intrusi?

Cred ca l-ai invatat sa primeasca, numai, iar tu sa-i oferi totul, neconditionat. Rau ai facut. Ai sa ierti dar n-ai sa uiti. incearca sa schimbi rolurile de acum , in viata.
AURA__
Postat pe 19 Iulie 2011 09:29
De la: michelle_, la data 2011-07-18 18:20:53that's the f.ucking point! ca ecuatia nu are rezolvare...


Inteleg ce spui. Ca lucrurile nu mai pot sta asa cum le-ai asezat, ca dispare confortul si nu numai. Si ai dreptate.

Totodata sunt de parere ca orice se poate rezolva INTR-UN FEL SAU ALTUL. Chiar daca rezultatul imi da cu virgula sau alteori cu minus, chiar daca nu e unanim acceptat, who cares? E rezultatul meu.

Doar ca am si eu de ceva timp un calcul pe care nu mai reusesc sa-l termin, dar ma strofoc sa-l obtin. Si tre' sa aplic mai mult tabla impartirii, ca de adunat si inmultit am cam terminat.
nathalie
Postat pe 19 Iulie 2011 09:56
logic, atata timp cat imparti, iti da cu minus
da' la asta ne pricepem noi cel mai bine se pare....dam si impartim chiar si cand nimeni nu ne cere, apoi ne plangem sau cerem socoteala
io una recunosc ca am gresit si am dat-o in bara la greu, da' pana la urma m-am invatat minte

acuma fac alte greseli
zambila
Postat pe 19 Iulie 2011 10:36
albastrica...

mama nu vrea sa te supere,da'...

"Intre noi totul a fost twisted in toate modurile posibile. Da, am vazut primele semnale dupa ce am stat un an impreuna si mi-a spus ca isi doreste pe cineva sa il ridice, nu sa o sprijine el pe dna.
Asa ca am plecat din relatie - cum am facut si acum - si m-am casatorit. Cu cel mai bun prieten al lui. Ca sa fiu sigura ca macar asa, adiacent, il mai vad pe el, minunantul....
S-a casatorit si el, si prima data cind ne-am mai vazut ne-am urcat in masina si am plecat. De linga barbat, nevasta, etc. De la o petrecere plina de oameni stupefiati."

ati cam calcat pe cadavre,mami...


iasomia
Postat pe 19 Iulie 2011 12:01
fiecare isi cunoaste limitele!
de aia spuneam: decizii- consecinte- responsabilitate! e simplu
zambila
Postat pe 19 Iulie 2011 12:06
cred ca nu ai inteles ce-am spus,zambilutz...

s-au casatorit cu niste oameni care nu au contat pt ei,s-au folosit de ei...
da' ma rog,nu sunt nici primii,nici ultimii...

c'est la vie...

totusi eu cred ca trebuie sa pasim cu grija,si sa nu-i tragem si pe altii dupa noi...
iasomia
Postat pe 19 Iulie 2011 12:10
nu cred ca a fost voita implicarea celorlalti, iaso. Doar au sperat ca pot sta departe unul de celalalt. Si nu au reusit.
Este dificila viata asta .. nici impreuna , nici separat.
cricat
Postat pe 19 Iulie 2011 12:15
cri...

eu de regula in romane d-astea nu ma bag,stau departe,pt ca nu am har,nu stiu sa spun omului ce-ar vrea sa auda,da' totusi mai citeste o data ce zice de cel mai bun prieten al LUI?mmm?

nu fac pe moralista,departe de mine gandu' de a acuza,da' daca tot este pe tapet discutiunea,m-am gandit sa voroveasca si baba nitel..

gata! tac....
iasomia
Postat pe 19 Iulie 2011 12:20
iaso, am inteles ce zici tu si in principiu ai dreptate!
da' nici pe prietenul lui nu l-a chinuit gandul ca ea a fost iubita prietenului, asa ca....mi se pare chit!
zambila
Postat pe 19 Iulie 2011 12:27
iaso .. pana la urma cred ca si prietenul ala stia de situatie. Si a acceptat/o.

acum ..Q .. o sa-si dea ea singura seama ce a mai bine pentru ea.

cricat
Postat pe 19 Iulie 2011 12:27
zambi .. a crapat un am spus cam acelasi lucru in acelasi timp.
cricat
Postat pe 19 Iulie 2011 12:29
sa auzit si vre-o pocnitura..?
roby_cado
Postat pe 19 Iulie 2011 12:33
De la: quasaria, la data 2011-07-18 19:35:37la ce cugeti tu, luna?


Pai va citesc vorbele si cuget... Sunteti fete destepte...
Luna_in_capricorn
Postat pe 19 Iulie 2011 14:24
iaso, n-am de ce sa ma supar. Exact asta am spus si eu: am calcat pe toate cadavrele posibile, inclusiv pe ale noastre. Povestea s-a foutut inca din primul an, cind mi-a zis pur si simplu sa plec. Pentru ca n-am cu ce sa il ajut. Si am plecat... Asta a fost "original sin". Si punctul de la care nimic nu a mai fost drept. Ca au existat si victime colaterale din ambele parti... bad luck. Intotdeauna exista.


quasaria
Postat pe 19 Iulie 2011 18:35
De la: garbo199174, la data 2011-07-19 09:29:18Cred ca l-ai invatat sa primeasca, numai, iar tu sa-i oferi totul, neconditionat. Rau ai facut. Ai sa ierti dar n-ai sa uiti. incearca sa schimbi rolurile de acum , in viata.


nu l-am invatat numai sa primeasca. Nu m-am purtat nici nemaipomenit de bine cu el, insumind anii astia. Au fost momente in care eu am lovit cit am putut, pina s-a tavalit pe jos... momente in care a lovit el.
Cred ca nu pot sa ii reprosez nici macar ultima intrevedere. La asta doar a fost sincer - ca a dat pe dinafara, nu ca ar fi intentionat. Singurul lucru pe care i-l pot reprosa este ca a facut prima greseala. Ulterior, am mers in tandem... Vendette, orgolii, incapacitatea de a ne atasa de altcineva - si incapacitatea de a ne ierta unul pe altul.
Asta e.

Sa iert n-am de ce, sa uit o sa incerc.
quasaria
Postat pe 19 Iulie 2011 19:14
cand incepi sa-i crosetezi scuze - e de rau...
sper sa ma insel,dar io asta vad in ultima postare.
precizilla
Postat pe 19 Iulie 2011 22:05
nope... e simplul proces de back to indifference....
In alte conditii, pina acum l-as fi ucis. Acu' pot sa ii duc trei floricele spre vesnica pomenire... nici o problema.
quasaria
Postat pe 19 Iulie 2011 22:10
exista un proces si pt asa ceva? in 3-4 pasi usor de parcurs?
do tell...
precizilla
Postat pe 19 Iulie 2011 22:22
exista... da' intai trebe sa il alergi, sa il prinzi vulnerabil si sa il autopsiezi... si sa scotocesti prin toate matzele dupa bucatica aia de suflet pina vezi ca nu e. Nu e, nu e... de unde nu e nici al de sus nu cere.... Sorry, da' te-am confundat, te cos imediat la loc. Si din momentul asta pentru mine esti un obiect. Ce dreak am avut ce am crezut ca esti altceva....

cam asa e procesul de indiferentizare, preci. Desi, recunosc, iti cam murdareste pantofii....
quasaria
Postat pe 19 Iulie 2011 23:11
intai si-ntai tre' sa invat sa ma detasez de colectia mea de pantofi in cazu' asta...
precizilla
Postat pe 19 Iulie 2011 23:15
... arta cere sacrificii....
quasaria
Postat pe 19 Iulie 2011 23:27
"..Ca au existat si victime colaterale din ambele parti... bad luck. Intotdeauna exista.."

it's that so...?
roby_cado
Postat pe 20 Iulie 2011 01:31
De la: quasaria, la data 2011-07-19 23:27:04... arta cere sacrificii....



hmm..

cu ceva timp in urma,am mirosit ca esti "artista"..
ce shuturi mi-am mai luat..
he he..
roby_cado
Postat pe 20 Iulie 2011 01:34
ai inteles tot si de data asta....
Whatever.
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2011 07:42
mai mult decat crezi..
roby_cado
Postat pe 20 Iulie 2011 10:56
posibil... Sau posibil sa nu.
Unele lucruri nu le-a inteles nici macar ala care le-a trait, deci pina la urma fiecare intelege ce poate.... inclusiv tu.
Nu ca m-ar interesa prea tare.
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2011 13:53
tragic
http://www.youtube.com/watch?v=wIg8kNfJpsg
precizilla
Postat pe 20 Iulie 2011 20:47
Q

scuze,nu am citit tot...esti sigura ca-ti face bine s-o intorci asa pe toate partile,mami?


precica

iar esti malada,tzutzu?
iasomia
Postat pe 20 Iulie 2011 21:13
iaso, pai m-am cam linistit cu intoarcerile... si da, probabil mi-a facut bine sa gindesc in scris.
quasaria
Postat pe 20 Iulie 2011 21:36
pana la urma scrisul are virtuti terapeutice, eliberatoare.
esme
Postat pe 20 Iulie 2011 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa il parasesc sau nu? 64 De la: garbo062687 2 Iunie 2014 22:20
violenta domestica 51 De la: xenaprintesarazboinica 29 Decembrie 2010 15:25
caut iubita 55 De la: garbo_409202 25 Aprilie 2015 21:36
civilizatia mayasa anul 2012 4 De la: Freya__ 29 Mai 2011 19:43
Exista sau nu experienta personala ? 15 De la: garbo265966 20 Iunie 2012 16:51
Setari Cookie-uri