Vreau si io o sugesti in legatura cu situatia mea...:(

mai baiete, tu esti prost cat calci, dar de ce crezi ca fata la care tu i zici prietena se comporta astfel!!!??, pt ca ai dat dovada de multa prostie si in trecut si prefera sa creada ca isi va gasi un nou prieten care sa i fie intr-adevar prieten,..i mila de tine si incearca sa iti spuna ca are un nou prieten atunci cand intr-adevar il v-a gasi,deocamdata inca cauta si sta alaturi de tine probabil de mila sau de compasiune,.poate ca vre-odata ai dat dovada de dragoste si atasament dar te-ai prostit pe parcurs,..pacat pt tine,pacat pt relatia pe care ai stricat-o
garbo181632
Postat pe 27 Noiembrie 2011 16:36
DACA O IUBESTI si o respecti iart-o si ea v-a face mereu asa , ....(experienta)
daca te respecti....rupei-i capu` (acuma nu stiu ce incadrare intri, la mine a fost sub un an :) )
daca vrei sa fie amiabil, zi-i sa ramana cu amicul tau :))

ce sa zic i-ai intins o plasa si ea a cazut in ea ...pe burta:)

Tine ne la curent cu ce se intampla, poate invatzam si noi din greselile altora:)


P.S. sa nu ai incredere in nici o vietate care sangereaza mai mult de doua zile si nu moare!
christy_coco
Postat pe 27 Noiembrie 2011 19:51
trebuie sa ii spui cinstit tipul cu care a vorbit e de fapt un prieten de al tau.
si ca te-a deranjat ca a raspuns ca nu are prieten.
cel mai bine e sa fii cinstit,si sa nu te certi,doar sa trasezi niste limite.
daca o sufoci cu gelozia,pana la urma pleaca.
mai bine la rezolvi,cu discutie,omeneste.
evita certurile.dar spune cinstit ce simti si ce crezi,fara reprosuri,fara cearta.
d
daniilia
Postat pe 27 Noiembrie 2011 21:26
De la: mariusboss, la data 2011-11-27 08:25:31rele nu!,problema este ca nu au sentimente.
pai femeile nu mai au sentimente din cauza ca s-au integrat si au devenit ca barbatii..Nu spun ei barbatii ca femeile trebuie sa fie supuse si ascultatoare...ei bine uite femeile au fost asa ascultatoare,si s-au integrat,,,au devenit ca barbatii...imune la tot,,,multe chiar si la barbatii cu care fac sex....ce sa ii faci,,,vezi ca nici barbatii nu au minte,,,si nu ii duce capul dar ei vor ca sa conduca....dar ce sa conduci daca nu te duce capul? asa cum nu ii duce pe barbati?
ingerasulluptator
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:26
na poftim iar si iar, acelasi:

http://www.youtube.com/watch?v=KZ2lWyTi0oY

panty_C
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:42
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-22 23:10:11asa ca nu poti sa traiesti cu un barbat si sa nu te integrezi,,adica sa nu fii ca el..si barbatii numai la rau si la prostii se gandesc ..si apoi daca nu asimilezi prostiile lui se vede ca gandesti diferit
de asta cred ca eu nu vreau sa devin o zgrimturoiaca de femeie pt ca ma complac si nu ma exteriorizez


HA???
panty_C
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:44
pai femeile nu mai au sentimente din cauza ca s-au integrat si au devenit ca barbatii..Nu spun ei barbatii ca femeile trebuie sa fie supuse si ascultatoare...ei bine uite femeile au fost asa ascultatoare,si s-au integrat,,,au devenit ca barbatii...imune la tot,,,multe chiar si la barbatii cu care fac sex....ce sa ii faci,,,vezi ca nici barbatii nu au minte,,,si nu ii duce capul dar ei vor ca sa conduca....dar ce sa conduci daca nu te duce capul? asa cum nu ii duce pe barbati?..........................vezi ce fetita desteapta si modesta sunt
ingerasulluptator
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:49


curat "fetita desteapta si modesta"...
panty_C
Postat pe 27 Noiembrie 2011 23:54
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-27 23:49:16pai femeile nu mai au sentimente din cauza ca s-au integrat si au devenit ca barbatii..Nu spun ei barbatii ca femeile trebuie sa fie supuse si ascultatoare...ei bine uite femeile au fost asa ascultatoare,si s-au integrat,,,au devenit ca barbatii...imune la tot,,,multe chiar si la barbatii cu care fac sex....ce sa ii faci,,,vezi ca nici barbatii nu au minte,,,si nu ii duce capul dar ei vor ca sa conduca....dar ce sa conduci daca nu te duce capul? asa cum nu ii duce pe barbati?..........................vezi ce fetita desteapta si modesta sunt
.....................Am inteles de ce ne merge asa bine tara noastra....Pt ca avem barbati destepti si curajosi
ingerasulluptator
Postat pe 28 Noiembrie 2011 00:01
inteles de ce ne merge asa bine tara noastra..avem asa prosperitate....si economie..Pt ca avem barbati destepti si curajosi
ingerasulluptator
Postat pe 28 Noiembrie 2011 00:02
cu asa barbati destepti sa tot asculti de ei.....ei asa au fost obisnuiti.....ca femeile sa asculte de ei,,,,si uite datorita lor avem o tara asa prospera....si o ducem asa bine,datorita barbatilor destepti din romania
ingerasulluptator
Postat pe 28 Noiembrie 2011 00:04
ingerasule esti varza...scz dar ai niste conceptii de ti se ridica parul..
MARILENA_25
Postat pe 1 Decembrie 2011 10:41
De la: smokedd, la data 2011-11-13 03:34:04Sunt cu impreuna cu prietena mea de doua luni de zile, Ne-am cunoscut la inceputul scoli in caminul in care stam in timpul scoli io find din alt judet ia din altul stam de duminica pana vineri in camin... si ne certam mai tot timpul din cauza geloziei mele:(... Dar azi am incercato sa vad daca intradevar tine la mine sau nu:D. Si iam dat numarul ei la un prieten sa se dea la ea. Si iam explicat eu ce sai zica mai multe chesti sa'si dea intalnire cu ea si sa o intrebe daca are prieten sau nu, eu find langa el cand vorbea cu el si cand ia pus intrebarea daca are prieten a zis ca nu are:( si cand am auzit chestia asta a cazut cerul pe mine:(... si nu stiu ce sa fac sa continui cu chestia asta sa'si dea intalnire cu prietenul meu iar eu so prind in fapa:D Dar imi este frica ca o sa ma cert cu ea si nu vreau sa o pierd pentru ca tin foarte mult la ea si ea cred ca tine la mine din spusele ei.... Ce ar trebui sa fac sa continui cu chestia asta sau sa dau totul pe fata?
Si vreau sa incerc sa o uit pentru ca nu mai vreau sa sufar din cauza ei:(((((( si nu stiu cum
viorik
Postat pe 1 Decembrie 2011 13:27
Eu zic intai sa inveti limba romana apoi sa te ocupi de fete.
viorik
Postat pe 1 Decembrie 2011 13:28
Parerea mea este ca nici macar nu trebuia sa recurgi la asa ceva ca sa-ti dai seama ca nu este o relatie de durata.....de doua luni va cunoasteti si de tot atitea va certati.Normal ca intrebata fiind daca are un prieten a raspuns nu...poate daca o intreba daca are un dusman..Cauta in inima ta si vezi cite fete ai mintit, ca sa generalizezi ca fetele nu au sentimente, nu este oare o varianta pentru ambele sexe atunci cind nu e omul potrivit?
fengari
Postat pe 7 Decembrie 2011 12:02
cati ani ai ? 15??? doamne fereste !!!! bine a facut ca a spus ca nu are prieten :)))
onutta21
Postat pe 8 Decembrie 2011 12:29
eu zic sa te duci la orele de limba romana. acolo primesti cele mai bune sugestii!
dupa care, cand crezi ca ai invatat si stapanesti ce-ti spune profa/proful, vii si ceri sfaturi pe forumuri, bine?
succesuri!
patrunjik
Postat pe 8 Decembrie 2011 15:29
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-23 21:41:29nu vezi babetele astea ca sunt rele ca niste zgripturoiace.......si asta se datoreaza din cauza ca au fost supuse barbatilor,,,adica lui dracul...vezi ce au facut barbatii din ele eu nu vreau sa ajung asa
adica rea ca o vrajitoare cum sunt femeile din cealalta generatie



nu trebuie sa fii rea ca o vrajitoare si nici sa asimilezi ideile barbatului de linga tine.
orice barbat se poate modela " dupa chipul si asemanarea ta", daca sti si il vrei linga tine

dar... sunt femei intre femei. unora le plac barbatii si fac colectie de... ei; altele sunt slabe de inger si sunt supuse si rabda chinul barbatilor; iar altele prefera sa traiasca singure.
fetelor, in care din aceste categorii va incadrati?
dar atentie, sunt si exceptii...
vivacedonna
Postat pe 8 Decembrie 2011 15:58
[,,,vezi ca nici barbatii nu au minte,,,si nu ii duce capul dar ei vor ca sa conduca....dar ce sa conduci daca nu te duce capul? asa cum nu ii duce pe barbati?..........................vezi ce fetita desteapta si modesta sunt [/quote]...............

......Am inteles de ce ne merge asa bine tara noastra....Pt ca avem barbati destepti si curajosi [/quote]

pai cum dracu sa mearga bine tara noastra daca nu se implica nimeni?????? chiar avem barbati destepti, dar si femei destepte, doar ca nu se implica, IAR CEI CARE INTRA IN JOCUL POLITIC SUNT DOAR PT PROPRIA DESAGA, IAR FEMEILE DOAR PT HAINELE DE FIRMA, MASINI SCUMPE...ETC

vivacedonna
Postat pe 8 Decembrie 2011 16:05
De la: ingerasulluptator, la data 2011-11-28 00:04:56cu asa barbati destepti sa tot asculti de ei.....ei asa au fost obisnuiti.....ca femeile sa asculte de ei,,,,si uite datorita lor avem o tara asa prospera....si o ducem asa bine,datorita barbatilor destepti din romania
ai probleme grave draga demon ...sa nu te inmultesti vreodata!
whiteshadow111
Postat pe 8 Decembrie 2011 16:08
...prin spori...prin fotosinteza...
michelle_
Postat pe 8 Decembrie 2011 16:10
"semeni vant, culegi furtuna".... asa spune un vechi proverb.
la ce te asteptai cand ti-a trecut prin minte s-o pui la incercare pe prietena ta???
si inca o intrebare: toti elevii din ziua de azi scriu asa ca tine?
ar fi mai bine sa dai mai multa atentie scolii, de care depinde in mare masura viitorul tau, si abia mai tarziu iubirii. nu de alta, dar trebuie se le impresionezi cu ceva pe fetele astea....
garbo065
Postat pe 8 Decembrie 2011 16:56
CU GELOZIA NU FACI CASA BAIETE DRAGA.GELOZIA SE ZICE CA E ARMA PROSTILOR.DAR DACA EA TE-AR VERIFICA CUM AR FI OARE?DACA NU AI INCREDERE IN EA NU-I BINE.
oltencuta
Postat pe 10 Decembrie 2011 01:48
daca nu sunteti sinceri unul cu celalalt nu tine mult, nu ai incredere..n-o sa te doara prea tare dupa doua luni, poate doar ca nu mai ai ceva la.. "maciuca" ; partea cu gelozia..e cam egoista si indeparteaza pe celalalt in majoritatea cazurilor; faptul ca spune ca nu ar avea prieten nu e de mirare- cel mai bine taci si inveti din asta, imi pare ca tu vrei neaparat sa dovedesti ca celalalt are vina;i cand sunt doi..amandoi sunt vinovati
P.S.: si partea cu "sa mai treceti pe la scoala" e valabila
andalexkor
Postat pe 10 Decembrie 2011 03:17
eu zic sa te inscrii in clasa intii si -cind si daca -termini opt clase,cauta-ti o prietena care sa fi cistigat un concurs de scriere dupa dictare !
edith_ildiko
Postat pe 10 Decembrie 2011 05:15
Mi se pare normal sa incerce sa fie cu altcineva daca tu spui ca esti foarte gelos si va certati deja foarte mult din cauza asta.Lasa gelozia deoparte si ai sa vezi ca totul v-a fii bine.
garbo181261
Postat pe 10 Decembrie 2011 05:37
Hello , esti tare amuzant , insa fetele de obicei spun nu in loc de da , si spun da in loc de nu , cu siguranta are un alt prieten la care tine si probabil si-a dat seama ca tu ai pus la incercare si a raspuns prin prietenul tau ca si cum tu nu ai fi prietenul ei ; mare tipa ai gasit , cu siguranta nu vrea bani , nu vrea sex , vrea doar sa-si descarce nervii sa faca misto chiar si de cel la care tine ; demonstreaza-i mai mult ca tii la ea daca tot i-ti place , oricum ea nu are ce pierde la cate puli sunt prin lume , insa asa ziii ca pierde cel mai chipes baiat nebun care o place , cu siguranta -isi va aduce aminte ce a gresit , uneori uita chiar imediat , asa sunt unele fete , abia dupa luni de zile i-si aminteste tocmai pentru ca nu le pasa nici de ele .
Ilie_Aurel
Postat pe 10 Decembrie 2011 05:42
Din ceea ce am citit, constat ca si cel care si-a scris "necazul", cat si ceilalti care au postat comentarii sunt analfabeti. Mi-e rusine ca sunteti tineri si, de vreme ce aveti un computer la indemana pot sa cred ca aveti si oarecare stare materiala, dar din pacate nu stiti sa scrieti corect limba romana. de aici si reactiile, atat ale patitului cat si ale comentatorilor. mi-e teama de viitorul acestei tari cu asemenea tineret.
brebeneldoina
Postat pe 10 Decembrie 2011 07:09

Astfel de relatie,nu are niciun rost....Gelozia ,nu duce la nimic bun !Sunteti prea tineri ca sa incepeti o relatie cu ,,stangul" Nu va certati ! In cazul tau iti dau un sfat:studiati impreuna gramatica limbii romane ,poate te-ar ajuta mai mult decat o cearta !
Gandeste-te la un adevar ,,NUMAI CU INIMA POTI SA VEZI CEEA CE PENTRU OCHI ESTE INVIZIBIL" !
garbo164406
Postat pe 10 Decembrie 2011 07:18
Umple-ti capul cu mai mult creier si apoi sa-ti cauti partenera ! Mai ai mult pana sa te maturizezi, sper sa nu te apuce pensia pana atunci !
brasero2011
Postat pe 10 Decembrie 2011 07:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut 63 De la: liaiedera 5 Decembrie 2010 22:40
astenia de primavara cum va afecteaza 6 De la: zambila 24 Martie 2010 11:22
gust amar-o poveste neobisnuita 18 De la: violett 5 August 2009 12:45
PRODUSE ANION 4 De la: tutankhamon 29 Octombrie 2009 09:45
Oare ma iubeste intradevar? 23 De la: garbo229821 27 Decembrie 2011 15:05
Setari Cookie-uri