Iubesc un barbat mai tanar............

multumesc daniila ptr incurajari
chalon
Postat pe 9 Septembrie 2011 21:58
multumesc si tie ion11 ptr oferta
chalon
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:06
Ce te bagi Alf? Vezi ca Chalon e interesata de propunerea lui Ion 11...
Ce ai importiva..insamantarilor de toamna?Egoistule! Tu nu..toamna?
Vezi ca un barbat mai batran..poate face ce nu poate unul tanar...
elisabeta_boia
Postat pe 9 Septembrie 2011 22:57
tocmai ca nu sunt..... nu inseamna nimic?
chalon
Postat pe 10 Septembrie 2011 08:45
De la: chalon, la data 2011-09-10 08:45:46tocmai ca nu sunt..... nu inseamna nimic?


Ati dat-o in matrimoniale rau de tot. Lasati fata-n pace sa rezolve cu bebele ala mai repede.
zack
Postat pe 10 Septembrie 2011 09:28
Draga mea, varsta nu conteaz (asta ar trebuii s fie cel mai mic impediment). Trebuie s existe iubire, nelegere, respect, ncredere........trebuie s simi ca trieti cu adevrat alturi de persoana de lang tine, s nu te plictiseti niciodat, s simi o bucurie n suflet de cate ori te revezi la sfaritul zilei (sau m rog n orice alt moment al zilei). Aadar triete fiecare clip, asta conteaz foarte tare i nu privii n urm, doar spre viitor. Fiecare dintre noi meritm s fim fericii......chiar dac la unii fericirea vine cu a doua ans. Important este s vin i s simim c trim, nu s trim i s simim ca suntem mori pe interior. Asta conteaz cel mai mult. i nc ceva.....nimeni i nimic nu merit sacrificiul nici unuia dintre noi. Nici unul dintre noi nu trebuie s ne sacrificm pentru nimeni i nimic. TREBUIE DOAR S TRIM I ATAT.
SUCCES.
marialarisa
Postat pe 10 Septembrie 2011 16:53

" doar sa traim si atat"?
hmmmm ...succes....
dor72_
Postat pe 10 Septembrie 2011 21:55
la multi ani cu intarziere marialarisa
chalon
Postat pe 10 Septembrie 2011 22:21
Buna!Conteaza doar ce credeti voi,cum va simtiti(am vazut o pereche de 40 de ani-bunici deci-cu diferenta de 10 ani si a fost excelent)
Esti o femeie curajoasa,daca ai dat divort,mergi inainte...succes in tot ce vreti sa realizati si cred ca cea mai mare realizare a unui om este un copil.
Sa fiti sanatosi!
LELINA
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:15

dor72_
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:18
bravooooooooooooo........stiintific s-a demonstrat ca ,cele mai durabile cupluri sunt cele in care femeia este mai "mare"decat barbatul......deci bafta si "spor la munca".....de ce oare cand un barbat iubeste o femeie mai tanara nu se mira nimeni?invers este motiv de discutie in tot targul....
garbo160762
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:28
ce am inteles eu de la lelina este ca la 40 de ani tre' sa fii bunic.
Thor_again
Postat pe 11 Septembrie 2011 11:34
mda...atunci eu de ce dreaq nu sunt inca? hmmmm?
nepoata-ta aia nic nu vrea...
michelle_
Postat pe 11 Septembrie 2011 12:11
DA....."doar s trim i atat......"
i se pare puin? n a trii este inclus totul, n a trii frumos n special. Trebuie s tim s trim, cred c eti contient de asta. i c tot venii vorba c trebuie s tim cum s trim o s-i scriu aici un citat: "Mai bine s mori n picioare, decat s trieti n genunchi" cred c spun multe aceste cateva cuvinte.......
Numai bine.
marialarisa
Postat pe 11 Septembrie 2011 14:12
Mulumesc pentru urri.
Numai bine.
marialarisa
Postat pe 11 Septembrie 2011 14:13
DUMNEZEULE MARE.......... desi sunt noua in acest grup va plac pe toti. sunteti toti oamani de nadejde. fiecare cu parerea lui....cu filozofia lui
SUNTETI GROZAVI
chalon
Postat pe 11 Septembrie 2011 17:34
me, tu nu esti inca bunica...pentru ca...pshihologic...nu ai depasit 23 de ani....
moshule, io am inteles ca vazutul ala...era excelent, pe langa diferenta de 10 ani....
marialarisa, eu niciodata nu am fost constient...de nimic...
si...sincer..."vorbele" alea de mi le-ai zis...nu mi-au spus mai nimic....
iar " sa traim si atat" nu este niciodata suficient...singura ai venit cu completari....in acest sens....
dor72_
Postat pe 11 Septembrie 2011 23:23
De la: chalon, la data 2011-09-07 23:07:26eugenia 69
........ tot sub poala popi ti s au citit moliftele sf vasile.... de sti cum se citesc acesta molifte???????????? cum e sub poala popi i???


sa nu glumiti cu cele sfinte, eu prefer pe aia cu pila in punga si punga in pila, zis de zece ori pe nerasuflate.
charmelen
Postat pe 13 Septembrie 2011 00:57
iata care mai sunt noutatile......sunt fffff trista si desi e aproape 4 dimineata nu pot sa dorm . am ramas singurica ptr 1 luna si jumatate...el a plecat in anglia la munca. si voi pleca si eu putin mai tarziu.adevarul e ca nu prea ma descurc cu tot ceea ce simt acum.durere.....tristete...agonie...ma simt ca si cum as fii parasita.(stiu ca nu e asa ) visul meu de a avea bebe a devenit si visul lui .a cautat de lucru undeva unde poate castiga ceva mai multi bani. ideea e ca daca strangem banuti atunci voi incerca fertilizarea in vitro. of,of,of...acum ma simt oarecum vinovata pt plecarea lui.e ca si cum l-as fi inpins sa faca pasul asta desi decizia a fost a lui. ar fi trebuit sa il opresc?
chalon
Postat pe 15 Septembrie 2011 04:01
Acum pe bune si-n modul cel mai serios unul mai tanar e bun doar pe moment..nu te indragosti de el,nu-ti fa proiecte de viitor cu el..nu sunt de viitor..la un moment dat tot "baba" iti v-a spune...
Dar de fapt,ce ma amestec eu..fa cum iti dicteaza inima..si daca o sai..macar ai iubit un barbat tanar,si daca NU..fericit-o!!!
elisabeta_boia
Postat pe 15 Septembrie 2011 23:01
....daca o sa gresesti...asa am vrut sa scriu,ceva la taste...si daca nu o sa gresesti..fericit-o!
elisabeta_boia
Postat pe 15 Septembrie 2011 23:04
poate ai dreptate.....sau nu .daca am putea vedea viitorul ar fii bine...am sti fiecare ce avem de facut elisabeta.am putea evita situatiile neplacute sau cele dureroase sau nu am mai fii nascut copii cu tot felul de boli ,am fii evitat accidentul de la cernobal.......am fii facut numai lucruri bune pe acest pamant .......dar atunci nu ar mai fii existat raiul ...sau iadul :sml-confused0010..........deci daca ne luam dupa ce va fii si nu dupa ce ar putea fii.......oricum viitorul este incert....chiar si al celor de aceiasi varsta.....ca sunt bogati sau saraci.....buni sau rai.....dar sti ceva?asta e mergem inainte. baba sau nu tot voi invata pana la urma sa fac ciorba aia buna..deci dragii mei....CU DUMNEZEU INAINTE.
chalon
Postat pe 16 Septembrie 2011 08:14
si pana la urma copilul ala tot trebuie sa il fac cu cineva . de ce sa umblu din floare in floare daca am trandafirul linga mine?
chalon
Postat pe 16 Septembrie 2011 08:20

chalon, eu nu (mai) fac copii....
dor72_
Postat pe 16 Septembrie 2011 20:01
De la: chalon, la data 2011-09-16 08:20:08si pana la urma copilul ala tot trebuie sa il fac cu cineva . de ce sa umblu din floare in floare daca am trandafirul linga mine?

CORECT!! Fa copilul,macar stii ca e din ceva ..tanar..si savureaza momentul...cu pieptul inainte,cu zambetul pe buze..cat tine,tine...macar sa-ti CADA BINE!!!
elisabeta_boia
Postat pe 16 Septembrie 2011 21:05
m ai lasat fara cuvinte.........ma asteptam la o noua rautate....la o ciorba...baba...etc.
chalon
Postat pe 16 Septembrie 2011 22:44
De la: dor72_, la data 2011-09-16 20:01:48
chalon, eu nu (mai) fac copii....
???????????????????????
chalon
Postat pe 16 Septembrie 2011 22:45
Chalon..chiar asa rautacioasa ma crezi?As!! Stii si mie mi-a facut avansuri un tinerel...ha,ha!I-am zis ca daca ma "strafocam" un pic mai mult..faceam un baiat cat e el acum...Dar a fost doar atat,asta si ptr. ca eu am un sot iubitor si nu duc lipsa...Asa ca am incheiat cu tinerelul fara jigniri sau clopote..am ramas ..prieteni..e cel mai corect.nu?Dar sa vezi intamplare,el a incercat o nuoa cucerire si ca s-o impresioneze i-a zis ca eu sunt o baba {desi atunci mi-a zis ca nu-l intereseaza varsta..},si alte asemenea "complimente.."desi nu ne vazusem niciodata,ma stia din poze si din ce-i descriam eu...Am vrut sa fiu rea si sa-l intreb "cati dinti ti-ai rupt in c--l meu de baba?",dar am lasat sa curga...tot eu am castigat!Cucerirea mi-a spus,s-a lamurit cine-i Don Juanul...si acum..ce ne pasa noua?!
Tu profita de moment,ca nu stii ce te-asteapta?Poti lua "plasa" si de la uinul mai mare ca tine!
De fapt pov. cu varsta e ptr ca barbatii mai mari ca partenerele,le invata din experienta lor...dar habar n-au tinerii astia infumurati..cate stim noi.."babele"! Ar plati din greu ptr ceva ..experienta...dar nu toti merita zbaterea!
Tu traiest CLIPA!!
elisabeta_boia
Postat pe 17 Septembrie 2011 00:14
DACA SUNTETI FERICITI NU VAD CARE AR FI PROBLEMA. CHIAR DACA NU MAI ESTI LA FEL DE TANARA CA SI EL AI TOT DREPTUL LA O ALTA SANSA MAI ALES AVAND IN VEDERE TOT CE S-A INTAMPLAT IN TRECUTUL TAU. CAT DESPRE EL AS ZICE EU CA MERITA SA FII CU EL MAI ALES CA A TRECUT PESTE TESTARILE TALE. DE CE SA ISI IA DOAR BARBATII FEMEI TINERE, SA NE LUAM SI NOI BARBATI TINERI...
garbo121744
Postat pe 17 Septembrie 2011 04:01
nu asculta ce zice lumea si traiesteti viata si eu iubesc un baiat sa zic mai tanar cu 8 ani ca mine si santem inpreuna de 7 ani si am avut si "reprosuri" fii fericita si iubestel mult
Grozea_Amalia
Postat pe 17 Septembrie 2011 08:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ajutor urgent,sfaturi care ma pot ajuta. 16 De la: garbo_426717 26 Ianuarie 2016 11:03
ma cauta ex-ul... sa-l flituiesc sau sa/i dau apa la moara? 51 De la: mia79x 7 Iulie 2009 14:40
michael jackson.. 60 De la: lady_corina 7 August 2009 02:45
o mica problema...rezolvarea pt tot restul vietii 13 De la: dragu_ta74 10 Decembrie 2009 21:46
TRUCURI DE IMPACARE 67 De la: Thor_again 26 Septembrie 2010 16:05
Setari Cookie-uri