:10:29 omu' monta antena pe bloc si voi strigati de pe balcon...asa...e bine...mai la stinga... mai la dreapta... nu, ca nu se mai vede... nu?!

Cum le știi tu pe toate........adevarul este ca femeile sunt inventive ,pe vremea lui Ceausescu nevestele ofiterilor cnd doreau sa aiba o aventura ,mergeau la unitate reclamau sotul pentru motive .....plauzibile care-l trimitea la arest,sa poata suferi cucoana linistita citeva zile sub atenta protectie a amantului.....
VOIAJOR
Postat pe 17 Iunie 2012 07:05
Buna in primul rand daca amandoi doriti sa fiti prieteni nu vad de ce nu.
Iar daca tu simti mai mult pentru el eu spun din cate am inteles esti casatorita sa ii spui actualului ce simti pentru celalalt,si sa divortezi, si sa fi impreuna cu el daca in cazul in care tu vrei si el nu vrea aici ti -as spune sa ii spuna sotiei ca iubeste pe altcineva adica pe tine, si sa divorteze, si atunci ati fi impreuna dar daca in cazul in care nu vrea atunci va fi rau si atunci va trebui sa te impaci cu ideea imi pare rau . Dar ca sa treci mai bine peste suferinte te-as mai sfatui sa te duci la un preaot, sa te rogi mult La Dumnezeu, si sa te duci cat mai des la biserica.
Si sa fi cat mai corecta pana la capat, iar apoi daca nu este nici o problema si v-ar impiedica religia nu cred ca ca ar putea sa va impidice ceva daca va iubiti si mai ales daca vine din partea amandorura. Dar pentru sufletul tau ti-as recomanda un preot daca in cazul nu poti sa treci peste probleme daca doresti imi pare rau pentru ce ti se intampla ca ma gandesc ca poate tu vrei mai mult decat prietenie acum la ora actuala. Dar asa cum am mai spus divortul este cea mai buna solotie daca vine din partea amandorura ca acum cate persoane casatorite se indragostesc de altii si divorteaza pentru a fi impreuna cu alesul inimi sale sau invers. dar daca in cazul in care el nu vrea tu o sa ramai cu inima infranta si va trebui sa te duci la biserica pentru tine si pentru sufletul tau si sa te rogi la bunul Dumnezeu sa iti aline suferintele si problemele sufletesti pe care le ai.
Mult succes si numai daca doresti sa faci asa faci daca nu nu faci asa cum consideri ca este mai bine nu este obligatoriu eu doar te-am sfatuit atat nimic mai mult daca nu ai inteles ceva poti sa imi dai mesaj pe adresa mea de mail gabriela_ancutza@yahoo.com si pentru ca nu se vede bine intre yahoo si com este punct .
daca doresti pe curand si inca o data imi pare rau pentru ceea ce ti se intampla si nu este obligatoriu sa ma asculti decat numai daca doresti. imi pare rau. sper ca totusi am putut ajuta sper.
SamanthaNelson
Postat pe 17 Iunie 2012 18:50
nu uita punctul dupa yahoo! :))))
G_X
Postat pe 17 Iunie 2012 20:43
De la: VOIAJOR, la data 2012-06-17 07:05:07
De la: quasaria, la data 2012-06-16 02:10:29 omu' monta antena pe bloc si voi strigati de pe balcon...asa...e bine...mai la stinga... mai la dreapta... nu, ca nu se mai vede... nu?!

Cum le știi tu pe toate........adevarul este ca femeile sunt inventive ,pe vremea lui Ceausescu nevestele ofiterilor cnd doreau sa aiba o aventura ,mergeau la unitate reclamau sotul pentru motive .....plauzibile care-l trimitea la arest,sa poata suferi cucoana linistita citeva zile sub atenta protectie a amantului.....


inventie sau minciuna? :))


G_X
Postat pe 17 Iunie 2012 21:35
vise, vise....
quasaria
Postat pe 17 Iunie 2012 21:40
De la: SamanthaNelson, la data 2012-06-17 18:50:18Buna in primul rand daca amandoi doriti sa fiti prieteni nu vad de ce nu.
Iar daca tu simti mai mult pentru el eu spun din cate am inteles esti casatorita sa ii spui actualului ce simti pentru celalalt,si sa divortezi, si sa fi impreuna cu el daca in cazul in care tu vrei si el nu vrea aici ti -as spune sa ii spuna sotiei ca iubeste pe altcineva adica pe tine, si sa divorteze, si atunci ati fi impreuna dar daca in cazul in care nu vrea atunci va fi rau si atunci va trebui sa te impaci cu ideea imi pare rau . Dar ca sa treci mai bine peste suferinte te-as mai sfatui sa te duci la un preaot, sa te rogi mult La Dumnezeu, si sa te duci cat mai des la biserica.
Si sa fi cat mai corecta pana la capat, iar apoi daca nu este nici o problema si v-ar impiedica religia nu cred ca ca ar putea sa va impidice ceva daca va iubiti si mai ales daca vine din partea amandorura. Dar pentru sufletul tau ti-as recomanda un preot daca in cazul nu poti sa treci peste probleme daca doresti imi pare rau pentru ce ti se intampla ca ma gandesc ca poate tu vrei mai mult decat prietenie acum la ora actuala. Dar asa cum am mai spus divortul este cea mai buna solotie daca vine din partea amandorura ca acum cate persoane casatorite se indragostesc de altii si divorteaza pentru a fi impreuna cu alesul inimi sale sau invers. dar daca in cazul in care el nu vrea tu o sa ramai cu inima infranta si va trebui sa te duci la biserica pentru tine si pentru sufletul tau si sa te rogi la bunul Dumnezeu sa iti aline suferintele si problemele sufletesti pe care le ai.
Mult succes si numai daca doresti sa faci asa faci daca nu nu faci asa cum consideri ca este mai bine nu este obligatoriu eu doar te-am sfatuit atat nimic mai mult daca nu ai inteles ceva poti sa imi dai mesaj pe adresa mea de mail gabriela_ancutza@yahoo.com si pentru ca nu se vede bine intre yahoo si com este punct .
daca doresti pe curand si inca o data imi pare rau pentru ceea ce ti se intampla si nu este obligatoriu sa ma asculti decat numai daca doresti. imi pare rau. sper ca totusi am putut ajuta sper.


Și daca o .....violeaza preotul....ca și el este om și are se.......ntimente
VOIAJOR
Postat pe 18 Iunie 2012 08:13
De la: G_X, la data 2012-06-17 21:35:51
De la: VOIAJOR, la data 2012-06-17 07:05:07
De la: quasaria, la data 2012-06-16 02:10:29 omu' monta antena pe bloc si voi strigati de pe balcon...asa...e bine...mai la stinga... mai la dreapta... nu, ca nu se mai vede... nu?!

Cum le știi tu pe toate........adevarul este ca femeile sunt inventive ,pe vremea lui Ceausescu nevestele ofiterilor cnd doreau sa aiba o aventura ,mergeau la unitate reclamau sotul pentru motive .....plauzibile care-l trimitea la arest,sa poata suferi cucoana linistita citeva zile sub atenta protectie a amantului.....


inventie sau minciuna? :))




pura realitate ,se putea verifica la Uranus PE VREMURI,DAR POATE UNII SE SIMT CU MUSCA PE CACIULA.....
VOIAJOR
Postat pe 18 Iunie 2012 08:17
Haidi bre, pi cldura aista di undi cciul?
Mute s...oioioooiiii!
Uranus, di ce nu Mar?
Axl_R
Postat pe 18 Iunie 2012 10:18
Buna cam o gluma nu deloc tocmai buna, te-as sfatiu si pe tine daca doresti sa vorbesti ceva frumos si daca doresti sa ajuti oameni bine daca nu nu mai bine nu-o face decat sa spui numai lucruri care nu ar trebui sa fie spuse ca totusi vorbim de Domnul aici eu o sfatuiam pe persoana aceea sa se duca la un preot sa vorbeasca atat nimic mai mult dar tu treabuia sa spui ceva ce nu ar fi trebuit sa fie spus, Doamne fereste de asa ceva. ar trebui si tu sa te duci la un preot ca vad ca nu ai prea ganduri curate. Daca dorestii, si nu te superi.Doamne lumea asta nu prea mai spune ceva bun, spun ce nu ar trebui sa fie spus. pe curand Si sper sa iti dea Bunul Dumnezeu vorbe bune si inteligente.Doamne Fereste. sper ca nu te-ai suparat dar asa ceva sa spui nu prea este bine si frumos.
SamanthaNelson
Postat pe 18 Iunie 2012 21:32
Samantha, sintem unii nu prea bisericosi pe aici, desigur, daca nu te superi etc etc.
quasaria
Postat pe 18 Iunie 2012 22:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubirea in concediu 16 De la: garbo055154 13 August 2012 15:42
Disolutia statului roman 306 De la: marceltuky 6 Decembrie 2010 15:48
as dori ceva sfaturi in legatura cu relatia cu un coleg de servici 41 De la: liaiedera 11 Aprilie 2010 21:06
Virgina sau nu:-? 51 De la: sora_ilsi 6 Ianuarie 2010 23:37
Notiuni generale 8 De la: VOIAJOR 21 Decembrie 2012 14:39
Setari Cookie-uri