daca ma poate ajuta cineva....credeti ca sunt insarcinata?

buna! cine ma poate ajuta si pe mine...faptul ca sunt tot timpul intr-o stare de somnolenta, e un semn al sarcinii? sanii nu ma dor, nu ma simt balonata, nu imi e pofta de mancare, ba dimpotriva as sta toata ziua sa nu mananc nimic...mi-am facut 2 teste de sarcina(tip banda) dar au iesit negativ. eu trebuie sa fac un tratament cu arcoxia dar in timpul sarcinii nu e indicat...precizez ca in dimineata asta , de fapt toata ziua am avut o oarecare stare continua de greata...ce sa fac? eu si sotul meu ne dorim foarte mult un bebe...
elena380
Postat pe 19 Noiembrie 2010 14:01
Du-te la un medic!
panty_C
Postat pe 19 Noiembrie 2010 14:05
starea de somnolenta este ok. la fel si starea de voma in primul semestru. pentru greata este gaviscom, sau intreaba la farmacii ce recomanda. sanatate multa
aly_fab
Postat pe 19 Noiembrie 2010 14:21
Iar consultatii pe forum?
Ia sa vad eu ce am? Dimineata la 6 cand imi suna ceasul nu prea-mi vine sa ma dau jos din pat. Iar pana ajung la serviciu nu pot manca nimic, nimic. Cum m-am asezat la birou, ma ia o foame dementiala. Ce ziceti? Oi fi bolnava? Insarcinata poate? Sau poate nu ma inteleg cu zodia capricorn? Hm?
Doara
Postat pe 19 Noiembrie 2010 20:13
Asa, Dorulet? Hmmm... Ia sa vedem...
Eu zic ca ti-a crescut nivelul de matreata... dar daca zici ca ai si simptome de foame, s-ar putea sa fie si un sindrom de unghie rupta pe undeva
Thor_again
Postat pe 19 Noiembrie 2010 20:57
nu sunt consultatii pe forum pentru ca tu nu esti medic sa ma poti consulta draga "dor", este pur si simplu un mod de a incerca sa ajuti pe cineva, iar daca nu ai cum sau nu vrei sa ajuti mai bine stai deoparte si ironia pastreaz-o pentru tine...multumesc
elena380
Postat pe 20 Noiembrie 2010 07:50
De la: Thor_again, la data 2010-11-19 20:57:10Asa, Dorulet? Hmmm... Ia sa vedem...
Eu zic ca ti-a crescut nivelul de matreata... dar daca zici ca ai si simptome de foame, s-ar putea sa fie si un sindrom de unghie rupta pe undeva
sindromul unghiei rupte
floare_cu_colti
Postat pe 20 Noiembrie 2010 08:35
Thor, ai dreptate, cred ca asta e.

Elena draga te simti jignita ca te-am trimis la medic? De unde stii tu ca nu-s medic? Am cumva patalamaua pusa pe forum? Poate sunt, poate nu sunt. Pe forum n-ai sa afli niciodata. Oricum ar fi, nici un medic nu-ti pune tie un diagnostic fara sa faca analize, doar pentru ca spui tu ca ti-a fost un pic greata. Mai citeste-ti odata postarea si vezi ca ai cerut consultatii. Daca te ajuta cu ceva uite ca-ti spun: pe baza informatiilor tale da esti insarcinata. Acum asteapta sa nasti. Sa ne tii la curent cu evolutia sarcinii. Daca totusi peste 9 luni nu nasti, inseamna ca n-ai fost insarcinata. Te-am ajutat acum?
Doara
Postat pe 20 Noiembrie 2010 09:03
Elena, tu de fapt ce fel de ajutor cauti ?
bluelight
Postat pe 20 Noiembrie 2010 09:12
acu , depinde .........daca ai inghitit boaba de piper..............

ce sa-ti povestesc ........te mai si superi pentru ca te trimit fetele la medic...........
jeanette40
Postat pe 20 Noiembrie 2010 09:33
elena hai sa-ti spun ceva, cand vii cu o astfel de intrebare trebuie sa te astepti si la astfel de raspunsuri...uite eu de exemplu am o stare de somnolenta in ultimult timp si as dormi de-as rupe...dar nu pot, iar noaptea nu ma odinnesc cum trebuie.... am cautat pe net si cica sunt simptome de oboseala cronica, acum ce sa fac?

mergi la un medic, cu siguranta iti va raspunde la intrebarile tale, succes!
aly_raz
Postat pe 20 Noiembrie 2010 09:43
Aly, majoritatea persoanelor meteo sensibile au stari de somnolenta in aceasta perioada,,,,iar noi fetele cu atat mai mult (ca suntem sensibiloaseeee , nu?). Tocmai de aceea e bine sa trecem la o dieta vegetariana ( e si post, pica la fix) si sport, sport, sport! O sa dormi ca-n puf minim 8, 9 ore/ noapte
ufishor
Postat pe 20 Noiembrie 2010 11:59
mai, a intrebat femeia, n-a dat cu paru` .... nu va suparati.... nu este nimic rau sa mai ceri si parerile altora... hai sa va dea mama un ceai dulce sa va mai dezacriti
aly_fab
Postat pe 20 Noiembrie 2010 12:16
elena, o singura chestie n-am priceput io`.... deci nu stii daca esti insarcinata?! daca ai facut testul de doua ori, inseaman ca nu prea. eu am cam citit printre randuri, scuze... am crezut ca a iesit pozitiv, dar acum vad ca de fapt nu... scuze
aly_fab
Postat pe 20 Noiembrie 2010 12:20
"eu trebuie sa fac un tratament cu arcoxia dar in timpul sarcinii nu e indicat..."
asta era ceea ce vroiam sa va rog sa ma sfatuiti, nu daca sunt insarcinata , si asta pentru ca medicul la care am fost nici macar nu l-a interesat ca eu as fi putut fi insarcinat sau ca as putea ramane insarcinata( pentru ca prostectul medicamentului imi arata clar ca daca sunt sau urmeaza in urmatoarea perioada sa raman insarcinata , sa nu iau arcoxia...)adica mi-a dat reteta si gata....am crezut ca , poate cineva s-a mai confruntat cu problema asta...asa ca scuze, poate nu m-am exprimat prea clar, la un medic am fost, dar el nu poate sa imi zica inca nimic si m-a chemat peste 3 saptamani ca" poate e prea mica sarcina" , tratamentul cu arcoxia trebuia facut acum, nu peste trei saptamani. intrebarea " credeti ca sunt insarcinata?" era strict legata de cealalta rugaminte, adica vroiam sa imi spuneti voi din experienta voastra daca poate fi vorba de o sarcina , pentru a ma hotara daca sa fac tratamentul sau nu... oricum va multumesc
elena380
Postat pe 21 Noiembrie 2010 09:44
Mai asteapta si tu 3 saptamani si dupa vezi. Sau mergi si la alt medic sa-ti faca analize sa vezi daca esti insarcinata. Repet: pe forum nu poti primi raspunsuri referitoare la un diagnostic sau tratament. Ce naiba? Sunteti cu capul? Ce e bine pentru o persoana poate fi foarte prost pentru alta. Mai cauta si alt doctor. Cu sfaturi luate pe forum poti foarte bine sa faci o greseala pe care sa o regreti o viata.
Doara
Postat pe 21 Noiembrie 2010 12:46
educatie sexuala se mai face oare ?
cory_emy
Postat pe 2 Martie 2011 00:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sarcina si exercitii fizice 9 De la: garbo_1474 29 Mai 2012 15:15
sa fie oare nebun 59 De la: ghurdubaie 16 Mai 2012 21:09
Indemnizatia de crestere a copilului 4 De la: garbo_10159 9 Ianuarie 2013 08:02
cezariana sau nu? 7 De la: garbo_1650 30 Aprilie 2019 04:27
buna mamicilor... 2 De la: garbo_397556 26 Februarie 2014 11:13
Setari Cookie-uri