ce o fi in mintea lui ?

Buna fetelor, barbatilor ,

sunt noua pe forum si as vrea sa va spun povestea mea, si as aprecia foarte mult parerile voastre, sfaturi, opinii, toate sunt binevenite :

Sunt de vreo trei ani cu un tip (vreo 30 ani amandoi) . Nu locuim impreuna , avem amandoi un program de munca incarcat (as zice prea...), dar petrecem impreuna cat de des putem. Facem excursii frumoase, la capatul carora el spune mereu cat de fericit e, ce bine ne intelegem amandoi, cum avem noi aceleasi gusturi etc etc. Ba la un moment dat, chiar a inceput sa pomeneasca de copii, cum ca el nu concepe viitorul fara copii. I-am spus ca ar trebui sa purcedem sa-i facem odata, dar ma rog, cum el prefera sa mai astepte ( ca toti barbatii ...)

Anul asta nu am reusit sa ne luam concediul in acelasi timp ( el a schimbat serviciul, deci ioc concediu la o luna de la angajare, evident, iar eu n-am putut sa-l mai schimb, ca ar fi insemnat sa dau peste cap toata organizarea colegilor) Bun, ne-am impacat si cu asta, a ramas ca eu sa plec o saptamana printr-o agentie de voiaj cu un grup , si sa ma duc cateva zile la el, sa mai stam impreuna .

Cu cateva zile inainte de vacanta mea, el ma suna si-mi zice , cand vin, sa-i aduc si rucsacul (rucsacul lui e la mine, caci de la mine plecam mereu in expeditiile noastre) ("Stii ce te rog, cand vii, adu-mi rucsacul ca cine stie cand mai ajung eu la tine") Chestia asta mi-a aprins un beculet rosu . Zic : adica ce vrei sa-mi spui, ca nu mai vrei sa vii pe aici ? Si el : "a, nu, doar ca stii ca vom avea mult de lucru in septembrie, si in plus, doar am discutat sa plecam de la mine data viitoare" Mi s-a parut bizar, dar, mi-am zis sa nu las paranoia sa ma cuprinda.

Am plecat pt cateva zile la el ;

Ziua 1 :
am fost intr-un parc de distractii, el tare dezamagit ca n-am vrut sa ma dau in masinariile alea de produs adrenalina . In drum spre casa, il vad cu samanta de scandal; m-a tot tocat tot drumul cu concediul, ba a inceput sa-mi gaseasca si defecte , ca nu sunt suficient de sociabila, ca ar trebui sa ma impun mai mult la serviciu ca aia profita de mine si ma exploateaza etc etc La inceput i-am raspuns, pe urma mi s-a facut lehamite, si a reusit sa-mi strice tot cheful.
Ajungem la el, un frig in casa de-mi clantaneau dintii, ca el adora racoarea. Pregatise chiar si baie cu spuma care mie nu mi-a priit deloc, ba chiar mi-a cazut greu dupa discutiile fara rost de pe drum si frigul din casa. (si cred ca s-a vazut ca mi-a lipsit entuziasmul...)
Ce mai era, imi doream de mult un poster anume, ei bine, facuse rost si mi l-a daruit.

Ziua 2 :
In fine, surpriza era ca avea un catalog cu oferte de vacanta pt la iarna si sa-mi aleg eu ce vreau ; am ales, n-a fost bine : aia e prea departe, aia e prea sus ; zic bine, alege tu : a ales o oferta cu cazare 4 - 6 in camera . Zic, las-o incolo, chiar sa dormim la comun, as vrea totusi putina intimitate. El a izbucnit ca sunt cea mai putin sociabila persoana din cate a cunoscut .

Apoi a venit langa mine, si mi-a zis : "eu vad ca tu nu te simti bine cu mine, ca sunt unele lucruri la care nu ne potrivim, cum ar fi ca tie iti place mai cald si mie mai rece, mie sa ma dau in montagne russe si tie nu, poate ar trebui sa te gandesti daca merita sa te legi de cineva care nu e compatibil suta la suta."
Am crezut ca halucinez ( ca doar cu o saptamana in urma se declarase fericit cu mine !) M-a lasat fara replica, i-am zis ca astea sunt chestiuni minore si asa a ramas .

Noaptea am facut dragoste, el cam morocanos, dar in somn m-a tot tinut in brate, desi mie nu mi-a picat deloc bine. (printre altele, mi-a zis in treacat ca nu i-am prezentat niciodata prietenele mele, ca nu i-am spus ca il iubesc...)
Deci asta a fost al doilea beculet rosu aprins .

Ziua 3 : am mers printr-un magazin ,iar el a tinut mortis sa scoata doua poze , una cu mine, alta cu noi doi , le-a inramat si le-a pus pe un raft, la vedere .

Ziua 4 : m-a condus la gara, a ramas sa vin iar peste cateva zile, iar mi-a amintit de rucsac, mi-a zis printre altele ca ar fi bine daca as cumpara pt camping o masuta .

Bun, ajunsa acasa, uite pun cap la cap si ajung la concluzia ca ceva nu mai merge .

voi ce ziceti ? o fi asta faimoasa rutina ? si-o fi gasit alta ? o vrea mai multa libertate ? (desi are destula , ca nu sunt genu ' sa stau cu gura pe el), vrea s-o rupa cu mine, si nu stie cum sa faca ?

Multumesc celor ce au avut rabdare sa citeasca, astept opiniile voastre,

va pup
garbo220966
Postat pe 30 August 2011 23:40
Am avut rabdare,am citit,dar,daca-ti raspund acum nu o sa ai rabdare sa citesti tu....asa ca ramane pe maine? OK?

treaba cu beculetzele....ma cam deranjeaza....
Axl_22
Postat pe 30 August 2011 23:53
sandra brown, ce sa mai...

dar, viata bate filmul...
Mary_moon
Postat pe 31 August 2011 00:08
alta...
pana descoperi ce este in mintea lui.....s-ar putea sa te trezesti singurica.....nu ca nu ai si fi....
garbo220933
Postat pe 31 August 2011 00:13
multumesc ca ai avut rabsare sa citesti !
garbo220966
Postat pe 31 August 2011 01:36
Buna,

multumesc ca ai avut rabdare sa citesti .

Si eu am rabdare, deci astept raspunsul tau !

garbo220966
Postat pe 31 August 2011 22:28
scumpo...eu mai si lucrez,,,am uitat. ..iarta-ma....in privat...maine iti promit....

NB! sunt f obosita!
Axl_22
Postat pe 31 August 2011 22:33
@966 am citit si eu . Sfaturi nu-mi permit sa-ti dau ca nu ne cunoastem dar pot sa-mi expun parerea mea: nu prea aveti multe in comun.
Ceea ce ne-ai scris noua aici. ar trebui sa-i spui si lui. asa linistit si cu calm. Daca va intelege, mai poti sa-i acorzi o sansa, iar daca se va supara , tu nu vei pierde nimic, dimpotriva.
Sa fii iubita !
SAL
Postat pe 31 August 2011 22:55
da' in mintea ta ce-o fi?
io zic sa nu-i duci rucsacul .. si sa nu cumperi masutza de camping...
lasa-l pe el s-o cumpere!
daca tot vrea s-o rupa sa vina sa-si ia rucsacul ...
daca-i trebuie masa, sa-si ia!
faci un pact cu el! el cumpara masa si tu o aranjezi....
am zis s-o aranjezi, nu sa i-o faci guler, sau s-o decorezi cu drujba!
alfheim
Postat pe 31 August 2011 22:59
966, tu esti sigura ca vrei relatia asta?? Beculetele tale sunt cam multe si cam prost pozitionate, ca sa nu mai vorbim de timpul la care se aprind. Asta pentru o relatie stransa. Apropo, chiar nu i-ai spus ca il iubesti? Nu te intrebi de ce? Tu astepti pe cineva care sa se declare fericit cu tine, cu care sa-ti petreci vacante si sa faci drumetii si cam asta sa fie tot ce-i daruiesti?
Cauta-ti pe cineva dupa care sa fii in limba si la care sa mergi si cu rucsac, si cu masa si cu toate scaunele si cu mai stiu eu ce, fara sa-ti ceara el. E evident ca in relatia asta nu-ti place!
Lidiaolteanu
Postat pe 2 Septembrie 2011 16:58
DRAGA MEA,atunci cand instinctul iti spune ca ceva nu este bine"ascultal'.a da sfaturi este usor ,numai tu vei sty cum sa abordezi situatia pentru ca tu esti in miezul problemei.daca ai senzatia ca lucrurie nu merg asa cum ar trebuie renunta ,ai dreptul la o viata frumoasa nu te plafona intr-o relatie care nu merge.fi si tu mai egoista si iubestete pe tine mai mult.toate cele bune.
garbo009571
Postat pe 3 Septembrie 2011 07:36
din ce ai scris nu vad iubire nici din partea lui...dar nici din a ta. nu inteleg ce mai asteptati? amandoi sunteti nehotarati? e clar ca trebuie sa dati next...fiecare aveti dreptul sa fiti fericiti si voi e clar ca nu sunteti. nu mai amana ai deja 30 de ani, trebuie sa stii cum stai. bafta
MARILENA_25
Postat pe 7 Septembrie 2011 14:16
Buna,
eu zic ca daca vrei sa fii cu el,prezinta-i prietenele,si spune-i des ca il iubesti.
diferentele mentionate sunt minore,si eu sunt o fricoasa,si al meu face windsurf,se duce la km in larg,in valuri,iar eu abea inot.
si altele si mai si,si uite ca suntem casatoriti,si ne intelegem bine.
diferente vor fi,oricare va fi prietenul.
potrivire totala nu exista.
poate el are impresia ca nu il iubesti,pentru ca nu iti exteriorizezi sentimentele asa cum asteapta.
fa o schimbare,si vezi cum reactioneaza.
sper sa reactineze pozitiv,
noroc,d
daniilia
Postat pe 7 Septembrie 2011 21:01
Dupa comportamentul lui, am impresia ca ceva l-a deranjat dar nu stie cum sa-ti spuna si de aceea se leaga de lucruri marunte. E posibil sa se fi declansat ceva in capusorul lui si a inceput sa constientizeze anumite lucruri la care nu se gandea pana acum dar nu stie cum sa deschida subiectul sau poate nu vrea sa inceapa o discutie serioasa cu tine si se multumeste batand apropouri. Nemultumirile pe care le are sunt mai complexe decat faptul ca tie nu-ti place sa te dai in montagne rousse si lui da sau ca lui ii place racoarea si tie nu. Asta ar fi o varianta.
A doua varianta ar fi ca vrea sa incheie relatia dar asteapta ca tu sa faci pasul asta. De ce? Sunt multe variabile: ca nu mai e multumit de relatie, ca si-a gasit pe altcineva, ca a realizat ca si-ar dori ceva mai mult sau altceva... ramane sa descoperi tu asta.
Dar indiferent de situatie, sfatul meu este sa-l inviti la o discutie serioasa si sa-i spui ce te doare, sa-l intrebi ce isi doreste de la viata si de la relatia voastra, ce nemultumiri are si sa hotarati impreuna ce aveti de facut mai departe.

Numai bine! :)
Leoaica
Postat pe 10 Septembrie 2011 13:32
Glumesti? Omulului ii place racoarea si adrenalina.... are ceva mai mult sange cald in el.... ei, si? Iti pregateste baie cu spuma... ti-e nu iti prea pica bine... se gandeste la tine in timpul liber si se agita sa gaseasca ceva ce tu iti doresti (chiar si ceva mic). Inseamna ca nu se gandeste la tine doar cand ii suna telefonul. Te tine in brate si face toate gesturile astea gratuite pe care daca nu le-ar face nu ii le-ai putea reprosa - deci le face pt ca asa simte - iar tu crezi ca vrea sa o termine? Iti cere sa cumperi masuta pentru cand veti mai pleca in excursie impreuna, iar tu crezi ca vrea rucsacul ca sa nu se mai vada cu tine....
Din ce inteleg, nici nu stati in acelasi loc. Eu vad ca face eforturi sa te atraga in lumea lui.... sa plecati de la el de acasa. Iti critica serviciul ca poate ai sa te gandesti sa iti gasesti unul mai pe langa el.... si poate chiar are nevoie de o confirmare de la tine ca sunteti pe drumul cel bun - sa il prezinti prietenelor si sa ii spui mai des ca il iubesti.
Cred ca doar se gandeste la viitorul vostru tot mai serios. Dar sincer, nu vad din ce scrii tu acolo ca l-ai iubi, iar tot ce vad este ca ii cauti nod in papura si te deranjeaza ca iti pregateste baie cu spuma si te tine in brate.
garbo185620
Postat pe 14 Septembrie 2011 22:04
din ce ai scris, intr-adevar nu prea merge... dar din partea ta nu prea merge. Si daca esti sincera cu tine s-ar putea sa constati ca vrei o relatie, nu ca esti indragostita sau ca il iubesti...
pnm, cind imi faceam planuri cu omul pe care il iubeam puteam sa stam si in cap amindoi, atirnati de lustra, si tot ni se parea ca sintem in cel mai confortabil loc din lume. Am plecat in Fagaras - iarna, si nu pe poteci marcate - in rochie fara spate si toace... ca ni s-a pus brusc sa ajungem la o anume cabana... asa de brusc ca nu am mai trecut pe acasa sa ma schimb. Crede-ma, am supravietuit, si inca foate bine.

Asta ca e prea cald sau prea frig la el, ca n-am chef de montagne russe, ca bine ca mi-a luat posterul sint dupa ce "the magick is gone".
quasaria
Postat pe 14 Septembrie 2011 22:20
din tot ce am citit un lucru e clar ......el are ceva de discutat dar nu stie cum s -o faca ...tu ai nemultumiri dar nu ai curaj sa le discuti....
..naspa rau ..
de comunicare ai auzit????????
Daca ti la aceasta relatie .....primul pas ar fi sa i spui ca l iubesti.....daca il iubesti ..........apoi sa purtati o discutie serioasa ,dar fara reprosuri,despre ce simtiti amandoi ,pentru ca altfel lucrurile o vor lua intr o directie gresita ,se vor acumula frustrari si nemultumiri care se vor rasfrange asupra relatiei si ,,,,,,,,,,,paaaaaaaaa....
garbo002010
Postat pe 18 Septembrie 2011 07:48
De la: garbo220966, la data 2011-08-30 23:40:40Buna fetelor, barbatilor ,

sunt noua pe forum si as vrea sa va spun povestea mea, si as aprecia foarte mult parerile voastre, sfaturi, opinii, toate sunt binevenite :

Sunt de vreo trei ani cu un tip (vreo 30 ani amandoi) . Nu locuim impreuna , avem amandoi un program de munca incarcat (as zice prea...), dar petrecem impreuna cat de des putem. Facem excursii frumoase, la capatul carora el spune mereu cat de fericit e, ce bine ne intelegem amandoi, cum avem noi aceleasi gusturi etc etc. Ba la un moment dat, chiar a inceput sa pomeneasca de copii, cum ca el nu concepe viitorul fara copii. I-am spus ca ar trebui sa purcedem sa-i facem odata, dar ma rog, cum el prefera sa mai astepte ( ca toti barbatii ...)

Anul asta nu am reusit sa ne luam concediul in acelasi timp ( el a schimbat serviciul, deci ioc concediu la o luna de la angajare, evident, iar eu n-am putut sa-l mai schimb, ca ar fi insemnat sa dau peste cap toata organizarea colegilor) Bun, ne-am impacat si cu asta, a ramas ca eu sa plec o saptamana printr-o agentie de voiaj cu un grup , si sa ma duc cateva zile la el, sa mai stam impreuna .

Cu cateva zile inainte de vacanta mea, el ma suna si-mi zice , cand vin, sa-i aduc si rucsacul (rucsacul lui e la mine, caci de la mine plecam mereu in expeditiile noastre) ("Stii ce te rog, cand vii, adu-mi rucsacul ca cine stie cand mai ajung eu la tine") Chestia asta mi-a aprins un beculet rosu . Zic : adica ce vrei sa-mi spui, ca nu mai vrei sa vii pe aici ? Si el : "a, nu, doar ca stii ca vom avea mult de lucru in septembrie, si in plus, doar am discutat sa plecam de la mine data viitoare" Mi s-a parut bizar, dar, mi-am zis sa nu las paranoia sa ma cuprinda.

Am plecat pt cateva zile la el ;

Ziua 1 :
am fost intr-un parc de distractii, el tare dezamagit ca n-am vrut sa ma dau in masinariile alea de produs adrenalina . In drum spre casa, il vad cu samanta de scandal; m-a tot tocat tot drumul cu concediul, ba a inceput sa-mi gaseasca si defecte , ca nu sunt suficient de sociabila, ca ar trebui sa ma impun mai mult la serviciu ca aia profita de mine si ma exploateaza etc etc La inceput i-am raspuns, pe urma mi s-a facut lehamite, si a reusit sa-mi strice tot cheful.
Ajungem la el, un frig in casa de-mi clantaneau dintii, ca el adora racoarea. Pregatise chiar si baie cu spuma care mie nu mi-a priit deloc, ba chiar mi-a cazut greu dupa discutiile fara rost de pe drum si frigul din casa. (si cred ca s-a vazut ca mi-a lipsit entuziasmul...)
Ce mai era, imi doream de mult un poster anume, ei bine, facuse rost si mi l-a daruit.

Ziua 2 :
In fine, surpriza era ca avea un catalog cu oferte de vacanta pt la iarna si sa-mi aleg eu ce vreau ; am ales, n-a fost bine : aia e prea departe, aia e prea sus ; zic bine, alege tu : a ales o oferta cu cazare 4 - 6 in camera . Zic, las-o incolo, chiar sa dormim la comun, as vrea totusi putina intimitate. El a izbucnit ca sunt cea mai putin sociabila persoana din cate a cunoscut .

Apoi a venit langa mine, si mi-a zis : "eu vad ca tu nu te simti bine cu mine, ca sunt unele lucruri la care nu ne potrivim, cum ar fi ca tie iti place mai cald si mie mai rece, mie sa ma dau in montagne russe si tie nu, poate ar trebui sa te gandesti daca merita sa te legi de cineva care nu e compatibil suta la suta."
Am crezut ca halucinez ( ca doar cu o saptamana in urma se declarase fericit cu mine !) M-a lasat fara replica, i-am zis ca astea sunt chestiuni minore si asa a ramas .

Noaptea am facut dragoste, el cam morocanos, dar in somn m-a tot tinut in brate, desi mie nu mi-a picat deloc bine. (printre altele, mi-a zis in treacat ca nu i-am prezentat niciodata prietenele mele, ca nu i-am spus ca il iubesc...)
Deci asta a fost al doilea beculet rosu aprins .

Ziua 3 : am mers printr-un magazin ,iar el a tinut mortis sa scoata doua poze , una cu mine, alta cu noi doi , le-a inramat si le-a pus pe un raft, la vedere .

Ziua 4 : m-a condus la gara, a ramas sa vin iar peste cateva zile, iar mi-a amintit de rucsac, mi-a zis printre altele ca ar fi bine daca as cumpara pt camping o masuta .

Bun, ajunsa acasa, uite pun cap la cap si ajung la concluzia ca ceva nu mai merge .

voi ce ziceti ? o fi asta faimoasa rutina ? si-o fi gasit alta ? o vrea mai multa libertate ? (desi are destula , ca nu sunt genu ' sa stau cu gura pe el), vrea s-o rupa cu mine, si nu stie cum sa faca ?

Multumesc celor ce au avut rabdare sa citeasca, astept opiniile voastre,

va pup


Discutati fratilor, discutati. Puneti-va intrebari unul altuia. E clar ca ori ceva nu prea merge, ori pur si simplu a avut cateva zile proaste. La rand ce-i drept, dar se mai intampla. Voi va cunoasteti cel mai bine. Nu strica sa discutati deschis ce va framanta, o clarificati si apoi vedeti voi.
zack
Postat pe 22 Septembrie 2011 13:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am probleme... 2 De la: prometeus_wife 13 Iunie 2009 14:03
iubire sau ce? nu mai inteleg...... 32 De la: yo_roxy 20 Ianuarie 2011 15:51
Ajutor..... 1 De la: cris1980 27 Octombrie 2010 11:10
Chatul pentru un barbat casatorit 399 De la: dor72 12 Iunie 2011 19:14
ce parerea aveti voi despre topikul ca femeia este de pe venus barbatii de pe marte? 21 De la: ingerasulluptator 11 August 2013 20:22
Setari Cookie-uri