Vreau si io o sugesti in legatura cu situatia mea...:(

Sunt cu impreuna cu prietena mea de doua luni de zile, Ne-am cunoscut la inceputul scoli in caminul in care stam in timpul scoli io find din alt judet ia din altul stam de duminica pana vineri in camin... si ne certam mai tot timpul din cauza geloziei mele:(... Dar azi am incercato sa vad daca intradevar tine la mine sau nu:D. Si iam dat numarul ei la un prieten sa se dea la ea. Si iam explicat eu ce sai zica mai multe chesti sa'si dea intalnire cu ea si sa o intrebe daca are prieten sau nu, eu find langa el cand vorbea cu el si cand ia pus intrebarea daca are prieten a zis ca nu are:( si cand am auzit chestia asta a cazut cerul pe mine:(... si nu stiu ce sa fac sa continui cu chestia asta sa'si dea intalnire cu prietenul meu iar eu so prind in fapa:D Dar imi este frica ca o sa ma cert cu ea si nu vreau sa o pierd pentru ca tin foarte mult la ea si ea cred ca tine la mine din spusele ei.... Ce ar trebui sa fac sa continui cu chestia asta sau sa dau totul pe fata?
Si vreau sa incerc sa o uit pentru ca nu mai vreau sa sufar din cauza ei:(((((( si nu stiu cum
smokedd
Postat pe 13 Noiembrie 2011 03:34
Cand te joci cu ..FOCUL...risti sa te si...ARZI...
Nu inteleg de ce-ai incercat s-o verifici...era normal ca ea simtind zi de zi gelozia ta,la primul care a cautat-o sa-i raspunda cu "da" numai sa scape decerturile cu tine si de gelozia ta.
fii linistit,sunteti tineri si o alta v-a intra in viata ta,dar daca nu-ti faci un control la gelozie..tot asa vei pierde.Ai incredere in partenera ca atunci si ea v-a raspunde cu aceeasi moneda-increderea!
Prietenul tau ,sa-ti multumeasca ca i-ai "oferit" o fata buna!
elisabeta_boia
Postat pe 13 Noiembrie 2011 05:02
Esti cu prietena ta doar de doua luni,si te crezi deja stapanul ei..
Practic nu tie ar trebui sa iti d-am sfaturi,ci ei...sa fuga cat mai departe de tine
Dragul meu,tu nu ai nici o situatie de fapt,situatia ti-ai facut-o singur...
Daca spui ca ti la ea,lasa-te de jocuri copilaresti si imature,spune-i cum sta treaba si lasa-i libertate...Altfel te schimba in minutul doi...scz dar nici nu ar fi de condamnat...
O seara placuta tuturor !!!
garbo226933
Postat pe 21 Noiembrie 2011 20:09
Zigur, za vuga. Za veneam la Achmed la harem.
achmed
Postat pe 21 Noiembrie 2011 20:40
De la: smokedd, la data 2011-11-13 03:34:04Sunt cu impreuna cu prietena mea de doua luni de zile, Ne-am cunoscut la inceputul scoli in caminul in care stam in timpul scoli io find din alt judet ia din altul stam de duminica pana vineri in camin... si ne certam mai tot timpul din cauza geloziei mele:(... Dar azi am incercato sa vad daca intradevar tine la mine sau nu:D. Si iam dat numarul ei la un prieten sa se dea la ea. Si iam explicat eu ce sai zica mai multe chesti sa'si dea intalnire cu ea si sa o intrebe daca are prieten sau nu, eu find langa el cand vorbea cu el si cand ia pus intrebarea daca are prieten a zis ca nu are:( si cand am auzit chestia asta a cazut cerul pe mine:(... si nu stiu ce sa fac sa continui cu chestia asta sa'si dea intalnire cu prietenul meu iar eu so prind in fapa:D Dar imi este frica ca o sa ma cert cu ea si nu vreau sa o pierd pentru ca tin foarte mult la ea si ea cred ca tine la mine din spusele ei.... Ce ar trebui sa fac sa continui cu chestia asta sau sa dau totul pe fata?
Si vreau sa incerc sa o uit pentru ca nu mai vreau sa sufar din cauza ei:(((((( si nu stiu cum
poate ca esti si tu gelos pt ca ti se da motiv....eu nu stiu daca poate exista oameni gelor fara sa aiba motive...poate a simtit el ceva ca fetei ii plac mai multi baieti....eu zic sa duci la indeplinire testul si sa mergi la intalnire si tu adica sa apari dupa aia,,,dar sa nu ii spui de testul tau,,laso se vezi ce zice ea,,,poate ca nici nu merita sa ii dai explicatii.....dacat sa stai mereu cu gandul ca pleaca cu altul,,mai bine laso in pace....si inainte sa te mai incurci cu vreo fata puneo la test de la inceput,,inainte sa te mai implici sufleteste ca apoi sa nu o mai stresezi cu crizele de gelozie,,
ingerasulluptator
Postat pe 21 Noiembrie 2011 23:27
eu ca femeie nici nu m-as implica sufleteste cu vreun barbat,inainte sa te implici sufleteste,trebuie sa il supui la teste...vezi eu ca femeie sunt mai desteapta decat un barbat glumeam
ingerasulluptator
Postat pe 21 Noiembrie 2011 23:30
irino, tu nu l-ai supune la teste, ci la cazne! vai, mama lui, cum o sa mai treaca el prin furcile caudine, de-o sa-si ia campii!
maya_n
Postat pe 21 Noiembrie 2011 23:36
De la: smokedd, la data 2011-11-13 03:34:04Sunt cu impreuna cu prietena mea de doua luni de zile, Ne-am cunoscut la inceputul scoli in caminul in care stam in timpul scoli io find din alt judet ia din altul stam de duminica pana vineri in camin... si ne certam mai tot timpul din cauza geloziei mele:(... Dar azi am incercato sa vad daca intradevar tine la mine sau nu:D. Si iam dat numarul ei la un prieten sa se dea la ea. Si iam explicat eu ce sai zica mai multe chesti sa'si dea intalnire cu ea si sa o intrebe daca are prieten sau nu, eu find langa el cand vorbea cu el si cand ia pus intrebarea daca are prieten a zis ca nu are:( si cand am auzit chestia asta a cazut cerul pe mine:(... si nu stiu ce sa fac sa continui cu chestia asta sa'si dea intalnire cu prietenul meu iar eu so prind in fapa:D Dar imi este frica ca o sa ma cert cu ea si nu vreau sa o pierd pentru ca tin foarte mult la ea si ea cred ca tine la mine din spusele ei.... Ce ar trebui sa fac sa continui cu chestia asta sau sa dau totul pe fata?
Si vreau sa incerc sa o uit pentru ca nu mai vreau sa sufar din cauza ei:(((((( si nu stiu cum




esti SADIC si meriti sa ajungi in smoala fierbinte,adica in IAD.
ratuscaceaurata
Postat pe 22 Noiembrie 2011 01:00
De la: achmed, la data 2011-11-21 20:40:05Zigur, za vuga. Za veneam la Achmed la harem.


si daca e urata, Achmed ? :P
cri_cat
Postat pe 22 Noiembrie 2011 07:15
smokedd ... sa te vad cand te va supune pe tine la teste o fata care-ti place.

In situatia asta poate ramane prietenul tau cu ea. Nu e un lucru rar.
cri_cat
Postat pe 22 Noiembrie 2011 07:19
Ratusca ... nu ti se pare ca exagerezi ?
cri_cat
Postat pe 22 Noiembrie 2011 07:20
De la: maya_n, la data 2011-11-21 23:36:41irino, tu nu l-ai supune la teste, ci la cazne! vai, mama lui, cum o sa mai treaca el prin furcile caudine, de-o sa-si ia campii!
lasa ca eu sunt fata cinstita si o sa ii spun cum sta treaba de la inceput.....eu nu vreau sa ma casatoresc si sa mai fac copii si sa iasa niste golani....ori sa iasa oameni ca lumea din ei, ori mai bine nu mai fac nici un copil ca sa iasa niste destrabalati..
si apoi eu nu ma iau dupa gandirea unui barbat,,,si degeaba se spune ca taci si faci....
daca nu te integrezi si nu asimilezi gandirea proasta a barbatul,,,se vede dupa gandirea ta....si iasa cu scantei...degeaba spun unele ca tac si fac,,,astea sunt doar vorbe chestii de suprafata
daca nu asimilezi ideile barbatului care toate sunt in favoarea lui,se vede cagandesti diferit si doi oameni care gandesc diferit se resping reciproc....si eu nu o sa devin la fel de dobitoaca ca el,,practic el este smecher si inrait
ingerasulluptator
Postat pe 22 Noiembrie 2011 23:02
asa ca eu sunt fata cinstita si o sa ii spun cum sta treaba de la inceput.....eu nu vreau sa ma casatoresc si sa mai fac copii si sa iasa niste golani....ori sa iasa oameni ca lumea din ei, ori mai bine nu mai fac nici un copil ca sa iasa niste destrabalati..
si apoi eu nu ma iau dupa gandirea unui barbat,,,si degeaba se spune ca taci si faci....
daca nu te integrezi si nu asimilezi gandirea proasta a barbatul,,,se vede dupa gandirea ta....si iasa cu scantei...degeaba spun unele ca tac si fac,,,astea sunt doar vorbe chestii de suprafata
daca nu asimilezi ideile barbatului care toate sunt in favoarea lui,se vede cagandesti diferit si doi oameni care gandesc diferit se resping reciproc....si eu nu o sa devin la fel de dobitoaca ca el,,practic el este smecher si inrait
ingerasulluptator
Postat pe 22 Noiembrie 2011 23:06
asa ca nu poti sa traiesti cu un barbat si sa nu te integrezi,,adica sa nu fii ca el..si barbatii numai la rau si la prostii se gandesc ..si apoi daca nu asimilezi prostiile lui se vede ca gandesti diferit
de asta cred ca eu nu vreau sa devin o zgrimturoiaca de femeie pt ca ma complac si nu ma exteriorizez
ingerasulluptator
Postat pe 22 Noiembrie 2011 23:10
cand ai fost tu fata cinstita, irinooka?!...:O
LOL
:)))
eu_geminy
Postat pe 22 Noiembrie 2011 23:47
eu sunt pe jos :-))))))) deci nu mai pot...sunt intrebata daca am baut ceva de rad asa :-))
reyya
Postat pe 22 Noiembrie 2011 23:51
ohhh boy !!! :-)))))
reyya
Postat pe 22 Noiembrie 2011 23:52
e tare irinooka... nu, reyya?!:P
=))
eu_geminy
Postat pe 23 Noiembrie 2011 00:19
Teste??? Pai e vorba aici de o relatie,sau se da vre-un concurs ptr NASA???
Mai putin si aud ca avem nevoie de un detector de minciuni ca sa incepem o relatie
Fi-ti seriosi oameni buni...
Vedeti cumva o situatie in cazul de fata?? Eu una nu vad...Are o prietena,mai putin o pune in lesa si tot el se plange...
Vrei o relatie cu adevarat,atunci fa tot posibilul sa fi-ti fericiti...
Lasa testele...ca nu esti la NASA..
O zi frumoasa tuturor...
garbo226933
Postat pe 23 Noiembrie 2011 15:55
fumatorule, esti pe alta planeta, nenicule....
pai esti la camin de studenti? daca da, du-te si ia( aici este corecta forma "ia") lectii de limba romana...ca habar nu ai sa pui punctul pe i...nici "i" nu prea stii unde sa il pui...
fata asta, daca te cunoaste cat de cat si e un pic isteata, te prelucreaza la mare arta, fraiere
daca i-ai zis tu aluia ce chestii sa ii zica, s-a prins fata rapid, si ti-a facut jocul fara sa te prinzi ca esti fraierit...a dat intentionat unele raspunsuri....
nu o meriti....SRI-stule care esti...
dor72_
Postat pe 23 Noiembrie 2011 18:56
nu vezi babetele astea ca sunt rele ca niste zgripturoiace.......si asta se datoreaza din cauza ca au fost supuse barbatilor,,,adica lui dracul...vezi ce au facut barbatii din ele eu nu vreau sa ajung asa
adica rea ca o vrajitoare cum sunt femeile din cealalta generatie
ingerasulluptator
Postat pe 23 Noiembrie 2011 21:41
pai sa faci copiii si devina niste golani care doar incurca lumea...Nu vezi ca pe unde mergi doar te impedici de ei si te incurca....
la ca mai foloseste sa mai fac si eu copii,care doar sa incurce pe altii.......daca am conditii sa ii educ ca sa iasa oameni ca lumea din ei si sa fie folositori societatii.....ori nu mai fac alti copii ca sa ii incurce pe ceilalti
pt ca eu nici intrun caz nu o sa asimilez prostiile si rautatile unui barbat si sa devin o zgribturoaica de femeie
ingerasulluptator
Postat pe 23 Noiembrie 2011 21:49
La ce scoala esti tica, la una pentru elevi cu nevoi speciale? Singura sugesti' ar fi sa pui mana pe o carte de gramatica, ca n-o sa ai tu parte de chestii si alte alea-alea daca vei continua sa te exprimi in halul asta.
charmelen
Postat pe 23 Noiembrie 2011 22:28
La felul in care gandesti...,te-ai gandit ca si-a dat seama de "jocul tau" si a intrat in "hora" ,pentru a "te prinde" ea pe tine?cred ca surprize vei avea tu,cand ti-o da un sut in fund...si-ti va zice : - bine,pa ! o sugestie : invata sa scrii...!
anirram
Postat pe 26 Noiembrie 2011 11:29
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-23 21:41:29nu vezi babetele astea ca sunt rele ca niste zgripturoiace.......si asta se datoreaza din cauza ca au fost supuse barbatilor,,,adica lui dracul...vezi ce au facut barbatii din ele eu nu vreau sa ajung asa
adica rea ca o vrajitoare cum sunt femeile din cealalta generatie


irino, atentie la pian
dor72_
Postat pe 26 Noiembrie 2011 11:40
Da,
femeile-s tare rele cand stau pe pian, sub dush.
nathalie
Postat pe 26 Noiembrie 2011 12:39
smokie, pai nu ai mai venit sa iti iei sugestiile
dor72_
Postat pe 26 Noiembrie 2011 15:43
eu spun ca suferi de alexitimie.
mariusboss
Postat pe 27 Noiembrie 2011 08:23
rele nu!,problema este ca nu au sentimente.
mariusboss
Postat pe 27 Noiembrie 2011 08:25
eu zic ca esti un prost obsedat si ar trebui sa te insele cu 10 baieti nu cu unul
daniis
Postat pe 27 Noiembrie 2011 13:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai merita salvata aceasta relatie? 19 De la: diana_ionela 8 August 2012 21:17
isi mai aduce cineva aminte de prima dragoste? 47 De la: Dorutza 25 August 2010 14:20
Ce pot sa fac? 5 De la: garbo_410854 21 Aprilie 2015 09:09
"Fostele iubirii" 18 De la: blondina_X 16 Septembrie 2015 11:19
Poate gelozia sa protejeze iubirea? 1 De la: cameliaradu 5 Iulie 2009 13:11
Setari Cookie-uri