Ma urasc! Sotia a reusit dupa 6 ani de casnicie, sa ma faca sa cedez nervos si sa o lovesc!

De la: nicholas_, la data 2011-10-24 09:37:14Ge, deci tu, pt reconsiderarea pozitiei, numai te uiti in oglinda. Eu, in schimb, dupa " cine-i boul asta?" , imi dau si un cap in gura, abia apoi ma umfla rasu' !
Dar acum , pe bune... nu rasturna cu copita.

Ciresico, tu, de fapt, esti ciresica sau ciresel? Sa ai tu asa o parere proasta despre femei?


Bine ca va dati crestini practicanti sau...doar oameni integri si de bine.
Nu inteleg ce atatea intrebari retorice din partea cuiva care nu face parte din "poveste".
Oameni buni! De ce tot ceea ce noua ni se pare corect ar trebui sa fie corect si pentru cei de langa noi?!?!?
Fiecare din noi are varianta personala de adevar. Fiecare vede asa cum crede de cuviinta. Daca am gandi toti oamenii identic...unde ar mai fi diferenta dintre specia noastra si una inferioara?
Mihaela72
Postat pe 29 Octombrie 2011 06:57
Eiiib fratele meu cu multe regrete , ai cam puso .E adevarat ca barbati sunt neglijenti , cu lucrurile si ordinea lor prin casa , si putini sunt cei care simt ca cineva trebuie sa slugareasca dupa ei , iar casa nu e camin de nefamilisti sai grajd de caii , ci locul unde-ti cresc copii , si locuieste sotia ta , deci in primul rand , barbatul trebuie sa aibe grija de ordine in casa , Sotia are alte treburi , adik ;serviciu , ingrijit si educat copii , etc , Un barbat care-si arata muschi zilnik , poate sa spele , sa aranjeze , si sa aspire , ca n-ui cad ouale , Sa zica saru-mana ptr. masa de cate ori se scola de la masa , si sa se intrebe mereu daca merita sa manance , chiar daca e mancare cumparata din bani lui , ,Sa stai fratane la cratita zi de zi , sa gatesti ptr. un neispravit , cae-si infinge cirapii in usa sufragerii , iar chilotii sii lipeste de tavan , zic sa-i pui in farfurie , banuiesc ca e un efort prea mare ptr. orice femeie decenta , Oameni dezordonati de tipul asta , care -si doresc educatie aleasa ,ptr. odrasle , , si care arunca mereu vina pe altul , hmmm , sa stea masculi fereoce la camin de nefamilisti , ca e plina lumea de isteti ca ei , Burlacia e singura solutie ptr. mujici , care nu apreciaza munca femeii , Eu sunt barbat , cunosc problema , sotia e operata total de 4 ani , nu disper , poae pika pe neve ceva , dar o respect ptr. educatia data la copii , avand sigur si ajutorul meu , chiar fara sa am intentia de a ajuta la educare , adik vazand copii ce fac eu , Nu beau alcool de loc , si asta de 12 ani , de cand s-au marit , dar nici gram de bere , sau vin , adik nimik , iar de fumat , fumez , dar pe la serv. pe undeapuk , dar nu in casa , Am 6 copii botezati de noi , si 3 luati din par , dar la mine din cauza ca nu beau , nu se fac chermeze , hmmm , copii vad ca-mi spal singur si lenjerie intima , si orice gasesc in cos , adik cate ceva marunt , ca nu stiu la masina , adik am blokato , si Maria mi-a interzis , Dar nu ma laud niciodata ; vezi ca ti-am facut treaba ta ' , ptr. ca nu e a ei , ci la toata fam, si de gatit gatesc mereu , cu toate ca de multe ori mananc doar eu mancarea facuta de mine , ioii , ba ca e prea iute , ba e sarata , mda , tac , mananc sau o arunk , dar fara sa ma vada nimeni , si fara zurba , E un privelegiu sa te asezi la masa , cand e facuta mancarea de altul , Dar cand cineva de la care astepti apreciere , ptr. munca din bucatarie , [ spalat vase cu apa rece , maturat , scuturat tot timpul firmituri , frecat vase , mancare , iar vase , tigai mari , ]intre timp , teme cu copii , aspirat prin casa , ordine prin dormitor , etc . zic , vine si sotul [ mascul feroce , vrea mancarea mai buna , carne mai multa , si nevasta cu fustitza mai scurta , ca de , ; el e capul fam, si peste toate mai si da cu brandul , ca e barbat , Din astia fratine , e plina Romania , sa stea masculi pe la stani , sa arda oaia , ca nu merita altceva , . Regretele sunt tardive , ti-o spun sincer , sa vad eu femeia care ptr. o bucata de paine , si un capat de mat bleg , si cu ifoase , sa-r mai intoarce , singura e mai usor ,; vrei mat . gaseste , si inca cu caciula in mana , si cu o curka subtioara , si cu saru-mana doamna , decat ;iesti rece , iesti frigida , uite vecina ce fusta are , si multe altele , Stai singur baietas , in dezordinea ta , si sa crezi ca in acea dezordine , tu ai o ordine , si nu mai fa viata grea altor persoane , sau , sa se gaseasca cineva sa te educe cu biciul , pana bagi la cap , ca sotia nu e roaba , si nici scalava , ci partener de viata , care odata clakata , nu-si mai revine , pe cand tu , ; ba cu un rachiu , ba cu prieteni , uiti , Ea nu , ca se gandeste de 10 ori mai mult la familie , la copii , la datorii , la tot ce trebuie , mda , Cat despre ;'rea de gura ' hmmmm , e femeie , ea nu te-a lovit , si sta mereu gu gandul ca mujikul de langa ea , o poate lovi , ca e maskul fereoce , de , si daca ridica glasl , avea de ce , si risca , Sa fuga in lumea larga frate , de asa oameni , Decat terorizata non-stop , mai bine singura , cu cpoii , pe care tu ui meriti , adik nu ai ce exemplu sa le dai , ca de educatie , ma indoiesc , dupa apucaturile de tiran , .Si ascult pe cineva care cred ca stie ce spune ; cand era sita noua , adik in primele 6 luni , de casatorie , cand inca mai credea ca iesti fat-frumos , care a salvato din casa parinteasca , in care era tinuta in frau , de hapsana de mumasa , si de balaurul de tataso , deci atunci , la prima ratoire mai serioasa a ei , trebuia poknita scurt si violent , de doua ori , , apoi iti puneai frate cenusa-n cap , ca tea luat valul , nu ai vrut , fara intentie , etc. si se ierta marlania , dar iti stia frate de frica in alt fel; adik nu te stia de tiran morcotitor , si mujik , ci de barbat bun , dar imprevizibil fara voie , deci mai bine ma abtin , cam asa , satau lucrurile , mon ami , Lasa regretele , educate , cizeleaza-te , apoi incearca iar cu atentie mare , cu altcineva , sotia ta actuala , nu o sa uite niciodata ce i-ai facut , iar daca se intoarce , isi merita soarta , leago depiciorul patului , si dai cu sipka , ca duce , inseamna , arata-ti muschi , ca iesthi barbat , si etc , Toti barbati gresim , la inceput , dar daca continuam , atunci ne meritam soarta , Libertatea unei femei , e tot ce trebuie sa stie un barbat ca e bine intr-o casatorei, sa faca femea , ce crede de cuviinta , ca asa e bine , Barbatul e capul , dar femeia e gatul , sa nu uiti frate asta , Si eu fac ce vreau , dar zic ca Maria , merg si la biserica cu ea , sa nu aibe ce sa-mi reproseze , dar ochi mei , si si gandul , si ..... nu mi le poate controla , dar discret , fara valuri , fara trepidatii , si totul e ok , Ca face poate si ea la fel , nu ma intereseaza , din moment ce in casa e liniste , si pace , cpoii isi vad de serv. si de facultate linistiti , si totul umai zambind , Ai multe de invatat sotule nereusit , si mai ales despre sentimentele unei femei , si despre libertatea ei , mai ales dupa ce e maritata , si nu se simte niciodata urmarita , sau terorizata , de ceva ce nu a facur, si chiar daca a facut , e libera , ca nu suntem pza sotiei , ci iubim familia , Ma rog , sunt mulrte de zpus , nu am timp , dar altfel e viata , frate , in 2 , multi o inteleg gresit , si ajung ca tine , puscaria va pandeste daca insistati sa o readuceti cu forta , si sa rapiti copii , si asa traumatizati , de2 incapabilisa inteleaga relatia in 2 , La sa deci libertate viitoarei sotii , si vezi ca merg treburile bine , daca treaba din casa se face in 2 . si copii sa aibe la fel libertate deplina , fra porunci , si alte amenitari , altfel si din ei , o sa iasa , niste speriati , agitati , neterminati , fara personalitate , si haituiti , de toat si toate , Cu respect , nicusor ,
ombinsibland
Postat pe 29 Octombrie 2011 08:19
este foarte grea si dureroasa despartirea,dar este mai sanatoasa pt tine si constientul tau.Am trecut si eu printr-un div si mia fost foarte greu,dar nu am mai rezistat si cand a dat prima oara in mine nam crezut ca o va mai face,dar a doua oara ma bagat in spital,asa ca este mai bine sa o lasi in pace ca viata merge mai departe.
devid0097
Postat pe 29 Octombrie 2011 08:23
De la: George74, la data 2011-10-29 06:56:53Unele vor bataie inainte de sex in loc de preludiu


si unii, merita dupa...
garbo207378
Postat pe 29 Octombrie 2011 08:32
salut ! nu te mai invinovati. Exact cum imi spuneau mai multe persoane atat de sex masculin cat si feminin asa iti spun si eu tie : nu te-a iubit cu adevarat ci conditionat. Ai facut greseala ca ai inghitit mereu sa fie bine dar asa sunt femeile daca esti ele zic ca esti dobitoc.
garbo170467
Postat pe 29 Octombrie 2011 08:48
George74....TREBUIA SA-I DAI OMORU...ce barbat de...rahat...scuze am vrut sa zic de ...barbat. Freza ta este specifica pt. un anume loc cu zabrele...te pregatesti pentru oaresce deplasare in infern? Sa vezi acolo omor, iar despre preludiu inainte de sex...
garbo182051
Postat pe 29 Octombrie 2011 08:57
De la: nathalie, la data 2011-10-22 08:41:03De ce mama sa nu-si merite copiii... ?!
Dimpotriva.
Nu i-a abandonat, i-a tinut aproape de ea.

Copiii si tatal nu sunt ca un pachet, la oferta.

Femeia urla ca nu-i fericita, pune punct raporturilor amoroase cu sotul, repeta timp de doua zile ca nu mai vrea sa stea cu el... pe bune, repet, cate indicii iti trebuie?

intrebarea care trebuie pusa este " de ce a ajuns nefericita?", eu am impresia ca suntem prea partinitori cu cel de acelasi sex cu noi in detrimentul celuilalt. Nu sunt de acord cu violenta dar pe bune ca uneori trebuie sa ai nervi de otel sa stai calm.
Ca raspuns celui care a deschis acest topic , stai linistit nu esti singur pe acest pamant , fa in asa fel incat sa ai parte de iubirea si respectul copiilor tai ,pina la urma dupa nooile legi aparute la noi copii pot fi crescuti de ambii parinti chiar daca acestia sunt divortati.
dancerhd
Postat pe 29 Octombrie 2011 09:16
Pe forumul asta numai barbati prosti si fara masculinitate gasesc ( ma refer doar la cei care isi plang nefericirea ) . Esti un mare tampit, daca tu iti imaginezi ca noi vom crede povestea ta ca fiind cea reala, bine a facut sotia ta ca a renuntat la unul ca tine, dar ideea e ca ai vrut sa te iubeasca cu forta in loc sa te comporti in asa fel incat sa te iubeasca !
borodimonica
Postat pe 29 Octombrie 2011 09:32
Doamne ca stupid discurs...pentru ceea ce a indurat omul cred ca s-a manifestat prea bland. Ea ar fi meritat mai mult de o palma dar omul s-a abtinut cat a putut. Imi pare rau doar ca nemernica a plecat cu copii si sunt sigura ca el sufera....
garbo049823
Postat pe 29 Octombrie 2011 09:37
am citit cu mare atenie concluzie dupa 12 ani relatia voastra a murit -tu oare nu teai pus in pielea ei ca so fi saturat si de mofturile tale dea ti arunca hainele pe unde iti venea ,poate teai distantat de ea ,nu mai era relatia ca la inceput ,o femeie are nevoie ca un copil sa fie alintata ,iubita sa i se vorbeasca frumos ,vezi tu viata este deja foarte grea banii nu ne ajung ,stresu de la servici ne pune capac si nu numai -deci incearca sa vorbesti cu dansa sa vezi unde anume ati ramas ,cum poti tu sa te schinbi si ea la fel macar de dragul copilor ei vor suferi ca voi nu sunteti inpreuna . ear tu incearca sa i oferi acestei femei ragostea de care are nevoie ca si ea voua va ofera o ciorba calda facuta cu drag .sa auzim de bine .
claudia_mami
Postat pe 29 Octombrie 2011 09:38
ce ai mamaie cu mine,n-am voie sa-mi dau cu parerea?
George74
Postat pe 29 Octombrie 2011 09:39
Adevarat..si trist..dar sa nu uiti ca indiferent cati copii ai avea,cand cineva nu te mai vrea...nu poti face nimic..!!! Probabil are alte planuri,nu te mai iubeste..si fara dragoste casnicia este..un iad...!!! Vezi-ti de viata ta,incearca sa te redresezi,sa faci un tratament pentru nervi,dar nu cu medicamente sintetice..si fa-ti datoria materiala fatza de copii....caci viata iti va oferi..alta iubire..cu timpul..!! Calmogenul este foarte bun,plus o serie de ceaiuri naturale..si cu nadejde in Dumnezeu..vei depasi ..cu brio..acest moment dificil..din viata ta..!! Omul ..e tentat sa dea pe case si..averi..toata energia sa,gandindu-se la copii,dar daca nu exista dragoste..si mai ales intelegere..totul e in zadar..!! La sfarsitul vietii,obosit ,epuizat si scarbit de toate..constati ca ai trecut prin viata..si nu esti fericit..cu numic..!!! Nu averile ne dau..fericirea..ci intelegerea si iubirea..!!! Daca iubirea nu e reciproca...nimic in lumea asta nu conteaza..!! De la stres si suparare..te poti imbolnavi..caci sufletul imbolnaveste..trupul...si atunci..ce folos de averi..?? Mintea e cel mai mare dar de la Dumnezeu..si daca te imbolnavesti cu nervii..si ajungi pe mana psihiatrilor..vei devenii toata viata dependent de medicamentele lor..si nu -ti vei mai reveni complet..niciodata..!!!
Copiii isi vor urma drumul lor,ajuta-i toata viata ..cu tot ce poti,acorda-le prietenia si iubirea ta..iar pe parcurs..vor vedea si ei..cine a fost de vina..!!! Dar pana atunci,vezi-ti de sanatatea serviciul si viata ta,roaga-te la Dumnezeu,evita situatiile conflictuale..pe cat poti..si urmeaza-ti calea.!
Domnul fie cu tine..!! Amin..!!!
garbo115329_camy
Postat pe 29 Octombrie 2011 09:53
scuze indrazneala, dar dupa asa prezentare si anume, citez ''Probabil a invatat-o cineva, vezi ca tu mai femeie ai cam parasit domiciliul si nu prea se stie daca vei obtine tutela copiilor, dupa ce ai plecat asa fara motiv. Ii trebuia o strategie, prin care sa plece cu motiv Am fost prost si am cazut in plasa ei. '' parerea mea este ca esti prost fara tagada! tu mai femeie ai cam parasit domiciliul...pai trebuia sa stea ca s-o mai incaseze, sau cum? faptul ca pui accent ca ai fi ortodox practicant nu face decat sa dea o nota proasta celor care urmeaza intradevar invataturile bisericii...si apoi, daca a murit iubirea dintre voi poti fi de ce religie doresti, te poti inchina la cate icoane iti ies in cale...pacat ca sunt multi ca tine!
garbo025040
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:00
Trebuie sa regreti ca ai lovit-o,oricum casnicia nu mai mergea.Omare actrita,si foarte periculoasa!!!!!!!!!!!!!!!!
Atentie ,in spatele acestui teatru se ascunde ceva mult mai grav .Motivele au fost cautate si au fost mereu subiective.Nute invinovati,iti lasai sau nu chilotii aruncati ,o nemultumire se gasea."Unde dragoste nu e,nimic nu e"Ciaooooooooooooooooo!
garbo032261
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:01
sper ca esti sarcastica!
garbo025040
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:04
sau un figurant! ciaoooo!
a cedat!
si tot nu se lasa! vorbe....
Ktine
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:06
corect!
garbo226419
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:06
mai oameni acum am citit tot si zic cal anteleg pe dl. an pricina.
findca si la mine e o situatie la fel, nu beau , baruri , etc da nus credincios ca dl. .
la fel sotia din lenes curvar nenorocit nu prea ma scoate, an timp ce eu vin acasa de la lucru dupa 10 12 ore de lucru an constructii nu de stat pe scaun , nu prea mai am chef de dat cu aspiratorul sau sa spa vase. si daca le fac am reprosuri ca nu e bne.
la mine se pune problema adica ami pun deja problema sa bag eu divort ca mam saturat.
ps. eu nu am lovito si nu o voi loviii
garbo171190
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:08
poate vrea la spa! :)) "antelegi"?:P
Ktine
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:13
sa nu crezi ca tu nu ai nici o vina in toata povestea asta. daca iti facea scandal ca lasi ciorapul in baie, de ce l-ai mai lasat in baie? dar pantalonii de ce nu ai inceput sa ii pui frumos in sifonier? daca stiai ca o irita chestiile astea, de ce nu ai cautat sa nu le mai faci?
Esti genul de persoana care are impresia ca femeia e nebuna si tu toate le faci bine, tu esti perfect, tu nnu gresesti cu nimica
oana200320
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:17
De la: garbo171190, la data 2011-10-29 10:08:28mai oameni acum am citit tot si zic cal anteleg pe dl. an pricina.
findca si la mine e o situatie la fel, nu beau , baruri , etc da nus credincios ca dl. .
la fel sotia din lenes curvar nenorocit nu prea ma scoate, an timp ce eu vin acasa de la lucru dupa 10 12 ore de lucru an constructii nu de stat pe scaun , nu prea mai am chef de dat cu aspiratorul sau sa spa vase. si daca le fac am reprosuri ca nu e bne.
la mine se pune problema adica ami pun deja problema sa bag eu divort ca mam saturat.
ps. eu nu am lovito si nu o voi loviii



imi place cum ai terminat "lovi"... cu 3 de i!:)))))
eu_geminy
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:21
De la: Axl_22, la data 2011-10-23 00:07:43Marius, fara suparare,acum cine e subiectiv?
n-a dat nimeni niciun verdict,in afara de tine!


Cu riscul de a parea SI EU subiectiva, majoritatea barbatilor au tendinta asta de auto-compatimire. Tu descrii aici toata situatia ca si cum numai ea ar fi de vina, ca si cum tu ai fi fost sfant.
Sa stii ca nimicurile alea pe care ea te ruga sa nu le mai faci se aduna in timp si pot aduce o femeie la disperare. Ceea ce voua, barbatilor, vi se pare un gest nesemnificativ, poate noua ni se pare un gest lipsit de respect la adresa noastra. Uneori nici nu va dati seama cat de tare dor pentru noi unele"nimicuri" de-ale voastre. Sunt convinsa ca sotia ta a comunicat, pentru ca pare genul de om care nu tine in ea. Inca de cand ai vazut ca incepe sa iti adreseze anumite cuvinte trebuia sa te gandesti ca trebuie facut ceva, nu sa te complaci in situatie si sa traiesti cu senzatia ca "lasa, maine ii trece". Nu am crezut ca o sa spun vreodata asa ceva, dar barbatii au multe de invatat despre femei si ar trebui sa fie mai atenti. Voi sunteti cei care nu va deschideti sufeltul la ce avem noi de spus si ce durere avem in suflete, voi sunteti cei care ne tratati cu flit cand avem o problema care VOUA vi se pare tampita si irelevanta. Iar noi? Noi suntem acolo, crescandu-va copiii, adunand mizeria dupa voi, oferindu-va un umar cand aveti nevoie de el. Dar toate astea nu conteaza, pentru ca pana la urma va jignim, nu?
Eu cred ca ar trebui sa iti revizuiesti comportamentul. In loc sa incerci sa faci ceva si sa discuti, ai preferat sa tii in tine (sperand ca va trece) si pana la urma unde ai ajuns? Ai lovit-o.
Nu am cuvinte sa descriu prapastia dintre cele doua sexe.

Si oricum, daca vrea sa plece, las-o sa plece. Sigur va fi mai linistita fara tine.
garbo186330
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:25
De la: garbo182051, la data 2011-10-29 08:57:37George74....TREBUIA SA-I DAI OMORU...ce barbat de...rahat...scuze am vrut sa zic de ...barbat. Freza ta este specifica pt. un anume loc cu zabrele...te pregatesti pentru oaresce deplasare in infern? Sa vezi acolo omor, iar despre preludiu inainte de sex...


daca apreciezi oamenii dupa freza, atunci e clar ca ai fost contemporanna cu perioada stalinisto-comunista.
baiatul e tuns f scurt si se poarta.
acolo, "la zabrele", unde spui tu, nu se mai tunde nimeni cu forta...

deci "mamae" ti se potriveste, nu te supara...;)
:)))
eu_geminy
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:27
De la: eu_geminy, la data 2011-10-29 10:21:40
De la: garbo171190, la data 2011-10-29 10:08:28mai oameni acum am citit tot si zic cal anteleg pe dl. an pricina.
findca si la mine e o situatie la fel, nu beau , baruri , etc da nus credincios ca dl. .
la fel sotia din lenes curvar nenorocit nu prea ma scoate, an timp ce eu vin acasa de la lucru dupa 10 12 ore de lucru an constructii nu de stat pe scaun , nu prea mai am chef de dat cu aspiratorul sau sa spa vase. si daca le fac am reprosuri ca nu e bne.
la mine se pune problema adica ami pun deja problema sa bag eu divort ca mam saturat.
ps. eu nu am lovito si nu o voi loviii



imi place cum ai terminat "lovi"... cu 3 de i!:)))))


Nu inteleg de ce trebuie sa specificati mereu ca nu beti, nu fumati bla bla bla. Credeti ca asta va face mai buni? Credeti ca e singurul lucru care trebuie apreciat la un barbat? Daca e asa, voi de ce nu apreciati pur si simplu femeia de langa voi pentru faptul ca nici ea nu bea, nu fumeaza, ba mai mult, munceste, curata casa, creste copii. Tu nu bei, nici ea nu bea, deci sunteti chit, nu? Adica sunteti perfecti amandoi.
garbo186330
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:28
Marius, sa ma ierte Dumnezeu, ai fost destul de calm pt foarte mult timp. Nu consider ca ai gresit cu nimic, crede-ma ca nu ai nevoie sa mergi la doctor pentru rabufnirea ta. Cei mai multi dintre noi ar fi avut asta cu mult timp inaintea ta. E trist ca ai crezut-o cand s-a intors la tine, ca o va face cu adevarat. Parerea mea, te-ai lasat prea moale ink de la inceput. Te-a perceput ca pe un barbat slab si te-a cam calcat pe gat. Nu vorbesc de violenta fizica aici, sa nu ma intelegi gresit, dar unele femei simt nevoia sa fie puse la punct din cand in cand, iar daca nu are cine s-o faca.....va cauta in alta parte, sau va proceda cum a facut a ta. Sincer imi pare rau pentru tine, se pare ca nu mai e nimic de salvat in casnicia ta. In plus ti-a facut-o si cu copii, ai cedat nervos exact cand nu trebuia.
zack
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:31
De la: Mihaela72, la data 2011-10-29 06:57:00
De la: nicholas_, la data 2011-10-24 09:37:14Ge, deci tu, pt reconsiderarea pozitiei, numai te uiti in oglinda. Eu, in schimb, dupa " cine-i boul asta?" , imi dau si un cap in gura, abia apoi ma umfla rasu' !
Dar acum , pe bune... nu rasturna cu copita.

Ciresico, tu, de fapt, esti ciresica sau ciresel? Sa ai tu asa o parere proasta despre femei?


Bine ca va dati crestini practicanti sau...doar oameni integri si de bine.
Nu inteleg ce atatea intrebari retorice din partea cuiva care nu face parte din "poveste".
Oameni buni! De ce tot ceea ce noua ni se pare corect ar trebui sa fie corect si pentru cei de langa noi?!?!?
Fiecare din noi are varianta personala de adevar. Fiecare vede asa cum crede de cuviinta. Daca am gandi toti oamenii identic...unde ar mai fi diferenta dintre specia noastra si una inferioara?


si atunci, de ce crezi ca afirmatiile tale ar trebui sa fie luate de altii drept model?...
aveai raspunsul dinainte - tu singura ti l-ai oferit.
chiar nu stiu de ce ai mai postat...:DD
:))))
eu_geminy
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:32
O_K, tare bine! ca sta inca pe ganduri....:)
el o vrea inapoi, sa-l mai distruga un pic!....
Ktine
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:33
Nu sunt deloc deacord cu tine. De ce o faci "jivina". Este foarte clar ca ea nu-l iubea si nu l-a iubit niciodata, asta, judecand dupa povestea lui. Asta nu e o vina. Nu o poti acuza de lipsa de sentimente. Macar a fost sincera si s-a purtat cum a simtit. Nu a fost ipocrita si a mimat dragostea.
Eu nu pricep de ce a tras el atata de ea, dar asta e alta problema...
AnaBalan
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:34
Din cate inteleg, sotia ta gandeste altfel decat tine. Nu stiu care au fost criteriile alea dupa care tu ai ales o femeie de nevasta atat de greu, dar parerea mea e ca trebuia sa alegi pe cineva ca tine: cu multa incredere in religie, care respecta cu strictete dogmele bisericii (dar care sa o respecte si pe aia pe care tu ai incalcat-o, nu-i asa?), care accepta fara sa cracneasca ceea ce face si zice barbatul si care nu are nici o valoare si nici un cuvant de spus in fata lui.

Nu stiu daca pe la noi mai sunt multe astfel de femei (in tarile musulmane cu siguranta gasesti, acolo femeia e considerata o fiinta inferioara barbatului....), dar e limpede ca tu si sotia ta de acum nu va potriviti deloc.
Dolce_vita
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:34
zack, Dumnezeu te iarta! :))
barbatii cedeaza, tocmai cand nu trebuie! :P
Ktine
Postat pe 29 Octombrie 2011 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viata langa un "bisexual" sau gay e posibila? 6 De la: mep_mychel 21 Iulie 2012 23:44
vreau o parere 50 De la: garbo171197 8 Octombrie 2010 23:59
Sfat 9 De la: picaturaderoua 10 Ianuarie 2016 18:31
Exist undeva cineva lng care i ultimul srut va fi la fel de intens ca i primul? 24 De la: AMELYY 14 Noiembrie 2009 23:44
poezie...(Prelucrare dup autor necunoscut) 8 De la: pustietate_in_floare 13 Octombrie 2011 22:17
Setari Cookie-uri