El e penticostal si eu ortodoxa

draga mea iti multumesc mult chiar dak a trecut mult timp de cand ai lasat acest mesaj in acceasi situatie ma aflu si io,familia sotlui meu e penticostala si el vrea sa ne pocaim io sunt ortodoxa si ne certam mereu pe tema asta nu m intelege nu stiu dak e ceva rau io cred in Dumnezeu e si familia mea ,nu sunt de acord dar io imi iubesc sotul am doar 22 de ani sunetm impreuna de 5 anii ,nu stiu ce sa fac..
garbo_8246
Postat pe 6 Octombrie 2012 00:21
De la: garbo_8246, la data 2012-10-06 00:21:53draga mea iti multumesc mult chiar dak a trecut mult timp de cand ai lasat acest mesaj in acceasi situatie ma aflu si io,familia sotlui meu e penticostala si el vrea sa ne pocaim io sunt ortodoxa si ne certam mereu pe tema asta nu m intelege nu stiu dak e ceva rau io cred in Dumnezeu e si familia mea ,nu sunt de acord dar io imi iubesc sotul am doar 22 de ani sunetm impreuna de 5 anii ,nu stiu ce sa fac..


mai bine vino la secta noastra se chiama sfintii sambatari. totz fimei si barbatz purtam numa izmene albe pana la ginunchi si sambata sara cand ie luna plina nie adunam la un frate dial nost care are un hambar mare. coloshia niapucam de cantat ode si cantice cu sfintzii noshti si dupe aia se stinge lumina si la un fluierat (domnu arie un tzignal di politztst!) dial sfantului Predicator fiecare apuca ciei in stanga lui nio tragem (adica faciem sex) in paiele proaspete pregatite pintru cai si vaci, da' izemenele raman pi noi ca-i rushini sa nie dispuiem asa in hambar ca ni vad vecinii.
dieci nu te lasa pacalita si nu te du la pinticostali sau cum dreacu ii mai chiama pi aia ca cine stie ce nebunii or mai face. mai bini ii la noi. macar ti discarci ca lumia ca aviem fratz unu shi unu.
doamne agiuta
adi27
Postat pe 7 Octombrie 2012 10:22
Penticostalii,carismaticii,martorii lui iehova sau mormonii sunt draci fara coarne.sunt mai rai chiar si decat dracii deoarece aceia macar au coarne,stii la ce sa te astepti din partea lor.aI foarte mare grija.Ei au pana si biblia modifica fata de a noastra.oriunde este in biblie un citat care sa dea argumente solide doctrinei ortodoxe la ei acel citat este foarte inteligent modificat astfel ca acel citat capata cu totul si cu totul alt inteles.Daca reusesti sa-l tragi dupa tine in dreapta credinta atunci merita incercarea altfel nu merita sa-ti risti sufletul.O fi secta lor recunoscuta in legea cultelor dar oare e legitima si in fata lui Dumnezeu?Secta legala in Romania e si cea a martorilor lui iehova asa ca gandeste-te bine.
garboilariana
Postat pe 10 Octombrie 2012 08:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce te faci cand iti apare in cale dragostea,iar tu esti maritata si ai si copiii de crescut? 24 De la: bluelight 18 Noiembrie 2009 04:27
Sa ii spun sau sa tac? Iubirea asta-i tare complicata... 178 De la: garbo200051 4 Aprilie 2011 17:33
URSULETZUL LIVIU 34 De la: garbo_13807 2 Februarie 2014 19:46
De ce pocaitii il numesc pe Tatal Ceresc? Iahova? 74 De la: Laura_M 10 Octombrie 2010 17:17
isi dau seama? 111 De la: _AlLeXxA_ 8 August 2012 21:18
Setari Cookie-uri