Pt ca oamenii sa poata avea o relatie cu Dumnezeu trebuie sa fie smeriti...Ce este smerenia?

Smerenia inseamna iubire si supunere voii lui Dumnezeu...Sa recunosti ca esti un pacatos si sa te pocaiesti de toate pacatele tale sa il rogi pe Dumnezeu sa iti dea putere si intelepciune ca sa te poti infrana de la pacate si sa poti face voia Sfintiei sale..Tatalui Ceresc si lui Iisus Dumnezeu......Sa te lepezi de cuvintele oamenilor si sa il urmezi pe Hristos,SA NU iti fie rusine ca esti credincios si pocait...Pt ca nici la Dumnezeu nu ii este rusine cu noi pacatosii..Si Hristos a acceptat sa moara in chinuri mare si groaznice ca noi pacatosii sa fim salvati si sa traim in iubire si pace si intelegere unii cu altii...SA NU UITATI NICIOADATA ASTA....si sa nu va fie niciodata rusine pe ca il urmati si faceti voia lui Dumnezeu....Pt ca lui Dumnezeu ar trebuie sa ii fie rusine cu noi pacatosii...Nu noua sa ne fie rusine sa recunoastem ca iubim si facem voia lui Dumnezeu....Sa renunatm la rautatile si prostiile noastre....
ingerasulluptator
Postat pe 14 Iulie 2011 15:35
Eu stiam ca se spune sa te lepezi de "satana"...in orice caz nu de cuvintele oamenilor ! Nu toti sunt atei mai exista si crestini, asa ca tine, nu?

Postat pe 14 Iulie 2011 15:46
De la: garbo017014, la data 2011-07-14 15:46:22Eu stiam ca se spune sa te lepezi de "satana"...in orice caz nu de cuvintele oamenilor ! Nu toti sunt atei mai exista si crestini, asa ca tine, nu?
Pai satana lucreaza prin oamenii pacatosi....si care nu sunt pocaiti si smeriti...apoi de ce trebuie sa asculti de oameni...fiecare are un creier si o misiune pe acest pamant care difera de la om la om
ingerasulluptator
Postat pe 14 Iulie 2011 21:40
De la: ingerasulluptator, la data 2011-07-14 15:35:49Smerenia inseamna iubire si supunere voii lui Dumnezeu...Sa recunosti ca esti un pacatos si sa te pocaiesti de toate pacatele tale sa il rogi pe Dumnezeu sa iti dea putere si intelepciune ca sa te poti infrana de la pacate si sa poti face voia Sfintiei sale..Tatalui Ceresc si lui Iisus Dumnezeu......Sa te lepezi de cuvintele oamenilor si sa il urmezi pe Hristos,SA NU iti fie rusine ca esti credincios si pocait...Pt ca nici la Dumnezeu nu ii este rusine cu noi pacatosii..Si Hristos a acceptat sa moara in chinuri mare si groaznice ca noi pacatosii sa fim salvati si sa traim in iubire si pace si intelegere unii cu altii...SA NU UITATI NICIOADATA ASTA....si sa nu va fie niciodata rusine pe ca il urmati si faceti voia lui Dumnezeu....Pt ca lui Dumnezeu ar trebuie sa ii fie rusine cu noi pacatosii...Nu noua sa ne fie rusine sa recunoastem ca iubim si facem voia lui Dumnezeu....Sa renunatm la rautatile si prostiile noastre....
Ingerasule, din ce cult religios faci parte??? Esti sigura ca ai incredere in cineva, sau crezi cu adevarat in ceva? Daca ai 71 de ani cred ca ai fost frustrata mult timp. De obicei la aceasta varsta omul devine intelept, dar tu....... Apropo, esti smerita ? Daca DA, atunci recunosti ca ai fost o pacatoasa si acum te pocaiesti. Succes !
oktaviatdy
Postat pe 23 Iulie 2011 10:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa fac sa imi opresc menstruatia? 11 De la: mca 3 Iulie 2009 23:40
CARE ESTE CEL MAI BUN REMEDIU IN CAZUL.......????? 21 De la: eu_geminy 23 Octombrie 2010 22:11
Totul despre Leu. 1 De la: AdelinaIK 4 Ianuarie 2010 02:14
Mă minte sau nu? 17 De la: garbo_408862 31 Decembrie 2017 10:27
Buna. 13 De la: garbonico 8 August 2012 21:09
Setari Cookie-uri