Mersul la toaletele publice

Pana sa raman insarcinata nu mi se parea mersul la toaletele publice o problema de viata si de moarte. Totul s-a schimbat la 180 acum cand burtica s-a facut maricica si cel mic ma "pune" sa consum multe lichide, mail ales pe caldurile astea.
Eu sunt o persoana caruia ii place sa iasa la terase, concerte etc. Nu am lasat sarcina sa ma impiedice de la aceste lucruri. Insa mersul la toaletele publice este un adevarat calvar. Nu mai pot sa ma catar pe capac... evident trebuie sa am grija sa nu ma ating de nimic si totul se complica foarte tare.
Voi cum procedati?
verenadoll
Postat pe 11 Iulie 2011 15:35
ati innebunit dreaq de tot cu toapice deschise ampaula
mai putin si o sa citim si despre ceva hardcore p-acilea, ca deja sexul in trei si vibratoarele sunt la ordinea zilei
michelle_
Postat pe 11 Iulie 2011 16:28


fantastic!!!!!!!

ce probleme au unii oameni.....
Eugenia69
Postat pe 11 Iulie 2011 17:47
Exista un produs Clean Cover care consta intr-o folie igienica standard (avand forma colacului wc) reducand astfel riscurile infectarii microbiene. O poti achizitiona la: 021/2303597 sau 021/2308527 sau la adresa de email office@igienica.ro
O porti in gentuta si este mult mai comod decat sa te catari pe colac!

Postat pe 11 Iulie 2011 18:11
inteleg ca ti-e groaza sa te asezi pe colac...
cu scuze, am si eu o curiozitate: ce te faci, in caz ca - doamne fereste! - te apuca pantecaraia de nu mai ajungi nici la toaleta?!...:D
:))))
eu_geminy
Postat pe 11 Iulie 2011 20:51
Nu stiu de ce va mirati atat de mult, sunteti careva insarcinata ca sa stiti dilemele unei astfel de persoane timp de 9 luni?
Da este o problema fiindca atunci cand mergi la toaletele publice trebuie sa faci alpinism, insa cand burta nu-ti mai permite trebuie sa gasesti alta solutie.
@eu_geminy, nu m-am lovit de aceasta problema.
verenadoll
Postat pe 12 Iulie 2011 15:51
draguta, tu iti inchipui ca esti singura insarcinata?
am mai fost si noi, sa stii...doar ca pe vremea aia nu exista garbo, ca sa cerem indicatii, ca nu stim cum sa facem shushu

next...
michelle_
Postat pe 12 Iulie 2011 16:09
fiindca esti o persoana CARUIA ii place sa iasa la terase si concerte si mai consumi si multe lichide pe caldurile astea, io zic sa-ti iei dupa tine o toaleta privata, avand in vedere ca te oripilezi asta tare, de la o vreme, de toaletele publice...
in caz ca nu poti umbla cu kkmobilul personal dupa tine, macar ia o scara cu care sa te catzeri pe capac ...
eventual pt ushurarea efortului poti lua chiar o scara rulanta
sa ai spor...
alfheim
Postat pe 12 Iulie 2011 16:21
da chiar, asta lipsea! un topic pt ca_castoare
ufishor
Postat pe 12 Iulie 2011 19:24

ptiu, drace! asta e prea de tot!
esme
Postat pe 12 Iulie 2011 19:38
Ufulica, traim vremuri kkcioase, ce te miri !

Freya__
Postat pe 12 Iulie 2011 20:10
diareice,de-a dreptu'!
precizilla
Postat pe 12 Iulie 2011 20:37
haide bre lasati-ma. Iti cari sulul de hirtie igienica dupa tine, acoperi colacul cu hirtie, te asezi si faci ce ai de facut. Cum pusca mea sa te cateri pe colac? daca iti aluneca piciorul in toaleta? Si daca te cateri nu esti chiar tu una din cele care murdareste toaleta? E chestie de bun simt nu de comentat pe forum.
Dar probabil ca e de la plictiseala adminilor venita tema asta stiintifica.
Ciresica
Postat pe 12 Iulie 2011 20:46

da, ciresico, cred ca merita aplecare si cere mult studiu si calcul matematic o asa problema! ce dreak, necesita tomuri intregi sa ajungi la o solutionare!
esme
Postat pe 12 Iulie 2011 20:57
hai bre... ca la asa vremuri ... un topic din asta e chiar pe val ...
si fara o dezbatere parfumata ... n-ar fi forumul implinit....

ia sa vedetzi voi cum ajunge topicul asta la 1000 de pagini .. asa pe negandite...
alfheim
Postat pe 13 Iulie 2011 15:08
Bun, v-am citit "sfaturile" (pt ca in spatele unui monitor toti suntem cocosi). Invelitul colacului clar nu este o solutie igienica pentru nimeni. Atata timp cat wc-urile (colacurile) sunt murdare, da te cateri cu picioarele pe ele.
Daca ati fi fost insarcinate ati stii ca in ultimul trimestru de sarcina se merge foarte des la toaleta si am vrut sa scot in evidenta ca nu te baricadezi in casa in acea perioada. Inevitabil trebuie sa le folosesti pe cele publice.
In fine, am gasit ieri la sensiblu un dispozitiv de urinat din picioare, 2pi, de unica folosinta si ecologic. Sa vedem daca rezolva o problema a viitoarelor mamici.
verenadoll
Postat pe 15 Iulie 2011 13:53
hai bre, zau asa... mai bine ziceai de la inceput ca vroiai sa faci reclama la aparatura pe 2pi vanduta de farmacia lui peshte afumat, prajit si scorojit ...
las-o dreaq de vrajeala cu cocoshii si monitorul .. si vezi ce faci cu instrumentul, ca precis colegele forumiste, foste, actuale si viitoare insarcinate... precis sunt foarte interesate de aprecierile laudative... si deja sunt cu banii stransi pentru mega-achizitzii de dispozitiv...
alfheim
Postat pe 15 Iulie 2011 14:05
alf... pe noi doi sa nu conteze s-o ajutam... ca nu suntem insarcinati... cel putin nu cu sarcina din asta !!! dispozitivul ala de te pishi in picioare, la vuvu ma refer... exista ! dar ciresica ia dat solutia cea mai buna ! multa hartie igienica.... ! mai nasol e atrunci cand... exact, asa cum ati ghicit... cand nu exista acel colac !!!!! desigur, ar putea sa mearga cu un colac la ea, din ala care se umfla, ca la plaja... dar nu e asa placut. desigur, poate sa foloseasca "scutece" pentru persoane mai in varsta care le folosesc zilnic... pentru amandoua feluri de "scaune" (iesiri...), dar e cam nasol cu mirosul... mai ales cand e la Sala Palatului... ! ok... o sa mai gandesc, daca nu uit... ca de obicei !!!
barboneli
Postat pe 16 Iulie 2011 00:33
Pai ar trebui sa ai mereu la tine o olita!
miriammm
Postat pe 16 Iulie 2011 22:01
Problema mare .. nu gluma

Mai fata draga, insarcinata sau nu, toaletele publice sunt o necesitate. Cu colac sau fara reusesti sa rezolvi problema fara a te catara pe toaleta. Apropo, cand te cateri .. pe unde pui mainile ? Si peretii sunt infectati ...
cricat
Postat pe 17 Iulie 2011 19:59
cri, pe noi nu ne-au lovit asemenea drame acu' aproape 30 de ani, cand eram gravide
pacat ca nu era garbo atunci, deh...
michelle_
Postat pe 17 Iulie 2011 20:04
Michelle .. nu are legatura cu sarcina . Putina atentie si problema e rezolvata.

Bine ca nu vine cineva sa intrebe cum se duce cu rochia de mireasa cu crinolina la baie... Sa stiti ca se rezolva si in cazurile astea .. fara a avea nevoie de toti nuntasii.
cricat
Postat pe 17 Iulie 2011 20:12
tre` sa fii un pic idiot sa incerci sa dezvolti, plin de spaime, o teorie in ce priveste cum sa iau cu asalt wc-ul si sa-l dovedesc!
esme
Postat pe 17 Iulie 2011 20:16
toaletele publice: focar se infectie dar, recunasc ca le mai folosesc si eu fffffffff rau si in caz de maxima necesitate.
sint utile dar in halul in care arata ni se datoreaza noua , celor ce ne lipseste civilizatia si bunul simt, dar si celor care le intretin doar teoretic.
maria
marialeia
Postat pe 18 Iulie 2011 09:24
eu doar flexez genunchii,si nu ating bineinteles nimic.
nu ma urc pe capac niciodata,poti aluneca.
e normal, te gandesti la microbi.
am vazut un control la igiena toaletelor publice,si cu lumina stinsa,si un bat cu lumina speciala,se vedea unde e murdar.
s-a vazut stropi de pipi pana si pe tavan......
d+
daniilia
Postat pe 18 Iulie 2011 21:52
bravo patratel!
Eugenia69
Postat pe 18 Iulie 2011 21:59
bre, ati innebunit? asta va preocupa pe voi? ce si cum dreak o faci la toaleta?
esme
Postat pe 18 Iulie 2011 22:01
ladyDY
Postat pe 18 Iulie 2011 22:05
De la: verenadoll, la data 2011-07-11 15:35:40Pana sa raman insarcinata nu mi se parea mersul la toaletele publice o problema de viata si de moarte. Totul s-a schimbat la 180 acum cand burtica s-a facut maricica si cel mic ma "pune" sa consum multe lichide, mail ales pe caldurile astea.
Eu sunt o persoana caruia ii place sa iasa la terase, concerte etc. Nu am lasat sarcina sa ma impiedice de la aceste lucruri. Insa mersul la toaletele publice este un adevarat calvar. Nu mai pot sa ma catar pe capac... evident trebuie sa am grija sa nu ma ating de nimic si totul se complica foarte tare.
Voi cum procedati?


Esti o persoana caruia sau careia ....? Da , mersul la toalete publice e intr-adevar un calvar dar ca sa eviti acest calvar (si mai ales ca esti insarcinata) stai acasa si iti rezolvi problema ...
Fata_Morgana
Postat pe 19 Iulie 2011 00:15
Sfatul vostru pentru femeile insarcinate este sa nu mai iasa din casa? Wow, sa inteleg ca voi asa ati facut... in momentul in care burtica a crescut si n-ati mai reusit sa va catarati pe toalete, ati stat in casa.
Aceasi problema se poate pune si pentru cei care au cistita sau atunci cand mergi sa-ti faci analize de urina si te pun sa urinezi in capacelul ala mic si te stropesti peste tot.
Si am mentionat de 2pi pentru ca pe acesta l-am vazut in sensiblu. Apoi am vazut ca mai sunt si altele, dar nu de unica folosinta.
verenadoll
Postat pe 19 Iulie 2011 13:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sarcina si menstruatia 6 De la: garbo338430 23 Noiembrie 2014 09:43
perioada de proba si sarcina 2 De la: garbo_395284 14 Iunie 2015 15:29
sarcina cu probleme 9 De la: flori77 14 Iulie 2011 16:51
Mi-a intarziat ciclul 12 zile 14 De la: Mirela_Nitu 8 Decembrie 2017 20:43
TESTUL DE SARCINA 42 De la: YAZMYNA 16 Mai 2012 20:47
Setari Cookie-uri