Aflarea ursitului de Boboteaza (sau visarea ursitului de Boboteaza)

Klaire,

Iete ce spune oniromantia -

FULGER: vitalitate, putere psihica, forta interioara, maturitate si necesitatea de a avea incredere in fortele proprii, rigiditate in gandire, siguranta si incredere in oameni, in tine si in divinitate.

LUMINA: simbolizeaza aflarea unui adevar, sperante noi se intrevad in solutionarea unei probleme, este o perioada ce poate fi fructificata intens oportunitatile, aveti un curaj nebun de a continua oricare ar fi piedicile, excesul de zel nu este in detrimentul dumneavoastra, acum, nimeni si nimic nu va va putea impiedica sa va declarati sincer si raspicat simtamintele.



(despre geometria sacra nu stiu mare lucru... )
nathalie
Postat pe 6 Ianuarie 2012 17:39
eu am visat-o pe fosta soacra, adica ce ar trebui sa inteleg?!
quasaria
Postat pe 6 Ianuarie 2012 17:45


E de bine pentru tine,Q!
nathalie
Postat pe 6 Ianuarie 2012 17:46
ca nu o mai intalnesti 50 de ani
cri_cat
Postat pe 6 Ianuarie 2012 17:47
Nu mi-a placut niciodata matematica, dar zic si eu asa:
Daca universurile sunt paralele, inversa teoremei nu e valabila.

Q, te gandeste si te regreta.

carmen396
Postat pe 6 Ianuarie 2012 17:51
Multumesc... cumva, parca m-au "nemerit" cuvintele tale; chiar imi declaram neimpiedicata simtamintele, asa, sa priceapa sigur si chiar astazi, sa nu mai continui si maine. Deci am facut uite-asa

(Geometria sacra...foloseste pe langa compas, rigla si creion, si...simbolismul, convingerea ca totul a fost creat dupa un plan bine pus la punct, care desi pare tehnic, este plin de...iubire, iar fiecare forma isi are rostul ei; in zilele noastre, mai rar...catedralele vechi si in general lacasele de cult au fost construite cu ajutorul geometriei sacre, nu a geometriei de gimnaziu si liceu. Iar in natura, ea este prezenta la tot pasul. - era doar o paranteza, cam mare, ce-i drept, dar in mai putine cuvinte nu stiu sa spun )


klaire
Postat pe 6 Ianuarie 2012 18:01
ma cam regreta.. nu neaparat pe mine, cit faptul ca avea cu cine sa se certe fiu-sau in perioada aia.... Whatever.
quasaria
Postat pe 6 Ianuarie 2012 18:21
Carmen,

Ziceam asa -
(chiar fara nicio legatura cu matematica)
Poate sa fie in Japonia (si chiar e), dar in tot ceea ce conteaza sa fie mai aproape decat daca am manca din aceeasi punga de popcorn in fata televizorului, despartindu-ne altfel de oceane.

Si daca un Big Bang a fost suficient pentru un inceput, pentru sfarsit cred ca e adevarata teoria marelui inghet.


Klaire,

Cu placere.
Chiar daca pentru mine nu pun baza in astfel de talmaciri, sunt destresante daca le citesti ca pe un *hai, ca poti!*

Multumesc si eu pentru... paranteza.
Nu e mare deloc, dimpotriva, m-a facut sa ma intereseze mai mult.
nathalie
Postat pe 6 Ianuarie 2012 18:53
Nat,
Inseamna ca am inteles bine teorema ta.
Si inversa ei.

carmen396
Postat pe 6 Ianuarie 2012 19:26
Q,
pai, se gandeste si ea: "a ramas fecior-meu singur si nelinistit, fi-i-ar ma-sa a dreak... care n-am avut noroc!"



carmen396
Postat pe 6 Ianuarie 2012 19:40
Dar stai uneori in cada si cugeti cata baza ai pus intr-un om si te-ntrebi diafan - Nu mai bine puneam acid?
nathalie
Postat pe 6 Ianuarie 2012 19:47
Si raspunsul vine singur si la fel de diafan: Ba, da!

Dar pe urma ma calmez (sau...incerc), scot dopul de la cada si(-mi) spun: Ahahaha, don`t go away! I`ll come back soon with another...new toon!
N-am gasit alta rima!


carmen396
Postat pe 6 Ianuarie 2012 20:20
De la: carmen396, la data 2012-01-06 17:51:49 Nu mi-a placut niciodata matematica, dar zic si eu asa:
Daca universurile sunt paralele, inversa teoremei nu e valabila.



Sunt ele paralele, dar uneori...ceva mai scapa dintr-unul in altul, si anume ce este mai important...nu e nevoie sa se atinga, pentru a deveni apropiate, pentru a interactiona


Si pentru voi toate si si
klaire
Postat pe 6 Ianuarie 2012 20:40
klaire,
asa e, numai ca ideal ar fi ca ceva-ul ala sa interactioneze mai des si, mai ales, atunci cand este cu adevarat si anume nevoie, nu ca n-as fi o idealista - poate din cauza zodiei.

si tie un si o pentru optimismul pe care-l insufli.
carmen396
Postat pe 6 Ianuarie 2012 22:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna am o ploblema:| 62 De la: garbo_9056 21 Noiembrie 2012 20:45
continuare pt Iubirea 66 De la: garbo220876 30 August 2011 14:49
PENTRU TOATE NEVESTELE DIN LUME ȘI NEVASTA MEA 56 De la: VOIAJOR 15 Septembrie 2012 10:56
Spovedanie 32 De la: eu_geminy 6 Noiembrie 2011 15:35
Religia in scoli 102 De la: garbo_1502 2 Mai 2012 10:55
Setari Cookie-uri