Vreau si io o sugesti in legatura cu situatia mea...:(

la mall? clar, pitzi scrie pe tine
michelle_
Postat pe 10 Decembrie 2011 11:45
ei nah...
inca nu, ca ma joc cu mingioacele aciulea...:D
dar de mamy nu garantez...:PP
:))))
eu_geminy
Postat pe 10 Decembrie 2011 11:48
la mall nu sunt pitzi, te rog frumos.
sunt numai duamne bine
cri_cat
Postat pe 10 Decembrie 2011 11:48
Frateeeeeeeeeeee, dar esti prost cu carul!!!!!!!!cum dracu sa nu te insele , daca meriti?Mai intai invata sa scrii ca esti ...vai de mama ei de scoala, de ce o mai faci.......si mai citeste si tu ca sa te informezi despre psihologia femeilor.......esti varzaaaaaaaaa...........
garbo195841
Postat pe 10 Decembrie 2011 12:16
foarte tare ``cazul``.....super replicile.....te tavalesti pe jos de ras....IQ ridicat in multe cazuri....
xmario
Postat pe 10 Decembrie 2011 12:29
Dragul meu, nu te supara pe mine, o sa fiu directa.
doar de 2 luni impreuna si tu o supui la teste? mai esti si gelos
increderea se castiga, nu se impune
tu nu ai facut altceva sa o ai langa tine, tu de fapt ai indepartat-o cu gelozia ta
esti prea posesiv
nu te mai chinui, aici spui ca ti la ea, aici ii intinzi curse
lipsa de comunicare duce la gelozie
comunicare inseamna iubire si incredere
garbo192864
Postat pe 10 Decembrie 2011 12:44
Discutia celor care au raspuns a deviat total de la adevarata problema.....tu nu stii sa scrii romaneste lucruri de baza, pe care le inveti la clasele primare. In locul tau nu as fi indraznit sa scriu o astfel de telenovela de om imatur, frustrat si netrecut prin scoala, sa zic asa.....Subscriu si celor care te-au sfatuit sa iei o carte de gramatica si sa o rasfoiesti bine .
Multumesc.
cameliasisea
Postat pe 10 Decembrie 2011 12:57
parerea mea e sa vorbesti deschis cu ea si sa vezi ce vrea ea de la relatia voastra daca vrea sa fie ceva de durata sau doar o aventura de distractie. Vezi ceti spune si de acolo iti tragi tu concluzia eu cred ca nui corect sati irosesti timpul cu cineva care nu are aceeleasi sentimente ca si tine viata e scurta. SUCCES
garbo190366
Postat pe 10 Decembrie 2011 13:06
Daca as fi in locul prietenei tale te-as fi lasat de mult
Pe langa ca scrii foarte rau si incorect romaneste ai o gandire de pe vremea bunicii
Gelozia ta de acum o sa o ai toata viata si o sa-i faci zile negre iubitei si nevestei tale cand o sa te casatoresti.La fel o sa fie si viata ta un calvar ,daca nu o sa te tratezi de gelozie
garbo176391
Postat pe 10 Decembrie 2011 13:26
Gelozia , Invidia, Cearta, Barfitul =( Judecata unui Om sau a aproapelui de langa tine, fara ca el sau ea sa fie prezent la acel dialog,,,,, ) etc
Sunt cele mai puternice Blocaje Energetice ( BOLI in termenul popular ) alimentate cu foarte multa sarguinta de sinea intunecata, aflata in trupul tau fizic de mi si mii de ani.
Omul care a uitat de Dumnezeul nostru Creator, e dominat prin minte de aceste energii intunecate si asa de bine le etaleaza, le expune acelui OM adormit, incat ,,,,, de cele mai multe ori, o ia pe cai gresite foarte rapid si cel mai grav,,,,, se poate ajunge la suicid,,, doamne fereste si pazeste aceste suflete ratacite
Referitor la tema noastra,,,,, Incearca sa te inscri la un Club, oricare ,,,, Sportiv, Muzical, Yoga, Dans , Spiritual ,etc, in care poti intra in contact cu cat mai multa lume sa socializezi cu multe persoane de varsta ta, chiar si mai mari.
Clubul sa aibe o activitate pozitiva, constructiva pentru tine, fara activitate violenta.
Sufletul si Trupul tau fizic are nevoie de multa Iubire, multa pace interioara, asa ca,,, ai mare grija.
Poti gasi linistea interioara, poti scapa de gelozie si de celelalte energii intunecate, daca vei cere ajutorul Dumnezeului Nostru Creator prin Puterea Rugaciunii, incearca sa pui in practica ce scrie in acest blog http://www.lucratorul-in-lumina.com/afirmatii/afirmatiiprint.htm
Incepe cu Afirmatiile de Vindecare, exprimate de cel putin trei ori, daca vei folosi si o lumanare aprinsa , o sa fie mult mai benefic.
O zi buna.
GHEORGHITA
Postat pe 10 Decembrie 2011 14:32
din moment ce ea a zis ca nu are prieten...este clar ca tu nu esti suficient ptr ea, isi doreste altceva mai bun(in conceptia ei) si daca va gasi, te va parasi in cel mai scurt timp...dupa parerea mea ar trebui sa iti cauti pe altcineva...crede ma stiu ce zic, nu are rost sa lupti ptr cineva care cauta fericirea in alta parte...
garbo019196
Postat pe 10 Decembrie 2011 15:17
afirmatie de vindecare, afirmatie de vindecare, afirmatie de vindecare, are cineva o lumanare?
Ana32
Postat pe 10 Decembrie 2011 15:17
Am tot discutat cu multe persoane si inca nu am reusit sa ajung la o concluzie.
Eu personal nu inteleg gelozia.In loc sa fii mandru de partener(a) dai stress iar faza cu verificarile mi se pare absurda.Eu nu pot sta cu cineva care ma verifica e un fel de CTC.
in afara de asta sunt doar 2 luni.Intr-o viata si nu poti afirma ca stii tot despre cineva de langa tine pt ca in timp se modifica organismul toate sistemele omului datorita situatilor de trai , mediu , anturaj ETC.Eu in situatia mea apreciez cel mai mult libertatea si faptul ca o putem aplica in cuplu si increderea reciproca insa mult timp ne-am tatonat am discutat si nu ne-a luat doar 2 luni ci 2 ani si inca ne descoperim pt ca acum descoperim viata in 2 impartind tot bun sau rau si tot continuam sa ne miram unul de altul cu replici de genul "nu as fii crezut niciodata ca poti fii asa,sau ca vei accepta asta , sau tocmai tu sa propui asta" si poate continua.Trebuie sa fii mandru cu ce ai langa tine.Pentru mine definitia geloziei: LIPSA DE INCREDERE IN TINE INSATI CA NU POTI PASTRA PERSOANA LANGA TINE , TEAMA CA NU ESTI SUFICIENT DE BUN PT EL SAU EA SI O MAAAREEEEE PROSTIE!!!Tu hotarasti insa mai gandeste-te la un lucru tie iti place sa fii monitorizat?testat?
PANTHERA_IS_BORN_TO_BE_WILD_
Postat pe 10 Decembrie 2011 15:42
credeam k citesc lucruri interesante pe site-ul asta....
baietel cauta-ti rezolvarea pe site-uri adresate copiilor.......
oricum foarte imatur
garbo235081
Postat pe 10 Decembrie 2011 16:13
La cum scrii de agramat, e normal sa-ti dea "lit".
in rest toate bune...
alias_flore
Postat pe 10 Decembrie 2011 17:00
Vad ca toata lumea si-a dat cu parerea.... vai de capul lui ... ce ia trebuit forum..???
MissDeea
Postat pe 10 Decembrie 2011 17:04
De la: smokedd, la data 2011-11-13 03:34:04Sunt cu impreuna cu prietena mea de doua luni de zile, Ne-am cunoscut la inceputul scoli in caminul in care stam in timpul scoli io find din alt judet ia din altul stam de duminica pana vineri in camin... si ne certam mai tot timpul din cauza geloziei mele:(... Dar azi am incercato sa vad daca intradevar tine la mine sau nu:D. Si iam dat numarul ei la un prieten sa se dea la ea. Si iam explicat eu ce sai zica mai multe chesti sa'si dea intalnire cu ea si sa o intrebe daca are prieten sau nu, eu find langa el cand vorbea cu el si cand ia pus intrebarea daca are prieten a zis ca nu are:( si cand am auzit chestia asta a cazut cerul pe mine:(... si nu stiu ce sa fac sa continui cu chestia asta sa'si dea intalnire cu prietenul meu iar eu so prind in fapa:D Dar imi este frica ca o sa ma cert cu ea si nu vreau sa o pierd pentru ca tin foarte mult la ea si ea cred ca tine la mine din spusele ei.... Ce ar trebui sa fac sa continui cu chestia asta sau sa dau totul pe fata?
Si vreau sa incerc sa o uit pentru ca nu mai vreau sa sufar din cauza ei:(((((( si nu stiu cum


"Deci io" cred ca ar trebui sa te apuci iar de clasele I-IV ca sa inveti corect limba romana. Cred ca asa viata ar deveni mai buna cu tine si pentru tine. Adica, vei avea parte de ceva mai bun decat o domnisoara care se intinde cu oricine o baga in seama. Dar nu-i nimic ea poate fi si mai asa cu moravuri usoare (si sa te iubeasca sincer!) dar la final tu poti sa spui: "O iubesc, mama!"
Tu sa fii sanatos dupa toata povestea asta!
Gmihaela
Postat pe 10 Decembrie 2011 17:13
Atata gelozie , si doar in doua luni... Poi acea fata ar face bine sa se intalneasca cu prietenul tau si sa si ramana cu el ca poate el este mai sanatos putin la cap ca tine . Ce iubire e aia cand tu te apuci de facut teste si lucruri de doi bani? Mai bine ori iti vine mintea la cap ( ceea ce ma indoiesc), ori lasi fata in pace si ramai singur decat sa mai strici si altei persoane capul.
Myra_Nirvana
Postat pe 10 Decembrie 2011 17:50
Imi pare rau pentru tine dar iti sugerez sa intrii pe marian.mensalees@gmail.com sa inveti cum sa te comporti fata de aceasta fiinta.
georgica63
Postat pe 10 Decembrie 2011 18:00
Parerea mea este sa o termini definitiv cu ea, pt ca nici nu ai mult timp cu ea si iti este mai usor, asta demonstreaza k nu tine la tine si ca nu ii pasa, sau incearca sa ai o discutie cu ea, tu esti cel mai in masura sa iei o decizie. succea
Lubia
Postat pe 10 Decembrie 2011 18:04
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-21 23:27:16
De la: smokedd, la data 2011-11-13 03:34:04

poate ca esti si tu gelos pt ca ti se da motiv....eu nu stiu daca poate exista oameni gelor fara sa aiba motive...poate a simtit el ceva ca fetei ii plac mai multi baieti....eu zic sa duci la indeplinire testul si sa mergi la intalnire si tu adica sa apari dupa aia,,,dar sa nu ii spui de testul tau,,laso se vezi ce zice ea,,,poate ca nici nu merita sa ii dai explicatii.....dacat sa stai mereu cu gandul ca pleaca cu altul,,mai bine laso in pace....si inainte sa te mai incurci cu vreo fata puneo la test de la inceput,,inainte sa te mai implici sufleteste ca apoi sa nu o mai stresezi cu crizele de gelozie,,


Eu cred ca pot exista oameni gelosi si fara sa aiba motive...se simt inferiori persoanei cu care stau si de aici aceasta gelozie prosteasca...nu se poate dupa doua luni de cand se cunosc sa devina gelos...sau mai exista o varianta aceea ca se simte cu musca pe caciula si ataca el primul...in fine...asta e parerea mea
faith74
Postat pe 10 Decembrie 2011 18:20
in primul rand pune mana pe carte..faci limba romana de ras si daca esti gelos nu este bine..lasa glumele cu prietenul ca s-ar putea sa-l placa pe el si ramai cu buza umflata..comunica cu easi lasa gelozia si nu uita:se zice eu nu io,etc.
aciroiv
Postat pe 10 Decembrie 2011 18:24
Pai ,dupa cum se vede, ai cam aflat motivul certurilor voastre--- "ea nu are prieten" --- iar poate tu veneai cu prea multe "reguli " si aveai asteptari din partea ei , care ea, desigur, iti raspundea intocmai unui strain si nu unuia cu care avea o relatie....solutia: Sa iti vezi de drum!!! Intr-o relatie este nevoie de doi si dupa cum ea a raspuns, esti cam singur in aceasta relatie.
garbo170563
Postat pe 10 Decembrie 2011 18:25
Io zic io.
Axl_22
Postat pe 10 Decembrie 2011 18:32
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-27 23:26:24
De la: mariusboss, la data 2011-11-27 08:25:31rele nu!,problema este ca nu au sentimente.
pai femeile nu mai au sentimente din cauza ca s-au integrat si au devenit ca barbatii..Nu spun ei barbatii ca femeile trebuie sa fie supuse si ascultatoare...ei bine uite femeile au fost asa ascultatoare,si s-au integrat,,,au devenit ca barbatii...imune la tot,,,multe chiar si la barbatii cu care fac sex....ce sa ii faci,,,vezi ca nici barbatii nu au minte,,,si nu ii duce capul dar ei vor ca sa conduca....dar ce sa conduci daca nu te duce capul? asa cum nu ii duce pe barbati?


Ha ?! Eu stiam ca lucrarile de primavara si toamna au trecut demult Intorce-te fata ca-i pamantul bocna! n-o mai lua pe aratura ca te-ajunge frigul si mori inghetata
Rekha13
Postat pe 10 Decembrie 2011 18:39
Pai situatia ta este urmatoarea: tu o iubesti,ea-NU!
Sfatul meu:desi iti va fi greu,trebuie sa renunti la ea si sa-ti gasesti o alta prietena care sa tina la fel de mult ca si tine!
garbo162553
Postat pe 10 Decembrie 2011 19:21
De la: smokedd, la data 2011-11-13 03:34:04Sunt cu impreuna cu prietena mea de doua luni de zile, Ne-am cunoscut la inceputul scoli in caminul in care stam in timpul scoli io find din alt judet ia din altul stam de duminica pana vineri in camin... si ne certam mai tot timpul din cauza geloziei mele:(... Dar azi am incercato sa vad daca intradevar tine la mine sau nu:D. Si iam dat numarul ei la un prieten sa se dea la ea. Si iam explicat eu ce sai zica mai multe chesti sa'si dea intalnire cu ea si sa o intrebe daca are prieten sau nu, eu find langa el cand vorbea cu el si cand ia pus intrebarea daca are prieten a zis ca nu are:( si cand am auzit chestia asta a cazut cerul pe mine:(... si nu stiu ce sa fac sa continui cu chestia asta sa'si dea intalnire cu prietenul meu iar eu so prind in fapa:D Dar imi este frica ca o sa ma cert cu ea si nu vreau sa o pierd pentru ca tin foarte mult la ea si ea cred ca tine la mine din spusele ei.... Ce ar trebui sa fac sa continui cu chestia asta sau sa dau totul pe fata?
Si vreau sa incerc sa o uit pentru ca nu mai vreau sa sufar din cauza ei:(((((( si nu stiu cum
simonaene29
Postat pe 10 Decembrie 2011 20:06
nu am citit ce au comentat altii la telenovela ta de 2 bani dar totusi remarc semianalfabetismul tau si imi pare foarte rau sa constat ca in ziua de astazi foarte multi tineri si absolventi de liceu habar nu au sa scrie corect gramatical romaneste... se pare ca in ziua de astazi semianalfabetismul este la moda... o singura intrebare am pentru tine: cum ai ajuns la facultate?
oana_cristinaaa
Postat pe 10 Decembrie 2011 20:11
http://blogulfeteloristete.blogspot.com/
garbo252845
Postat pe 10 Decembrie 2011 20:47
Probabil ca prietena ta, daca nu este si ea analfabeta, isi doreste macar un mediocru. Deci, las-o in pace si pune-te pe citit carti.
garbo019160
Postat pe 10 Decembrie 2011 20:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
STATUS'URI 2 De la: blaa 11 Ianuarie 2010 22:16
Doamne 69 De la: ale_micutza 27 Iunie 2010 09:08
dragoste imposibila... 45 De la: crina92 25 Martie 2010 18:28
Poveste de dragoste -Ramas bun Doamnelor. 62 De la: garbo265966 29 Iunie 2012 12:14
caut partener 138 De la: fleurdelis 6 Februarie 2010 13:29
Setari Cookie-uri