continuare pt Iubirea

De la: ROI2009, la data 2011-08-18 15:48:05
De la: ingerasulluptator, la data 2011-08-17 14:16:34"Mai bine sa semneze contract ca plateste jumate la copil,,,si la nevasta in caz de divort//de asta este bine sa gandesti loc sa nu il lasi pe barbat sa iti spele creierii in favoarea lui..."


Aici trebuie lamuriri...jumatate din ce anume si daca ar fi din salariul lui, sa-i dea jumatate de salariu copilului siu cealalta jumatate fostei...cam asa reiese din ce zici tu...asta ar fi modelul tau de barbat...adica sa dea tot ce castiga, pentru ca a fost beat o zi doua si te-a luat...iar daca nu da tot, clar e rau, porc, sau iti mai vine tie sa-i zici Pai Irino, dar de ce sa-ti dea tie jumatate? Cu ce ocazie? Dar in cazul in care copilul e baiat, tie oricum nu-ti trebuie, pentru ca e un porc in devenire...asa ca il ia tatal si dai tu jumatate copilului si jumatate fostului sot...ca asa e regula ta...oare cum ar fi?
cu o mama ca mine nu devine baiatul porcusor in devenire....Pt barbat imi cumpar o pereche de antisocuri inainte de casatorie si pt baitel stiu eu cum sa il iau....il pun sa faca si treburile mele pt ca mie asa nu imi place la bucatarie,el si desteptul de taicasu...s.i daca vor sa plece amandoi in lumea larga..poate dar eu nu platesc nimic pt baiat pt ca el l-am nascut si de restul sa se descrce taicasu ca este barbat,,eu sunt femeie si sunt neputincioasa
ingerasulluptator
Postat pe 18 August 2011 20:01
cu o mama ca mine nu devine baiatul porcusor in devenire....Pt barbat imi cumpar o pereche de antisocuri inainte de casatorie si pt baitel stiu eu cum sa il iau....il pun sa faca si treburile mele pt ca mie asa nu imi place la bucatarie,el si desteptul de taicasu...s.i daca vor sa plece amandoi in lumea larga..poate dar eu nu platesc nimic pt baiat pt ca el l-am nascut si de restul sa se descrce taicasu ca este barbat,,eu sunt femeie si sunt neputincioasa
ingerasulluptator
Postat pe 18 August 2011 20:03
nuuuuu, breeee! cum dreaq sa devina porcusor cu o mama ca tine?
cine a mai pomenit sa iasa porcusori din parameci?
Thor_again
Postat pe 18 August 2011 20:15
De la: Thor_again, la data 2011-08-18 20:15:20nuuuuu, breeee! cum dreaq sa devina porcusor cu o mama ca tine?
cine a mai pomenit sa iasa porcusori din parameci?
Pai daca la baiat de cand este mic il pui sa isi spele sosetele singur si sa faca treburi prin casa,,,nu ii mai pute picioarele..La barbati le miros picioarele pt ca mamele le-au facut de toate si de asta put de la ei si asteapta sa le spele femeile sosetele....Numai sa nu iei un sot puturos,,,ca apai baitelul o sa il copie pe el,De asta o femeie ca sa poata avea copiii buni trebuie sa se casatoreasca cu un barbat bun si harnic nu unul fara bun simt si care trebuie sa il impincgi de la spate.....Nu ma incurc eu cu barbati prosti crescuti care au fost lasati de capul lor,,,sa faca doar ceea ce le place,nu ceea ce trebuie..Pt ca nici o femeie nu poate sa faca doar ceea ce ii place si ceea ce vrea....Asa ca si barbatul nu poate sa faca doar ceea ce vrea...Asa ca la bucatarie,,,sa isi spele singur hainele,sa isi calce ca doar si barbatul are doua maini,,,si sa mai fie invatati cu narav si sa astepte totul de-a gata
ingerasulluptator
Postat pe 18 August 2011 23:31
Pai daca la baiat de cand este mic il pui sa isi spele sosetele singur si sa faca treburi prin casa,,,nu ii mai pute picioarele..La barbati le miros picioarele pt ca mamele le-au facut de toate si de asta put de la ei si asteapta sa le spele femeile sosetele....Numai sa nu iei un sot puturos,,,ca apai baitelul o sa il copie pe el,De asta o femeie ca sa poata avea copiii buni trebuie sa se casatoreasca cu un barbat bun si harnic nu unul fara bun simt si care trebuie sa il impincgi de la spate.....Nu ma incurc eu cu barbati prosti crescuti care au fost lasati de capul lor,,,sa faca doar ceea ce le place,nu ceea ce trebuie..Pt ca nici o femeie nu poate sa faca doar ceea ce ii place si ceea ce vrea....Asa ca si barbatul nu poate sa faca doar ceea ce vrea...Asa ca la bucatarie,,,sa isi spele singur hainele,sa isi calce ca doar si barbatul are doua maini,,,si sa mai fie invatati cu narav si sa astepte totul de-a gata
ingerasulluptator
Postat pe 18 August 2011 23:33
baietii sunt rai de tot
ingerasulluptator
Postat pe 19 August 2011 19:50
daaaa baietii is rai si fetele zanute
floare_cu_colti
Postat pe 19 August 2011 20:00
da... buna dimineatza... zana florilor de munte... !!!


si lui irinuca... ca de aia imi deranjai neuronii... (da, se para ca au iesit mai multi la ultimul inventar... sac !)

"Prefer sa raman un om simplu si sa fiu bogata spiritual....si sa nu am prin preajma mea oameni diabolici si negativi; Punct."

tu ai pus un punct... eu pun doua : cum adica sa fi bogata spiritual ? nu ma refer ca la tine personal... ca pare un paradox... sau de fapt este... ci la expresie ! cuvantul "bogatie" este strict legat numai de ceva material ! ori spiritul.... ... nu prea merge, ha ? da stiu... o mai folosesc si altii... si eu chiar nu stiu cum ar trebui spus, dar mie nu mi se pare corect ! asa ca iar te ti de barsoave... sau brasoave... nnna... ca nu stiu cum e corect, dar nu are legatura cu Brasov-ul ! asa ca tu, lasa cuvinte din astea pretentioase... si ramai la alea cu care esti obisnuita.. ca: porci, rai, mojici, puturosi... si alte din astea !!!! tu, cu insusiri spirituale...... ma faci sa rad !!!
barboneli
Postat pe 20 August 2011 08:05
WOW!!!!!!!!ce parere proasta ai despre barbati...

stii, de obicei fetele astea ce sa tin "tari" isi pierd capul dupa cine nu merita...

as zice sa nu ii mai critici asa dur, si incearca sa nu mai pari asa materialista;)
adutza_2009
Postat pe 20 August 2011 09:04
nu vreau mai nici un copil...Eu sunt obisnuita sa stau singura si imi place viata asta..da sa mai vizitez dar in fonds imi place sa am linistea mea...Apoi nu vreau nici un barbat pe capul meu pt ca sunt rai si au distrus lumea asta cu prostiile lor....Sunt negativi pt ca sunt prea mandri si vor ei sa conduca lumea sa fie Dumnezeu si nici pe femei nu le lasa,ca sa nu fie mai destepte ca ei....si nici nu vreau sa imi cres copiii singura,,pt ca este greu....apoi poti invata oamenii de bine si nu mai trebuie sa fac copiii.....apoi ori sa mii strice altii,,pt ca eu nu prea o sa am timp de ei,,daca o sa mi-i cresc singura,sau ii las la babysitter si eu sa ma duc la munca..eu cu un barbat nu rezist sa traiesc mult timp...pt ca nu vreau sa tin in mine si sa ma imbolnavesc de cancer......sa ma macin in mine si sa ajung sa il castrez si sa il urasc...nu este bine sa traiesc cu dracul sub acoperis...pt ca barbatii sunt draci fara coarne.....[/quote] Ingerasule ( cica, luptator),ajunge, m-am infuriat si mi se intampla rar, mai fato, sau femeie, sau ce oi fi, PAREREA MEA este ca esti bolnava.....si de rautate, pacat ca de asta nu poti fi tratata, de restul daca te adresezi unde trebuie, poate te-ar MAI putea ajuta cineva. Chestia cu credinta, las-o deoparte pentru ca una ca tine NU POATE AVEA nici o credinta decat rautatea. Nu pot sa-ti urez decat ...LINISTE SUFLETEASCA SI MENTALA ! Auzi, sa-l castreze, ce idei are !!!
oktaviatdy
Postat pe 20 August 2011 09:29


liniste mentala....cred ca are, Oktavia
Eugenia69
Postat pe 20 August 2011 09:32
Eugenia, draga mea, nu are liniste mentala, e total nelinistita si culmea ca nu s-a adresat cui trebuie, ca ar fi linistit-o. Vorba lui Barbo, duduia asta ne deranjeaza si noua neuronii O zi plina de armonie sa ai !
oktaviatdy
Postat pe 20 August 2011 09:41
asa sa fie... !!! la armonie ma refer... ! si ca sa vada si irinuca asta ce baiet bun sunt... cu altii, va cu drag !!!
o data am citit o vorba undeva pe forum... care i se potriveste lui fata asta suferinda... "e dusa cu pluta".... ! foarte semnificativa fraza...... ce sa-i facem... are si ea morile ei de vant !!!
barboneli
Postat pe 20 August 2011 10:09
Pai ce daca ii tai puta si i-o dau la caini...si apoi ma pocaiasc iarasi....Ca a fost o greseala mica....Si o sa il rog pe Dumnezeu daca tot ii iarta pe astia raii...Sa ma ierte si pe mine pt aceasta greseala mica...Ca pana la o limita poti suporta rautatile lumii...Si daca ajungi sa traiesti cu dracul in casa,,macar sa il castrez...sa vedem daca se va mai da as smecher
ingerasulluptator
Postat pe 20 August 2011 10:58
Pai ce daca ii tai puta si i-o dau la caini...si apoi ma pocaiasc iarasi....Ca a fost o greseala mica....Si o sa il rog pe Dumnezeu daca tot ii iarta pe astia raii...Sa ma ierte si pe mine pt aceasta greseala mica...Ca pana la o limita poti suporta rautatile lumii...Si daca ajungi sa traiesti cu dracul in casa,,macar sa il castrez...sa vedem daca se va mai da as smecher
ingerasulluptator
Postat pe 20 August 2011 10:58
da, stiu... o sa-mi ziceti ca ma obosesc degeaba... dar ca un bun crestin ce nu sunt... vreau sa ajut si eu fata asta ! da, stiu... o sa-mi ziceti ca au incercat inca multi s-o faca si n-au reusit, dar stiti care e diferenta ???? ca eu nu am incercat inca !!! auzi tu irina... ? uite, eu copiez o parte din ce ai scris tu cu mana ta.... probabil ca habar nu ai nici ce ai scris... dar acum te rog sa lasi toate prostiile pe care ti le spun altii, oameni rai si shmecheri, etc. etc...... si citeste atenta doar ce ai scris chiar tu !

""Dumnezeu vrea sa spuna ca daca il iubesti pe Dumnezeu,trebuie sa te lepezi de cuvintele rele si invataturile rele ale oamenilor ,pt ca putini oameni te vor invata ceva de bine..De asta spune Dumnezeu asta,pt ca ne iubeste si nu vrea ca omul crestin sa ii lase pe oamenii pacatosi sa ii incurce mintea cu invataurile lor dracesti,si sa te predai voii lui Dumnezeu si te rogi la Dumnezeu sa te ajute SA DISCERNEZI CE E BINE SI CE ESTE RAU""... !!!!! asta apropo de disectzi... pardon, de discernamantele tale... !!!!!! acum fi corecta macar si raspunde-mi... apropo de greseala aia a ta mica..... !
barboneli
Postat pe 20 August 2011 14:03
am castrat dublura.... n-are rost sa cititi de doua ori acelasi lucru... !!! altfel... ce mai faceti ?
barboneli
Postat pe 20 August 2011 14:03
Barbo, cum de-ai reusit ?? Observ ca i-ai inchis gura sau i-ai blocat mintea. Totusi, trebuie tinuta sub observatie
oktaviatdy
Postat pe 20 August 2011 23:13
stiu eu.... poate da, poate nu ! daca citeste atenta din propria ei semnatura cand e lucida.... s-ar putea sa invete ceva ! adevarul e ca ne cam plitisisem de aceleasi fraza scrise de nenumarate ori, find ele crezute de ea sau nu... si ma gandesc ca poate mai schimba si ea subiectul, nu ? da stiu... pot sa nu citesc ce scrie si am rezolvat problema. dar eu, find om bun (lasa ce zice ea... ea inca nu a vazut o fatza palida care sa fie pe gustul ei...) vreau s-o ajut. trebuie sa recunosc ca asta o fac si din curiozitate, asa ceva inca nu am mai intalnit... !!!!! piesa de muzeu, nu alta..... ! poate ne mai spune si ea ce gateste, ce citeste, ce sarbatori tine, pe cine sau ce iubeste totusi (in afara de dragostea ei nemarginita.....) si cat face radical din 81 ? asta e tot. pot sa-i dau si sfaturi despre anumite ceaiuri, despre tinctura de usturoi care e foarte buna ca sa te apere de gripe iarna, plus inca o multime de belele... nu-i cunosc varsta, dar ar trebui sa-si masoare tensiunea mai des si alte chestii.... ca de barbati, m-am plictisit ! irinuca... fi bine venita cu subiecte noi.... !!!!
barboneli
Postat pe 21 August 2011 07:20
n- am inteles de ce toti barbatii sunt prosti sirai siporci.Atunci inseamna ca nici o femeie nu s-ar mai marita
claudia_dumitrescu
Postat pe 22 August 2011 08:12
ei, cum nu....ca doar nu numai barbatii e rai si prosti si porci....
dor72_
Postat pe 22 August 2011 08:14
ei, cum nu....ca doar nu numai barbatii e rai si prosti si porci.


eu cred ca, totusi, numai barbatii e "porci"... !

claudia... nici o femeie, nu e ca irina... ! asa ca nu-ti fa griji pentru perpetuarea speciei... !
barboneli
Postat pe 22 August 2011 21:43
Irina are in ea ceva diabolic.
garbo172845
Postat pe 22 August 2011 21:50
Daca barbatii e porci, atunci doamna de ce vorbeste atat de mult de ei si ii trage de codita?
garbo172845
Postat pe 22 August 2011 21:52
De la: claudia_dumitrescu, la data 2011-08-22 08:12:35n- am inteles de ce toti barbatii sunt prosti sirai siporci.Atunci inseamna ca nici o femeie nu s-ar mai marita
pai o femeie ar trebui sa se marite atunci can este matura ,inteleapta ca sa faca copiii si sa ii invete ceva,,,pt ca eu nu o sa fiu profesoara
ingerasulluptator
Postat pe 22 August 2011 22:04
Eu nu cred ca e diabolica.
Cred ca e un spirit ludic si gregar.
nathalie
Postat pe 22 August 2011 22:06
De la: barboneli, la data 2011-08-22 21:43:53ei, cum nu....ca doar nu numai barbatii e rai si prosti si porci.


eu cred ca, totusi, numai barbatii e "porci"... !

claudia... nici o femeie, nu e ca irina... ! asa ca nu-ti fa griji pentru perpetuarea speciei... !
lasa ca barbatii sunt asa preocupati de perpetuarea speciei...dar nu sunt preocupati cu ce o sa creasca copiii...asa ca inainte sa faci un copil,,trebuie sa ai si posibilitati sa ii cresti.....si sa ii inveti si fie oameni de omenie si intelepti nu sa devina niste puslamale,,asa ca lasa sa ne mai imputinam....nici nu poti sa faci copiii si sa astepti sa tii creasca altii,,,
ingerasulluptator
Postat pe 22 August 2011 22:08
De la: nathalie, la data 2011-08-22 22:06:46Eu nu cred ca e diabolica.
Cred ca e un spirit ludic si gregar.




ce e , bre ?
daca zici tu ...
Freya__
Postat pe 22 August 2011 22:12
Pai lasa ca barbatii sunt asa preocupati de perpetuarea speciei...dar nu sunt preocupati cu ce o sa creasca copiii...asa ca inainte sa faci un copil,,trebuie sa ai si posibilitati sa ii cresti.....si sa ii inveti si fie oameni de omenie si intelepti nu sa devina niste puslamale,,asa ca lasa sa ne mai imputinam....nici nu poti sa faci copiii si sa astepti sa tii creasca altii,,, ...Si altii fac copiii si nu ii invata nimic....nu stiu de ce ii mai fac....Eu zic ca este mai frumos sa fie oamenii mai rari.cate un om de ici pe colo,,,cate o masina de ici pe colo...sa fie mai liniste si mai putina poluare


ingerasulluptator
Postat pe 22 August 2011 22:25
decat sa faci copiii si sa nu ii poti educa pt ca ai un barbat prost si cu gargauni in cap mai bine nu mai faci copiii....nu gasesti barbati destepti...sunt rari sunt fara caracter si gandesc toti la fel ca gaina din curtea altuia este mai buna ca gaina din curtea lui .....ca un barbat sa aiba caracter trebuie sa aiba si vointa si credinta puternica si Dumnezeu si sa respecte poruncile
ingerasulluptator
Postat pe 22 August 2011 22:34

Recomandari

Setari Cookie-uri