De bunatatea este vazuta ca o slabiciune? Pt ca oamenii buni nu se impun si ii lasa pe oamenii rai sa ii domine

Fiecare om trebuie sa invete sa se conduca singuri.Nu sa ii lasi pe altii sa te conduca si sa profite.de pe urma ta
ingerasulluptator
Postat pe 24 Aprilie 2011 22:44
fiecare om sa se conduca singuri?
hai nu serios...:P
:))
eu_geminy
Postat pe 24 Aprilie 2011 22:46
am gresit...Am vrut sa spun ca fiecare om trebuie sa invete sa se conduca singur si sa nu ii lasa pe altii sa il conduca....pt ca daca te conduc altii,pt ca nu stii ca te conduci singur,or sa profite de tine
ingerasulluptator
Postat pe 24 Aprilie 2011 23:11
luptyco, cum sa conduci fara permis?
dor72
Postat pe 26 Aprilie 2011 12:07
iarrrrrrr
cand o sa obosesti oare
tusi_Oli
Postat pe 26 Aprilie 2011 12:28
De la: tusi_Oli, la data 2011-04-26 12:28:02 iarrrrrrr
cand o sa obosesti oare



ce legatura este intre STEPOUT SI GARBO?
garbo007525
Postat pe 26 Aprilie 2011 13:08
De la: dor72, la data 2011-04-26 12:07:14luptyco, cum sa conduci fara permis?
Adica te referi,cum pot unele femei sa se conduca singure daca nu au creier....Pai daca ar avea mai multa credinta si ar fii cuminti,Dumnezeu le-ar ajuta,,numai ca nu este usor pt ca barbatii nu te lasa pt ca prefera femeile fara creier ca sa le conduca barbatii si ca sa profite cum vor ei de femei..Consider ca o femeie trebuie sa fie puternica
ingerasulluptator
Postat pe 26 Aprilie 2011 15:31
Romanii in general...Barbatii romani sunt niste comunisti,mai ales barbatii romani mai in varsta....Pe timpul comunismului,oamenii erau obisnuiti ca sa li se ordone ceea ce trebuie sa faca...Cei mai mari gandeau pt cei mai mici...Pe timpul comunismului nu exista individualitate...ci colectivitate,,,Barbatii acceptau regulile celor mai mari,dar si ei faceau reguli la cei mai mici,cu ar fii femeile..sau copiii...Daca incercai sa gandesti individual,te prigoneau...Dar practic un om care prigoneste pe un alt om,se prigoneste si pe el insusi
ingerasulluptator
Postat pe 26 Aprilie 2011 15:51
De la: dor72, la data 2011-04-26 12:07:14luptyco, cum sa conduci fara permis?
adryaana
Postat pe 26 Aprilie 2011 16:04
io zic ca oamenii dusi cu pluta, putin asea, ne invadeaza

ce-ai vrut sa zici cu titlu' asta bengos?
Laura_M
Postat pe 26 Aprilie 2011 16:16
De la: ingerasulluptator, la data 2011-04-26 15:51:34Romanii in general...Barbatii romani sunt niste comunisti,mai ales barbatii romani mai in varsta....Pe timpul comunismului,oamenii erau obisnuiti ca sa li se ordone ceea ce trebuie sa faca...Cei mai mari gandeau pt cei mai mici...Pe timpul comunismului nu exista individualitate...ci colectivitate,,,Barbatii acceptau regulile celor mai mari,dar si ei faceau reguli la cei mai mici,cu ar fii femeile..sau copiii...Daca incercai sa gandesti individual,te prigoneau...Dar practic un om care prigoneste pe un alt om,se prigoneste si pe el insusi


ce legatura este intre STEPOUT si GARBO? DOMNUL THOR, POTI SA DAI UN RASPUNS? CA DE JIGNIRI AM VAZUT CA TOT PERSONULUL E IN STARE. UN EFORT , MERITA , ASA CA DE BUNA PACE
garbo007525
Postat pe 26 Aprilie 2011 16:36
Tu ai facut o fixatie pentru mine, asa-i? Ma intreb cu cine naiba ma confunzi? In fine, problema ta...
Le am destul pe ale mele, ca sa-mi mai bat capul si cu fluturii tai...
Thor_again
Postat pe 27 Aprilie 2011 16:04
Fr Dumnezeu omul rmne un biet animal rational si vorbitor, care vine de nicieri si merge spre nicieri"
ingerasulluptator
Postat pe 27 Aprilie 2011 16:12
De la: Thor_again, la data 2011-04-27 16:04:29Tu ai facut o fixatie pentru mine, asa-i? Ma intreb cu cine naiba ma confunzi? In fine, problema ta...
Le am destul pe ale mele, ca sa-mi mai bat capul si cu fluturii tai...


frate, ti-ai gasit ac de cojoc?
Thor, nu vezi ca te iombeste...da n-are abilitati de comunicare?
Tu le ai ...las-o-n...fasole...
dor72
Postat pe 27 Aprilie 2011 21:53
De la: ingerasulluptator, la data 2011-04-24 22:44:48Fiecare om trebuie sa invete sa se conduca singuri.Nu sa ii lasi pe altii sa te conduca si sa profite.de pe urma ta


Cu fraza asta te-ai dat de gol! Nu esti nici un fel de ingeras, esti EBA!
charmelen
Postat pe 28 Aprilie 2011 00:25
De la: adryaana, la data 2011-04-26 16:04:58
De la: dor72, la data 2011-04-26 12:07:14luptyco, cum sa conduci fara permis?
Adica ca femeile care nu au creier nu stiu sa se conduca singure si de asta le conduc barbatii si profita de ele...Tot barbatii le invata pe femei lucruri rele,,,sa fie usuratice ca sa aiba ei sex non stop,,,apoi tot ei le judeca ca fac si dreg,nu le ajuta...De asta este bine sa nu te iei dupa capul oamenilor...Pt ca oamenii te invata lucruri rele,,apoi tot ei te judeca ca faci si dregi ca esti rau ca lumea este rea...Dar cine face ceva ca lumea sa devina mai buna...Toti fac doar rautati apoi se judeca si se chinuie unii pe altii....
ingerasulluptator
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:31
Adica ca femeile care nu au creier nu stiu sa se conduca singure si de asta le conduc barbatii si profita de ele...Tot barbatii le invata pe femei lucruri rele,,,sa fie usuratice ca sa aiba ei sex non stop,,,apoi tot ei le judeca ca fac si dreg,nu le ajuta...De asta este bine sa nu te iei dupa capul oamenilor...Pt ca oamenii te invata lucruri rele,,apoi tot ei te judeca ca faci si dregi ca esti rau ca lumea este rea...Dar cine face ceva ca lumea sa devina mai buna...Toti fac doar rautati apoi se judeca si se chinuie unii pe altii....
ingerasulluptator
Postat pe 30 Aprilie 2011 21:32
vai de cei care nu au sex non stop... unde vi s-a dus?
da' se inchiriaza? ( daca n-ai la tine?)
dor72
Postat pe 1 Mai 2011 12:47
De la: adryaana, la data 2011-04-26 16:04:58
De la: dor72, la data 2011-04-26 12:07:14luptyco, cum sa conduci fara permis?

no pb pt roaba nu trebuie sa ai permis....

sly_01
Postat pe 6 Mai 2011 02:35
Luptyco, cati barbati din astia rai ai intalnit tu in viata ta, de ai ajuns sa generalizezi? Pe ce te bazezi cand spui ca toti sunt rai? Cati au incercat sa profite de tine si in ce fel?
ROI2009
Postat pe 6 Mai 2011 12:57
"De bunatatea este vazuta ca o slabiciune? pt ca oamenii buni nu se impun si ii lasa pe oamenii rai sa ii domine"

Cu alte cuvinte "Facerea de bine e ...... de mama! Nu se stie cui ii apartine aceasta zicala dar mult adevar e in ea.
delly000311
Postat pe 6 Mai 2011 15:59
Este un haos total in lumea asta cu oamenii...Toti vor doar sa primeasca,dar nu stiu sa fie recunoscatori atunci cand sunt ajutati...Daca ar avea credinta si s-ar pocait de pacate si si-ar smeri mintea Dumnezeu le-ar da ganduri bune si constructive...si oamenii ar trai in pace armonie unii ...Dar oamenii pacatosi ateii au gandi rele,,ei nu pot avea ganduri bune,pt ca ei nu se roaga si gandurile bune si constructive le primesti dupa pocainta si trairea vietii dupa voia lui Dumnezeu....Sa iti vezi de treaba ta,sa nu faci rau nimanui....Sa fii cinstit si sa nu ii inveti pe altii sa profite de pe urma ta si sa devina niste profitori si sa faca cu toti oamenii asa..Omenirea a ajuns sa fie de plans pt ca ei nu pot gandi pozitiv,,nu au ganduri bune unul pt celalalt..Oamenii se urasc pt ca au ganduri rele si nu se pot intelege unii pe altii
ingerasulluptator
Postat pe 6 Mai 2011 16:51
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-06 16:51:16Este un haos total in lumea asta cu oamenii...Toti vor doar sa primeasca,dar nu stiu sa fie recunoscatori atunci cand sunt ajutati...Daca ar avea credinta si s-ar pocait de pacate si si-ar smeri mintea Dumnezeu le-ar da ganduri bune si constructive...si oamenii ar trai in pace armonie unii ...Dar oamenii pacatosi ateii au ganduri rele,,ei nu pot avea ganduri bune,pt ca ei nu se roaga si gandurile bune si constructive le primesti dupa pocainta si trairea vietii dupa voia lui Dumnezeu....Sa iti vezi de treaba ta,sa nu faci rau nimanui....Sa fii cinstit si sa nu ii inveti pe altii sa profite de pe urma ta si sa devina niste profitori si sa faca cu toti oamenii asa..Omenirea a ajuns sa fie de plans pt ca ei nu pot gandi pozitiv,,nu au ganduri bune unul pt celalalt..Oamenii se urasc pt ca au ganduri rele si nu se pot intelege unii pe altii
ingerasulluptator
Postat pe 6 Mai 2011 16:53
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-06 16:53:08
De la: ingerasulluptator, la data 2011-05-06 16:51:16Este un haos total in lumea asta cu oamenii...Toti vor doar sa primeasca,dar nu stiu sa fie recunoscatori atunci cand sunt ajutati...Daca ar avea credinta si s-ar pocait de pacate si si-ar smeri mintea Dumnezeu le-ar da ganduri bune si constructive...si oamenii ar trai in pace armonie unii cu altii..Dar oamenii pacatosi ateii au ganduri rele,,ei nu pot avea ganduri bune,pt ca ei nu se roaga si gandurile bune si constructive le primesti dupa pocainta si trairea vietii dupa voia lui Dumnezeu....Sa iti vezi de treaba ta,sa nu faci rau nimanui....Sa fii cinstit si sa nu ii inveti pe altii sa profite de pe urma ta si sa devina niste profitori si sa faca cu toti oamenii asa..Omenirea a ajuns sa fie de plans pt ca ei nu pot gandi pozitiv,,nu au ganduri bune unul pt celalalt..Oamenii se urasc pt ca au ganduri rele si nu se pot intelege unii pe altii
ingerasulluptator
Postat pe 6 Mai 2011 16:54
De la: sly_01, la data 2011-05-06 02:35:30
no pb pt roaba nu trebuie sa ai permis....

mda...spor la impins...fara permis...
dor72
Postat pe 7 Mai 2011 16:25
Luptyco, stai linistita...tu nu gandesti nici pozitiv (x>0) si nici negativ (x
ROI2009
Postat pe 7 Mai 2011 17:57
Luptyco, tu nu gandesti nici pozitiv (x>0) si nici negativ (x < 0) ci doar in zona ramasa neacoperita.
ROI2009
Postat pe 7 Mai 2011 18:00
De la: ingerasulluptator, la data 2011-04-24 23:11:21am gresit...Am vrut sa spun ca fiecare om trebuie sa invete sa se conduca singur si sa nu ii lasa pe altii sa il conduca....pt ca daca te conduc altii,pt ca nu stii ca te conduci singur,or sa profite de tine

BUNA DIMINEATA, BUCURIILOR ! SI, IN SPECIAL, ACESTEI BUCURII CARE VEDE LUMEA O JUNGLA ..... NU EXISTA ..."FIECARE OM TREBUIE SA INVETE SA SE CONDUCA SINGUR.....", INTR-O SOCIETATE EVOLUATA, CA ASTA AR INSEMNA ANARHIE ! O SOCIETATE TREBUIE SA AIBA SI ARE REGULI PENTRU TOTI COMPONENTII EI..... SI CUM MAJORITATEA DECIDE TOTI COMPONENTII SOCIETATII TREBUIE SA RESPECTE ACESTE REGULI ! SI ANIMALELE AU REGULILE LOR, EVIDENT PENTRU SUPRAVIETUIREA SPECIEI SI CHIAR SE CONFORMEAZA ACESTOR "REGULI" MULT MAI INTELEPT DECAT UNII OAMENI CARE TREBUIE SA CONVIETUIASCA, NU NUMAI SA SUPRAVIETUIASCA ! MAI GANDESTE, MAI CITESTE ! "BUNATATEA" ESTE UN TERMEN GENERIC. EA CUPRINDE BUNA CRESTERE, INTELEPCIUNEA, TOLERANTA, RESPECTUL, BUNA CUVIINTA ..... TOTI OAMENII SE NASC BUNI ! FAMILIA, ANTURAJUL, SOCIETATEA, DAR, MAI ALES, MODUL CUM A INVATAT SA-SI ATINGA IN VIATA TELURILE, FAC DIN UNII OAMENI:"INDIVIZI CU GANDURI SI APUCATURI RELE", ADICA, RAI ! DAR NICI UN OM NU ESTE SUTA LA SUTA - RAU ! ARE, ACOLO IN SUFLET, ASCUNSA SUB O GROAZA DE DEZILUZII, UMILINTE, FRUSTRARI, NEIMPLINIRI, LOVITURI ALE VIETII, LUMINA FERECATA A BUNATATII ! TREBUIE DOAR AJUTAT SA CONSTIENTIZEZE CA O ARE !
IOANA_DRAGAN
Postat pe 8 Mai 2011 10:01
Dar de ce tipi,Ioana??
elisabeta_boia
Postat pe 8 Mai 2011 16:51
e vazuta ca o slabiciune si chiar se simte ,eu sunt stan-patitul
garbo107589
Postat pe 9 Mai 2011 20:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dificil: 17 De la: dor72 21 Februarie 2011 18:28
Urare de Paste din partea Garbo 65 De la: Echipa_Garbo 17 Aprilie 2012 10:28
Cuvantul care demoleaza. 57 De la: zambil 2 Decembrie 2010 08:42
9 Decembrie 2012 ,poporul roman voteaza noii parlamentari,care vor trudi si transpira pentru bunastarea natiununii 11 De la: VOIAJOR 10 Ianuarie 2013 22:23
Stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj. 43 De la: Marcela66 9 Decembrie 2013 21:45
Setari Cookie-uri