Ma urasc! Sotia a reusit dupa 6 ani de casnicie, sa ma faca sa cedez nervos si sa o lovesc!

Offf, stiu ce zici...
Si eu imi iau acte acasa, daca nu le termin la servici.


Uite o melodie, sper sa iti placa.
(ei, sunt sobra...?!?)

http://youtu.be/I8A61eY1Efg
nathalie
Postat pe 30 Octombrie 2011 00:19
dap.
:))
eu_geminy
Postat pe 30 Octombrie 2011 00:23
Nat...

dar pe asta o stii?!...
sobrietate la limita...:PP

http://youtu.be/n1P9eI1kEK8

=))
eu_geminy
Postat pe 30 Octombrie 2011 00:25
yep.

Inca o piesa memorabila.
(am o slabiciune pentru limba italiana)


http://youtu.be/5a0juQ0aeGI
nathalie
Postat pe 30 Octombrie 2011 00:34
http://youtu.be/zO6D_BAuYCI
eu_geminy
Postat pe 30 Octombrie 2011 00:38
:)
nathalie
Postat pe 30 Octombrie 2011 00:41
http://youtu.be/nIIPsZkp_9Y
nathalie
Postat pe 30 Octombrie 2011 00:43
Nat... asta se cheama ca negociem?:P
:))

http://www.youtube.com/watch?v=sDUmT3wm-0A&ob=av2e
eu_geminy
Postat pe 30 Octombrie 2011 00:47
http://youtu.be/3-4J5j74VPw

(sau decartam ca la poker?)
nathalie
Postat pe 30 Octombrie 2011 00:53
nu le am cu norocu' la carti, Nat... de fapt, nu joc:P
:))))
PS: nici microbist nu sunt:D

http://youtu.be/8Q9nCGYO7kQ
eu_geminy
Postat pe 30 Octombrie 2011 00:57
Ce vad ochii mei caprui?



Aceeasi melodie?!?
Shall we call it even then?
nathalie
Postat pe 30 Octombrie 2011 01:01
(lol, am obtinut o informatie despre tine, deci...:P)

am corectat, Na(t)!...:))

PS: ti-am soptit ceva in privat... ai deschis?
eu_geminy
Postat pe 30 Octombrie 2011 01:06

Ca sa se inteleaga,mai bine implicatiile mele emotionale in aceasta familie, eu m-am insurat cam tarziu, la 33 de ani, fiindu-mi foarte greu sa ma hotarasc pe cine sa bag cu mine in Biserica si sa ma unesc in fata Lui Dumnezeu, eu fiind un practicant religios-ortodox, mai putin in privinta femeilor, fiind pana atunci un curvar nenorocit..[/quote]

Se pare ca pe Marius l-au ajuns blestemele femeilor din trecutul lui de "curvar nenorocit". Cand semeni suferintza, suferintza culegi ...Pacat de copii ...
boji
Postat pe 30 Octombrie 2011 02:50
Nu este normal sa-ti lovesti sotia. De ce nu cauti adanc in sufletul tau si al ei clipele frumoase pe care impreuna cu siguranta le aveti RATACITE. Eu cred ca inca te iubesti, iar tu in loc sa o faci sa-si aminteasca acest lucru ai LOVIT-O.
dadyy
Postat pe 30 Octombrie 2011 03:26
Marius!Capul sus! Nu sta lumea asta intr un barbat sau o femeie! Trebuie sa va rezolvati problemele ameabil, fara jigniri sau batai.Asta nu i o solutie,Vrea sa stea la masa, sa stea!Sa fie sanatoasa!Divortati, iti faci datoria fata de copii ii vizitezi cand ti e permis si timpul le va rezolva pe toate!Multa bafta!
Jojolin
Postat pe 30 Octombrie 2011 03:31
ce puternic esti!cita bestialitate!ce lucruri minunate vad copii!ce daruri minunate ti-a oferit ea,copiii si tu o ti in pumni,pentru ca tu nu mai sti sa o faci sa te doreasca!bravo!halal mascul !lasa femeia sa se hotarasca singura daca mai meriti vre-o sansa si pina atunci poarta-te ca un barbat care iubeste!!!!!!!!!!!!!!1poate ai vre-o sansa ,dac nu ,asta este !ramaneti prieteni de dragul copiilor si a ceea ce a fost!indreapta ce poti!mergi mai departe!curaj!
cat
Postat pe 30 Octombrie 2011 08:07
Nu sunt casatorita. Dar consider ca nimeni nu are dreptul de a-l jigni pe celalalt. Am avut caz in familie unde sotie este o enervanta, toata ziua critica. Sotul inghite, inghite, inghite. Intr-o zi a izbucnit, si a strans-o de mana de s-a invenetit. Ea a vrut sa plece de acasa cu copilul dar atunci repede a venit ma'sa si i-a zis sa mearga acasa sa-l provoace ca sa poate divorta si sa aibe sub tutela copilul.

Noroc ca sotul, este barbat destept, s-a calmat si o pune verbal acum la punct si nonviolent. Vorba aia - nu a cazut in plasa ei -. Sunt si astfel de femei, si consider ca sunt niste scorpii.

Deci in povestea asta sunt de parte lui, categoric!
Teolici_mic
Postat pe 30 Octombrie 2011 10:38
n tot rul trebuie sa fie și un bine! situatia nu-i prea roz! din cate inteleg d-na nu mai dorește s fiți impreun... acest lucru e foarte clar! e posibil s fi avut și o strategie , dar asta nu schimb cu nimic lucrurile.faptul c a-i lovit-o e tare nasol și acest gest al tu va deveni atuul ei forte. Copii da vor suferi pt ca un copil și iubește ambii prinți n egal msur... dar asta nu conteaz pt ea. poate c e un pic mai egoista... și prea tanr .Stai linistit nimeni nu se leaga la cap cu o femeie cu copii... linișteștete, poart-te ca și cum nu se intmpl nimic... ignor isteriile si reproșurile ei. NU O BGA IN SEAM! CERE-ȚI IERTARE PT CE
AI FACUT DAR NU MAI MULT! vIZITEAZ-ȚI COPII ȘI PASTREZ LEGATURA CU EI ...zILNIC! INCEARC SA DISCUȚI SI CU PARINȚII EI , F-ȚII ALIAȚI! vorbește și cu un avocat... nu se știe niciodat ce-i in capul unei femei...Și triește-ți viața du-te la teatru. la film , planteaza un trandafir și asculta-m , nu esti cel mai rau om din lume... Baft! Semnat.. o femeie maritat care are brbat și copil!
garbo184677
Postat pe 30 Octombrie 2011 11:25
Te inteleg perfect Am patit acelas lucru E de inteles . Femeia nu te mai iubeste .Nu are rost sa mai ,,jelesti o deagoste pierduta" Ea sigur iubeste pe altcineva. chiar daca tu nu sti acum ,vei fi ultimu care cei afla. Resemneaza-te renunta la ia .Cu experemta pe care ai capatato ,sigur vei gasi o femeie pe care sa o iubesti si sa fi iubit. cat despre copii .sa iti faci datoria de tata,indiferent daca sunt la ia sau la tine.NU MERITA SA TRAIESTI TOATA VIATA IN STRES
vajaicadoru
Postat pe 30 Octombrie 2011 12:08
crezi ca daca te condamini rezolvi ceva.eu ma mir ca ai putut atat sa ai rabdare din cate povestesti . viata merge inainte .este ffff greu sa treci dar trebuie sa incerci .si eu am stat 10 ani si am avut rabdare si am trecut peste
garbo235307
Postat pe 30 Octombrie 2011 15:32
Dar va asigur ca acel barbat se referea la altceva decat ceea ce ati inteles.Si se mai stie ca pe lumea cealalta, cu sotul de la prima nunta te vei reintalni,,, [/quote]

Uite asta imi aduce aminte de urmatoarul banc:
"Dupa 60 de ani de casnicie, el moare. La scurt timp moare si ea si ajunge in rai... unde-l vede pe el.
- Dragule, ce bine-mi pare sa te regasesc!
- Lasa-ma-n pace , cucoana !
Contractul a fost foarte clar: "Pana ce moartea ne va desparti!"

Asha ca, ba' baiatule, lasa 'fomeia" in pace sa-shi vada de-ale ei aici, pe Pamant. E clar ca n-ai facut-o fericita . Care e tampita, nebuna, sa-shi lase barbatul, cand are 2 copii ?! Ca,daca n-ai shtiut pana acu' , itzi spun eu : Unei femei ii trebuie destul de putzin ca sa fie fericita. Asha e ea croita! Sa gaseasca mereu scuze shi sa se multzumeasca cu putzin. Shi itzi mai spun ca, daca vrei sa nu dai ochii cu ea pe lumea cealalta, potzi cere preotului desfacerea legaturii stabilite prin cununia religioasa(divortzul bisericesc).
carcotasha
Postat pe 30 Octombrie 2011 18:28
tu de urasti acum,sotia ta de cand?
garbo020705
Postat pe 30 Octombrie 2011 18:39
Carcotasho, cind te-ai intors de pe lumea cealalata de esti asa bine informata?
Ciresica
Postat pe 30 Octombrie 2011 18:56
ce sa zic mai exact modelul sotiei tale am avut si eu una. numai ca la doi ani m-am despartit, am un copil pe care l-a luat in spania, da eu din comportamentul ei am observat ca vroia sa se desparta de tine, nu tinea la tine nici un gram, daca ai fi cazut nu te-ar fi ridicat, acuma n-a sa n-o invinuiesc neaparat si pe ea dar situatia financiara cum va era? e si asta un motiv dar eu sa=ti zic sincer parerea mea e ca ea deja avea pe altcineva ori umbla dupa altii aia nu e femeie de casa las-o naibii. si nu incerca sa te impaci ca tot asa va fi deci vezi cind te duci la proces nu accepta sa-i lasi tutela copiilor sub nici o forma, am avut exact modelul ala de femeie si i-ti spun sincer nici un scuipat nbu merita, daca tu i-ai oferit un mediu mai bun, si aveati si o situatie financiara cit de cit bunicica. nu-ti para rau crede-ma gasesti ceva mai bun
garbo184784
Postat pe 30 Octombrie 2011 21:31
Vezi si tu jumatatea plina a paharului! Esti sanatos, ai doi copii sanatosi si esti singur!
In locul tau mi-as vedea de viata mea. Ai mult mai multe sanse sa fii fericit decat sotia ta. Copiii tai nu o sa te piarda niciodata, atata vreme cat le lasi poarta deschisa; ei o sa te caute oricum atunci cand vor fi suficient de mari ca sa isi asume sentimentele fata de tine si nevoia lor de tine. Tot ce trebuie sa faci este sa te inarmezi cu rabdare si toleranta. Exista o posibilitate ca si sotia ta sa vrea sa se intoarca la tine, daca te vei schimba. Orice femeie are nevoie de un barbat, dar, pentru fiecare, notiunea de barbat inseamna altceva. Poate ea avea nevoie de cineva mai autoritar, care sa nu o lase sa i se urce in cap, iar tu ai fost prea ingaduitor. Poate ar fi vrut un barbat afemeiat, dupa care sa planga in fiecare noapte. De ce crezi ca barbatul ideal inseamna un barbat care te iubeste? In sfarsit, tu vezi-ti de viata ta, poate chiar o sa intalnesti o femeie care sa te iubeasca asa cum esti, si poate vei mai avea 2-3-4 copii, langa care vei putea sa ramai toata viata. E o mare greseala sa tragi de (actuala) ta sotie sa se intoarca la tine, nici macar invocand copiii. Las-o sa-si traiasca viata dupa cum considera. Iubirea ta, sau felul tau de a o iubi pe ea, este un pic patologic, e mai rau decat daca te-ai fi dus cu alte femei, daca ai fi baut sau mai stiu eu ce alte pacate. Posesivitatea ta o sa te impinga sa faci lucruri pe care o sa le regreti.
garbo198352
Postat pe 31 Octombrie 2011 07:17
-ai mare dreptate, cand spui ca ai cedat nervos
-greseala ta e ca nu ai vazut o de la inceput cum e
-o persoana care devalorizeaza zilnic persoana de langa ea, nu construieste relatia , ci o distruge zilnic,
-ti-asi fi recomandat sa mergeti la biserica, la Dumnezeu e raspunsul, pentru ca acolo, invata ca femeia sa-si respecte barbatul si invers,
-poate duhovnicul ar fi gasit calea prin care sa va faca sa intelegeti ce avti de facut fiecare

inca mai cred ca doar la Dumnezeu, mergeti la biserica si veti gasi calea , divortul e un pacat, pacatele le paltesc copii,
dorina_alexut
Postat pe 31 Octombrie 2011 10:59
Nu dispera,viata merge mai departe.Probabil ca avea alt plan si tu ai reusit sa il strici dar nu este inceputul de la voi si nici nu se termina cu voi.Daca asa gindeste nu ai ce sa ii faci in primul rind din cite inteleg respectul a fost numai din partea ta si nu unul reciproc.Capusl sus si vei vedea ca soarele v-a aparea si pe strada ta.
groszos_33
Postat pe 31 Octombrie 2011 11:15
ai scris in asa fel incit sa apari in fata noastra ca o victima , ca un biet nevinovat
de ce nu spui si adevarul , cum ai ajuns sa nu mai fii iubit, cum ai ajuns sa lovesti femeia cu care ai intemeiat o familie.
mai spui ca esti ortodox practicant , ceea ce eu nu prea inteleg ce reprezinta , dar eu stiu ca in casa unde este multa credinta este prezent si Dumnezeu,care binecuvinteaza casa.
demetra
Postat pe 31 Octombrie 2011 13:12
E adevarat ,copiii au nevoie de tata si de mama,dar daca casnicia nu merge........Viata lor este influentata de atmosfera din casa,de linistea si intelegerea dintre parinti......Iti doresc liniste,aduna-ti gandurile si capul sus!!!!!Parinte ramai si pe copii ti-i poti apropia .....
garbo105616
Postat pe 31 Octombrie 2011 13:15
femeia aia nu are simtul datoriei. da eu cum naiba am stat casatorit si am respectat-o pe a mea desi sincer nu am lua-o din dragoste
garbo184784
Postat pe 31 Octombrie 2011 16:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt plecat din tara si vreau sa divortez 96 De la: garbo_12502 14 Iunie 2018 16:24
Gestionarea unui divort nedorit.. 27 De la: garbo_6349 18 Aprilie 2013 10:15
Ajutati-ma sa-mi salvez casnicia !!!!! 49 De la: garbo_7212 28 Februarie 2014 10:51
Imi iubesc sotul si copilul...dar el nu ma iubeste pe mine,ce sa fac? 25 De la: garbo_493582 15 Octombrie 2018 02:46
Divort 11 De la: garbo_416004 10 Ianuarie 2016 18:39
Setari Cookie-uri