eu berbec , el leu

dragii mei ce parere aveti despre aceasta combinatie , femeia berbec , barbatul leu . am citit despre combinatia aceasta , unii spun ca iese cu scantei , altii ca este perfecta , voi ce spuneti , cei care stiu despre asta ,care aveti experienta . stiu ca in primul rand conteaza de la om la om apoi de la zodie la zodie. miii de multumiri . va pupic
rudicut
Postat pe 5 Mai 2012 11:14
Ambele zodii de foc se potrivesc destul de bine,au aceleasi vise,dorinte,pasiuni..Leul este orgolios dar poate trece peste copilariile berbecului.Leul are nevoie de multa atentie,caldura,iubire..Sunt doua zodii compatibile.
garbo102323
Postat pe 6 Mai 2012 08:47
...sunt ambitiosi amandoi si de aici sar scantei!...depinde doar de ei cum isi acorda prioritate!
caleidoscop
Postat pe 6 Mai 2012 14:03
De la: garbo102323, la data 2012-05-06 08:47:20Ambele zodii de foc se potrivesc destul de bine,au aceleasi vise,dorinte,pasiuni..Leul este orgolios dar poate trece peste copilariile berbecului.Leul are nevoie de multa atentie,caldura,iubire..Sunt doua zodii compatibile.


Sunt berbec cu ascendent in Leu, poate si din aceasta cauza consider ca sunt perfect compatibili cu conditia sa invete amandoi sa cedeze locul de lider in functie de situatie, pt ca amandoi sunt lideri inascuti, Leul e orgolios si incapatanat/perseverent, Berbecul nerabdator si incapatanat/perseverent, in rest...totul e OK!

Cele mai frumoase momente din viata, de care imi aduc aminte cu mare drag, mi le-am petrecut alaturi de nativi ai zodiei Leu.
ankh
Postat pe 15 Mai 2012 03:23
Si eu am trait aceasta experienta o perioada de aproape 6 ani Aveam 18 ani, era prima iubire si cred ca a ramas si ultima mea iubire in adevaratul sens al cuvintelor A fost sublim si foarte pasional,nu l-am uitat si cred ca nu-l voi uita niciodata ..la fel si el cand ne intalnim intamplator imi spune ca am fost marea si singura lui iubire Intre noi au fost multe orgolii peste care EU nu am putut trece si sa stiti ca ORGOLIUL e un mare defect si nicidecum o calitate...Feriti-va cat puteti de mult de orgoliu ca e devastator....Sunt casatorita de aproape 31 de ani, am 2 copii, imi iubesc sotul dar mai ales il respect Ce-a fost atunci intre o berbeaca si un leu, nu v-a mai fi niciodata !..si voi muri cu acea iubire in gand Daca tu esti berbeaca, calca-ti pe orgoliu,iarta-l daca-ti greseste si ramaneti fericiti toata viata pt ca-i o compatibilitate desavarsita ! Mult noroc !
florivizireanu
Postat pe 18 Mai 2012 12:39
din ce spune zodiacul combinatia e buna; acum nah, conteaza multe, educatia in primul rand si mediul in care si-a petrecut timpul.
adeline
Postat pe 18 Mai 2012 15:45
Berbecul este nerabdator,rapid........leul nu este!Leul are nevoie de iubire......berbecul nu prea are timp de asta!Deci? Nu se potrivesc decat ca prieteni!
mitiduk
Postat pe 19 Mai 2012 15:17
De la: rudicut, la data 2012-05-05 11:14:45 dragii mei ce parere aveti despre aceasta combinatie , femeia berbec , barbatul leu . am citit despre combinatia aceasta , unii spun ca iese cu scantei , altii ca este perfecta , voi ce spuneti , cei care stiu despre asta ,care aveti experienta . stiu ca in primul rand conteaza de la om la om apoi de la zodie la zodie. miii de multumiri . va pupic



Femeia Berbec

Deci te-ai �ndr�gostit de o femeie din zodia Berbecului. Nu �tiu dac� s� te felicit sau s� te comp�timesc. Poate c� ea �i �nchipuie c� dragostea e via�a ei, dar e prea ad�nc absorbit� de lumea din jur, ca s� nu mai spunem de propria persoan�, pentru ca dragostea s� fie centrul existen�ei ei. Se poate descurca f�r� un b�rbat mai u�or dec�t orice alt� femeie pe care ai �nt�lnit-o vreodat�. Desigur, a se descurca f�r� un b�rbat nu e acela�i lucru cu a tr�i f�r� iubire. Va avea tot timpul nevoie de acel erou al viselor ei dup� care s� t�njeasc� �n ad�ncul sufletului. El poate fi o iubire de demult sau de departe, ori o iubire �nc� ne�nt�lnit�, dar ea se va g�ndi la el �n timpul unei ploi de prim�var�, c�nd aude un anumit c�ntec sau c�nd fulger�. Totu�i, dac� b�rbatul respectiv nu e o prezen�� fizic� �n via�a ei, nu �i va duce prea tare dorul. Orice ar putea face el, ea e convins� c� poate face mai bine. Fata din Berbec nu a�teapt� s�-i deschid� cineva u�a, �i pune singur� haina, �i poart� singur� b�t�liile, �i trage singur� scaunul la mas�, �i cheam� taxiul �i �i aprinde �igara f�r� vreun ajutor masculin. Pentru ea, a face un lucru cu m�na e cel mai rapid mod de a-l duce la bun sf�r�it. Bine�n�eles, atitudinea aceasta nu pic� prea bine vulnerabilului ego masculin. Femeia aflat� sub semnul lui Marte e hot�r�t� s� preia conducerea, s� fie cea care preia ini�iativa, chiar �i �n dragoste. Dintre toate femeile din toate zodiile, femeia Berbec e cea de la care trebuie s� te a�tep�i s� te cear� ea de so�, mai ales dac� nu e�ti prea hot�r�t. Apropie-te cu mult� precau�ie de o fat� din Berbec. Ea vrea s� fie cea care conduce �ntr-o poveste de dragoste. Ai face bine s� te asiguri c� i-ai cucerit inima �nainte s� o apuci de talie �i s� o s�ru�i. Altfel s-ar putea s� te alegi cu un pumn �n falc� �i s� o vezi fugind ca o c�prioar� speriat�. Nu te l�sa �n�elat. Nu pudoarea feciorelnic� o face s� o rup� la fug�. Nu se teme de inten�iile tale pasionale, ci de faptul c� s-ar putea alege cu un sclav care o idolatrizeaz� sau cu un c��elu� �ndr�gostit, dispus s� o urmeze peste tot f�r� cr�cnire. Ambele variante ar plictisi-o de moarte. Fii u�or distant, �ine-o �n nesiguran�� �i tu vei fi cel urm�rit �i "prins la cotitur�". O femeie Berbec e �ntotdeauna intrigat� de un b�rbat care rezist� farmecului ei. M�ndria ei o va �ndemna s� fac� orice ca s�-�i demonstreze c� e irezistibil�, chiar dac� interesul pentru respectiva "prad�" e trec�tor. Scarlett O'Hara e �ntruchiparea perfect� a femeii din Berbec. Ca �i Scarlett, ea va aduna la picioarele ei fiecare b�rbat disponibil pe o raz� de kilometri �ntregi, iar �ntre timp inima ei va t�nji dup� singurul b�rbat pe care, dintr-un motiv sau altul, nu-l poate avea. Ca �i Scarlett, ea se poate adapta rapid la orice condi�ii pentru a supravie�ui, f�r� s� se pl�ng�. Am�ndou� personajele s�nt destul de puternice pentru a sfida conven�iile, a �nfrunta un inamic sau chiar pentru a �mpu�ca un om cu un calm �nghe�at pentru a-i proteja pe cei dragi. Femeia Berbec e foarte sensibil� la complimente, dac� acestea nu s�nt gratuite. Arat�-i c� o admiri, dar f�r� s�-i aduci laude prea �nflorite sau siropoase. �n dragoste, loialitatea ei e uria�� at�ta timp c�t reu�e�ti s�-i men�ii iubirea vie, c�ci e profund sentimental�. Vei observa la ea contradic�ia tipic� Berbecilor; nu dore�te s� fii prea ostentativ c�nd alergi dup� ea, dar �i pierde repde interesul pentru tine dac� e�ti prea deta�at. Nu-�i dore�te un b�rbat complet dominator, dar nici nu o vei c�tiga st�nd plin de adora�ie la picioarele ei. Uluitor de idealist�, uneori ea caut� �n zadar acel cavaler �n armur� str�lucitoare care s� cucereasc� lumea, s� i-o ofere cu delicate�e �i totu�i s� nu-�i sacrifice masculinitatea pentru ea. Din moment ce asemenea eroi exist� doar �n basme �i �n jurul Regelui Arthur, femeia din Berbec trece deseori singur� prin via��. Zilele ei s�nt str�lucitoare �i pline de �nc�ntare, dar nop�ile s�nt uneori �ntunecate �i pline de dor. Totu�i, c�nd visele ei �n�bu�ite se transform� �n cenu��, tocmai c�nd crezi c� flac�ra din ea se stinge, ea se va ridica dintr-un salt �i va cl�di un nou rug. Aceast� femeie trebuie s� fie m�ndr� de tine ca s� te poat� iubi. Dar nu te considera prea important ca s� observi �i calit��ile �i talentele ei. De�i va cere mult de la tine, ��i va da �napoi �nsutit. Femeia dominat� de Marte poate fi exagerat de generoas� cu timpul �i �n�elegerea ei, �mp�r�ind cu tine cu drag� inim� obiectele �i banii ei. Dar, c�nd e vorba de dragoste, devine de-a dreptul zg�rcit�. �n acest domeniu, "ce-i al ei, e al ei" �i nu e nevoie de prea mult ca s�-i provoci gelozia exploziv�. Nu-�i exprima admira�ia fa�� de actri�a preferat� �n preajma ei �i nu face prea multe complimente prietenelor ei. Un b�rbat care are o so�ie Berbec ar fi mai �n siguran�� dac� �i-ar lua un secretar dec�t o secretar�. Dac� nu e pe primul loc pentru tine �n toate privin�ele, te vei �ntreba �n scurt timp unde a disp�rut a�a repede toat� pasiunea �i emo�ia excitant� pe care �i-o d�ruia. C�nd o femeie din Berbec e r�nit� cu adev�rat, se transform� din flac�r� �n iceberg. Focul ei arde intens �i moare repede. Ghea�a ei poate fi etern�. Nu uita asta dac� o iube�ti profund - �i e pu�in probabil c� va accepta s� o iube�ti altfel dec�t profund. Femeia Berbec �l a�az� pe cel iubit pe un piedestal, a�tept�ndu-se ca el s� se ridice la �n�l�imea imaginii ei imposibil de perfecte despre el, refuz�nd cu �nc�p���nare s�-i vad� defectele, p�n� c�nd acestea nu devin prea evidente chiar �i pentru ea. Dac� ai de g�nd s� critici iubitul, so�ul sau copilul unei femei din Berbec ai face bine s�-�i pui armur�, c�ci va deveni extrem de t�ioas� �i va face remarci personale �i ustur�toare c�nd vei �ncerca s� retezi aripile viselor ei. Din moment ce prefer� compania b�rba�ilor celei a femeilor �i pretinde admira�ia fiec�rui b�rbat pe care-l �nt�lne�te, fie c� el are nou� sau nou�zeci de ani, vei avea destule ocazii s� sim�i acele mici �n�ep�turi provocate de monstrul verde al geloziei. �ns� ar fi mai �n�elept s� te ab�ii s� le exprimi. Pe c�t de feroce posesiv� e ea fa�� de tine, pe at�t de intolerant� e fa�� de manifest�rile tale de gelozie. Femeia Berbec va insista s�-�i p�streze independen�a �nainte �i dup� c�s�torie. Va trebui s� ai �ncredere �n ea, indiferent unde s-ar duce �i ce ar face, de�i ea nu va avea aceea�i �ncredere �n tine. Nu e chiar a�a de r�u cum pare, c�ci, o dat� ce ai cucerit-o, aceast� femeie ��i e complet credincioas�. E incapabil� s� iubeasc� doi b�rba�i o dat�, c�ci astfel de tr�d�ri �i minciuni �i s�nt complet str�ine. Cu excep�ia unor circumstan�e neobi�nuite, ea ��i va spune �n fa�� c� dragostea a murit �nainte de a se dedica trup �i suflet unei alte rela�ii.
Aceast� femeie consider� fiecare rela�ie �n are e implicat� ca fiind Unic� �i pentru totdeauna, a�a c� i se va dedica f�r� re�ineri, f�r� �iretenii feminine, f�r� trucuri cochete, sau jocuri stupide. Ca �i ac�iunile �i vorbele ei, dragostea ei e direct�, f�r� ocoli�uri. Simplitatea emo�iilor ei are o calitate curat� �i proasp�t�, dar acestea o pot b�ga deseori �n �ncurc�turi. Probabil c� vei fi nevoit s� o mai �ii uneori �n fr�i, dar va accepta acest lucru cu o surprinz�toare docilitate dac� te iube�te cu adev�rat.
Femeile dominate de Marte au deseori cariere de succes. Pot face fa�� aproape oric�rei profesii, de la agent de burs� �i agent imobiliar, p�n� la modeling �i actorie. E pu�in probabil c� vei reu�i s-o convingi s� renun�e la slujb� de dragul t�u. S-ar putea s� fac� asta pentru un timp ca s� se ocupe de via�a voastr� comun�, pe care o viseaz� idilic� �i perfect�, dar dup� un timp va dori s� se �ntoarc� la lucru. L�sa�i-o. Va fi mult mai iubitoare �i bl�nd� dac� va fi l�sat� s�-�i umple timpul cu ceva ce o intereseaz�. Frustr�rile acumulate ale celor din Berbec pot duce la probleme prea mari ca s� le mai g�si�i solu�ii.
zack
Postat pe 20 Mai 2012 12:22
De la: rudicut, la data 2012-05-05 11:14:45 dragii mei ce parere aveti despre aceasta combinatie , femeia berbec , barbatul leu . am citit despre combinatia aceasta , unii spun ca iese cu scantei , altii ca este perfecta , voi ce spuneti , cei care stiu despre asta ,care aveti experienta . stiu ca in primul rand conteaza de la om la om apoi de la zodie la zodie. miii de multumiri . va pupic


Nimic nu o descurajeaz� pe aceast� femeie. Fie c� e o provocare, sau doar ceva ce crede c�-i va �nfrumuse�a via�a ea va �ncerca s�-i fac� fa��, chiar dac� nu e prea practic. Impulsivitatea ei �i poate provoca necazuri ce pot p�rea f�r� ie�ire, dar femeie Berbec crede cu t�rie �n miracole �i, de obicei, acestea se �nt�mpl�. Desigur, �i va ie�i ceva p�r alb p�n� va �nv��a s� nu mai repete acelea�i gre�eli, c�ci Berbecii nu prea �nva�� din experien��, dar spiritul ei e ne�nfr�nt iar �nc�p���narea - proverbial�.
S� nu ��i faci niciodat� probleme c� femeia ta din Berbec va ceda �n fa�a farmecelor unui lup. E imun� la lupi �i gigolo, dar pericolul de se l�sa sedus� de un idealist e mult mai mare, mai ales dac� acesta sus�ine o cauz� pierdut�. Dar nici acesta nu o va putea supune complet, c�ci asta e imposibil �n cazul unei femei de sub semnul lui Marte. ��i va cump�ra cadouri, ��i va �mprumuta bani, te va �ngriji c�nd e�ti bolnav �i te va ajuta s� g�se�ti o slujb�, dar va a�tepta ca �i tu s� faci acelea�i lucruri pentru ea. Va nega cu vehemen�� acest lucru, dar dac� ea e nefericit� se a�teapt� ca �i tu s� fii, iar dac� e fericit� vrea s� fii la fel de fericit ca ea. Pentru o astfel de femeie, dragostea �nseamn� s� �mpar�i totul �n mod egal. I se va p�rea firesc s�-�i foloseasc� aparatul de ras, contul bancar, s� fie prietena prietenilor t�i �i s� �mp�rt�easc� visurile tale. �n schimb, tu po�i face acela�i lucru cu tot ce e al ei. Sigur, aparatul ei de ras s-ar putea s� fie tocit, contul ei bancar dep�it, prieteniile ei cam superficiale, iar visurile ei cam prea mari pentru tine, dar ea nu e egoist� �i e dispus� s� le �mpart� cu tine. Dac� vei refuza s�-i �mp�rt�e�ti un secret ai toate �ansele s� o sco�i din min�i �i nu ��i dore�ti asta. Niciodat� s� nu o faci de r�s �n public cu hainele, gramatica sau comportamentul t�u. Nici ea nu te va face de r�s, cel pu�in nu din aceste motive.
Dac� �i r�ne�ti m�ndria sau �i retezi entuziasmul aproape c� �i vei fr�nge inima. S�nt destui cei care �i fac asta �n mod constant. Oamenilor nu le place o femeie care �ine mereu s� aib� ultimul cuv�nt �i care se crede mai de�teapt� dec�t to�i. C�nd va descoperi c�, de fapt, nu e st�p�na universului va alerga �nl�crimat� �n bra�ele tale, cople�it� de faptul c� lumea ei s-a pr�bu�it. Atunci vei avea ocazia s� o vezi a�a cum e cu adev�rat: extrem de neajutorat� �i vulnerabil�, �n ciuda fa�adei ei sigure de sine. Nu e o dur�, dar �i-ar dori s� fie �i atunci admir� oamenii puternici �i �ncearc� s�-i imite. �n aceste ocazii, c�nd lumea rea �i distruge visele, alin-o tandru �i probabil c� nu o vei pierde niciodat�. Ap�r-o �ntotdeauna de inamici. Nu te va ierta niciodat� dac� nu lup�i pentru ea sau nu �i �ii partea. Dar fii preg�tit s� te �mpaci cu ei c�nd o va face �i ea, ceea ce se va �nt�mpla, probabil, �n scurt timp. �i ea te va ap�ra pe tine. O femeie Berbec va renun�a sfid�tor la orice beneficiu, dac� e venit din partea cuiva care i-a r�nit un prieten. Indignarea ei va fi f�r� margini. Nimic nu le caracterizeaz� mai bine pe aceste femei dec�t loialitatea.
Dac� o iei de so�ie, preg�te�te-te de b�t�i de cap. Va avea multe interese exterioare familiei, c�ci c�minul nu va fi niciodat� un spa�iu suficient pentru a-�i manifesta energia creatoare.S� nu te a�tep�i din partea ei s� ciripeasc� vesel� �i fericit� prin buc�t�rie, verific�nd pl�cinta din cuptor. Va fi o buc�t�reas� destul de bun� �i va �ine casa curat� ca un pahar (cel pu�in p�r�ile care se v�d). ��i va coase nasturii �i-�i va c�lca c�m�ile, dar asta nu �nseamn� c� o s�-i �i plac� aceste activit��i. �ns� o femeie din zodia Berebcului poate face aproape orice c�nd e necesar. Flac�ra ei seam�n� mai mult cu str�lucirea diamantului dec�t cu lumina cald� �i reconfortant� a focului din c�min. F�r� �ndoial� c� are o latur� aspr�, �i momentele c�nd ��i va provoca agita�ie vor fi mult mai numeroase dec�t cele �n care te va alina. Dar e o femeie provocatoare �i nicodat� nu te vei plictisi al�turi de ea. �n plus, te vei bucura de acele clipe de bl�nde�e care �i domolesc intensitatea, dac� vei avea r�bdarea s� sco�i la iveal� aceast� sensibilitate a ei. Femeia dominat� de Marte va �ti s� poarte o conversa�ie inteligent� �i �i place s� o fac�. Nu te ascunde dup� ziar �n timpul micului dejun, c�ci s-ar putea s� ajungi s�-�i faci singur omleta.
Rareori ai s-o auzi pl�ng�ndu-se de vreo boal� sau oboseal�, dar c�nd sufer�, va �tepta din partea ta foarte mult� �n�elegere. De�i s-ar putea s� fii nevoit s� o legi de pat ca s� o faci s� se odihneasc� atunci c�nd are o febr� de 40 de grade, fii preg�tit s� o serve�ti la pat c�nd are o durere de m�sea.
Pe femeia Berbec nu e recomandabil s� o suni de la birou ca s�-i spui c� ai de lucru p�n� t�rziu, dec�t dac� vrei focuri de artificii. N-o va deranja s�-�i p�streze cina cald�, dar nu-i va pl�cea s� nu �tie unde e�ti, de fapt, �i ce faci, a�a c� va suna la birou s� te verifice. So�ia din zodia Berbecului va face probabil o impresie excelent� �efului t�u, cu condi�ia s� o opre�ti c�nd �ncearc� s�-i spun� cum ar trebui s�-�i fac� treaba. Nu va avea nimic �mpotriv� s� munceasc� ea pentru a �ntre�ine familia dac� r�m�i temporar f�r� slujb�, dar nu va respecta niciodat� un b�rbat care c�tig� mai pu�in dec�t ea, de�i nu-l va p�r�si �n nici un caz din acest motiv, ci �i va g�si scuze. Dac� �n una din acele rare ocazii c�nd simte nevoia s� se relaxeze �i s� se distreze ai lipsa de inspira�ie s� spui ceva dezaprobator, se va repezi direct la oglind� �i la sticla de parfum. Din acest punct de vedere e la fel de feminin� a �ns�i Eva. Femeia dominat� de Marte e vanitoas�, ceea ce �nseman� c� e hipersensibil� la orice legat de �nf��i�area ei, de la v�rst� p�n� la o remarc� inocent� cum c� ar ar�ta obosit�, pe care ea o va lua drept o aluzie c� arat� ca o hoa�c� trecut�.
Ca mam�, va avea grij� ca progeniturile ei s� fie curate, fericite, s�n�toase �i iubite, dar probabil c� nu-�i va lua �n bra�e copiii de c�te ori vor pl�nge �i nici nu va fi exagerat de protectoare. �n schimb, cei mici vor avea parte de numeroase s�rut�ri dr�g�stoase, impulsive, �i �mbr��i��ri inimoase. O mam� Berbec �i va �nv��a copiii s� cread� �n spiridu�i �i �i va duce �n parc la plimbare, ca s� le arate urmele str�lucitoare l�sate pe paji�te de z�ne c�nd au dansat �n lumina lunii, acolo unde al�ii ar vedea doar roua de pe iarb�. O astfel de mam� creeaz� o lume magic� pentru copiii ei, c�ci �ntr-o astfel de lume tr�ie�te �i ea. Nu va fi un p�rinte indulgent, ci va insista asupra unei discipline stricte, iar copiii ei vor deveni adul�i independen�i.
Aceast� femeie poate fi ira�ional de temperamental� �i poate face scene violente, dar furia ei st�rnit� at�t de u�or se va risipi la fel de repede. Nu poart� niciodat� pic�, nu caut� s� se r�zbune, nu se autocomp�time�te �i nici nu se macin� �n sinea ei. Mul�i ��i vor spune c� o femeie Berbec e complet masculin�, dar s� nu-i crezi! E femeie p�n� la ultima celul� sub exteriorul ei ostentativ �i puternic, poate chiar prea femeie pentru un b�rbat obi�nuit. Dar, bine�n�eles, un cavaler �n armur� str�lucitoare nu e un b�rbat obi�nuit. Dac� e�ti un astfel de cavaler singuratic �i curajos, aceasta e femeia visurilor tale, pentru care merit� s� lup�i cu to�i balaurii din lume.

zack
Postat pe 20 Mai 2012 12:22
De la: rudicut, la data 2012-05-05 11:14:45 dragii mei ce parere aveti despre aceasta combinatie , femeia berbec , barbatul leu . am citit despre combinatia aceasta , unii spun ca iese cu scantei , altii ca este perfecta , voi ce spuneti , cei care stiu despre asta ,care aveti experienta . stiu ca in primul rand conteaza de la om la om apoi de la zodie la zodie. miii de multumiri . va pupic


B�rbatul din zodia Leului

C�nd Gray a scris versurile despre o floare "n�scut� pentru a �nflori nev�zut� �i a-�i risipi dulcea�a �n de�ert", �n mod sigur nu descria un nativ din Leu. Probabil c� ai s�-l vezi pe acest b�rbat l�f�indu-se �n lumina str�lucitoare a soarelui �i poate c� ai s�-l vezi �in�nd discursuri �nflorite, dar asta nu se va �nt�mpla �n nici un caz �n pustietatea de�ertului. Mai mult ca sigur �l vei g�si pe o scen� sau �n fa�a unui cerc de prieteni sau rude pline de adora�ie. O fi risipind el bani, dar nici prin cap nu-i trece s�-�i risipeasc� dulcea�a �n v�nt. Va avea �ntotdeauna un public.
Cam asta e esen�a personajului. Secretul cu ajutorul c�ruia po�i pune m�na pe un Leu e foarte simplu: fii publicul lui. Spre deosebire de amicii lui din Fecioar� sau V�rs�tor, Leul se va arunca bucuros �n v�ltoarea unei delicioase aventuri romantice dac� ��i joci c�r�ile cum trebuie, �l adori, �l flatezi �i �l respec�i.
Ai de-a face cu un flamboiant b�rbat de august? Pune-�i ochelarii de soare �i cedeaz� str�lucirii lui orbitoare. Ai de-a face cu unul dintre Leii bl�nzi, lini�ti�i? Nu te l�sa p�c�lit� de moliciunea lui rafinat�. F� o mi�care gre�it� �i vor zbura sc�ntei. Nu uita, el doar joac� rolul unui suflet modest. Sub comportamentul curtenitor �i lini�tea r�bd�toare ard �n�bu�it ruguri de demnitate m�ndr� �i vanitate arogant�, gata s� izbucneasc� �i s� p�rjoleasc� femeia insistent� �i destul de fraier� �nc�t s� cread� c�-l poate conduce.
Leul va fi un pretendent galant �i plin de cavalerism, afectuos, sentimental, tandru �i protector. Nu va fi nevoie s�-i �ntinzi cine �tie ce capcane complicate pentru a-l convinge s�-�i fac� avansuri romantice. Unii spun chiar c� Leii s�nt �n stare de pasiune instantanee. Nu trebuie dec�t s� adaugi ocazia potrivit�, s� amesteci totul cu lum�n�ri aprinse �i viori �i dragostea va �nflori rapid, ca un trandafir ro�u. De fapt, po�i s� la�i la o parte lum�n�rile �i muzica dac� nu le ai la �ndem�n�, �i s� folose�ti doar primul ingredient. Rezultatul va fi acela�i. Dac� din via�a lui lipse�te iubirea, ferocea felin� se va usca pe picioare, �ntr-un mod c�t mai dramatic, desigur. El trebuie s� fie adorat, altfel moare. B�rba�ii din Leu nu se uit� la bani c�nd fac curte unei femei. Vei fi dus� la cele mai bune restaurante, cople�it� cu parfumuri �i flori, condus� cu m�ndrie la teatru �i vei primi scrisori de dragoste fantastice. Sincer vorbind, ar trebui s� ai o inim� de piatr� ca s�-i rezi�ti.
Probabil c� de-acum ��i �nchipui c� ai apucat pe Dumnezeu de un picior. Nu chiar. Iubirea Leonin� nu e deloc lipsit� de probleme. Ar fi bine s� iei aminte la r�sf��atele metrese ale regilor. Leul te va invita �n b�rlogul lui �i te va �nc�lzi cu inima lui mare, dar l�ca�ul lui se poate transforma pentru tine �ntr-o �nchisoare luxoas�. E gelos? R�spunsul e "DA!", scris mare, cu neon orbitor. �i apar�ii trup, suflet �i minte. ��i va spune cu ce s� te �mbraci, pe ce parte s�-�i faci c�rarea, ce c�r�i s� cite�ti, care prieteni merit� p�stra�i �i cum s�-�i organizezi mai bine ziua. Va dori s� �tie de ce ai lipsit dou� ore c�nd ai spus c� pleci la cump�r�turi pentru o or�, cu cine te-ai �nt�lnit pe drum, ce-a spus persoana respectiv� �i chiar se va sup�ra dac� nu �i vei spune la ce te g�ndeai c�nd priveai �n gol pe geamul de la buc�t�rie �n timp ce-i f�ceai omleta. Dac� te g�ndeai la alt b�rbat? Nu uita niciodat� de for�a temperamentului lui impulsiv atunci c�nd e st�rnit. S�-l tachinezi flirt�nd din c�nd �n c�nd cu al�ii ca s�-i dovede�ti c� e�ti �nc� seduc�toare e o nebunie. �tie c� e�ti seduc�toare. Nu are nevoie de nici un fel de dovezi. �n plus, b�rbatul t�u din Leu e �n stare s�-i pun� la podea pe nevinova�ii t�i prieteni de sex masculin, dac� nu s�-i �i bage �n spital, atunci c�nd e �mpins dincolo de limite.
Nu e totul lapte �i miere �n rela�ia amoroas� cu un Leu, fie el pisoi lini�tit sau motan vagabond. Fiecare femeie �ndr�gostit� de un nativ al acestei zodii ar trebui s� vad� de mai multe ori filmul "Anna �i regele" �i s� studieze fiecare cadru cu aten�ie. Monarhul siamez din poveste era un Leu tipic, iar tehnica Annei ��i va oferi solu�ii nepre�uite. Mai �nt�i provocarea, pentru a-i st�rni interesul, iar �n final supunere feminin�, dup� ce l-ai f�cut s�-�i bage bine �n cap faptul c� nu te vei l�sa complet devorat�. Povestea ei e cu adev�rat "lectur� obligatorie". �nchiriaz� caseta �i dormi cu ea sub pern�.
Fii preg�tit� s�-l �ii cu picioarele pe p�m�nt c�nd o ia razna cu entuziasmul lui �i fii gata s�-l potole�ti c�nd face dintr-o problem� m�runt� o chestiune de via�� �i de moarte. Are nevoie de stabilitatea ta pentru a compensa propria lui m�ndrie ira�ional�. Dac� nu e�ti o persoan� echilibrat�, dragostea voastr� se va transforma �ntr-o continu� b�t�lie. V� ve�i desp�r�i �i �mp�ca �ntr-un ritm at�t de rapid, �nc�t prietenii vo�tri n-o s� mai �tie ce se �nt�mpl�.
Nu �ncerca s� fii o femeie de carier�. Iubitul t�u leonin nu va accepta niciodat� asta. Cariera ta este EL! Poate c�-i va permite perechii sale s� ias� din b�rlog ca s� c�tige ceva bani c�nd contul din banc� e sub�iat, dar femeia respectiv� ar face bine s�-l asigure c� slujba ei e pe ultimul loc �n topul preocup�rilor, dup� el �i cuibul lor comun. El nu va tolera concuren�a, fie ea din partea altui b�rbat sau a unui interes exterior. Dac� e�ti suficient de curajoas� ca s� accep�i aceste provoc�ri, mergi �i-�i cump�r� trusoul de nunt�, dar ai grij� s� fie c�t mai elegant. Leul t�u nu va sc�pa nici o ocazie de a se m�ndri cu tine. F�-l de r�s �n public ar�t�nd a orice altceva, numai a regin� nu, �i s-ar putea s� stai mult �i bine la altar a�tept�ndu-l s� apar�.
O dat� m�ritat� �i profund iubit�, po�i s� te consideri binecuv�ntat�. So�ul t�u va fi la fel de bun �i generos ca regele Arthur, cu condi�ia ca el s� fie cel mai important personaj �n familie. Probabil c� ��i va spune deseori c�t de frumoas� e�ti, ��i va da o sum� lunar� bunicic� pentru cheltuieli �i (minune a minunilor pentru un b�rbat at�t de �nclinat spre romantism!) exist� toate �ansele s�-�i r�m�n� credincios. Leul e de obicei prea lene� ca s� mai v�neze chipuri dr�g�la�e o dat� ce a g�sit o pereche care-i va conduce regatul cu m�ini capabile, �n timp ce el mo��ie lini�tit �n hamac. Se va juca dr�g�stos cu puii, �i va proteja partenera �mpotriva oric�rui pericol �i o va �nc�nta cu ambi�ia lui de a ajunge pe cea mai �nalt� treapt� �n carier�.
Cu un so� din aceast� zodie vei avea o via�� social� foarte activ�, dar nu vei pierde foarte multe nop�i, c�ci el nu �i sacrific� somnul de �nfrumuse�are. Totu�i, va avea nop�i petrecute "cu b�ie�ii" �i uneori va sim�i nevoia s�-�i asume riscuri, a�a c� va face oarece jonglerii financiare. �ns� exist� compensa�ii: cum te-ar putea certa pentru c� �i-ai cump�rat o c�ciul� din blan� de nurc� atunci c�nd el a pierdut costul unei haine de nurc� la un pocher cu prietenii? �ine-l c�t mai departe de licita�ii, chiar dac� ar fi s�-l legi de scaun �i s�-l �ncui �n cas�, pentru c� simte un impuls irezistibil de a licita mai mult dec�t oricine, pentru orice! Tot el va fi cel care, �n public, va �n�f�ca nota de plat� strig�nd vesel: "Fac eu cinste!" �i va l�sa la restaurant banii pentru noul t�u frigider. �n Las Vegas s-ar sim�i ca acas�!
zack
Postat pe 20 Mai 2012 12:24
De la: rudicut, la data 2012-05-05 11:14:45 dragii mei ce parere aveti despre aceasta combinatie , femeia berbec , barbatul leu . am citit despre combinatia aceasta , unii spun ca iese cu scantei , altii ca este perfecta , voi ce spuneti , cei care stiu despre asta ,care aveti experienta . stiu ca in primul rand conteaza de la om la om apoi de la zodie la zodie. miii de multumiri . va pupic



Leul are �ns� o calitate pe care s-ar putea s� o g�se�ti foarte important�: aproape to�i nativii au un talent �nn�scut pentru a repara lucruri. Poate fi orice, de la o clan�� blocat� sau un robinet �n�epenit, p�n� la un casetofon sau o combin� dintre cele mai complicate. Dac� e un Leu tipic, nu va rezista s� nu-�i pun� la �ncercare capacitatea de a face s� mearg� ceva stricat. Dac� nici una dintre metode nu d� rezultate, va trage un �ut plin de furie leonin� obiectului neobr�zat �i, brusc, clan�a se va deschide, robinetul va �mpro�ca o adev�rat� Niagar�, casetofonul va �ncepe s� c�nte. Acest semn pare s� aib� o calitate mecanic�. Mul�i b�rba�i domina�i de Soare s�nt �n stare s� desfac� un motor de ma�in� �n buc��i �i s�-l fac� la loc, abia m�njindu-se pe m�ini. Nu e genul care s� lase o balama desf�cut� s� at�rne a�a luni de zile sau o �eav� spart� s� picure la nesf�r�it. Un num�r surprinz�tor de mare de Lei pot s�-�i fac� singuri mobil� sau s�-�i construiasc� o camer� �n plus la cas�, f�r� ajutorul profesioni�tilor. Probabil c� �i va face �n pivni�� propriul lui atelier. Nu te pl�nge pentru un pic de rumegu� pe covor, ocupa�ia asta �l face fericit �i �l �ine seara acas�.
Solarul e sufletul petrecerilor, dar nu e prost. Poart� masca bufonului pentru a atrage aten�ia asupra lui, dar publicul simte de obicei c� ar face bine s� nu uite s�-l respecte chiar �i atunci c�nd e pus pe joac�. Indiferent de aparen�e, firea adev�rat� a b�rbatului Leu nu are nimic degajat. E mult mai tenace �i �nc�p���nat dec�t pare. �tie ce vrea �i de obicei ob�ine ce vrea. �n plus, �tie s� �i p�streze ce ob�ine.
Dac� ai preten�ia s�-�i fie fidel �n perioada �n care ��i face curte, ai grij� s�-i dai romantism �i afec�iune din plin, altfel uria�a lui nevoie de dragoste �i admira�ie �l va trimite la v�n�toare prin toat� jungla. Dac� rela�ia voastr� e profund� �i real�, probabil c�-�i va fi loial, dar ochii �i vor mai r�t�ci din c�nd �n c�nd. �n privin�a asta nu prea ai ce s� faci, doar s�-l �ii legat la ochi. Leul iube�te frumuse�ea a�a c�, dac� e�ti genul pe care �l apuc� gelozia din cauza unei simple priviri admirative aruncate �n direc�ia altei femei, f� bine �i descoper� c�t mai repede toleran�a! Un b�rbat solar p�r�sit de iubit� din cauza flirturilor lui va fi sincer uluit �i r�nit. �n acest caz va fi capabil de orice, de la mimarea unui atac de cord, p�n� la compunerea unui bilet de adio p�tat de lacrimi false, pentru a-�i st�rni mila �i a te face s� alergi �napoi �n bra�ele lui primitoare. Va fi at�t de conving�tor, �nc�t te vei sim�i ca un monstru de cruzime. Dac� nu-�i plac scenele dramatice, emo�ionale, e mult mai simplu s� �ncerci s�-l �n�elegi. Dac� �l tratezi cum trebuie, sc�p�rile lui vor fi oricum nevinovate
�n ciuda bun�t��ii lor fundamentale, Leii nu s�nt niciodat� prea sensibili la sentimentele altora. De fapt, majoritatea acestor b�rba�i s�nt at�t de egocentrici �nc�t pot fi brutal de sinceri �i lipsi�i de tact. Dar sur�sul lor str�lucitor alung� rapid resentimentele. Nativul acestei zodii nu are nici urm� de r�utate �n el. Poate avea izbucniri impulsive, �nfrico��toare, dar r�utatea nu face parte din matricea lui genetic� �i nu �tie s� fac� fa�� cruzimii adev�rate. �i plac sporturile, dar o dat� cu �naintarea �n v�rst� va prefera s� le priveasc� de pe tronul lui confortabil, �n timp ce tu �l serve�ti cu ce-i pofte�te inima.
Nu �ntotdeauna, dar foarte des, b�rba�ii solari au o pornire bizar�. Spre deosebire de Capricorn, care caut� s� urce pe scara social� prin c�s�torie, Leul tinde uneori s� se �nsoare cu cineva inferior lui. Dorin�a lui de a ocupa un loc de frunte �n ierarhia social� e la fel de puternic� precum a Capricornului, dar pur �i simplu nu poate rezista s� nu-�i achizi�ioneze "un supus", o persoan� c�reia s�-i fie superior din toate punctele de vedere. Uneori aceast� alegere e cumplit de gre�it� �i vioreaua sfioas� care st�tea la picioarele lui privindu-l cu ochi plini de adora�ie, fericit� s� respire acela�i aer cu el se transform� brusc �i, printr-o mi�care surpriz�, �i �n�fac� sceptrul. C�nd se �nt�mpl� asta, Leul detronat devine un so� �ngrozitor de nefericit, care poart� pe chip expresia tragic� a unui monarh exilat.
E trist, dar adev�rat: Leii au rareori familii numeroase. Mul�i dintre ei nu au deloc copii, s�nt desp�r�i�i de ei sau au un singur copil. P�cat, pentru c� s�nt ta�i afectuo�i, minuna�i, poate chiar prea �ng�duitori �ntre dou� discursuri severe despre comportarea cuviincioas�. Copilul vostru s-ar putea s� se simt� sufocat de preten�iile tat�lui sau plictisit de predicile lui interminabile, dar va �nv��a rapid cum s�-l flateze pentru a-l potoli. Leul va insista s� fie respectat de copii �i va fi, dar ace�tia vor ob�ine probabil orice de la el folosind inteligent formula magic�: "Da, tat�. Ai perfect� dreptate, tat�". De aceea, de tine va depinde s�-�i disciplinezi copiii. Poate c� progeniturile vor detesta arogan�a lui, dar �i vor aminti de el cu afec�iune �n anii ce vor urma. Un sfat: nu da copiilor mai mult� aten�ie dec�t lui, c�ci s-ar putea s� st�rne�ti o groaz� de necazuri din cauza uria�ului lui orgoliu r�nit, care va fi aproape imposibil de vindecat.
Pe scurt, b�rbatul t�u din zodia Leului te poate scoate din min�i cu figurile lui c�nd ��i face curte, dar nu e deloc un partener r�u pe termen lung. Dac� nu te deranjeaz� s� renun�i la m�ndria ta �i s�-�i construie�ti via�a �n jurul lui, o dat� ce ai �mbl�nzit acest b�rbat vei fi adorat� �i nu vei mai fi niciodat� singur�. �i-apoi... el �tie s� repare robinetele alea nenorocite de la baie!

zack
Postat pe 20 Mai 2012 12:24
De la: rudicut, la data 2012-05-05 11:14:45 dragii mei ce parere aveti despre aceasta combinatie , femeia berbec , barbatul leu . am citit despre combinatia aceasta , unii spun ca iese cu scantei , altii ca este perfecta , voi ce spuneti , cei care stiu despre asta ,care aveti experienta . stiu ca in primul rand conteaza de la om la om apoi de la zodie la zodie. miii de multumiri . va pupic





Sper sa-ti fie de ajutor
zack
Postat pe 20 Mai 2012 12:26
zack, da, in unele pasaje are perfecta dreptate zodiacul ala.....:-))) Ce a omis sa spuna e ca de multe ori leul are doar o relatie cu el insusi. Tu esti un asset prin zona, gen casa, masina, tzoale de firma, parfum: il pui in valoare. Nimic mai mult.
Reactioneaza doar la faptul ca te pierde, si aici intervine nimic altceva decit simtul proprietatii. Cel important, fara nici o urma de dubiu, va fi EL.
quasaria
Postat pe 20 Mai 2012 12:39
De la: quasaria, la data 2012-05-20 12:39:08zack, da, in unele pasaje are perfecta dreptate zodiacul ala.....:-))) Ce a omis sa spuna e ca de multe ori leul are doar o relatie cu el insusi. Tu esti un asset prin zona, gen casa, masina, tzoale de firma, parfum: il pui in valoare. Nimic mai mult.
Reactioneaza doar la faptul ca te pierde, si aici intervine nimic altceva decit simtul proprietatii. Cel important, fara nici o urma de dubiu, va fi EL.



Fac si eu ce pot
zack
Postat pe 20 Mai 2012 15:11
quasaria
Postat pe 20 Mai 2012 16:07
Exceptionala descriere, Zack !! Sunt un Leu de...august (08.08 ), si ma regasesc in 99 % din cele scrise de tine... Am avut o relatie cu o ..(un..),Berbec si a fost minunata...Timp de 6 luni a fost un vis pentru noi...Mariajul l-am facut cu o Sagetatoare si de atunci...am amutit...Recunosc ca sunt doua zodii compatibile ...In concluzie, ai un 10 + pentru descrierea zodiei...
garbo001422
Postat pe 21 Mai 2012 19:01
De la: garbo001422, la data 2012-05-21 19:01:36 Exceptionala descriere, Zack !! Sunt un Leu de...august (08.08 ), si ma regasesc in 99 % din cele scrise de tine... Am avut o relatie cu o ..(un..),Berbec si a fost minunata...Timp de 6 luni a fost un vis pentru noi...Mariajul l-am facut cu o Sagetatoare si de atunci...am amutit...Recunosc ca sunt doua zodii compatibile ...In concluzie, ai un 10 + pentru descrierea zodiei...




Woow, n-am mai luat un 10+ de ...........cand eram la scoala. Ms.

Hai sa-ti pun si pt sagetatoare atunci
zack
Postat pe 21 Mai 2012 22:18
De la: garbo001422, la data 2012-05-21 19:01:36 Exceptionala descriere, Zack !! Sunt un Leu de...august (08.08 ), si ma regasesc in 99 % din cele scrise de tine... Am avut o relatie cu o ..(un..),Berbec si a fost minunata...Timp de 6 luni a fost un vis pentru noi...Mariajul l-am facut cu o Sagetatoare si de atunci...am amutit...Recunosc ca sunt doua zodii compatibile ...In concluzie, ai un 10 + pentru descrierea zodiei...




Femeia din S�get�tor

Ea nu va spune �ntotodeauna ceea ce vrei s� auzi. De cele mai multe ori remarcile ei spuse pe �leau �i �ntreb�rile st�njenitoare ��i vor �ncre�i p�rul. Dar din c�nd �n c�nd, va spune c�te ceva at�t de deosebit �i splendid �nc�t ��i va veni s� c�n�i de fericire.
S� d�m un exemplu. Scena: o cafenea. Tocmai �i-ai adunat curajul ca s�-i spui c� o iube�ti, dar �nainte s� apuci s� deschizi gura, ea te prive�te cu ochii ei senini, larg deschi�i �i te �ntreab� plin� de curiozitate "Cum te sim�i c�nd e�ti at�t de scund? Nu ai complexe, nevroze, ceva?". �n timp ce tu �nghi�i �n sec, �ncerc�nd plin de b�rb��ie s�-�i revii, ea va ad�uga: "N-ar trebui s�-�i faci probleme din cauza asta. Mul�i b�rba�i importan�i au fost scunzi. Ca Napoleon. Sau Hitler". Asta e ca �i cum �i-ar pune sare pe ran�. Dar �nainte s� apuci s� te ridici �i s� pleci, g�ndindu-te c� femeia asta merit� cu v�rf �i �ndesat o asemenea grosol�nie, ea va murmura vis�toare: "Nu pot s� suf�r b�rba�ii ca ni�te pr�jini. Tu e�ti perfect. Am observat c�nd veneam �mpreun� �ncoace c� ne potrivim perfect �mpreun�".
A�az�-te la loc. Vei r�m�ne. Pentru mult timp. O fat� din S�get�tor, prietenoas� �i onest�, tocmai �i s-a lipit de suflet cu farmecul ei unic, ciudat. �ntotdeauna va vorbi deschis, pentru c� vede lumea exact a�a cum este, de�i poart� ochelari cu lentile roz. Trebuie s� recuno�ti c� acesta e un talent deosebit. Nu oricine poate privi orice situa�ie cu o logic� limpede, ra�ional� p�str�ndu-�i capacitatea fericit� de a crede c� lucrurile se vor ameliora sau dac� nu, le va accepta a�a cum s�nt.
Femeile din S�get�tor s�nt ni�te adev�rate Shirley Temple. te va durea c�nd partenera ta ��i va spune c� �i-ar dori s� c�tigi mai mul�i bani, dar apoi va ad�uga: "Sigur, oamenii care au prea mul�i bani devin egoi�ti. Poate c� avem noroco c� s�ntem s�raci". E adev�rat, e un optimism st�ngaci, dar te vei obi�nui cu el. Fata asta nu te va min�i niciodat�. Uneori s-ar putea s� ��i dore�ti s� o fac�. �ntreab-o cum �i petrece serile c�nd nu e cu tine �i vei primi un raport detaliat �i sincer despre scrisorile pe care i le scrie atr�g�torului doctor pe care l-a cunoscut vara trecut� �n vacan�� �i despre c�te �nt�lniri refuz�. S-ar putea chiar s�-�i povesteasc� de insomnia ei �i cum st� treaz� noaptea �ntreb�ndu-se dac� nu cumva ceea ce simte pentru tine e doar prietenie �i nu iubire. O s�-�i vin� s� urli la ea: "Pentru Dumnezeu, mai minte-m� �i tu, c�teodat�! Are �i un b�rbat m�ndria lui!". Nu �ipa prea tare. Ai s-o jigne�ti �i apoi, nici ea nu e tocmai lipsit� de temperament. se �tie c� femeile din aceast� zodie au uneori crize de furie exploziv�.
Probabil c� nativa va locui singur�. Aceste femei s�nt foarte independente �i ambele sexe au o ciudat� deta�are fa�� de leg�turile de familie. Poate pentru c� nativii c�l�toresc at�t de mult �nc�t nu stau acas� suficient timp ca s�-�i cunoasc� familia. Chiar dac� drumurile lor se rezum� la a merge la film sau la prietene, aceste femei s�nt tot timpul pe picior de plecare, agitate. Nu vreau s� te sperii, dar am cunoscut o S�get�toare at�t de inocent� �n privin�a nuan�elor rela�iilor de familie �nc�t �i-a invitat iubitul pe care-l p�r�sise s� vin� cu ea �i noul ei so� �n luna de miere. Bietul de el, p�rea at�t e singur! �i-apoi, a spus c�-�i pl�te�te partea lui. De ce te ui�i a�a la ea? A gre�it cu ceva?
exist� un lucru pe care va trebui s�-l �nve�i rapid, altfel rela�ia voastr� nu va demara niciodat�. C�nd vrei ca ea s� fac� ceva, roag-o. Nu-i ordona ce s� fac�. Din c�te �tie ea, tehnica omului pe�terilor s-a demodat �nc� de la Tarzan �i Jane. �i place s� se simt� protejat�, dar nu-i place s� i se dea ordine. Nu accept� asta nici de la mama ei. Cine e�ti tu s� te crezi mai presus de mama ei? Totu�i, firea ei e cam sucit�. De�i detest� s� i se comande, mai ales �n public, c�nd te testeaz� ca s� vad� c�t po�i fi de ferm, fii ferm. Jupiterienele nu suport� b�rba�ii slabi, nehot�r��i. Dac� o ia razna �i limba ei ascu�it� devine prea veninoas�, sau amenin�� c� va face ceva ce te scoate din s�rite, aplic�-i pu�in tratament gen Tarzan. Numai c�t s� o potole�ti. ceva de genul: "F�, tu asta �i am s�-�i sucesc g�tul ca la porumbei". S-ar putea s� reac�ioneze cu o uimitoare supunere dac� va fi convins� c� vorbe�ti serios. O S�get�toare nu are de g�nd s� renun�e la individualitatea ei pentru un b�rbat, oricare ar fi acela, dar �i cam place s� �tie c� o consideri "muiere".
S-ar putea s� te z�p�ceasc�, dar asta nu-i nimic fa�� de ce e �n capul ei. Multe native confund� dragostea cu prietenia �i invers. Dac� e�ti unul dintre acei b�rba�i de mod� veche, care prefer� ca o femeie s� fie evaziv� �i timid�, caut�-�i alt� partener�. La aceast� femeie, ce-i �n gu��-i �i-n c�pu��. Stilul ei de a spune pe fa��, f�r� menajamente, ceea ce g�nde�te duce �n mod firesc la percep�ii gre�ite �i la multe scandalulri zgomotoase, ca s� nu mai vorbim de sentimente r�nite. Dar astea nu �i vor fr�nge spiritul. �ntr-o situa�ie de criz�, m�ndria jupiterian� apare din ad�ncuri �i o salveaz�, permi��ndu-i s� trateze inima ei fr�nt� ca �i cum ar fi cea mai tare poant� a sezonului. Poate c� �n�untru sufletul ei pl�nge, dar va para cu at�ta spirit sclipitor �ntreb�rile prietenilor referitoare la ruptur�, �nc�t ace�tia vor ajunge la concluzia c� din punctul ei de vedere leg�tura respectiv� a fost doar un simplu flirt. Nici unul nu va ghici c� ea ud� perna cu lacrimi �n fiecare sear�, �ntreb�ndu-se ce a spus de a distrus totul. S-ar putea s� fi fost faptul c� i-a spus s� nu urce la ea fiindc� "avea de vorbit cu un tip care are probleme", atunci c�nd iubitul ei a sunat-o din col�ul str�zii la miezul nop�ii. De fapt, b�rbatul respectiv era cumnatul ei, dar cum s�get�torii omit aproape �ntotdeauna s� men�ioneze esen�ialul, a uitat s� spun� asta. �i-apoi, de ce ar fi trebuit s� se justifice? To�i S�get�torii se umplu de furie indignat� atunci c�nd le e pus� la �ndoial� integritatea. Sau o fi fost chestia aia c�nd el a vrut s� o ia sora �i pe sora lui mai mic� la film cu ei, iar S�get�toarea a tr�ntit: "Dumnezeule, sper c� n-o s� stea tot timpul pe capul nostru �i c�nd o s� fim c�s�tori�i!". Poate c� ei �i pl�cea t�n�ra, dar teama jupiterian� de a fi sufocat de rude a provocat izbucnirea nes�buit�. Acum �i e dor de surioar� la fel de mult ca de iubitul ei, dar e prea t�rziu ca s� explice ce a vrut s� spun�. Oricum, n-ar �n�elege nimeni.
Cu toat� inteligen�a ei logic�, S�get�toarea nu e niciodat� preg�tit� pentru astfel de impasuri �i astfel ajunge deseori �ntr-un de�ert al iubirii, f�r� s� �tie unde va ap�rea urm�toarea idil� �i de ce. Iar atunci c�nd apare, nativa se teme s� nu fie r�nit� �i va afi�a o deta�are exagerat�, incapabil� s� ia pe cineva �n serios, cu at�t mai pu�in pe sine �ns�i. Va flirta f�r� jen�, dar nu va avea de g�nd s� transforme flirtul �ntr-o leg�tur� stabil� sau etern�. Astfel va dob�ndi reputa�ia de femeie rece �i lipsit� de inim�. Un semn de foc nu e niciodat� a�a, dar c��i b�rba�i �tiu asta? Dac� o asemenea stare de lucruri o face s� r�m�n� singur� toat� via�a, aceast� femeie sigur nu va deveni o fat� b�tr�n� seac� �i acrit�, plin� de resentimente. Tot i se va p�rea c� via�a e amuzant� �i se va distra de minune. Va �nlocui b�rbatul cu o groaz� de pasiuni �i hobbz-uri �i se va bucura din plin de fiecare dintre ele.

zack
Postat pe 21 Mai 2012 22:21
Sigur, pe tine nu te intereseaz� acest specimen, c�ci vrei s� te �nsori cu o S�get�toare. Ca �i b�rbatul zodiei, nativa e cam speriat� de c�s�torie. Va trebui s� folose�ti momeal� foarte str�lucitoare �i colorat� ca s-o convingi s�-�i accepte cererea �n c�s�torie. E �n largul ei �i neconven�ional� �n rela�iile cu b�rba�ii. Fiindc� se consider� egala ta, s-ar putea s�-�i copieze comportamentul �i s�-�i �mprumute puloverele. Dac� �i mai plac �i sporturile sau campingul, s-ar putea s�-�i fie greu s� o deosebe�ti de "b�ie�i". Dar vei reu�i. �n primul r�nd, puloverul t�u st� altfel pe ea. Nu vreau s� spun c� jupiterienele s�nt deranjant de masculine. Ele pot fi cele mai moi �i feminine fete din c�te ai �mbr��i�at vreodat�. Doar c� se �n�elege at�t de bine cu at�t de mul�i b�rba�i, �nc�t te obi�nuie�ti s� o vezi printre ei peste tot, mai pu�in la saun�.. Deoarece e at�t de onest�, s-ar putea s� nu dea doi bani pe reputa�ia ei �i s� dispre�uiasc� profund ipocrizia cerut� �n rela�iile sociale. Dac� o �ntrebi, probabil c�-�i va spune c� faptul c� vine acas� la miezul nop�ii nu e o dovad� de promiscuitate, a�a cum sosirea la o or� decent� nu e o dovad� de inocen��. Ea �tie c� morala ei e irepro�abil� �i asta e tot ce conteaz�. Bine�n�eles c� se �n�eal� amarnic. Ce g�ndesc al�ii conteaz� foarte mult pentru reputa�ia unei femei. Dar �n�elege-o �i tu. Nu �nseamn� c� e u�uratic� �i desfr�nat� numai pentru c� r�de la c�teva glume ale unor b�rba�i, de obicei f�r� s� aib� habar despre ce e vorba (subtilitatea dublului �n�eles e deseori dincolo de �n�elegerea S�get�torului).
Adev�rul e c� �n sufletul ei e un copil �ncrez�tor. Percep�ia ei e at�t de naiv� �nc�t e foarte vulneribil� la lupi, escroci �i mincino�i (�ns� numai c�nd e vorba de dragoste). Nu conteaz� c�t de inteligente �i s�nt contraargumentele �ntr-o discu�ie sau c�t de uluitor de logic� poate fi. Toate astea n-au nimic de-a face cu inima ei. Mintea ei nu intr� �n discu�ie, c�ci e sclipitoare �i se poate descurca �n orice situa�ie de criz�. Dar inima ei e lipsit� de ap�rare, a�a c� e r�nit� destul de des.
Apropo! Femeia din S�get�tor e cam st�ngace. uneori, c�nd o vei privi merg�nd pe strad� ca un cal pur-s�nge te vei g�ndi c� e cea mai gra�ioas� femeie pe care ai privit-o vreodat�. Asta p�n� c�nd se �mpiedic� de o cr�p�tur� �n trotuar, se aga�� de taraba de fructe ca s�-�i recapete echilibrul �i r�stoarn� dou� l�zi cu portocale. Probabil c� proprietarul o s� �njure, dar �n scurt timp va da din umeri, �i va spune s� o �tearg� �i �i va mai da �i doi struguri. starea de spirit solar� a nativilor acestei zodii poate topi cele mai dure inimi. Din c�nd �n c�nd, aceast� fat� ��i va aminti de un c��el �mpiedicat, care d� fericit din coad� �i �i se �ncurc� mereu printre picioare. Dar c��elu�ii s�nt iubi�i �i hr�ni�i de mul�i oameni, nu? Cu o jupiterian� e ceva mai greu, pentru c� are un apetit de speriat. �i plac m�ncarea �i vinurile bune, hainele frumoase �i �i place s� c�l�toreasc� la clasa �nt�i. S�get�torii s�nt risipitori, cu condi�ia s� nu aib� ascendent �n Capricorn sau Fecioar�. Banii de dragul banilor nu �i intereseaz� �i e nevoie de c�teva lec�ii bune ca s�-i �nve�i valoarea unei bancnote de 100.000.
Nativa din via�a ta poate lucra �n show business, pentru c� multe dintre ele s�nt atrase de lumina reflectoarelor. Dac� e a�a, a�teapt�-te s� pun� cariera pe primul loc p�n� se satur� de ea. Dulcele sunet al aplauzelor �i emo�ia bisurilor vor suna pentru ea mai conving�tor dec�t orice declara�ii romantice pe care i le po�i face. S� n-o obligi niciodat� s� aleag� �ntre tine �i posibilitatrea de a �nc�nta mul�imi de oameni. Dup� un timp ipocrizia �i sclipiciul artificial al lumii spectacolului o va dezgusta �i va da fuga acas� ca s� �ncerce via�a domestic� al�turi de cineva real. Tu. Cineva care crede c� sinceritatea e frumoas� �i minciuna e ur�t�. Tot tu. Dac� va renun�a la o carier� nu va �nsemna c� �i-a scos pentru totdeauna aripile de la picioare. Acestea s�nt prinse la c�lc�iele ei de la na�tere. Microbul c�l�toriilor va fi mereu �n preajm�, gata s�-i dea "febra drumului". Du-o �n vacan�e c�t de des po�i. Dac� nu, las-o pe ea s� plece �i ai �ncredere deplin� �n ea. C�ci te iube�te pe tine, nu pe clovnii �i muzicienii �n devenire cu care �i place s� piard� vremea.
Din cauza atitudinii ei deta�ate fa�� de dragoste �i a re�inerii ei fa�� de c�s�torie ai putea crede c� e lipsit� de sentimente. Gre�e�ti foarte mult. Va v�rsa r�uri de lacrimi la filme triste �i va citi poezii cu ochii umezi�i de emo�ie. Probabil c� a p�strat fiecare bilet pe care i l-ai trimis, a presat florile pe care i le-ai cump�rat c�nd v-a prins ploaia pe strad� �i biletele de la meciul de hochei unde te-a �nt�lnit.
zack
Postat pe 21 Mai 2012 22:23
desigur ca nu stiu ce are forumul de nu-mi permite sa postez totul. S-a suparat pe mine, vad
zack
Postat pe 21 Mai 2012 22:25
Multumesc,Zack ! Daca m-am regasit multiplu in ..descrierea ta anterioara...hmmm, nu stiu ce sa zic despre cea facuta Sagetatoarei... Poate si pentru faptul ca ..nu este vorba despre mine... Totusi, recunosc unele trasaturi... Ca de exemplu, ...apetitul pt calatorii... Asa este ,ea este ..."carburantul" iar eu..motorul... Si , crede-ma, are ..."cifra octanica" mare...Eu ,de felul meu sunt mai ...lenes (!), as lua un metrou, un autobuz, ceva.. acolo...Dar nu ! trebuie sa mergem pe jos cate 12-15 km zilnic, in peregrinarile noastre citadine, in concediu... Ma supun, ce sa fac...(..hmm, in masochismul meu, as zice ..ca-mi palce chiar...). Dar...pe ansamblu, ne intelegem minunat. Si asta...de 35 de ani (e ..o cifra , nu?). Nu stiu daca ne-am certat de ..3-4 ori si prin asta inteleg ca nu ne-am vorbit ...vreo doua ore... In rest...pace ! Nu este conflictuala, se retrage strategic atunci cand par mai ...suparat, din diverse, nu neaparat in legatura cu ea sau problemele comune si asta duce la "descarcarea" mea rapida. Sfarsesc, invariabil, prin a relua eu discutia, la scurt timp, ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic si acelasi lucru il face si Ea. Acest mod exemplar de comportare (in relatia cu mine, bineinteles !), a condus si la rezistenta in timp a cuplului nostru... Si...ooo, da, cate robinete nu am reparat eu in toata perioada aceasta... (..facandu-ma util, astfel...,nu?). Altfel, ce sa zic...poate ca nu este o...Sagetatoare pura (20.12)...sunt influente la...confluente, dar...multumesc Domnului pentru ca este Ea.... Oricum, Zack, raman uimit de felul in care ai..."simtit" Leul...(stii, o clipa,m-am simtit fara ..."haine"(era sa zic...fara ..blana..), descoperit..periculos de mult...Te salut si te felicit pentru..flerul tau...
garbo001422
Postat pe 22 Mai 2012 19:33
cine aduna cele mai multe calitati: berbecul , leul, sau sagetatorul???
caleidoscop
Postat pe 23 Mai 2012 09:01
De la: garbo001422, la data 2012-05-22 19:33:09 Multumesc,Zack ! Daca m-am regasit multiplu in ..descrierea ta anterioara...hmmm, nu stiu ce sa zic despre cea facuta Sagetatoarei... Poate si pentru faptul ca ..nu este vorba despre mine... Totusi, recunosc unele trasaturi... Ca de exemplu, ...apetitul pt calatorii... Asa este ,ea este ..."carburantul" iar eu..motorul... Si , crede-ma, are ..."cifra octanica" mare...Eu ,de felul meu sunt mai ...lenes (!), as lua un metrou, un autobuz, ceva.. acolo...Dar nu ! trebuie sa mergem pe jos cate 12-15 km zilnic, in peregrinarile noastre citadine, in concediu... Ma supun, ce sa fac...(..hmm, in masochismul meu, as zice ..ca-mi palce chiar...). Dar...pe ansamblu, ne intelegem minunat. Si asta...de 35 de ani (e ..o cifra , nu?). Nu stiu daca ne-am certat de ..3-4 ori si prin asta inteleg ca nu ne-am vorbit ...vreo doua ore... In rest...pace ! Nu este conflictuala, se retrage strategic atunci cand par mai ...suparat, din diverse, nu neaparat in legatura cu ea sau problemele comune si asta duce la "descarcarea" mea rapida. Sfarsesc, invariabil, prin a relua eu discutia, la scurt timp, ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic si acelasi lucru il face si Ea. Acest mod exemplar de comportare (in relatia cu mine, bineinteles !), a condus si la rezistenta in timp a cuplului nostru... Si...ooo, da, cate robinete nu am reparat eu in toata perioada aceasta... (..facandu-ma util, astfel...,nu?). Altfel, ce sa zic...poate ca nu este o...Sagetatoare pura (20.12)...sunt influente la...confluente, dar...multumesc Domnului pentru ca este Ea.... Oricum, Zack, raman uimit de felul in care ai..."simtit" Leul...(stii, o clipa,m-am simtit fara ..."haine"(era sa zic...fara ..blana..), descoperit..periculos de mult...Te salut si te felicit pentru..flerul tau...


Cu placere, si....multi ani alaturi de sotia ta, ma bucur sa aud asta
zack
Postat pe 23 Mai 2012 22:22
De la: caleidoscop, la data 2012-05-23 09:01:00cine aduna cele mai multe calitati: berbecul , leul, sau sagetatorul???



Sa inteleg ca vrei si tu ceva.....? Sau era doar o intrebare retorica?
zack
Postat pe 23 Mai 2012 22:24
chiar nu vorbesc bine romaneste?...e o intrebare sincera, si chiar o simpla intrebare!...nu doresc detalieri ci un raspuns exact...asta daca poti sa-l dai!
caleidoscop
Postat pe 23 Mai 2012 23:02
Sunt leoaic� am iubit/iubesc un leu...pot s� spun doar at�t, prefer un b�rbat leu pt c�, cu/l�ng� el pot fi EU!
Axl_R
Postat pe 23 Mai 2012 23:13
De la: caleidoscop, la data 2012-05-23 23:02:10chiar nu vorbesc bine romaneste?...e o intrebare sincera, si chiar o simpla intrebare!...nu doresc detalieri ci un raspuns exact...asta daca poti sa-l dai!



Sincer chiar nu am timp sa fac un rezumat. Scrie-mi pe privat si vedem cum facem , poate-ti trimit pt toate zodiile si-ti faci singura o parere. O adresa de mail ar fi tocmai buna.
zack
Postat pe 24 Mai 2012 18:31
De la: Axl_R, la data 2012-05-23 23:13:57Sunt leoaic� am iubit/iubesc un leu...pot s� spun doar at�t, prefer un b�rbat leu pt c�, cu/l�ng� el pot fi EU!



Sincer, nu cred ca zodiile au influenta asa mare cu asta.
zack
Postat pe 24 Mai 2012 18:34
De la: caleidoscop, la data 2012-05-23 09:01:00cine aduna cele mai multe calitati: berbecul , leul, sau sagetatorul???


cine aduna mai multe calitati, culoarea galben sau aia verde?

Sint zodii diferite, caracteristici diferite - pentru unii pot fi calitati, pentru altii defecte. Intrebarea n-are sens.
quasaria
Postat pe 24 Mai 2012 18:40
eu m-am referit la calitati si nu la defecte, corect pana aici?...stiu ca zodiile sunt diferite din cauza asta le-am enumerat...eu stiu ce intrebare v-am adresat insa nu stiu de ce nu ma fac inteleasa?!?...da, ce zodie din cele 3 aduna mai multe calitati in raport cu defectele fiecarei zodii?...ca am inteles ca o zodie are si defecte si calitati!
caleidoscop
Postat pe 25 Mai 2012 10:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sagetator el leu.... 2 De la: garbo093584 7 Noiembrie 2011 20:18
Zodii pentru fiecare zi de nastere--zodia GEMENI 37 De la: raul27 23 Ianuarie 2015 21:32
buna fetelor 5 De la: Dor_marunt 22 Martie 2010 18:35
Emisiune de astrologie ! 1 De la: garbo102626 6 Martie 2010 23:42
un alt fel de zodiac-ZODIA CAPRICORN 1 De la: raul27 21 Martie 2009 21:31
Setari Cookie-uri