un simplu cliseu..

o prietena de.a mea tocmai mi.a povestit cum relatia ei d 2 ani s.a terminat din cauza unei fete care,spre nefericirea ei ii era prietena..simpla mea intrebare este k dc noi intre noi femeile n facem rau?dc pt un barbat ajungem sa uitam k poate nici noua nu ne.ar conveni sa ni.l ia alta?...tare curioasa sunt d raspunsuri..
Real_love
Postat pe 21 Martie 2010 23:24
pai tu ce parere ai referitor la intrebare?
persidadamian
Postat pe 21 Martie 2010 23:27
nu "il ia" nimeni, ca nu e bagaj uitat in gara...
quasaria
Postat pe 22 Martie 2010 20:47
pei nu e bagaj uitat in gara..numai k sunt cel mai usoare fiinte d manipulat...c parere am eu...eu sunt foarte clara in legatura cu ata nu stim sa fim "femei intre femei" k sa sp asa...multe dintre noi ar trebui sa n gandim la chestia asta
Real_love
Postat pe 22 Martie 2010 22:39
au discernamint si liber arbitru. Vinovat e ala care inseala, intotdeauna.
quasaria
Postat pe 22 Martie 2010 23:08
Nu exista vinovat de unul singur
scrichy
Postat pe 22 Martie 2010 23:20
isi fura barbatul alteia pentru ca intotdeauna ciresele din copacul vecinului sunt mai frumoase decat in propria-ti curte...si, bineinteles, din dorinta de a face rau....invidia, lacomia, gelozia si prostia la o adica...
tutankhamon
Postat pe 22 Martie 2010 23:21
ba sincer mie mi se pare ca da...exista vinovat de unul singur. Si e vinovat ca nu-si strange outzele din celalalt cos inainte sa intre intr-o relatie noua. Atit.
Deci vinovat e ala care minte. Iubind un barbat - orice barbat - si fara sa ai pe nimeni care sa te astepte acasa TU nu minti pe nimeni. Pina la urma, oricare femeie asta isi doreste: sa iubeasca si sa fie iubita. Incearca sa aiba bucatica ei de fericire si e normal sa o faca, e omeneste. In sinea fiecarei "cealalta" este convingerea - poate absurda - ca pe ea o iubeste de fapt.
Asa ca jocul nedrept nu e al celelaltei femei....
quasaria
Postat pe 22 Martie 2010 23:28

Recomandari

Setari Cookie-uri