Renasterea dupa divort. Multumesc sufletelor de pe Garbo!

e foarte bine ca n-ai ajuns sa urasti femeile - n-ar fi fost nici o fericire pentru tine in primul rind. Eu trebuie sa recunosc ca n-am fost atit de zen in diverse stadii ale vietii.
quasaria
Postat pe 10 Iunie 2012 23:10
Ei,n-am fost eu zen tot timpul,ar insemna sa fiu perfecta. Dupa ce a plecat iar,ultima oara i-am urat sa aiba viata pe care o merita si sa culeaga roadele faptelor lui si nimic in plus. Asta altruism!
ghiompirica
Postat pe 11 Iunie 2012 12:08
bine, mie ex. mi se parea inadmisibil ca inca traieste, respira... in prima faza dupa despartire. :-) Mi s-a parut ca nu exista dreptate pe lumea asta: cum poate asta sa mai traiasca, sa mai zimbeasca, sa se mai bucure de fiecare zi, dupa ce mi-a facut?!?! De ce nu il inghite pamintul, cu totul??
Dupa care am avut brusc un moment in care m-am sucit: da-l dreak.. si nu mi-a mai pasat.
Deloc. Si asta a fost un proces ireversibil.


Daca stiam ce melodrame urmeaza sa am la usa,mi-as fi pastrat cit de cit interesul, sa pot sa ma bucur....
Viata e ironica: atunci cind as fi dat eu orice sa se intoarca nu s-a intos. S-a intors cind chiar nu ma mai interesa. Si e incapabil si la ora actuala sa inteleaga ca asta e.

Anyway, ne pierdem prea mult timp cu trecutul.




quasaria
Postat pe 11 Iunie 2012 12:29
Exact.Trecutul e ....trecut.Fuse si se duse,nu mai putem face nimic sa-l schimbam.Insa ce suntem obligate sa facem este sa ne construim prezentul in asa fel incat viitorul sa ne bucure sau sa ne multumeasca.Suna al naibii de pompos,stiu.
Eu l-am si iertat demult.Altfel nu aveam cum sa incep sa imi traiesc viaat si s-o pun pe un fagas normal.Ca n-am uitat......e altceva.
Paranteza catre trecut,nu ma pot abtine : luni de zile m-am luptat cu el sa nu se sinucida.Consideram ca trebuie sa traiasca sa isi asume consecintele,sa plateasca.Intr-un final am reusit sa-l duc la preot si am scapat de grija asta.
ghiompirica
Postat pe 11 Iunie 2012 12:50
eu am dat delete, ca mi s-a parut mai simplu.
Cu iertarea nu prea le am.
quasaria
Postat pe 11 Iunie 2012 12:54
nici eu nu le am cu iertarea; dau "delete" dar nu iert;
si nu ma mai intorc din drum odata plecata!
adeline
Postat pe 11 Iunie 2012 16:43
"delete" dai cu totul: si bineinteles ca nu te mai intorci... N-as putea, nici daca as vrea, nici daca, sa zicem, as ajunge la concluzia ca ar fi cel mai bun lucru sa trec peste. Tot n-as putea sa "trec peste" pentru ca e o veriga care s-a rupt si n-am cum sa o mai lipesc la loc. Nu tine de vointa. E structural...
Ex. o tinea ranga la un moment dat ca "nu vreau sa inteleg". Pina i-am spus acelasi lucru: tu nu intelegi. NU POT. Daca "n-as vrea" poate ai reusi sa ma convingi. Dar nici macar eu n-am cum sa ma conving.
quasaria
Postat pe 11 Iunie 2012 16:53
Buna
Eu am deja experienta celui de-al doilea divort. Si nu ma simt nici pierduta, si stiu exact ce am de facut cu viata mea. Este adevarat ca dupa primul a fost crunt, fiind vorba si de un copil la mijloc. La al doilea am ajuns pentru ca nu mai accept nimanui sa nu ma trateze asa cum merit, si nu ma pretuieste la adevarata mea valoare. Copilul a crescut, are 6 ani acum, si nu-l va egala in veci nici un barbat..la cum imi vorbeste si cum ma iubeste. trebuie sa amintesc si aici - spun tutror - ultima declaratie: "esti cea mai frumoasa din regatul frumoshilor" ! in asta consta fericirea doamnelor!

am citi recent undeva ceva care spune tot:

MOARTEA NU VINE ODATA CU DIVORTUL!

nu e capat de lume, poate chiar e inceputul unei lumi noi, o viata noua asa cum ai chef!

va pup
garbo1809
Postat pe 27 August 2012 12:36
Si noi te imbratisam >:D<
ne bucuram ca ai reusit sa depasesti acea etapa din viata ta cu ajutorul celor care te iubesc
iti multumim pentru curajul de care ai dat dovada impartasindu-ne o mica parte din trairile tale.
si mai ales ne bucuram ca iubesti si esti fericita, impacata cu tine insati.
nuti_vio
Postat pe 21 Septembrie 2012 09:59

Bravo tie, mult succes in continuare si.....hai la petrecere, ai ce sarbatotii



Primind numeroase solicitari din partea participantilor de la ultimele sesiuni speed dating anuntam cu placerea oraganizarea

primei petreceri Best Dating : Saint Nick`s Singles Party !!

Petrecerea va avea loc Sambata, 8 decembrie, intr-un club vechi pe scena cluburilor bucurestene.

Participarea este 70 lei si include 2 cocktailuri alcoolice sau non-alcoolice si .. surprize, muzica buna, fete si baieti frumosi si ceva de rontzait

Distractia incepe la ora 9 seara trecute fix.

Noi vom incerca impreuna cu un dj profesionist sa va facem seara cat mai frumoasa sa va simtiti cat mai bine si mai relaxati. Credem ca, intr-o atmosfera primitoare, putin mai linistita decat cea de la discotecile si cluburile binecunosute, voi, invitatii nostri veti putea sa legati prietenii mai usor si speram sa gasiti astfel si un posibil partener sau partenera pentru Sarbatorile care bat la poarta (usa).

Pentru a putea crea un grup cat mai omogen, ne rezervm dreptul de a selecta participanii la acest eveniment.
Informaii pe e-mail despre achiziionarea biletelor primesc doar cei care se potrivesc profilului majoritii nscrise.

Numarul maxim de locuri disponibile este 60.

Mai avem o mica rugaminte verifica te rog agenda ta inainte de a te inscrie si asigura-te ca esti liber / libera in seara de 8 decembrie.

Nota bene : Cu cat te vei inscrie mai repede cu atat vei avea mai multe sanse sa fi invitat la petrecere.

Mai multe detaliile gasiti la sectiunea Calendar de pe site.

Va asteptam cu incarcati cu energie pozitiva, deschisi, cu zambetul pe buze, dornici de dans, distractie sau discutii interesante !


garbo180466
Postat pe 30 Noiembrie 2012 11:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un divortat nelinistit; parti nestiute. 59 De la: tutankhamon 21 Iulie 2009 01:38
eUniversum 1 De la: eUniversum 27 Octombrie 2011 09:21
pastile super slim 7 De la: yanyacharberet 5 August 2009 17:04
Partaj 7 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:55
de cine sa ascult de realitatea ce se aude ,vede,sau de ceea ce este in interior adica suflet 37 De la: bianca_culea 27 Martie 2014 12:57
Setari Cookie-uri