un sfat va rog

Am fost casatorita 11 ani si am doi copii minunati de 8 si 4 anisori . In februarie anul acesta am divortat afland ca sotul meu are o relatie cu o femeie de 10 ani (din 2001).Am luat decizia sa pun capat relatiei deoarece dupa multe incercari si rugaminti sa ne impacam si sa renunte la relatie el nu a vrut ..negand ca ar avea o relatie. Acum el este plecat in afara tarii cu ea , copiii mei... cel mic plange dupa el fetita insa nu iar sufar in continuare si plang si mi este dor de el iar cand vad ca cel mic suferra mult dupa tatal lui si mai tare sufar.Nu sh ce sa fac sa l uit l am iubit mult si inca mai tin la el dar el a ales sa si lase doi copii minunati ptr o femeie.Voi putea trece peste aceasta suferinta oare vreodata?
garbo180716
Postat pe 17 Iulie 2011 23:40
Probabil ca nu! Cu siguranta insa va trebui sa-ti schimbi felul in care te uiti acum, la tine. Nu esti o victima si viata mai are surprize pentru tine. Nu a lasat copii, te-a lasat pe tine pentru alta femeie. Daca ai sa reusesti sa identifici corect datele problemei, sigur o sa ti se lumineze si calea spre rezolvarea ei.
As_ninge
Postat pe 17 Iulie 2011 23:50
716, da, am putea trece.
Un sfat pe care mi l-am dat si mie - si pe care l-am citit tot pe aici pe undeva - fiecare alege ce i se potriveste. Daca i se potriveste o balega din drum, pe aia o alege.
Il reprezinta pe el, nu pe tine. Asa ca sari elegant peste balega respectiva si mergi mai departe.
Cauta-i celui mic preocupari care s ail incinte: du-l undeva, la munte, la mare, inscrie-l la un sport, in vreun club de ce il pasioneaza pe el, intre copii cit mai mult... O sa isi revina.
quasaria
Postat pe 18 Iulie 2011 02:30
....si sa nu mai aud ca plangi! Da-l naibii!
Ariesh
Postat pe 18 Iulie 2011 03:01
Plangi doar cand moare cineva drag.
Ariesh
Postat pe 18 Iulie 2011 03:02
Intr-un fel sau altul vei trece peste durere si lacrimi. Important este sa o faci cu demnitate, atat de dragul tau cat si al copiilor. Te-a vazut sotul plangand? Sau te-au vazut copiii? Trist, dar incearca sa faci astfel incat sa nu se mai repete. Iti dauneaza. You will survive!
nathalie
Postat pe 18 Iulie 2011 05:20
Iti multumesc pentru mesaj dar e f greu si acum caut pe facebook ce poze si a mai postat mi e dor de el si nu voi intelege niciodata ce l a facut sa ma lase ptr o femeie care acum la 28 de ani termina un liceu el avand 36 . Oare dragostea lor va dura?
Dc a mea afost asa de scurta si dc copii mei sufera si cresc fara tatal lor.Asta nu voi intelege niciodata dc unii barbati prefera sa traiasca fara responsabilitati alegand niste femei fara scrupule.
garbo180716
Postat pe 18 Iulie 2011 11:41
Lipsa de scrupule nu tre' cautata doar la ea, ci in principal la fostul. Imi pare rau sa-ti spun ceva ce clar nu vrei sa auzi, dar se pare ca au multe sanse sa fie fericiti. In cei zece ani de cand sunt impreuna, doar s-au incalzit pentru ce au acum: exclusivitate.
Daca ai reusi sa nu te mai focusezi pe el - si stiu ca e greu - , ci pe tine si copiii tai, te-ai simti mult mai bine. Garantat.
nathalie
Postat pe 18 Iulie 2011 12:10
madame, nu a lasat copiii pentru o femeie, te-a lasat pe TINE pentru alta femeie, ceea ce e o diferenta uriasa, pe care se pare ca nu o realizezi
eternul cliseu...nevasta vrea sa moara cu el si casnicia de beregata, si baga copiii la inaintare, plangand pe feisbuc, cu ochii la poze
nu ai pic de demnitate, asta e clar
eu l-as fi trimis direct la dreaq...
de fapt, l-am si trimis, hehehe
michelle_
Postat pe 18 Iulie 2011 12:13

michelle, ai draci?? azi ii luni, deci...deja am varsat cafeaua, m-am enervat cu actele care stau gramada pe birou si nu stiu de unde sa le apuc...

716, n-are rost s-o judeci pe ea...poate ar trebui sa reflectezi la omul cu care ai facut 2 copii si cu care ti-ai petrecut o parte din viata si sa constati ca ti-ai facut o reprezentare eronata despre el...aici e si vina ta! nimeni nu pleaca asa, de pe o zi pe alta, daca totul functioneaza!
zic si eu asa!
da' ce stiu eu...
zambila
Postat pe 18 Iulie 2011 12:34
De la: nathalie, la data 2011-07-18 12:10:18Lipsa de scrupule nu tre' cautata doar la ea, ci in principal la fostul. Imi pare rau sa-ti spun ceva ce clar nu vrei sa auzi, dar se pare ca au multe sanse sa fie fericiti. In cei zece ani de cand sunt impreuna, doar s-au incalzit pentru ce au acum: exclusivitate.
Daca ai reusi sa nu te mai focusezi pe el - si stiu ca e greu - , ci pe tine si copiii tai, te-ai simti mult mai bine. Garantat.
garbo180716
Postat pe 18 Iulie 2011 12:42
pisoi mic si pufos lasa dreaq de acte ca le gasesti si maine acolo mai bine hai la o inghetata de aluneeeeeeee
heloo fetele
tusi_Oli
Postat pe 18 Iulie 2011 12:50
n-am draci, matzule...da' cand citesc miorlaituri de-astea imi vin dracii instant
doamna asta spune ca e maritata de 11 ani, din care de 10, nenea are o alta femeie. pai, cat de naiva poti sa fi daca nu realizezi ca aia e femeia vietii lui?
si ce cauta acilea remarca ca abia termina ailalta liceul, nici sa ma omori nu pricep
iubim oameni pentru ca au liceu, sau doctorat?
nene, unii chiar au probleme cu adaptarea la realitate
michelle_
Postat pe 18 Iulie 2011 12:52
Stiu ca nu ar mai trebui sa i caut poze etc.... dar mai vorbeam pe ms despre copii dar de cateva zile nu i am mai raspuns nici pe ms incerc sa l uit dar nu sh daca voi si reusi.E tare greu durerea din suflet e prea mare .Am noroc ca mi sunt alaturi parintii, fratii iar copii imi umplu tot timpul dar atunci cand vine noapte ma apuca plansul. Sper sa reusesc sa l uit .
Multumesc ptr mesaj

garbo180716
Postat pe 18 Iulie 2011 12:55
ei, ii nashpa cand te loveste adevarul/ realitatea in fatza!
doare rau si cauti vinovati

tushi, am putea sa mergem...io scap la 16 azi
da un semn cand ai chef!
zambila
Postat pe 18 Iulie 2011 12:55
ok
stiu ca sunt dar il postez aici
Gaina penala vine in oras... Toata lumea da navala sa o tavaleasca!
Ursul,lupul si iepurasul se intalnesc si se pun de acord sa-i faca si ei o `vizita` gainii. Ajunsi in fata usii ei, ursul le spune celorlalti:
- Pentru ca eu sunt mai mare si mai puternic trebuie sa-mi cedati mie primul loc. Asa ca intra el la gaina si... dai, si... lupta !
Dupa o juma` de ora iese abia tinandu-se pe picioarele dinapoi, fara coada, numai spuma pe el.
- E data dracu` gaina asta; m-a terminat !
- Lasa ma, ca intru eu la ea si-i fac felu`- se lauda lupul. Intra tantos la cabina dar dupa o ora iese si acesta rupt in doua: naparlit, mai mult behaind decat schelalaind:
- Ai avut dreptate, frate, ii spune ursului; sa nu mai aud de sex cu asa`pasarici` !
La randul lui, iepurasul speriat, cu urechile ciulite si tremurand din toate incheieturile se introduce la gaina. Trece o ora, trec doua ... iepurasul nu mai iesea din camera. Dupa trei ore, colegii ingrijorati pentu soarta bietului iepuras, dau buzna inauntru sa vada ce s-a-ntamplat. Cand colo, ce sa le vada ochii: pene, fulgi si tuleie peste tot zburand; iepurasul jumulea gaina !
- Ce faci ma, esti nebun, ce te-a apucat ?- il intreaba cei doi.
- Nu va suparati ca asteptati atata, da` eu pana nu o vad goala nu mi ... se scoala !
tusi_Oli
Postat pe 18 Iulie 2011 12:57
Va multumesc la totzi pentru sfaturi sunte ti niste dragutzi !!!!
garbo180716
Postat pe 18 Iulie 2011 12:57
da...da...intotdeauna altii sunt vinovati, niciodata noi
lasati, cunoastem, ehehe...
michelle_
Postat pe 18 Iulie 2011 13:00
michelle ce sa-i faci i se duse omul, universul ei si acu' sta si plange p'aci pe topic ce sa faca.... ai pus punct..... de la capat
pt nimeni si nimic nu merita sa plangi pe lumea asta
tusi_Oli
Postat pe 18 Iulie 2011 13:01
716, durerea din suflet e prea mare, pt ca tu ti-o alimentezi! incearca sa intelegi odata ca dragoste cu sila nu se poate! un om nu te poate iubi doar pt ca vrei tu, ca-i ordoni tu sau pt ca a avut candva ceva de impartit cu tine. nici macar pt motivul ca ti-a fost sau iti este sot. un act nu consfinteste pe cine si ce sa iubeasca omul. ti-a spus si michelle: el nu se dezice de copii, care sunt ai lui si raman ai lui, chiar daca tu recurgi la manevre gen amenintari, atac cu tunul, tancul si suieratori cotcodacitoare. nu te mai iubeste. o iubeste pe alta. e simplu si clar ca lumina zilei. e greu, dar fii mai demna!
esme
Postat pe 18 Iulie 2011 13:06
De la: garbo180716, la data 2011-07-17 23:40:36Am fost casatorita 11 ani si am doi copii minunati de 8 si 4 anisori . In februarie anul acesta am divortat afland ca sotul meu are o relatie cu o femeie de 10 ani (din 2001).Am luat decizia sa pun capat relatiei deoarece dupa multe incercari si rugaminti sa ne impacam si sa renunte la relatie el nu a vrut ..negand ca ar avea o relatie. Acum el este plecat in afara tarii cu ea , copiii mei... cel mic plange dupa el fetita insa nu iar sufar in continuare si plang si mi este dor de el iar cand vad ca cel mic suferra mult dupa tatal lui si mai tare sufar.Nu sh ce sa fac sa l uit l am iubit mult si inca mai tin la el dar el a ales sa si lase doi copii minunati ptr o femeie.Voi putea trece peste aceasta suferinta oare vreodata?
SIGUR iti va trece, dar totul depinde de tine, nu-ti lasa gandurile sa o ia razna spre el, ai destule pe cap si asa, incearca sa faci si ce-ti place, ingrijeste-te sa-ti placa TIE SI CELOR DIN JUR cum arati, rasfata-te si ai sa vezi ce mult conteaza. Exclude-l din minte si va disparea din suflet. CURAJ, TOTUL VA FI BINE !
oktaviatdy
Postat pe 23 Iulie 2011 11:03
draga mea,cred ca ar fi cazul sa iti acorzi tie personal putina atentie...
priveste in oglinda fata ta si vezi cam ce ravagii au facut tristetea si lacrimile..
incearca o schimbare de look(asta e romgleza)...
fa-ti cateva comenzi de cosmetice...asa sa plangi cand iti vine factura...

care e problema??uita-te in jurul tau....cati sant ca el??!!!!
cate sant ca tine??!!!


nimic nou sub soare....toate am plans..stai linistita, macar odata dupa un barbat


si neaparat sa-ti schimbi coafura....e esential


la urmatoarea abordare...explica-i politicos ca esti cam ocupata




sunsset
Postat pe 28 Iulie 2011 23:44
pai spune-i bre si adresa salonului..
roby_cado
Postat pe 29 Iulie 2011 00:54
roby.....,,.bre"....e o forma de adresare cam.....
sunsset
Postat pe 29 Iulie 2011 12:34
sunsset
bre e o forma foarte frumaosa ede adresare... lasa bre omul in pace .. sau ce ...? amu si acilea tre sa stam cu crengi in nas si fumuri in capuri ...?
hai sa te tzuc sa-ti treaca
alfheim
Postat pe 29 Iulie 2011 14:27

,cred ca m-am cam intins.....am devenit cumva fitzoasa??!!!
dar daca am ajuns sa ne pupam,alf...a meritat
sunsset
Postat pe 29 Iulie 2011 17:50

Recomandari

Setari Cookie-uri