De ce nu este bine sa fii invidios?

"Soarta e un vesnic loz in plic"
_NOBODY_
Postat pe 19 Aprilie 2012 11:13
De la: garbo_2192, la data 2012-04-19 11:13:07"Soarta e un vesnic loz in plic"
Soarta este asa cum si-o face omul...Daca nu pe bazezi pe propriile puteri si te bazezi pe oameni,,sigur o sa ai o soarta foarte rea la fel cum sunt oamenii.Putini te vor invata de bine,,,te vor invata doar lucruri rele ca sa iti mearga tie rau si sa le mearga lor bine....dar si lor tot rau le va merge precum le este inima.
ingerasulluptator
Postat pe 19 Aprilie 2012 11:21
si nici nu vreau sa suport partile rele a unui om,si sa il educ eu...Ce el nu are creier sa se autoeduce...
Eu ma educ sa fiu corecta pt mine sa imi mearga mie bine,,,,si din respect pt Dumnezeu,asta din primul rand,,ca sa ma ajute sa imi mearga bine..
Eu nu sunt corecta pt oameni,,,si serioasa pt nimeni..Sunt serioasa pt mine...si ma doare la 14 metri ce gandesc oamenii....
mie sa imi mearga bine....nu vreau sa imi deschid nimanui inima nici unui barbat.....ca sa isi bata joc de ea....
Inima mea mi-o deschid doar lui Iisus,Dumnezeu in rest nimanui.
sunt serioasa pt mine,corecta pt mine respect pe Dumnezeu si imi vad de treburile mele..
Nu as putea sa traesc cu cineva sa ma casatoresc cui nu ii pot deschide inima....Pt ca au parti rele si nu am incredere in ei,,nu au principiii si sunt schimbatori ca vreamea...asa gandesc eu
ingerasulluptator
Postat pe 19 Aprilie 2012 11:26
Ce-ar fi, sa mai taci dreaq?
_NOBODY_
Postat pe 19 Aprilie 2012 13:03
Poezia am scris-o sub forma de simboluri ca din partea ta. Exprimand sentimentele tale. Cand nu postezi acelasi text de douazeci de ori, te poti face inteleasa si chiar placuta. Fiecare il iubeste pe Dumnezeu asa cum se pricepe. Dar dincolo de dragoste si intentiile bune, sa nu uitam ca fiecare dintre noi gresim.De aceea este bine ca inainte de a privi la sufletele si pacatele altora sa ne privim mai intai pe noi insine.
garbo_1713
Postat pe 19 Aprilie 2012 15:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna sunt cristina si am 25 de anii 4 De la: garbo134266 18 Iulie 2010 11:59
filmele coreene 17 De la: daniilia 16 Februarie 2013 20:33
ce sa fac ca sa fim din nou impreuna? 42 De la: anna5 22 Ianuarie 2013 19:16
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj. 43 De la: Marcela66 9 Decembrie 2013 21:45
tot o razbunare 32 De la: ovidiu42 6 August 2009 01:16
Setari Cookie-uri