Vreau si io o sugesti in legatura cu situatia mea...:(

De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-22 23:10:11asa ca nu poti sa traiesti cu un barbat si sa nu te integrezi,,adica sa nu fii ca el..si barbatii numai la rau si la prostii se gandesc ..si apoi daca nu asimilezi prostiile lui se vede ca gandesti diferit
de asta cred ca eu nu vreau sa devin o zgrimturoiaca de femeie pt ca ma complac si nu ma exteriorizez


Irinuco numai sa gasesti vreun barbat dragutza...ca in afara de unul care are autism sau alzheimer dracu'l ar sta in preajma ta!! te bagi prea mult in seama si ai impresia ca scrii cine stie ce!! aberezi ca o narcomana posedata de christos!! =))
BAM_BAM
Postat pe 10 Decembrie 2011 21:09
ELYZZA_20
Postat pe 10 Decembrie 2011 21:37
BUNA SUNT VALI , PAREREA MEA ESTE CA DACA O IUBESTI TRE SA AI SI INCREDERE IN EA. DAR DACA O IUBESTI TRE SA FI SI GELOS. DAR DACA TE DESPARTI DE EA PT CA TU NU AI AVUT CE FACE SI AI INCERCAT SA VEZI PINA UNDE MERGE . OK SI O SA FACE LA FEL LA FIECARE FATA ?
garbo173125
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:25
SCUZE PT GRESELI
garbo173125
Postat pe 10 Decembrie 2011 22:26
Dragul meu, cred ca ar trebui sa iti ceri scuze datorita geloziei de care dai dovarda si sa incerci sa nu ii mai ingradesti libertatea ca o pierzi.Fata te iubestedar s- cam saturat de aceasta relatie sufocanta si de aceea a zis ca nu are prieten ptr a mai cunoaste si alti tipi.Gandeste-te bine daca vrei sa mai fii cu ea sau nu si nu mai pune as zisi prieteni sa o testeze.Daca esti barbat si esti in aceasta relatie cu ea de atata timp, fii om , fii demn de ea si elimina gelozia.Suuces!
garbo081726
Postat pe 11 Decembrie 2011 00:03
dragule...parerea mea este ca daca EA nu tine la tine nu are rost sa continui. Esti indragostit de ea pana peste cap, tii la ea..dar unde va ajunge relatia asta? Sa iubesti tu pentru aman2? Te inteleg perfect pentru ca am trecut si eu prin asa ceva si am lasat de la mine sa fie bine pentru ca nu doream sa-l pierd, insa tot eu am avut de suferit. Acum tu alegi ce vrei sa faci. Daca ea tine la tine iti va arata. Las-o si tu mai moale cu crizele de gelozie, poarta-te mai indiferent si vezi care e reactia ei. E posibil ca ei sa nu ii placa sa fie stresata, sa fie tinuta din scurt.. Vorbeste cu ea si lamuriti aceste lucruri. Intr-o relatie elementul principal este comunicarea. Si nu uita ,,mai devreme decat mai tarziu". Eu iti urez multa bafta!
Anutzu
Postat pe 11 Decembrie 2011 00:34
Eu cred ca nu am mai ras asa de mult ,sa asimilezi ideile barbatului ,toate sunt in favoarea lui ,tu sigur esti femeie???????



Ct despre tine baietel:P Daca o cauti cu lumanarea o gasesti

Tu dupa 2 luni o iubesti????????Sau o placi ft mult?nu cred k ai cum sa o iubesti ft mult in 2 luni :))))))tre sa mai cresti sigur
OneKitty
Postat pe 11 Decembrie 2011 02:19

Cred ca trebuie sa te faci BAIAT MARE, trebuie sa fii barbat. Un barbat , nu procedeaza asa, trucurile astea mici sunt pt fetitele de clasa a V-a.
In primul rand trebuie sa te gandesti cum te face pe tine fericit o relatie, pe tine personal , nu in comparatie cu prietenii (sau ce spun ei si ce fac ei) sau ce ai vazut la parintii sau adultii din jurul tau. Iubirea nu se masoara in zile sau cu lungimea lantului cu care legi o fata de tine, gandeste-te daca te face sa te simti vesel, destept , un om mai bun, mai harnic, mai hotarat. Daca esti necajit ca au sa rada prietenii de tine sa stii ca este o idee proasta, nu trebuie sa asculti pararerile lor pentru ce se intampla in viata ta si fiecare are problemele lui.
Poate ca ai o problema de mandrie exagerata si ti se pare foarte important ca fata cu care te-ai sarutat tu sa nu mai vada ca exista alti baieti si sa respire numai pt tine, pai atunci ,judecand la rece nu ti se pare ca-i putin prostuta daca face asa ,lasa aceasta atitudine urata ,de a fi victima inselata, ai sa inseli si tu de multe ori pentru ca asa este viata, numai prostii fac din asta o drama. Bucura-te de tinerete, bucura-te ca ai avut o prietena 2 luni, altii nu au nici doua zile, nu face din viata ta o telenovela, cu scenarii , cu prieteni implicati (care nu stii cat sant de prieteni), fa sport, concentreza-te pe viitorul tau si nu te agata prea tare de o fata dupa numai 2 luni. Daca ai intradevar o problema, trebuie sa o discuti direct cu ea, cum poti sa tii la ea daca nu-i acorzi incredere. Gelozia si mandria sunt lucruri care te imping la mari greseli in viata.Dragostea nu trebuie sa fie o povara ci o fericire, poate nu o iubesti de fapt. Esti baiat , un baiat are de unde alege, important este sa stie sa se bucure de calitatile fetei de langa el, o prietena nu trebuie sa fie numai fata cu care te pupi s ite vad colegii , mai este ceva descopera tu.
Sfat : fii putin mai rece , mai dezinteresat si o sa vezi rezultate.

si te rog nu mai scrie Io , se scrie EU, cei ce citesc vor fi atenti la greselile mari de ortografie si nu la problema ta.
carmen46
Postat pe 11 Decembrie 2011 04:46
e clar.nu sunteti potriviti
garbo026116
Postat pe 11 Decembrie 2011 05:35
Buna,cred ca nu ai facut bine deloc.Sa stii ca cu gelozia nu rezolvi nimic.Daca acum esti gelos la inceput mai tarziu ce vei face sa zic ca te casatoresti cine crezi ca va putea sta cu tine ,absolut nimeni vei pierde foarte mult in viata.Nu zice nimeni sa nu fii gelos dac iubesti pe cineva dar nu excesiv.
garbo079771
Postat pe 11 Decembrie 2011 08:03
Hotului de hot ii este frica, cine incearca este incercat ...Deci ai riscat .........
dimitriu
Postat pe 11 Decembrie 2011 08:13
Draga smokedd,
ceea ce faci este o joaca care va avea un final nu atat de bun...insa mai potzi salva ceva...
Dupa parerea mea tu ar trebui sa stii ce anume vrei de la prietena ta si nu uita... este PRIETENA deci avetzi libertatea de a alege inca...

Datzi cartzile pe fatza atat tu cat si pritena ta despre ce anume cere fiecare de la prietenia aceasta.

Dar acum ca sa iesi din acesta situatzie de copil trebuie sa te duci tu la intalnire si sa-i spui ca a fost o farsa... fara s-o intrebi de ce a spus ca nu are prieten sau orice altfel de acuzare...
Ea stie foarte bine ceea ce a spus la telefon cand a vorbit cu prietenul tau.
Fii un domn in permanentza.

Daca o iubesti cu gandul bun catre ea sa te duci si sa-i spui ..ceea ce simtzi, nu conteaza restul...fii pregatit pentru orice...bun sau mai putzin bun...SUCCES.
teosio
Postat pe 11 Decembrie 2011 08:24
in primul rand:-sa nu mai chiulesti de la ora de limbi (romana/gramatica) al 2`lea...toata viata vei fi un ratat daca nu`ti schimbi comportamentul. Gelozia este o boala greu curabila, trebuie sa`ti "intocmesti" neaparat un autocontrol, incerca varianta barbatului (baiatului) finut, atent si sensibil, sigur vei avea succes...daca ea este cea care provoaca certusrile (ceea ce nu prea cred)..nu raspunde cu aceeasi moneda, mai bine "intretineti" o discutie calma si la subiect, poate`ti mai da o sansa, DACA`TI SCHIMBI ATITUDINEA/COMPORTAMENT!
paul464
Postat pe 11 Decembrie 2011 08:40
NU sunt rele...si DA, au sentimente.
alecss
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:01
Am uitat sa scriu...mesajul era pt Mariusboss.

Revenind la topic...

Pai...nu cred ca ai procedat bine. Categoric, NU. Sa continui??? Ar fi o mare prostie.
Daca iti doresti o relatie, vindeca-te de gelozie.
Si, daca e o fata inteligenta poate ca o sa iti ceara si sa scrii corect.
Bafta.
alecss
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:05
Dragul meu , in primul rind ar trebui sa-i demonstrezi ca tii la ea , sa te porti frumos ,sa nu mai fii gelos ....... Stii ca aceasta gelozie este defapt o boala pe care trebuie sa incerci sa o tratezi altfel nu vei putea tine pe linga tine nici o fata .
Momentele petrecute impreuna sa fie relaxante . nu tensionate , sa va faca placere sa va intilniti si sa fi-ti impreuna ,
Chestia cu prietenul este riscanta - daca este un tip OK si ii place un pic de prietena ta , daca se va purta cu ea asa cum ar trebui sa te porti ti ? , daca pna la urma devii petitorul lor si din cauza comportamentului tau ramii cu buza umflata .
Asculta sfatul unei mame de baieti si incearca , chiar daca iti va fi foarte greu , sa te schimbi si asta cit mai urgent .
O fata isi doreste ca pentru prietenul ei sa fie cea mai frumoasa , sa fie aintata si sa se simta iubita nu hartuita .
Succes si sa auzim de bine ,,,!
nico_cristi
Postat pe 11 Decembrie 2011 09:44
sa se duca dracului-fete sunt destule
garbo017417
Postat pe 11 Decembrie 2011 10:02
mno....e delicata treaba daca ai sentimente pt ea, stiu cum merge faza cu gelozia si nah...te inteleg ideea e ca tu tresa privesti la un nivel un pic mai inalt si sa te gandesti daca tu simti atat cu inima cat si cu mintea ca ea este potrivita pt tine....cele mai sanatoase relatii as zice eu ca-s alea care se leaga atat din pulsul inimii dar si constient fiind zici ceva de genu "uite bai ca nu sunt doar ametit de sentiment, omul ala chiar mi se potriveste"....acum drept sa-ti zic orice e posibil si daca vrei sa fii cu ea atunci se poate....dar daca tu esti un om sentibil care pune suflet in ce face si etc...tresa iti gasesti un om la fel :)...nush ce sa zic de atitudinea ei ca nu am dreptul s-o judec, dar nah...tu decizi...nimeni nu poate sa stie mai bine decat tine care e cea mai buna alegere...toti isi vor da cu parerea....fa si tu ce simti :d...Succes!
garboady
Postat pe 11 Decembrie 2011 10:06
Buna ! Te-as ruga daca se poate si nu vreau sa te superi dar invata sa scrii corect in limba romana...ai atatea greseli de ortografie !!! Este pacat ...
KIK
Postat pe 11 Decembrie 2011 10:51
ai facut cea mai mare greseala punanado la incercare in felul asta si apoi daca nu aveti incredere unul in celalalt oricum relatia no sa mearga tot timpul fiind gelos si nu numai cu ea cu toate fetele schimbati atitudinea ca altfel risti sa mergi dintro relatie in alta esuand
aida275
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:02
Cand tii la o fata o sustii in ceia ce face si daca o iubesti e si mai bine lasi sa faca ce vrea ea,sa aleaga ea prietenu.Din spusele tale e clar si are dreptate ,, nu are prieten, unei prietene ii dai cate o floare nu o mustrare, asa ca timpu le rezolva daca te alege sa ii fii prieten.bafta!
garbo102188
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:23
frate esti nebun,tu astepti de la lume sfaturi si ea in loc de sfaturi te critica de gramatica.k doar ei sun perfecti fara de greseli.fa ce iti dicteaza inima si sa sti k femeia e dracu pe pamant .daca nu ai grija in viata cu ele ajungi la nebuni.asa k nu asculta sfaturile nimanui si fa ce crezi
garbo050202
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:33
Iooi! din dracu...drac se nate!
Axl_22
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:35
bai nene...

daca taiam bilete aciulea eram demult bogat.
:))

voi chiar ati luat problema in serios...
ete ca se facu coada la sfaturi si la dat cu parerea.

deh, situatie de urgenta.
mai lipsesc pompierii...:D
=))
eu_geminy
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:40
cel mai bine ar fi sa te detasezi de ea, punand mana pe carte, invatand gramatica....si restul vine de la sine....iar gelozia e boala grea, in viata trebuie sa ai incredere in persoana de vis a vis...eh....esti la inceput de drum, ai multe de invatat.....
irina14
Postat pe 11 Decembrie 2011 11:51
De la: smokedd, la data 2011-11-13 03:34:04Sunt cu impreuna cu prietena mea de doua luni de zile, Ne-am cunoscut la inceputul scoli in caminul in care stam in timpul scoli io find din alt judet ia din altul stam de duminica pana vineri in camin... si ne certam mai tot timpul din cauza geloziei mele:(... Dar azi am incercato sa vad daca intradevar tine la mine sau nu:D. Si iam dat numarul ei la un prieten sa se dea la ea. Si iam explicat eu ce sai zica mai multe chesti sa'si dea intalnire cu ea si sa o intrebe daca are prieten sau nu, eu find langa el cand vorbea cu el si cand ia pus intrebarea daca are prieten a zis ca nu are:( si cand am auzit chestia asta a cazut cerul pe mine:(... si nu stiu ce sa fac sa continui cu chestia asta sa'si dea intalnire cu prietenul meu iar eu so prind in fapa:D Dar imi este frica ca o sa ma cert cu ea si nu vreau sa o pierd pentru ca tin foarte mult la ea si ea cred ca tine la mine din spusele ei.... Ce ar trebui sa fac sa continui cu chestia asta sau sa dau totul pe fata?
Si vreau sa incerc sa o uit pentru ca nu mai vreau sa sufar din cauza ei:(((((( si nu stiu cum
Madlen2011
Postat pe 11 Decembrie 2011 12:17
pentru Dumnezeu, e ca si cum ai da o ciocolata unui copil sa-l testezi daca o manaca!
ce tampenie!
in loc s-o tii langa tine, o indepartezi cu mana ta!
Madlen2011
Postat pe 11 Decembrie 2011 12:19
CRED CA AI DAT-O IN BARA . GELOZIA NU E UN SENTIMENT CI O BOALA , DE CARE DACA NU TE VEI LECUI CAT MAI CURAND POSIBIL , VEI AVEA MARI PROBLEME IN VIATA TA . IN PRIMUL RAND LINISTEA TA , SE VA TRANSFORMA INTR-O PERPETUA NELINISTE , IAR INCREDEREA TA , DE CARE VOR AVEA NEVOIE ANUMITE PERSOANE DIN VIATA TA , SE VA TRANSFORMA INTR-O MARE DEZAMAGIRE PENTRU EI . ASA CA INSANATOSIRE GRABNICA , SI NU UITA !!!!!!!!!!!!!!! NU TOATE FETELE SUNT LA FEL .
garbo253810
Postat pe 11 Decembrie 2011 12:20
Esti vai mama ta omule......imatur...inconsecvent....nu-mi dau seama ,,ea,, cum o fi....mie mi-ar place sa se intalneasca cu prietenul tau, poate el are mai mult creier dacat tine.....mai stai si maturizeaza-te cam vreo 5 ani, dupa care incerca sa-ti faci o prietena, sau iubita....in timpul asta sa mai deschizi o carte ceva sa-ti dezvolti si tu orizonturile....sa iei viata altfel.....copile...bafta multa!
garbo203164
Postat pe 11 Decembrie 2011 12:30
eeee... il mai trimiti si la popa sa-i deschida carte, mai da si aluia nEshte bani...

tot mai indicata e o carte de sheptic, ori de popa-prostu'...:P
:)))))
eu_geminy
Postat pe 11 Decembrie 2011 12:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sper sa va fie de folos ...Sufletului! 42 De la: Mihaela_Tudora_1 21 Iulie 2013 13:56
ce o fi in mintea lui ? 18 De la: zack 22 Septembrie 2011 13:59
un simplu cliseu.. 8 De la: quasaria 22 Martie 2010 23:28
Doamnelor ,la treaba!Vine Paștele ! 13 De la: VOIAJOR 15 Aprilie 2012 00:37
Toata lumea mi-a predat lectii, de aceea nu am avut timp sa invat ! 53 De la: adi27 12 Ianuarie 2011 23:29
Setari Cookie-uri