vreau sa uit

pentru o cearta e nevoie de doi oameni.
timpul va sterge certurile,nu stiu daca e valabil la voi,dar noi am hotarat,cand unul din noi e enervat sau obosit,din orice motiv ar fi,si incepe o cearta,celalalt sa nu raspunda cu contraatac,si sa faca o plimbare.
de cele mai multe ori certurile sunt pentru nimicuri,nu pentru ceva serios,cu adevarat important,
apoi continuarea este tu mi-ai zis asta,ailalta,si celalalt raspunde,si tu mi-ai zis asta....
femeile pot fi mai calme,daca el vine cu barfe de la prieteni,poti spune doar o data,nu e adevarat,apoi nu mai continui,chiar daca el nu crede.
vezi ca i-a trecut si te-a chemat inapoi,deci
incearca sa iti amintesti de ce a fost frumos in relatia voastra.
nu conteaza deloc cine este de vina si cine nu,in o relatie.....sa ii spui asta.
nu duce nicaieri.
conteaza daca va iubiti unul pe altul.
iar partea cu soacra....nu te ocupa cu ce zice,ca iti va face rau.
toate aproape sunt cam la fel.critica cat pot,se amesteca cat pot de mult.
daca tii la el,si vrei sa fiti impreuna,gandeste-te cum ar fi trebuit sa faceti,ca lucrurile sa decurga altfel,si uita ce a fost.
d

daniilia
Postat pe 18 Septembrie 2011 04:09
fetelor ,de ce nu putem fi asemeni amazoancelor?Sa fim independente ,sa ne crestem singure copii si sa ii folosim doar la perpetuarea speciei umane

Am pus intrebarea asa... desi am si eu un raspuns...avem nevoie de ei pentru ca dorim sa fim mangaiate sa fim adolate ,sa ni se spuna cat de frumoase,sexy,bune si intelegatoare suntem.sa avem cui spune Te iubesc ,Sunt trista...etc.
Cu ce pret ...cate inimi nu au fost frante ..din ambele tabere.
lore01
Postat pe 18 Septembrie 2011 13:05
Bine v am gasit! Daca, acum va certati ,va despartiti, plecati unul de la altul, cum v-a fi peste 10-20-30-sau 50 ani@ Parerea mea este ca> nu sunteti compatibili, unul cu altul! Timpul si uitarea o sa ti rezolve durerea sufleteasca!
Sa ai noroc!
Jojolin
Postat pe 18 Septembrie 2011 17:13
eu sunt in aceeasi situatie am iertat de nenumarate oei m-a inselat ,mintit cu nerusinare, maica-sa se baga intre noi .......suntem de 13 ani impreuna si l-am prins din al doilea an ca ma insela,m-a prostit si l-am iertat la fel si alte dati,acum suntem casatoriti de 5 ani si vreau sa-l uit definitiv si sa ma despart de el am suferit ca o proasta ani de zile de parca am fost legata la ochi. nu meritasa sti. Daca acum face asa toata viata asa v-a fi si tu vei fi singura vinovata. te sfatuieste o tipa de 45 ani care de fapt arata de 30 si ceva asta spun toti care nu-mi stiu varsta si credema nici nu spun cati ani am.LASA-L in plata domnului ca nu te merita. ID meu este nicoll_bubu2002@yahoo.com daca vrei sa tinem legatura. bafta la un tip care te merita si te iubeste cu adevarat .
nicoleta66
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:17
Ciorba reincalzita se spune ca nu mai e la fel de buna !
Eu zic ca n-ar trebui sa uiti, dimpotriva in viitoarea relatie sa fii mai atenta sa nu repeti greselile anterioare.
SAL
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:45
sal...e foarte buna...cand esti mort de foame...
si tu, nicoleto, unde ai fost in tot acest timp?
dor72_
Postat pe 22 Septembrie 2011 21:52
ciorbita? mi-e fomica
pustietate_in_floare
Postat pe 23 Septembrie 2011 17:34
OK a venit dupa mine de trei ori !!!!!! Asta nu m-a impresionat chiar deloc,pt.ca nu se schimba mai nimic DUPA O IMPACARE .
DACA ERAM SINGURA VINOVATA DE CE VENEA DUPA MINE?
leta_ena_26
Postat pe 23 Septembrie 2011 20:39
Am incercat sa uit relele dintre noi ,si sa aplanez conflictul dar lucrul asta la facut pe el sa creada ca ma simt vinovata, asa ca....
leta_ena_26
Postat pe 23 Septembrie 2011 20:43
DA probabil ca ai dreptate cu cat ierti mai mult cu atata ti se fac mai multe.
M-am vazut cu el zilele astea,a zis sa mai incercam????
leta_ena_26
Postat pe 23 Septembrie 2011 20:48
fata mea...ce sa mai incercati? doua trei batalii....
tu stii mai bine....
dor72_
Postat pe 23 Septembrie 2011 21:05
Ce nu a mers din prima nu o sa mearga din a doua.... a treia a n- incercare....ciorba reincalzita e prea sarata :sml-mad0007 tu stii mai bine......
lacramioaracrengi
Postat pe 24 Septembrie 2011 00:21
iar vinovata de ce esti doar tu? ca asa vrea el sa fii......lasa-l sa se dea cu capul de pereti...
lacramioaracrengi
Postat pe 24 Septembrie 2011 00:24
Vei uita.
In timp.
Orice rana se inchide.
garbo134945
Postat pe 24 Septembrie 2011 14:50
Mda, rana se inchide dar mai raman cicatrice. Vina e a amandurora. Raur e ca batul cu doua capete , chiar daca un capat e ma subtire, tot rau e .
SAL
Postat pe 24 Septembrie 2011 16:06
Da,ai dreptate.O relatie se construiieste cu intelepciune. Eu cum zici tu am incercat sa rezolv problemele dar el cand greseam imi dadea o lectie in sensul ca mi-o intorcea de zece ori.....
leta_ena_26
Postat pe 24 Septembrie 2011 19:47
Cred ca daca da vina pe mine isi suporta mai usor greselile lui sau e prea egoist?
leta_ena_26
Postat pe 24 Septembrie 2011 19:50
O parte din mine spera ca se mai poate dar in acelasi timp constientizez ca nu suntem pe aceiasi lungime de unda
leta_ena_26
Postat pe 24 Septembrie 2011 19:52
cand un barbat iubeste o femeie , trebuie sa fie pentru aceea femeie ultimul din viata ei , nu primul . Asta trebuie sa-si doreasca el si sa INTELEAGA !!!
garbo036864
Postat pe 30 Septembrie 2011 08:20
Buna.Si eu sunt in aceeasi situatie , si daca in ultimii 2 ani de caZnicie nu am mai avut parte de sex,acum imi voi face de cap
Sexyman69
Postat pe 12 Octombrie 2011 13:14
De la: garbo036864, la data 2011-09-30 08:20:51cand un barbat iubeste o femeie , trebuie sa fie pentru aceea femeie ultimul din viata ei , nu primul . Asta trebuie sa-si doreasca el si sa INTELEAGA !!!


iata o postare care/mi place
elodia_2
Postat pe 21 Octombrie 2011 19:31
Un prieten bun de-al meu s-a casatorit cu o frumoasa fata ,dar care a avut multe relatii chiar si de 1-2 ani cu cate cineva..Si totul e perfect,se inteleg minunat si-n curand fac 15 ani de mariaj. L-am intrebat,de ce s-a casatorit cu ea,stiind si el ce stia mai toata lumea..raspunsul lui m-a uimit dar a avut dreptate:"A cunoscut cate-a vrut.,acum stie cum e si pe la altii nu o mai intereseaza decat EU si a mea..!!"
Se poate deseori intampla sa te casatoresti cu o fecioara si desi o duce bine,din curiozitate...incearca si la altul{pe furate} si totdeauna smantana mancata pe furis..e mai buna... Nu e caz general...
O sa-ti gaseti jumatatea cand nici nu mai speri..si o sa multumesti acestui ins ..ca te-a lasat libera ,in viata nimic nu-i intamplator..tot raul spre bine!!
elisabeta_boia
Postat pe 23 Octombrie 2011 18:03
Vei uita...
Luna_in_capricorn
Postat pe 23 Octombrie 2011 19:35
De la: garbo036864, la data 2011-09-30 08:20:51cand un barbat iubeste o femeie , trebuie sa fie pentru aceea femeie ultimul din viata ei , nu primul . Asta trebuie sa-si doreasca el si sa INTELEAGA !!!



Luna_in_capricorn
Postat pe 23 Octombrie 2011 19:41
De la: elodia_2, la data 2011-10-21 19:31:27
De la: garbo036864, la data 2011-09-30 08:20:51cand un barbat iubeste o femeie , trebuie sa fie pentru aceea femeie ultimul din viata ei , nu primul . Asta trebuie sa-si doreasca el si sa INTELEAGA !!!


iata o postare care/mi place



Luna_in_capricorn
Postat pe 23 Octombrie 2011 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum v-ati petrece ultimii 2 ani din viata? 6 De la: bluelight 10 Noiembrie 2009 21:32
promisiuni 16 De la: lady_corina 1 August 2009 22:57
eu leoaica el balanta= s-a terminat 5 De la: mrl_pascu 29 Aprilie 2012 17:20
Sperante, vise si umilinta 155 De la: Lady_Di 28 Decembrie 2010 08:57
as vrea sa inteleg ce se intampla cu barbatii din ziua de azi..... 80 De la: ariadna06 5 Decembrie 2012 19:37
Setari Cookie-uri