Iubesc un barbat mai tanar............

De la: Grozea_Amalia, la data 2011-09-17 08:37:34 nu asculta ce zice lumea si traiesteti viata si eu iubesc un baiat sa zic mai tanar cu 8 ani ca mine si santem inpreuna de 7 ani si am avut si "reprosuri" fii fericita si iubestel mult



Bv pt voi. La urma urmei nu varsta e importanta.
zack
Postat pe 17 Septembrie 2011 08:52
cu scz de rigoare..intru destul de rar pe net neavand timp dar cum se spune niciodata nu este tarziu, sotul meu este cu 13 ani mai tanar il iubesc ma iubeste am renuntat la o casnicie de 12 si eu cu diferenta ca eu am o fata:)din aceea casnicie ...trebuie sa scapi de acel gand varsta...bucura-te de fiecare clipa si nu gandi..stiu ca este greu am trecut si eu prin asta ...si sincer e pierdere de timp ca sa stai sa te gandesti ca e o diferenta de varsta ,,,gandeste-te doar ca esti bine, esti fericita....si ca sunt multi oameni care isi traiesc viata fara sa intalneasca marea dragoste compatibila :)))sa ai mult noroc si multa fericire in continuare....
aniko
Postat pe 17 Septembrie 2011 09:14
cu scz de rigoare..intru destul de rar pe net neavand timp dar cum se spune niciodata nu este tarziu, sotul meu este cu 13 ani mai tanar il iubesc ma iubeste am renuntat la o casnicie de 12 si eu cu diferenta ca eu am o fata:)din aceea casnicie ...trebuie sa scapi de acel gand varsta...bucura-te de fiecare clipa si nu gandi..stiu ca este greu am trecut si eu prin asta ...si sincer e pierdere de timp ca sa stai sa te gandesti ca e o diferenta de varsta ,,,gandeste-te doar ca esti bine, esti fericita....si ca sunt multi oameni care isi traiesc viata fara sa intalneasca marea dragoste compatibila :)))sa ai mult noroc si multa fericire in continuare....
aniko
Postat pe 17 Septembrie 2011 09:14
De la: chalon, la data 2011-09-05 08:47:58Iubesc un barbat mai tanar..........si ma iubeste si el.Dar am totusi o problema foarte micuta...varsta.Dar sa incepem cu inceputul.Am fost casatorita 15 ani dar nu a mers.El din cauza meseriei lui a avut si timpui necesar si resursele pentru a ma insela.2 ani am inchis ochii la toate aventurile lui.Mi-am dorit o familie mai mult ca orice si pentru asta am fost oarba.Nu am avut copii desi am incercat ...operatii...pastile..doctori...etc.(important e ca eu inca mai sper sa am un bebe). M-am trezit dupa 15 ani ca ma bat cu morile de vant si atunci am luat cea mai grea hotarare din viata mea....sa divortez.Am divortat.Sa treci prin divort nu e usor,depresii,lacrimi,regrete.....stiti voi.Dar am reusit cu eforturi mari sa imi revin.Apoi a venit momentul cand a aparut EL.Am refuzat sa incep o relatie cu un barbat mai tanar si pot spune ca refuzul meu a durat un an si ceva.A avut rabdare si a trecut cu brio toate bombardamentele mele.Acum suntem impreuna .Ne intelegem perfect in toate ,ne complectam in toate.Dupa cum ar spune cei de la horoscop suntem perechea perfecta,El LEU eu SAGETATOR. DECI COMPATIBILITATE 100%.Am uitat sa spun ca diferenta dintre noi e de 9 ani.VOI CE CREDETI DESPRE RELATIILE DE GENUL ASTA??????????/


puteai sa specifici la inceput cu cati ani este mai tanar deci frustrarea ta este asta dar oare numai a ta sau si a lui ? nu te condamna nimeni ca ai o relatie cu un barbat mai tanar cu 9 ani si chiar daca ar fi asa nici sa nu-ti pese. insa din cate citesc esti matura din mai multe puncte de vedere nu numai varsta, daca relatia asta o ai doar sa-ti treaca timpul ok , insa se vede ca nu pui baze solide in ea. deci cat te-ai potrivi , zodiacal vorbind, este ceea ce-ti trebuie acest barbat sau nu? eu asta m-as intreba in locul tau. el a aparut ca asa apar cate unii,fie ca esti ocupata sau nu, unora ajungi sa le dai peste ,,bot" atat de obraznici sunt.
melania33
Postat pe 17 Septembrie 2011 09:26
Daca e intelegere si respect,dai bataie,mergi inainte ca Iisus.
garbo_ALEX
Postat pe 17 Septembrie 2011 12:38
tocmai ca pun baza solida in aceasta relatie si nu mi ar fii usor sa am o noua dezamagire. doar eu sunt cea care are o problema cu varsta...de cate ori incercam sa i explic ca nu poate fii nimic intre noi ptr ca eu sunt mai in varsta se enerva si mi spunea ca lui nu i pasa.il respingeam mereu dar de fiecare data avea efect de yo-yo. mi am schimbat nr de tel....adresa....am evitat totul ce avea legatura cu el...surpriza a fost de partea mea...ptr ca nu a renuntat....si ulterior mi a spus ca el de 10 ani se gandeste la mine dar din cauza ca eram casatorita nu a avut curajul si indrazneala sa mi propuna ceva, 10 ANI.....inseamna ffff mult timp.pana sa aflu de cei 10 ani l am tot intrebat de ce nu a avut nici o relatie serioasa........sa se insoare...sa faca ceva util cu viata lui.....si stiti ce mi a rsp...DACA AI SUFICIENTA RABDARE PRIMESTI DE LA VIATA TOT CEEA CE TI DORESTI....CAND ITI DORESTI CEVA DIN TOT SUFLETUL ATUNCI UNIVERSUL COMPLOTEAZA IMPREUNA CU TINE SI DORINTA SE INDEPLINESTE........ nu mi a venit a mi crede urechilor ce am auzit...am ramas cu gura cascata....(ptr cei rai...am inchis gura )si atunci am cedat..am renuntat sa il mai resping... acum imi este bine,sunt fericita pentru a doua oara si e foarte adevarat ca fericirea o intinlesti o data in viata sau deloc. iata ca eu sunt una dintre cele norocoase si cred ca asa a vrut dumnezeu sa mi rasplateasca nefericirea din ultimi doi ani de casnicie.
chalon
Postat pe 17 Septembrie 2011 16:06
De la: aniko, la data 2011-09-17 09:14:52cu scz de rigoare..intru destul de rar pe net neavand timp dar cum se spune niciodata nu este tarziu, sotul meu este cu 13 ani mai tanar il iubesc ma iubeste am renuntat la o casnicie de 12 si eu cu diferenta ca eu am o fata:)din aceea casnicie ...trebuie sa scapi de acel gand varsta...bucura-te de fiecare clipa si nu gandi..stiu ca este greu am trecut si eu prin asta ...si sincer e pierdere de timp ca sa stai sa te gandesti ca e o diferenta de varsta ,,,gandeste-te doar ca esti bine, esti fericita....si ca sunt multi oameni care isi traiesc viata fara sa intalneasca marea dragoste compatibila :)))sa ai mult noroc si multa fericire in continuare....
iti doresc ceea ce doresc ptr mine. sa ai o viata fericita si implinita.multumesc ptr sfat.
chalon
Postat pe 17 Septembrie 2011 16:11
Ai o varsta... el e mai tanar... il iubesti... te iubeste(!?) ... vrei bebe... Ce vrei? Dupa 15 ANI de cand ..., de la ce varsta? Da' fostu' ce avea? Apoi, drept-ii ca gaina batrna... cu morcovu' tanar... da' stiu si eu... vergeturi, alea, alea... Stiti ceva? Noi astia de peste 40 ne-am tampit?Stam sa scriem prostii , si chiar si eu? Cai verzi pe pereti. Sa-mi fie rusine! De ce ma bag in viata altcuiva?Stii ce zic? TRAIESTE-TI VIATA ASTA! Pe urmatoarea,SAVUREAZ-O!
vitan
Postat pe 17 Septembrie 2011 16:55
De la: vitan, la data 2011-09-17 16:55:45Ai o varsta... el e mai tanar... il iubesti... te iubeste(!?) ... vrei bebe... Ce vrei? Dupa 15 ANI de cand ..., de la ce varsta? Da' fostu' ce avea? Apoi, drept-ii ca gaina batrna... cu morcovu' tanar... da' stiu si eu... vergeturi, alea, alea... Stiti ceva? Noi astia de peste 40 ne-am tampit?Stam sa scriem prostii , si chiar si eu? Cai verzi pe pereti. Sa-mi fie rusine! De ce ma bag in viata altcuiva?Stii ce zic? TRAIESTE-TI VIATA ASTA! Pe urmatoarea,SAVUREAZ-O!
fostul ...dragul meu vitan avea.....amante ........vezi ce patesc eu daca nu citesti tu tot? deci...eu am fost casatorita 15 ani....vergeturi nu am...inca...40 de ani nu am...inca...deci te am lamurit?
chalon
Postat pe 17 Septembrie 2011 17:42
De la: chalon, la data 2011-09-15 04:01:23iata care mai sunt noutatile......sunt fffff trista si desi e aproape 4 dimineata nu pot sa dorm . am ramas singurica ptr 1 luna si jumatate...el a plecat in anglia la munca. si voi pleca si eu putin mai tarziu.adevarul e ca nu prea ma descurc cu tot ceea ce simt acum.durere.....tristete...agonie...ma simt ca si cum as fii parasita.(stiu ca nu e asa ) visul meu de a avea bebe a devenit si visul lui .a cautat de lucru undeva unde poate castiga ceva mai multi bani. ideea e ca daca strangem banuti atunci voi incerca fertilizarea in vitro. of,of,of...acum ma simt oarecum vinovata pt plecarea lui.e ca si cum l-as fi inpins sa faca pasul asta desi decizia a fost a lui. ar fi trebuit sa il opresc?



Buna chalon
imi place atitudinea ta si hotararea pe care ai luat-o, de a fi cu o persona mai tanara decat tine
nu trebuie sa lasi pe nimeni sa intervina in viata ta
Parerea mea este ca diferenta de varsta nu trebuie sa fie o problema in fericirea ta
Bebelusul este cel mai imprortant acum mult succes !
Daca a plecat sa castige ceva mai multi bani eu consider asta cu adevarat o dovada ca vrea sa aiba o familie cu tine
Si vinovata in niciun caz poate doar foarte fericita pentru scopul cu care a plecat
Cat despre cei ce au o problema cu relatia ta poti sa le spui frumos sa isi vada de viata lor sau si mai frumos :Nu judeca cartea dupa coperta !
eva_si_atat
Postat pe 17 Septembrie 2011 18:55
De la: eva_si_atat, la data 2011-09-17 18:55:39
De la: chalon, la data 2011-09-15 04:01:23iata care mai sunt noutatile......sunt fffff trista si desi e aproape 4 dimineata nu pot sa dorm . am ramas singurica ptr 1 luna si jumatate...el a plecat in anglia la munca. si voi pleca si eu putin mai tarziu.adevarul e ca nu prea ma descurc cu tot ceea ce simt acum.durere.....tristete...agonie...ma simt ca si cum as fii parasita.(stiu ca nu e asa ) visul meu de a avea bebe a devenit si visul lui .a cautat de lucru undeva unde poate castiga ceva mai multi bani. ideea e ca daca strangem banuti atunci voi incerca fertilizarea in vitro. of,of,of...acum ma simt oarecum vinovata pt plecarea lui.e ca si cum l-as fi inpins sa faca pasul asta desi decizia a fost a lui. ar fi trebuit sa il opresc?



Buna chalon
imi place atitudinea ta si hotararea pe care ai luat-o, de a fi cu o persona mai tanara decat tine
nu trebuie sa lasi pe nimeni sa intervina in viata ta
Parerea mea este ca diferenta de varsta nu trebuie sa fie o problema in fericirea ta
Bebelusul este cel mai imprortant acum mult succes !
Daca a plecat sa castige ceva mai multi bani eu consider asta cu adevarat o dovada ca vrea sa aiba o familie cu tine
Si vinovata in niciun caz poate doar foarte fericita pentru scopul cu care a plecat
Cat despre cei ce au o problema cu relatia ta poti sa le spui frumos sa isi vada de viata lor sau si mai frumos :Nu judeca cartea dupa coperta !
eva si atat... multumesc din suflet ptr gandurile tale bune
chalon
Postat pe 17 Septembrie 2011 20:04
chalon...n-ar trebui oare sa stai tu cumintica cu gandurile tale? sau tu cu tine insati? singurica hotarasti ce vrei...si tu stii deja....impresia mea, doar!!! bafta!!! ca la examen!!!
Eugenia69
Postat pe 17 Septembrie 2011 20:42

ai impresii, eu?
dor72_
Postat pe 17 Septembrie 2011 21:48
De la: Eugenia69, la data 2011-09-17 20:42:39chalon...n-ar trebui oare sa stai tu cumintica cu gandurile tale? sau tu cu tine insati? singurica hotarasti ce vrei...si tu stii deja....impresia mea, doar!!! bafta!!! ca la examen!!!
sa stau cumintica cu mine insumi : de ce???????????? cu ce am gresit de ma pedepsesti asa de rau, ma pui sa stau singurica ?
chalon
Postat pe 17 Septembrie 2011 22:07
sa te limpezesti...
dor72_
Postat pe 18 Septembrie 2011 00:06

[/quote] eva si atat... multumesc din suflet ptr gandurile tale bune[/quote]

cu cea mai mare placere
mult noroc k bebelusul
eva_si_atat
Postat pe 18 Septembrie 2011 15:38
profita de el cit il ai
garbo193947
Postat pe 18 Septembrie 2011 16:40
salut ati spun sincer nu cred ca e iubire an relatiile astea (sunt care iubesc din interes sunt avantaje si dezavantaje acum depinde )eu cunosc situatii care s-au desp.din mai multe motive parerea mea sa-ti cauti unul de varsta ta antotdeauna cel tanar cauta alt ceva ami pare rau cati spun asa candesc eu dar....tu faci ceti dicteaza inima nu cere sfatul la alti tu decizi succes pa.
garbo217010
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:19
scuze ca te contrazic dar pt. mine conteaza varsta eu nu asi iubi unul mai tanar s-au mai batran nu poate fiii iubire la un moment dat se strica ceva ami pare rau asta e parerea mea am vazut prea multe aici unde sunt si vad ca romancele an general prifita si se pune cu cei mai an varsta s-au mai tineri decat ele eu nu s de acor cu astfel de situatii asta e parerea me succes pa
garbo217010
Postat pe 18 Septembrie 2011 18:23
De la: chalon, la data 2011-09-07 21:13:46iubesc pe dracu.......oare ??????? adevarat ca se spune ca un barbat trebuie sa fie putin mai frumos ca dracu......dar nici chiar asa.


Ea catre el : " Auzi draga ce se spune? Ca un barbat trebuie sa fie mai frumos decat maimutza?!
El : "Da, de cat maimutza cu care traieshte!!!"
carcotasha
Postat pe 19 Septembrie 2011 23:52
De la: garbo217010, la data 2011-09-18 18:23:19scuze ca te contrazic dar pt. mine conteaza varsta eu nu asi iubi unul mai tanar s-au mai batran nu poate fiii iubire la un moment dat se strica ceva ami pare rau asta e parerea mea am vazut prea multe aici unde sunt si vad ca romancele an general prifita si se pune cu cei mai an varsta s-au mai tineri decat ele eu nu s de acor cu astfel de situatii asta e parerea me succes pa
parerea me e ca aici nu prifita nimeni...nici eu di el nici el di mine...
chalon
Postat pe 20 Septembrie 2011 00:18
daca sunteti deja impreuna nu mai intreba pe altii, ai gasit singura drumul si raspunsul.
nu conteaza foarte multe in viata, varsta cel mai putin.
cand m-am casatorit eu aveam 32 de ani iar el avea 20 si acum avem un baietel de 7 ani si suntem foarte fericiti. nu stiu cand au trecut 10 ani.
bafta si tie.
cristal_mihaela
Postat pe 20 Septembrie 2011 09:31
sunt in situatia ta.....ramai cu el daca il iubesti poate o sa mearga relatia nu se stie
si inca ceva............daca nu incerci sa nu regreti ca l-ai pierdut
in situatia mea fiiica mea nu este deacord iar eu nu pot sta fara el
anca33d
Postat pe 20 Septembrie 2011 13:11
ai curaj si infrunta ti fiica (rusinos din partea mea sa ti dau un asemenea sfat....dar...)in fond cine ar trebui sa aibe ultimul cuvant? ce spune mama ar trebui sa fie sfant. bafta si sa mi spui te rog ce ai facut....
chalon
Postat pe 20 Septembrie 2011 20:36
De la: cristal_mihaela, la data 2011-09-20 09:31:00daca sunteti deja impreuna nu mai intreba pe altii, ai gasit singura drumul si raspunsul.
nu conteaza foarte multe in viata, varsta cel mai putin.
cand m-am casatorit eu aveam 32 de ani iar el avea 20 si acum avem un baietel de 7 ani si suntem foarte fericiti. nu stiu cand au trecut 10 ani.
bafta si tie.
ma bucura nespus de mult cand aud povesti asemanatoare..aveti si un baietel impreuna....sunteti si fericiti....bafta si multa sanatate baietelului vostru
chalon
Postat pe 20 Septembrie 2011 20:42
De la: chalon, la data 2011-09-20 20:36:06ai curaj si infrunta ti fiica (rusinos din partea mea sa ti dau un asemenea sfat....dar...)in fond cine ar trebui sa aibe ultimul cuvant? ce spune mama ar trebui sa fie sfant. bafta si sa mi spui te rog ce ai facut....


Chiar rushinos! Ar fi trebuit sa te abtzii sa dai astfel de sfaturi . E suficient ca ne-ai deranjat sa itzi citim topicul. Daca te-ar interesa sa shtii , copiii vad shi simt foarte bine realitatea. Poate o sa ai shi tu copii ,dar itzi doresc sa nu traieshti clipa in care te vor judeca ... M-ai cam dezgustat ... Nu te deranja sa-mi raspunzi in lipsa...Eu una nu-mi mai stric ochii pe aici
carcotasha
Postat pe 20 Septembrie 2011 22:32
da....am vazut cate putin din fiecare subiect si sunt cateva persoane care isi baga nasucul unde nu la fierbe olita...in afara de rautatile de care dau dovada...de jignirile interminabile....de grosolaniile grotesti.....etc....altceva nu mai stiu.probabil ca persoanele de care vb ...nu au probleme de nici un fel...sunt fericiti...dar doamne doamne nu culcate..... in orice caz imi cer scz daca am deranjat pe cineva citindu mi topicul.. nu era obligat absolut nimeni sa si strice ochii sau sa se simta dezgustat. asta e.... nu le poti avea pe toate...nici in viata reala...nici pe net.
chalon
Postat pe 21 Septembrie 2011 22:18
va urez multa dragoste si rabdare sa fiti fericiti numai ca nu stiu cit va dura romanul.Eu asemenea poveste am avuto 7 ani diferenta mult mai mare, oricum parca ne mai iubim ,dar sea gasit alta mai tinara cu care urmeaza sa se insoare.
masca
Postat pe 21 Septembrie 2011 22:32
DIFERENTA DE VARSTA NU CONTEAZA, ATUNCI CAND INTRE DOUA PERSOANE EXISTA SENTIMENTE DE IUBIRE !!!!!!!!!
anda_s83
Postat pe 22 Septembrie 2011 00:07
Cand dragostea e sincera, nici sexul nu mai conteaza.


Filmul Some like it hot
Jerry - I'm a man!",
Osgood - "Well, nobody's perfect."
nathalie
Postat pe 22 Septembrie 2011 00:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vom putea oare fi impreuna pentru totdeauna? 86 De la: zara28 25 Aprilie 2011 17:55
Vine despartirea.. am o atitudine ok? 1 De la: Flatten 9 Octombrie 2018 10:15
buna! 5 De la: emory 23 Octombrie 2010 17:48
DON JUAN 87 De la: valentino 14 August 2009 09:12
Povestea mea, am putina nevoie de ajutor. Multumesc! 1 De la: CristiEu 4 Septembrie 2018 20:36
Setari Cookie-uri