Oare cat mai rezist?

Sunt casatorita de 2 ani, stau cu el de mai multi ani....
Am ajuns sa regret ca l-am intalmit, tot mai des ma gandesc la divort. Ma jigneste in permanenta ca sunt grasa,plina de celulita, nasu mare.... nu sunt grasa am 52 kg, 1,65 m, as putea zice ca aproape nu am celulita, nasul are o mica proieminenta in partea de sus, dar nu e mare.....
In momentul in care nu ii convine ceva, mai bine zis nu execut ce zice el se enerveaza si ma injura....a inceput sa ma jigneasca tot mai des si in public.....m-a bruscat de cateva ori.... am recurs si la a pleca o zi de acasa....am dormit si in masina....si tot mai rau....mi-e fica ca ma va pocni klumea....
sunt aproape hotarata sa plec la parinti...nu stiu ce o sa le zic daca ajung la ei, m-am saturat sa ma ascund, sa mint ca imi e bine... e foarte gelos, daca e un barbat in preajma apare si el imediat....
partea dureroasa e ca parintii mei l-au descris in felul asta....


garbo_3537
Postat pe 22 Mai 2012 13:16
Din pacate sau din fericire parintii au intotdeauna dreptate . Nici o femeie n-ar trebui sa accepte un asemenea comportament . Capul sus , uita-te in oglinda , consideri ca meriti asta din partea lui ? Parintii si prietenii adevarati te vor ajuta daca le permiti . Nu astepta pana va fi prea tarziu .
auroraaurora
Postat pe 22 Mai 2012 14:49
Daca dupa tot ceea ce face mai esti cu el, inseamna ca iti place sa fi tratata asa(tendinte spre sado-maso )....
Rotty
Postat pe 27 Mai 2012 12:19
Draga mea tr sa fc ceva ca nu se mai poate ei se cred cei mai destepti iar pe noi ne iau de proaste tot timpul in fata la altiii tr sa pozam intr o familie fericita si cand aj acasa esti iar aceea carpa cu care se sterge si pleaca situatia mea e la fel ca a ta dupa 10ani de casatorie dar nu se mai poate toate au un punct si o limita suntem egali si avem aceleasi drepturi capul sus sa stea ei jos cam akolo le este locul curaj lasal pana nu e tarziu si iti pierzi tine retea
garbo272587
Postat pe 28 Mai 2012 14:09
De la: garbo_3537, la data 2012-05-22 13:16:20Sunt casatorita de 2 ani, stau cu el de mai multi ani....
Am ajuns sa regret ca l-am intalmit, tot mai des ma gandesc la divort. Ma jigneste in permanenta ca sunt grasa,plina de celulita, nasu mare.... nu sunt grasa am 52 kg, 1,65 m, as putea zice ca aproape nu am celulita, nasul are o mica proieminenta in partea de sus, dar nu e mare.....
In momentul in care nu ii convine ceva, mai bine zis nu execut ce zice el se enerveaza si ma injura....a inceput sa ma jigneasca tot mai des si in public.....m-a bruscat de cateva ori.... am recurs si la a pleca o zi de acasa....am dormit si in masina....si tot mai rau....mi-e fica ca ma va pocni klumea....
sunt aproape hotarata sa plec la parinti...nu stiu ce o sa le zic daca ajung la ei, m-am saturat sa ma ascund, sa mint ca imi e bine... e foarte gelos, daca e un barbat in preajma apare si el imediat....
partea dureroasa e ca parintii mei l-au descris in felul asta....


chiar esti plinuta?...te pot ajuta cu produsele herbalife!...si nu mai fi suparata, ca nu se merita!...iti superi ficatul, si e mai rau...te poti imbolnavi mai tare!
caleidoscop
Postat pe 29 Mai 2012 16:47
Cnd zicem, nu mai pot..nc mai putem, mult...
Axl_R
Postat pe 29 Mai 2012 16:57
pleaca indiferent ce vor zice parintii tai,comportamentul lui te afecteaza in timp sigur,gradat,pana iti va produce complex de inferioritate,neincredere in tine,si nu vei mai avea puterea sa pleci.
pe de alta parte,plecarea ta ii va da de inteles ca nu tolerezi comportamentul lui,si ca te face sa suferi,si ii va prinde bine si lui,il va impiedica sa fie grosolan cu tine.
e bine pentru amandoi un timp sa fiti despartiti,ca sa se schimbe ceva in bine,daca se schimba,ca nu se intampla intotdeauna evolutia.
o problema nerezolvata in cuplu,se agraveaza in timp,si boala lunga e moarte sigura.
moartea realtiei adica.
daca pleci,exista sansa de a salva ,poate el va intelege si se va schimba.
si chiar de nu va intelege,nu are nici un rost sa continui,ii face rau si lui,si tie.
are balta mult peste....
garbo201517
Postat pe 2 Iunie 2012 13:23
cea mai mare greașeal a unei femei este c crede c el se va schimba. nu se va schimba niciodat. brbații cred ns c femeia nu-l va lsa de aia și-și permit totul. dar femeile pleac. am plecat cu doi copii și m simt c am aruncat o povar grea
varvara
Postat pe 7 Iunie 2012 11:05
Cat mai rezisti? Tu trebuie sa stii cat timp vrei sa mai fii o fiinta fara PERSONALITATE si ORGOLIU!!!!
Isis45
Postat pe 7 Iunie 2012 11:53
Fugi mancand pamantul ,cat inca nu ai copil cu el.Indiferent ce vor spune parintii tai intr-o prima faza ("ti-am spus noi!"),te vor sustine si te vor ajuta .Niste parinti care au vrut sa-ti deschida ochii inainte ,iti vor fi cu siguranta ajutor la greu.
Nu sta sa astepti sa se schimbe.Desconsiderarea e primul si ultimul pas intr-o relatie destramata .Daca tipa dupa tine,nu te uita inapoi.Nu vei face niciodata treaba cu el.
Esti tanara,curaj!!Ai viata inainte!!
garbo_5053
Postat pe 11 Iulie 2012 13:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 14 De la: emma22 8 Iunie 2012 10:23
Comportamentul copiilor dupa divort 282 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:07
Un sfat, un ajutor si poate maine ma voi simti mai bine!!! 41 De la: Fgeorgiana 7 Februarie 2013 14:52
Doctor 3 De la: garbo_462924 10 Martie 2017 13:12
Lilith-sau de ce innebunesc barbatii 3 De la: yanyacharberet 2 August 2009 22:22
Setari Cookie-uri