buna

am probleme cu menstruatia de ceva timp. am fost la ginecolog la inceputul acestei luni. mi-a dat medicamente pe trei luni si plus sa imi fac analizele,fsh,lh,progesteronu,t4,t3,t2,testosteronul si altele. primele le-am facut si mai am de facut. dar mi-a zis ca s-ar putea sa nu fac copii si de asta mi-e cel mai frica sa nu pot face copii. mai am si chisturi si mai multi hormoni masculini decat e normal. vreau sfaturi,va rog,heeeelllllp
garbo164652
Postat pe 28 Septembrie 2011 15:18
Sfatul vine de la medic,nu de aici.
constance
Postat pe 28 Septembrie 2011 16:38
eh, copilitza aiasta nare randare sa vada analiza lu' dom' doftor.... si vrea si ea sa afle daca mai are cineva sau a mai avut brobleme ca 'mneaei ...

io no poci ajuta ... ca n-am astfel de problemuri.... decat poate la cap ...
alfheim
Postat pe 28 Septembrie 2011 16:53
"mai am si chisturi si mai multi hormoni masculini decat e normal."

tocmai de aceea ...raspunsul n-o sa gasesti aici....numai la un endocrinolog....pt treaba cu hormonii
iar pt chisturi,la ginecolog.....
Axl_22
Postat pe 28 Septembrie 2011 17:05
E un dezechilibru hormonal,dar cu timpul se regleaza,
poate dispar si chisturile,daca nu,se opereaza.
acum nu poti face copii,dar in viitor e posibil.
aceeasi dereglare a avut prietena mea.
acum poate avea copii.a urmat tratamentm,apoi s-a operat in italia de chisturi.
fa ce poti,adica nu te stresa,fii optimista,roaga-te,ia produse naturale ca laptisor de matca,spirulina,
astea echilibreaza,si au efect puternic asupra fertilitatii.
incearca sa mananci putin si bun,cat de natural posibil,fara conservanti,coloranti.
salamuri,etc.
dureaza,ceva luni bune,echilibrarea,dar merita efortul.
nu pierde speranta,va fi bine,d
daniilia
Postat pe 10 Octombrie 2011 16:45
In primul rand nu te panica . Alege sa ai incredere in medic caci fara incredere nu faci nimic . Si alege sa vezi viitorul frumos si cum ti-l doresti . Lupta pentru el nu astepta sa-l faca alti . Nu e o problema de netrecut , cea prin care treci , dar iti trebuie incredere si nu va exista obstacol de netrecut . Nu rad de tine , nu te critic , ci doar iti arat cum te pot eu incuraja . Daca mesajul meu nu te ajuta nu il baga in seama . Iti urez bafta .
garbo112538
Postat pe 11 Octombrie 2011 12:48
De la: garbo164652, la data 2011-09-28 15:18:35am probleme cu menstruatia de ceva timp. am fost la ginecolog la inceputul acestei luni. mi-a dat medicamente pe trei luni si plus sa imi fac analizele,fsh,lh,progesteronu,t4,t3,t2,testosteronul si altele. primele le-am facut si mai am de facut. dar mi-a zis ca s-ar putea sa nu fac copii si de asta mi-e cel mai frica sa nu pot face copii. mai am si chisturi si mai multi hormoni masculini decat e normal. vreau sfaturi,va rog,heeeelllllp

si de ce ti-ai postat problema ln horoscop? of doamne. in sfarsit, problemele de genul asta se rezolva la ginecolog.
MARILENA_25
Postat pe 17 Octombrie 2011 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zodii 18 De la: roxxana_soare 11 Iulie 2011 17:41
Zodia BERBEC 43 De la: fleurdelis 12 Februarie 2010 07:45
femeia taur 12 De la: nathalie 22 Decembrie 2011 16:13
Femeia ''BALANTA''? 38 De la: garbo013316 14 Ianuarie 2013 15:10
http://www.garbo.ro/comunitate/forum/new_topic/8.html 26 De la: garbo180048 5 Ianuarie 2011 11:59
Setari Cookie-uri