Despre o iubire imposibila

Buna asa este nu sunt toti cu biserica eu nu ma supar dar ar trebui macar un pic sa fie si ei cu biserica macar un pic pe curand
SamanthaNelson
Postat pe 19 Iunie 2012 20:05
uite, nici un pic nu sint!
quasaria
Postat pe 19 Iunie 2012 20:24
Buna da asa este pacat ca nu sunt si ei cu biserica ca eu acum tot suntem in post adica cel putin eu si tin post si este frumos sa te mai gandesti si La Dumnezeu nu numai sa faci pacate si prosti mai faci si lucruri bune dar asta este nu toti gandesc bine nici daca ii inveti pe uni dintre ei pacat pe curand
SamanthaNelson
Postat pe 20 Iunie 2012 16:20
Samantha, oamenii pot sa aiba diferite religii si nu vreau sa polemizez cu tine pe tema asta pentru ca sint convinsa ca fondul tau e bun. Doar hai sa le respectam credinta fiecaruia, oricum s-ar numi ea, fara sa o impunem pe a noastra... ok?
quasaria
Postat pe 20 Iunie 2012 16:29
De la: SamanthaNelson, la data 2012-06-20 16:20:38Buna da asa este pacat ca nu sunt si ei cu biserica ca eu acum tot suntem in post adica cel putin eu si tin post si este frumos sa te mai gandesti si La Dumnezeu nu numai sa faci pacate si prosti mai faci si lucruri bune dar asta este nu toti gandesc bine nici daca ii inveti pe uni dintre ei pacat pe curand


ce legatura are biserica intr-o relatie de prietenie?!
ce legatura are religia intr-o relatie de prietenie?
ce legatura are "tinerea postului" intr-o relatie de prietenie

pun intrebari pentru ca nu ma prind de poanta....
adeline
Postat pe 24 Iunie 2012 23:31
esti o pers deosebita , acest barbat nu merita atentia ta !!! eu sunt intro relatie cu o colega de serv , de doi ani ,ce sa spun si eu trec prin asa ceva ! stiu ,am simtit ,simt cum e sa iubesti cu adevarat . e greu ,foarte greu cand ast un ms si nu vine cand ast un apl si invoca diferite motive cerebrale . desi ma iubeste cao nebuna ,stiu asta dar nu se implica .....nu stiu ii este frica de barbatul ei . mentionez ca e o femeie desteapta si foarte atenta cu ea probabil ca asta iubesc eu la ea ,cu determinarea si alte fapte marete e la pamant desi a facut multe promisiunii care mai mult sau mai putin nu sa tinut de ele . nu stiu ce sa mai fac ,o iubesc mult pe aceasta femeie dar felul ei , neimplicarea ... imi provoaca atata durere si chiar dezamagire !>>>
Marian_Grigore_1
Postat pe 26 Iulie 2013 20:48
''desi ma iubeste cao nebuna ,stiu asta dar nu se implica''
Axl_R
Postat pe 26 Iulie 2013 20:52
De la: quasaria, la data 2012-06-20 16:29:36Samantha, oamenii pot sa aiba diferite religii si nu vreau sa polemizez cu tine pe tema asta pentru ca sint convinsa ca fondul tau e bun. Doar hai sa le respectam credinta fiecaruia, oricum s-ar numi ea, fara sa o impunem pe a noastra... ok?


pai oamenii au invatat de la liderii religiosi ca sa lupte pt traditii.ei lupta pt slujbele lor lumesti..

ii instiga pe credinciosi sa se certe intre ei..

poate pamenii nu vor dar preotii ii instiga ca un om care face parte dintr-o anumita religie sa nu ii accepte pe altii care fac parte din religia lor si sa lupte cu ei ca sa ii atraga la religia lor..

si o cearta fara sens,,fara evolutie..

te poti lupta cu un om ca sa il tragi pe un drum mai bun,,dar nu pt ca asa vor liderii religiosi..

ingerasulluptator
Postat pe 26 Iulie 2013 21:29
pai oamenii au invatat de la liderii religiosi ca sa lupte pt traditii.ei lupta pt slujbele lor lumesti..

ii instiga pe credinciosi sa se certe intre ei..

poate pamenii nu vor dar preotii ii instiga ca un om care face parte dintr-o anumita religie sa nu ii accepte pe altii care fac parte din religia lor si sa lupte cu ei ca sa ii atraga la religia lor..

si o cearta fara sens,,fara evolutie..

te poti lupta cu un om ca sa il tragi pe un drum mai bun,,dar nu pt ca asa vor liderii religiosi..sa te certi pt traditii pt interese material si sa iti impui tu religia ca a ta este cea mai buna..

credinta in Dumnezeu o demostrezi prin fapte prin dorinta de a devein mai bun...mai correct..De a te ruga la Dumnezeu sa te motiveze sa iti doresti cu adevarat sa devii un om bun..pt ca privind in jurul tau nu ai nici un chef sa devii mai bun pt oamenii care sunt atat de rai..Dar sa devii mai bun,,un om care straduie sa mearga pe drumul drept,,sa se ridice si sa mearga mai departe sa il roage pe Dumnezeu sa il motiveze ca sa isi doreasca asta..Si Domnul te motiveaza si argumente,,solutii..Numai ca trebuie sa il cauti cu o inima sincera..

ingerasulluptator
Postat pe 26 Iulie 2013 21:34
pai oamenii au invatat de la liderii religiosi ca sa lupte pt traditii.ei lupta pt slujbele si meseriil lor lumesti..traditii lumesti dar care nu respecta legea lui Dumnezeu.

ii instiga pe credinciosi sa se certe intre ei..

poate oamenii nu vor dar preotii ii instiga ca un om care face parte dintr-o anumita religie sa nu ii accepte pe altii care fac parte din religia lor si sa lupte cu ei ca sa ii atraga la religia lor..

si o cearta fara sens,,fara evolutie..

te poti lupta cu un om ca sa il tragi pe un drum mai bun,,dar nu pt ca asa vor liderii religiosi..sa te certi pt traditii pt interese material si sa iti impui tu religia ca a ta este cea mai buna..

credinta in Dumnezeu o demostrezi prin fapte prin dorinta de a devein mai bun...mai correct..De a te ruga la Dumnezeu sa te motiveze sa iti doresti cu adevarat sa devii un om bun..pt ca privind in jurul tau nu ai nici un chef sa devii mai bun pt oamenii care sunt atat de rai..Dar sa devii mai bun,,un om care straduie sa mearga pe drumul drept,,sa se ridice si sa mearga mai departe sa il roage pe Dumnezeu sa il motiveze ca sa isi doreasca asta..Si Domnul te motiveaza si argumente,,solutii..Numai ca trebuie sa il cauti cu o inima sincera..
ingerasulluptator
Postat pe 26 Iulie 2013 21:38
Pai dupa dementii astia totul tine de biserica. Auziti dar nu mai bine stam noi acasa si spunem da doamne o ploaie de bani sa curga monezi de 2 euro la robinet? Daca Dumnezeu face asta zau de nu ma pocaiesc
PerfectStranger
Postat pe 8 August 2013 13:34
Sa te vedem....

http://www.indiscret.ro/poze/204/bani_la_robinet.jpg

Rotty
Postat pe 8 August 2013 14:06
De la: PerfectStranger, la data 2013-08-08 13:34:18Pai dupa dementii astia totul tine de biserica. Auziti dar nu mai bine stam noi acasa si spunem da doamne o ploaie de bani sa curga monezi de 2 euro la robinet? Daca Dumnezeu face asta zau de nu ma pocaiesc


mai Perfectule... problema e alta... nu ca face sau nu Dumnezeu asta... problema e ca instalatia sanitara, tzevile, nu sunt facute in asa fel, ca sa curga "ploaia" aia de monezi de 2 euro... !!! la asta nu te-ai gandit, asa-i ? ce mai... vad eu clar ca tu nu vrei sa-i faci placerea lui ingeras si sa te pocaiesti... ! pacatosule..... !!! cea postat Rotii mai sus... e o poza din basmele lui Ispirescu... !!!
barboneli
Postat pe 8 August 2013 15:10
De la: Axl_R, la data 2012-06-03 13:27:57Dac� nu po�i scoate o persoan� din inima ta, �nseamn� c� acolo �i e locul.




o persoana iti poate ramine in inima si daca se intrerupe legatura.
mai bine amintiri frumoase decit chinuitoare la sfirsit.
mai ales ca au o situatie dificila ea fiind casatorita...
vivacedonna
Postat pe 8 August 2013 15:40
De la: VOIAJOR, la data 2012-06-15 18:46:58O prostie spusa -iubire imposibila.
Adevarul ca femeile mint cind spun ca gindesc cu inima ,doar cu inimioara din chilotei,cu femeile nu te poti intelege bine daca nu faci sex cu ele.Din pura experienta o spun,in 1977 am fost nevoit sa-mi schimb locul de munca dintr-un motiv ca asta.Mai apoi am ocupat un loc prin concurs intr-un Minister,de fapt am sarit din lac in put.In acelasi birou am fost intimpinat cu multa dragoste ,servit cu de toate ,cafelute desi nu sunt cafegiu.Era un echilibru ,4 femei ,4 barbati,eram cel mai nevinovat la 30 de ani tinar casatorit.Trei dintre scumpele mele colege au pus ochi rai pe mine ,fiecare banuia ca am ceva cu una dintre ele,eram amabil cu toata lumea,constient ca nu trebuie sa-mi patez reputatia ,am rezistat pina in 1982 cind s-a nascut al doilea copil ,am plecat din nou in alt loc de munca.
Provocarile erau multiple,solicitari in sensul ca ma invitau acasa ca nu le merge ,fierul de calcat,aragazul ,frigiderul,televizorul,acceptam sa le ajut eram colegi,dar de fiecare data a doua zi in birou se chiorau una la alta ,crezind ca am facut ceva,era un calvar.La fel am patit cu o doctorita care avea un baietel cu numai o zi diferenta de fiul meu,se jucau impreuna in parc,din senin a aparut nebunia (nu-mi mai iubesc sotul,am acceptat sa ma casatoresc cu el ca sa obtin repartitie in Bucuresti,i-mi place de copilul tau,a venit sa-mi cunoasca sotia etc.) Am fost nevoit sa-mi schimb locuinta din cartierul Viilor in Militari,dar eram tot in Bucuresti,pina nu am avut o discutie cu ea si sotul ei nu a luat sfirsit calvarul.Au trecut anii,eu am 2 copii,baiat si fata ,la fel are si ea si cind ne intilnim ,pot privi in achii sotului ei ,dar in ochii ei predomina regretul inca .Astea sunt femeile.Barbatii trec mai usor peste asemenea incidente,daca sunt barbati si au onoare.

In cazul de pe topic,sfatul meu este unul singur,familia inainte de toate ,mai ales daca sunt copii la mijloc.Nu merita 10 minute de placere schimbati cu o viata de remuscari si regrete !



pai a fost prostia ta de om saritor in ajutorul femeilor singure.
le-ai dat apa la moara ai cules roadele.
daca refuzai frumos intelegeau femeile ca esti inaccesibil.
in cazul asta tu ai fost destul de slab ca sa iti schimbi locul de munca de nenumarate ori pentru ca femeile iti faceau ochi dulci....
vivacedonna
Postat pe 8 August 2013 15:48

Cica "corecta pana la capat" se vrea initiatoarea topicului...cum mama naibii sa poti sa faci asta, cand in subiectul tau e vorba de orice numai de corectitudine nu??!!

A, si btw: exista si oameni care, da, n-au inselat si n-au fost inselati...asta nu-i face sfinti, asta-i face OAMENI!
magdabeauty
Postat pe 8 August 2013 19:35
Cum puteţi săpa pe căldura asta?
Axl_R
Postat pe 8 August 2013 19:50
au tarnacop cu aer conditionat!
heartbit
Postat pe 8 August 2013 21:45
si cazma cu microunde!
heartbit
Postat pe 8 August 2013 23:10
eu una cred ca femeile sunt si ele niste maimute in calduri..cand le place un baiat doar la ce ascunge baiatul in pantaloni le este gandul..
cred ca asa le-au educat baietii rai.

acum poate si femeile se ambtioneaza sa castige un barbat in pat sa il seduca au invatat de la barbate,,fac concurenta acum..
asa sunt si barbatii..ori ca femeia nu vrea atata insista pana I-o trage..apoi femeile poate si ele au invatat de la barbat si fac la fel..poate fii cat de rezistent barbatul,,pe ele le atrag..

poate sa nu fii prea prietenos prea zambaret pt ca asta le incurajeaza chiar daca poate tu nu ai de gand sa faci sex cu ele..cu cat este mai rece,,si distant,,raspunzi dar nu prea saritor...
ca si-o iau in cap
eu asa practic cu barbatii,,
daca ii bagi prea mult in seama si-o iau in cap
ingerasulluptator
Postat pe 8 August 2013 23:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi-am impins barbatu in bratele alteia...ce fac acum 572 De la: anisoaraf 25 Martie 2010 14:06
ajutorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 70 De la: activplus2008activ 7 Iunie 2012 16:16
ce i-ai face persoanei de deasupra ta?? 783 De la: reyya 6 Noiembrie 2009 04:11
cat de lung e drumul de la casatorie la lipsa de comunicare.......? 23 De la: cremene 3 Noiembrie 2009 15:36
Ultimul subiect 2 De la: garbo265966 26 Mai 2012 11:08
Setari Cookie-uri