Intr-o relatie serioasa dar indragostita de un barbat turc! Pe care dintre cei doi sa il aleg?

Buna ziua! am sa va povestesc problema mea in speranta ca ma vor ajuta parerile voastre, si poate experineta voastra. am 21 ani si sunt de 6 ani cu un baiat mai mare decat mine cu 7 ani. ne intelegem perfect, este cel mai bun prieten al meu, nu ne-am certat nici o data, ma bucur de libertate totala langa el, si este foarte iubitor. de cateva luni m-am mutat la el(in apartamentul care l-a cumparat pnetru noi), dar in acelasi timp am cunoscut un alt baiat de aceiasi varsta cu mine de care m-am indragostit. acesta este musulman si l-am cunoscut in turcia. el mi-a propus sa incepem o relatie dar nu am vrut sa imi insel partenerul actual. acum tin legatura cu acest baiat pe internet si la telefon, si nu mai simt nimic pentru actualul meu prieten. nu ma mai bucura micile gesturi de dragoste pe care le face si sunt foarte confuza.ce pot face, sa imi vad de relatie in continuare chiar daca nu mai am sentimente pentru el, sau sa rup relatie cu toate ca este foarte greu dupa 6 ani.va multumesc anticipat pentru parerile voastre!
garbo087471
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:13
acelasi topic l-ai mai deschis inca o data...vezi ca-i la dublu
reyya
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:17
pe al treilea...arabu'....
tutankhamon
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:19
de la vinul fiert, i se trage
si_totusi
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:19
fata i-ai inselat pe amandoi...deci cred ca ai inteles mesajul...
lala_cri
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:20
471..serios acum..eu una daca as fi in locul tau nu l-as parasi pe iubitul actual care spui tu este si foarte atent cu tine. Mai ales nu l-as parasi NICIODATA pentru un musulman ..daca vei citi cate ceva despre aceasta religie..iti vei schimba punctul de vedere.
reyya
Postat pe 18 Decembrie 2009 21:24
Lasti-o mah sa ieie turcu! Turcu fata draga, turcu! Intr-un an, esti fericita si pe talpi! Be happy!
garbo090662
Postat pe 26 Decembrie 2009 10:39
De la: garbo087471, la data 2009-12-18 21:13:05Buna ziua! am sa va povestesc problema mea in speranta ca ma vor ajuta parerile voastre, si poate experineta voastra. am 21 ani si sunt de 6 ani cu un baiat mai mare decat mine cu 7 ani. ne intelegem perfect, este cel mai bun prieten al meu, nu ne-am certat nici o data, ma bucur de libertate totala langa el, si este foarte iubitor. de cateva luni m-am mutat la el(in apartamentul care l-a cumparat pnetru noi), dar in acelasi timp am cunoscut un alt baiat de aceiasi varsta cu mine de care m-am indragostit. acesta este musulman si l-am cunoscut in turcia. el mi-a propus sa incepem o relatie dar nu am vrut sa imi insel partenerul actual. acum tin legatura cu acest baiat pe internet si la telefon, si nu mai simt nimic pentru actualul meu prieten. nu ma mai bucura micile gesturi de dragoste pe care le face si sunt foarte confuza.ce pot face, sa imi vad de relatie in continuare chiar daca nu mai am sentimente pentru el, sau sa rup relatie cu toate ca este foarte greu dupa 6 ani.va multumesc anticipat pentru parerile voastre!
Tu draga fugi de turci ca aia au legi dure si sunt fanatici.....Daca te intelegi bine cu prietenul tau,,de ce vorbesti cu alti barbati pe internet....Nu este corect sa stiii....Pt ca stii ce tie nu iti place,,altuia nu ii face...
garbo027119
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:47
irinuco, tu esti chiar internationala! experientze cu nemtzii, turcii, ursu...
pik_nik
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:51
amor international???
asta se potriveste la chestiunea zilei
LILO
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:53
De la: pik_nik, la data 2009-12-26 11:51:46irinuco, tu esti chiar internationala! experientze cu nemtzii, turcii, ursu...
Pai imi orice de barbat,,numai un drac ca tine nu.
garbo027119
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:54
stiam io ca tot pe mine ma iubesti, irinuco!
pik_nik
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:56
De la: LILO, la data 2009-12-26 11:53:40 amor international???
asta se potriveste la chestiunea zilei
Ce strainii nu sunt tot oameni...pana nu se rezolva problema cu criza in Romania nu ma ma marit in romania....Pt ca nu vreau sa fiu dependenta de un barbat ca sa imi cordoneze mie viata....Pt ca barbatii se comporta urat cu femeile cumsecade...in general oamenii care sunt slabi si au multi draci in ei....Si la la diavol nu ii place oamenii cumsecade de asta le face viata un iad
garbo027119
Postat pe 26 Decembrie 2009 11:57
7471, cind spui "barbat turc" parca spui "exemplar al speciei urubartus gerelensis".
Turc sau nu, nu e tot barbat?!
quasaria
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:03
turc...bleah...
pik_nik
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:04
E mai exotic, deci mai incitant. Pentru ea bineinteles.
Doara
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:05
exotic pe naiba...
mai bine cu ursu', cum face irinuca
pik_nik
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:07
Hai ca ea a spus-o ca o chestie interesanta. De ce ii strici placerea?
Doara
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:08
da' tu din ce judet esti?
ca sa vedem daca va potriviti....
quasaria
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:40
De la: pik_nik, la data 2009-12-27 18:04:50turc...bleah...


Rasistii de noi !

On topic : ai unul bun langa tine, nu-l da pe toti mocofanii
Kid0
Postat pe 27 Decembrie 2009 18:55
O SA TI IASA PRIN PIELE TURCUL; CAND O SA TE AIBE O SA VEZI TU DRAGOSTE
garbo165114
Postat pe 16 August 2010 04:58
Strainul fiind ceva nou te atrage mai ales dupa o relatie de 6 ani mai intervine si plictiseala numai ca nu merita sa arunci 6 ani ptr ceva ce poate fii trecator ,pana la urma increderea este cea mai importanta .
Nu conteaza daca e turc putea sa fie si roman sau negru important este sa nu cedezi tentatiei atat de usor, daca ne am asculta hormoni de fiecare data am ajunge sa ne schimbam partenerii mai repede decat lenjeria .
In plus ceea ce nu inteleg de ce atunci cand ai un partener care iti indeplineste orice dorinta si te iubeste de ce cauti in alta parte ce crezi ca iti poate oferi mai mult in plus dupa 6 ani nu ar mai trebui sa te astepti la fluturasi in stomac
marinela_223
Postat pe 20 August 2010 06:54
Din decembrie pana acum cred ca li s-a consumat deja relatia.
Doara
Postat pe 20 August 2010 08:52
"..In plus ceea ce nu inteleg de ce atunci cand ai un partener care iti indeplineste orice dorinta si te iubeste de ce cauti in alta parte ce crezi ca iti poate oferi mai mult in plus dupa 6 ani nu ar mai trebui sa te astepti la fluturasi in stomac.."

ce viata mai e aia bre..,fara fluturasi..,auzi la ea..
roby_cado
Postat pe 20 August 2010 10:57
eee...o fi viata cu albinutze....o gadileala...o intepatura!!!
walkiria
Postat pe 20 August 2010 11:01
asa..asa..,"intepaturi"..,cat mai multe..
si cum albina isi pierde "acul" dupa ce te inteapa,treci la alta..
'ete bre ca ma luminai si eu acu'..
de aici vorba aia,.."umbla din floare in floare"..? ,ca de..,pe acolo "umbla" si albinele..
roby_cado
Postat pe 20 August 2010 11:19
dragule ., tu cine erai in tabloul asta?????????
trantorul............
jeanette40
Postat pe 20 August 2010 11:22
De la: roby_cado, la data 2010-08-20 11:19:23asa..asa..,"intepaturi"..,cat mai multe..
si cum albina isi pierde "acul" dupa ce te inteapa,treci la alta..
'ete bre ca ma luminai si eu acu'..
de aici vorba aia,.."umbla din floare in floare"..? ,ca de..,pe acolo "umbla" si albinele..


eee..."mandra floare trandafir/umbla albina prin maracini"

inca una buna....http://www.youtube.com/watch?v=rvoV7ujeojU&feature=related

era vorba de fluturasii...si albinele.....din stomac!!!!
....repede dai cu parul.....
walkiria
Postat pe 20 August 2010 11:28
din stomac bre..,din stomac..,ca de acolo pleaca gadiliciu'....
roby_cado
Postat pe 20 August 2010 14:36
reya ce stiy u despre barbat turc ce treba are religia cu regaltie daca aulam asa barbat roman cu ce este mai bun de cat un turc ca asa si barbat turc primu rand mai curat este de cat un barbat roman mai serios este nu este besiv si voi romance cam schimba mult ori cine daca si lume are o prere rau despre barbat roman mincinot nu splata basiv si care treieste cu bani femei fura si tot felu omeni sunt inti invaze despre o poulati apoi fa comentare si in ca ceva ca sa voi ajungetie ca barbat tur cmai avetie treit 1000 ani punct sunt turc si am multime prieten roman
erim
Postat pe 17 Octombrie 2010 17:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unsfat 8 De la: anastasya 25 Septembrie 2010 18:52
o fosta prostiuata 47 De la: marinela_223 17 Octombrie 2010 18:26
Ce parere aveti despre barbatii care-si bat sotiile/prietenele? 680 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:24
CE INTELEGETI PRIN DOVEZI DE IUBIRE?? 770 De la: fleurdelis 20 Martie 2010 09:40
Ce sa cred? 9 De la: flori_de_primavara 31 August 2015 20:24
Setari Cookie-uri