RESTAURANT

De la: Schmetterling, la data 2017-05-28 11:15:59 Domnule, in cazul in care nu faci la misto, ai o problema.Cu femeile.Ia, du-de tu si de calugareste si scapi de asemenea specimene.


Si sotul dumitale tot de asta s-a calugarit?
Bine zici, specimene.
Ionela21_Teodora
Postat pe 28 Mai 2017 11:50
Ai dreptate Rotty, numai ca in viata exista ironia fina, inteligenta, care te face sa zimbesti sau mistocareala care iti sterge zimbetul.
Acum depinde de om, fie el barbat sau femeie ce alege, in functie de inteligenta si nivel cultural.
Tommy_Boy
Postat pe 28 Mai 2017 11:51
Exista si glume ale naturii si tu o ilustrezi.
Ionela21_Teodora
Postat pe 28 Mai 2017 11:51
Sau erori ca tine.

Scuze Rotty . De acum il ignor.
Tommy_Boy
Postat pe 28 Mai 2017 11:56
Eruari, mai draga mai.
Fii si tu culta si telectuala.
Nu-ti dezamagi barbatul.
Ionela21_Teodora
Postat pe 28 Mai 2017 12:11
Buna Tommy. Faceti ce vreti, numa` nu-mi spargeti paharele si nu stricati mobilierul.
Rotty
Postat pe 28 Mai 2017 12:24
Si nu alungati pasaretul cu prastia.
Daca-ti aduc un buchet ca asta dai o bere pe datorie?
Ca n-am bani, am vazut amu ca mi i-a luat mandra sa faca shopping.
Ionela21_Teodora
Postat pe 28 Mai 2017 12:25
Nu alungam...nuuu....
Berea de azi e din partea casei, dar merci pentru ...
Vine mintenas...

http://cdn.playbuzz.com/cdn/7eb0296c-330b-4695-8130-19c2ff7b07f6/3fb37320-28a1-456b-896e-68a3562b8891.gif

Poate ca-ti cumpara si tie mandra ceva...mai stii ?
Rotty
Postat pe 28 Mai 2017 12:37
Cumpara, cum sa nu, ca sa faca rost de alti bani.
Asa vi-i soiu'.
Ionela21_Teodora
Postat pe 28 Mai 2017 13:16

Da' multumesc pt. bere, ca rece-o fost si faina.

Ionela21_Teodora
Postat pe 28 Mai 2017 13:20
Nooo...Nu mai plange ca nu te dam la bau-bau... Ce sa facem si noi (femeile) daca ne place sa shoping_uim ?
Cu placere :)
Rotty
Postat pe 28 Mai 2017 13:23
Da' de barbati nu grijiti, numa de voi.
Rau vi-i neamu!
Ionela21_Teodora
Postat pe 28 Mai 2017 13:25
Ba io ma grijesc si de omu` meu na, sac.
Tocmai i fac un papricas cu smantana, apoi il las sa se hodine. Sunt cuminte...asa-i ? La shoppinguiala ma duc maine.
Rotty
Postat pe 28 Mai 2017 13:30
Tu esti exceptia, Rotty.
Si-i bine daca ai grija omului, in toate.
Cum ar trebui sa faca, muierile.
Ionela21_Teodora
Postat pe 28 Mai 2017 13:32
Merci
No`acuma.....fiecare cum o lasat-o Doamne Doamne.... Da` nu te mai vaieta! Mai bine stuche-n san de tri ori sa nu atragi raul si apai gandeste numa` de bine...Da ? Io ma duc sa gat mancarea.
Rotty
Postat pe 28 Mai 2017 13:37
Da' chiar, bine zici, fiecare-i cum il lasa Domnul.
Daca-l lasa rau, sa stii sa nu te apropii.
Cum si femeia naroada sa n-aiba vorbe cu barbatul de isprava.
Ce papricas cu smantana, pogaci s-alte alea. vise. De vorba buna, iubire sau intelegere, ce sa mai zic.
Si cand era cu lugu lugu, nu-i stateau mainile o clipa.
Razi tu Rotty, da catranit va mai e neamu'! La toate.
Ionela21_Teodora
Postat pe 28 Mai 2017 13:46

Azi oare chiar e duminica???

Sau am gresit eu calendarul?!?


Nu de alta da', duminica de obicei, mincarea ar trebui sa fie mai aromata/aromitoare si nicidecum mai ... 'picanta'!


Sau ma insel eu?!?...



Nu uitati ... valeriana recomadata!

garbo101426
Postat pe 28 Mai 2017 13:56
Ori somn dupa berea de la Rotty, de mi-o mers la inima?
Tu ce zici 426?
Valeriana-i dau lu fii-miu al mic, sa nu vada caat ne-o pretaluit ma-sa.
Ionela21_Teodora
Postat pe 28 Mai 2017 14:20
Io gatesc ce-i doreste lui stomacelu` , 426. Ziua buna sa ai Valeriana colo deseara sa pot sa dorm fara agitatii si bufeuri.
841, nu-i rea ideea cu o tzara de leneveala !

http://imgwiz.com/images/2017/02/26/KfJI4.gif
Rotty
Postat pe 28 Mai 2017 14:28
..."Valeriana-i dau lu fii-miu al mic, sa nu vada caat ne-o pretaluit ma-sa"...

Dumnezeule, asta deja e 'groasa' rau!...
Abia chestiile de genu' asta mi se par tragedii.
Si nu ma refer la adulti...

Intotdeauna am spus - si mi-am asumat deplina responsabilitate tocmai ca femeie - ca daca un barbat isi paraseste femeia, sau viceversa, e doar ... un fapt de viatza.
Trist, inuman indiferent de motivatii si groaznic si depresiv pt. femeia/barbatul parasit.
Daca insa barbatul isi paraseste femeia si copilul/copiii din motive ce nu tin de chimia relatiei sau de responsabilitate de cuplu si de parinte, atunci idiotul ar trebui...

...impuscat in cap!

Sau in ... testicule, dupa caz.

Daca insa femeia isi paraseste sotul/barbatul si copilul/copii, ei bine, atunci muierii aleia descreierate ar trebui sa-i fie ... radiat genomul din cartea Umanitatzii de nici sa nu se mai stie vreodata de existentza ei!
Si abia pe urma sa fie impuscata in cap...

Iar nemernicele care-si parasec copii la nastere prin maternitati sau dupa, prin 'leaganele' de copii (Dumnezeule, ce contradictie in termeni!), ar trebui alungate din societatea umana sau chiar ... deportate pe alta planeta!
Si abia acolo impuscate in cap...

Insa ne-fiintzele erori si deseuri ale Naturii care chiar isi ucid pruncii nascuti, ei bine, acest gen de homunculi mutanti ar trebui poate chinuiti veshnic intr-un purgatoriu din care nici macar Dumnezeu nu ar trebui sa aiba dreptul sa le scoata, sa le absolve de vina sau sa le ierte!

Pentru ca asa ceva...

...NU POATE SI NU TREBUIE IERTAT !

Niciodata si sub nici o forma!...

P.S.
Animalele care-si ucid unii dintre pui o fac doar din ratiuni de dincolo de puterea lor de a discerne.
Si o fac pt. ca asa le 'cere' chiar Natura in insasi sensul evolutiei si al prezervarii speciei ca atare, in conditiile cele mai bune pt. viitorul ei...

Oamenilor insa - atunci cind prin scinteia aia divina le-a fost oferita constiintza de sine care le-a dat darul ... ratiunii si al liberului arbitru - Creatorul le-a luat in schimb 'luxul' de a-si face ei, de capu' lor, acest gen primitiv de...

...'selectie' inter_specioasa!
garbo101426
Postat pe 28 Mai 2017 15:04

Lasa, 426, ca Dumnezeu are grija de toti. Nu trebuie sa omoram noi parintii denaturati, n-am fi cu nimic mai breji. Fiindca de regula mamele care-si abandoneaza pruncii, nu sunt iubite si acestia nu le recunosc drept mame, eu cred ca-i destula pedeapsa... pt. ca au si ele sentimente materne cumva (e un instinct pe care nu pot sa-l nege), pe langa f. multa lasitate. Cat despre mizeriile care isi ucid bebelusii nascuti si nedoriti, acestea sunt oricum criminali de rand, ca orice nenorocit care omoara si nu se mai mantuiesc in veci.
roxana1deac
Postat pe 28 Mai 2017 15:20
Noi de ... mintuirea lor ne interesam?
Lumea de mintuirea unora ca astea ar trebui sa-i pese??
Pruncii aia morti de mintuirea lor ar fi avut nevoie?!?!?...

Dumnezeule Mare, chiar nu vrem sa intelegem absolut nimic, niciodata?

Tot o dam in fundu' unei iluzorii minturi de parca asta e panaceul universal sau ne-ar izbavi in vreun fel de toate atrocitatzile de care nu numai ca sintem in stare, da' le mai si punem in 'aplicare'!

Niciodata nu voi fi de acord cu asa ceva!

Treziti-va odata, adevarata mintuire are loc in fiecare zi, in fiecare ceas, in fiecare clipa a existentzei noastre pe Pamint!
Si se poate petrece cu fiecare dintre noi fix in orice moment al vietzii noastre!
Abia asta e adevarata frumusetze si minune a divinului din noi:
Ca putem chiar noi face ca prin ceea ce sintem si mai ales prin ceea ce ALEGEM sa facem, sa nu mai fie nevoie sa asteptam neputinciosi, precum milogii, o asa-zisa viitoare mintuire!

'Mintuirea' e aici, e in noi sau linga noi, traieste si respira cu noi, pt. noi si prin noi si chiar si este la indemina oricaruia dintre noi prin doar simpla noastra...

...ALEGERE !

In loc sa fim oricare dintre noi avocatii sufletelor care nici macar nu au mai apucat sa-si traiasca destinul, bun sau rau, noi ne trezim tot timpul ca absolvim toata dementza si toata iresponsabilitatea speciei umane!
De ce?
De unde atita ... mariminie??

'Empatia' asta nefireasca nu cumva e rezultatul faptului ca in fond sintem profund ipocriti ca si fiintze biologice pt. ca sintem sau ne simtim si noi intocmai cu cei pe care, chipurile, nu trebuie si n-am avea 'dreptul' sa-i judecam?!?...
garbo101426
Postat pe 28 Mai 2017 16:05
Cum sa fim intocmai ca cei cu care presupui tu ca empatizam, noi ceilalti? What kind of twisted logic is that?
Nu sunt de acord cu agresivitatea si cu agresivitatea care degenereaza chiar in situatii de viata si de moarte, nici atat. Si cu ce-as fi eu mai buna daca as dori (si as face-o daca mi s-ar permite), sa omor o mama denaturata? Daca nu reactionez patimas, si am o atitudine echidistanta in problematica abordata, ma fac partasa, de-a dreptul, la abandon si pruncucidere?!? Mai gandeste-te. Prin a nu fi de acord cu corectiile de care vorbesti, eu inteleg sa nu empatizez cu ceva negativ, indiferent de scopul caruia ii serveste si asta mi se pare adevarata esenta crestina si civica.
roxana1deac
Postat pe 28 Mai 2017 16:20
Tu chiar nu intelegi ce vorbesc eu pe-aici?
Cine ti-a spus tie personal sa ... omori tu pe careva???
Comentariile mele nu te vizeaza in nici un fel pe tine.
Comentariile mele sint reflectia a ceea ce vad si cred ca ar fi MORAL sa se intimple intr-o lume atit deee...

...IMORALA, AMORALA si UMORALA !!!

Ca doar asa, sa ne trezim ca dam numai din clantza despre o ... moralitate de manual, scuze, pe mine nu ma intereseaza!
Iar pe aia care va intereseaza o astfel de falsa moralitate, n-aveti decit sa 'compatimiti' in eter o lume care nu are absolut nici un fel de moralitate!
Mie personal imi repugna total ... gaunosenia inutila si searbada a vorbelor care de fapt nu rezolva absolut nimic din probleme Umanitatzii!

Sorry, da' exact cu ... crestinismul si civismul de genul asta se duce de ripa lumea!
garbo101426
Postat pe 28 Mai 2017 16:34
Dar ce spui tu rezolva? Nu-i de fapt incompatibil cu gaunosenia lumii asteia? Ti se pare ca ar mai fi posibila introducerea unor asemenea pedepse in secolul in care traim?
roxana1deac
Postat pe 28 Mai 2017 16:41
Sorry, tot n-ai inteles...
Las-o asa, ca nu-i problema daca nu-mi raspunzi mie...
Mai bine discutam despre altceva, ca n-are sens sa ne creasca tensiunea si sa ne scada glicemia chiar azi, duminica, doar dintr-atita lucru...
garbo101426
Postat pe 28 Mai 2017 16:47
Daca mai era vreun mesaj abscons, scuze, n-am inteles. Altfel, am inteles ce era de inteles. Imi cer scuze daca am deranjat.
roxana1deac
Postat pe 28 Mai 2017 16:50
Soro, fii linistita, n-ai de ce sa-ti ceri scuze, chiar nu e cazul.
Da' m-am ambalat si eu ca nu mai suport sa vad atita lipsa de omenie si nemernicie totala in timp ce tot ii dam inainte cu ... crestinismul, valorile morale (care?) si cu natura noastra ... divina!

Care, scuze, e in 99,9(9)% mai degraba...

...PORCINA !

Ca tocmai ce azi dimineatza un dement descreierat a spulberat, pe o trecere de pietoni din apropiere, un copil de nici 10 ani (fix cit are si nepotul meu!) ce traversa regulamentar.
Iar dupa ancheta sumara si declaratiile rapide - ca de duminica, nu? -, judecatorul 'deranjat' de-acasa sa hotarasca ce si cum, i-a dat liber acasa ucigasului (ca altceva nu e!) pe motiv caaa...

...NU PREZINTA PERICOL PUBLIC!

Cica pt. ca nu consumase alcool!

Si tu vorbesti de crestinism si civilitate, huh?!?...

Ia zi, sa fii in locul mamei copilului ala, nu i-ai trage pur si simplu, fara nici un pic de mila sau remuscari, un glontz in cap degeneratului ala cu jeepan?!?
Ca odata cu pruncul ala a murit de fapt si sarmana femeie pe dinauntru...

Si un cadavru umblator o sa fie tot restul vietzii ei...
garbo101426
Postat pe 28 Mai 2017 17:14
Doamne ce imi e dat sa "aud" pe aici!.. Sarmana mama... Ma refer la ce careia i-a calcat cretinul ala copilul...
Si eu care venisem cu o beuturica la sfarsit de weekend si cu masa pusa...

http://img29.dreamies.de/img/137/b/sxza21wqn5b.jpg

Rotty
Postat pe 28 Mai 2017 19:45


Bautura ca bautura, @Rotty, da' bine ca macar sint aprinse niste luminari pe masa...


garbo101426
Postat pe 28 Mai 2017 20:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iodul e aici ! 75 De la: garbo_13807 17 Mai 2016 21:01
Violata si batuta 105 De la: garbo_413902 22 Octombrie 2015 20:07
Cataodata'prieteni te lasa balta... 28 De la: preciouss 11 Decembrie 2009 21:23
La multi ani ! Urari de toate cele de la forumisti catre forumisti ! 81 De la: barboneli 2 Ianuarie 2014 21:02
sunt fericita! 95 De la: daria_pet 10 August 2009 22:43
Setari Cookie-uri