sa ii spun ce simt sau nu?

Buna, Incerc sa scriu aici deoarece nu stiu unde sa mai cer un sfat. Iubesc o fata de care m-am indragostit lulea de vreo patru luni incoace. Nu stiu cum s-a intamplat, o cunosc de mai mult timp, de vreo 8 ani daca tin bine minte, dar abia in ultimul timp am avut ocazia de a petrece mai mult timp impreuna. Ceea ce ne-a facut oarecum apropiati a fost o posibilitate de a face concediul din 2010. Si pe mine m-a surprins ca a fost de acord imediat cu acest lucru, chiar si cu impartirea camerei. Chiar daca pana la urma acest lucru nu a avut loc, din cauza timpului pe care ea nu il are din cauza serviciului, am reusit sa iesim doar noi doi un week-end impreuna. Pot spune ca a fost super, ne-a placut la nebunie amandorura, si am reusit sa ne cunoastem si sa ne apropiem cat mai mult. Am iesit in oras de cateva ori, am mai mers undeva in ceva excursie impreuna cu cineva de la ea din familie, dar nu stiu daca ea ma iubeste, imi este foarte frica sa ii spun ca o iubesc si sa nu imi raspunda pozitiv. Sincer, eu cred ca sunt unele semne care cred ca ar fi incurajatoare: mi-a povestit mai multe probleme destul de personale cu care se confunta, unele probleme din familie, unele chestii din trecut, si-a descarcat oarecum sufletul in fatza mea... stiu sigur ca nu are o alta relatie deoarece mi-a dat de inteles acest lucru, chiar daca eu nu am intrebat-o. La fel de adevarata este ca mi-a spus ca este multumita de situatia in care se afla acum,dar asta dupa unele prostii pe care le-am facut. Sunt o fire foarte geloasa si, atunci cand nu este, incep sa o bombardez cu tot felul de mesaje, cu apeluri incercand sa dau de ea. Chiar daca se supara pe moment(si sincer o inteleg) imi raspunde si ma linisteste. De fapt ea este singura care ma poate linisti si singura care reuseste sa umle golul din mine. Cand sunt cu ea, o eternitate mi se pare o clipa... Sunt sigur ca ea stie ca o iubesc, dar ii este teama sa inceapa o relatie, din cauza faptului ca vede cum se destrama altele la cei din jurul ei. As vrea sa ii pot spune ca cu mine acest lucru nu se intampla niciodata, eu nu as insela-o sau parasi niciodata, sa ii spun ca voi fi alaturi de ea in orice situatie, ca o voi sprijini in orice face, etc... dar imi este teama sa nu o sperii...deja i-am promis ca o sa imi schimb unele obiceiuri care ei nu ii plac(si sincer, nici eu nu sunt prea incantat de ele). Am obswervat ca incearca sa ma ajute si ma incurajeaza in acest sens... am avut mai multe relatii in trecut cu fete care fizic erau mult mai atragatoare decat ea, dar pentru ele nu am simtit niciodata ceea ce simt pentru ea... ah da, ea este cu 5 ani mai in varsta decat mine si are cu totul alte pasiuni decat ale mele, pe care pot sa le accept si si chiar sa le imbratisez, dar nu stiu cum sa fac sa ii spun ca o iubesc... sa ii spun? Sa nu ii spun? Sa ii dau de inteles asta(ea chiar stie, sunt sigur de asta, a obeservat-o) .. . voi cum ati proceda daca ati fi in locul meu?? ? credeti ca merita sa ma implic si sa ii spun toate acestea?uneori simt ca vrea sa auda chestiile astea, dar nu suntsigur...
PBS
Postat pe 29 Noiembrie 2010 09:41
asha...zici tu acum...asha crezi tu acum...ca o iubesti....dar parerea mea e ca....ar fi bine sa te asiguri ca despre iubire e vorba si nu doar de niste pofte care zac in tine...ca barbat si te/ai gandit tu ca ea ar fi foarte potrivita pentru ca sa ti le satisfaci....altfel cum iti explici destramarea atator relati...????....decat ca nu e vorba niciodata de nici o iubire ci doar de niste pofte sexuale...si nimic mai mult....iar creierul tau super/inteligent traduce toate astea ca iubire....
....ma rog...incearca ...si daca pune botul bine ...iar daca vezi ca nu....las/o in pace....si cauta altele...ca/i lumea plina de fete shi femei
garbo171675
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:02
garbo 675 .... omul spune de iubire si tu vorbesti.... daca pune botul......

cricat
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:07
PBS ... discuta cu persoana pe care o iubesti.
Daca nu vorbesti cu ea nu ai de unde sa stii ce crede si ce vrea din relatia de prietenie pe care o aveti.
cricat
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:10
si asta pentru ca sunt satula de d/astia care vorbesc de iubire ....de fiecare data cand li se scoala...pardon de expresie p..a doar pentru ca li se scoala si trebuie sa isi rezolve problema...gratis daca se poate...si atunci o arunca p/asta cu iubirea..si femeile daca/s mai proaste o inghit...
garbo171675
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:14
nu imi place constatarea si cu atat mai putin sa o shi afirm...dar adevarul ramane inca acela ca...barbatii...si asta e din toate timpurile nu au decat un singur scop...sa f..a si sa lase balta...femeile pe care le/au... f...t
informatia asta zace in subconstientul lor...char daca ei nu o shtiu....altii o stiu bine
....altfel am fi toate ...langa cate un fat/frumos fericite pana la adanci batraneti....si nu cu atatea deceptii la activ
...pacat ca nu exista si o politie a relatiilor...care sa mearga si pe ideea de preventie...
....ar scuti multe persoane de multe chinuri...dar mai ales pe multe persoane de sex feminin de...lacrimi
garbo171675
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:21
esti tare necajita pe barbati garbo 675.
daca vroia doar iubire fizica.... poti sa fii sigura ca incerca pana acum......cu succes sau nu....... si nu cerea sfaturi pe forum de femei.
cricat
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:23
De la: cricat, la data 2010-11-29 10:23:00esti tare necajita pe barbati garbo 675.
daca vroia doar iubire fizica.... poti sa fii sigura ca incerca pana acum......cu succes sau nu....... si nu cerea sfaturi pe forum de femei.

...pai vrea doar iubire fizica...dar nu cu oricare....doar cu una anume....aia care zice ca o iubeste....n/am nimic cu barbatii....numai ca am mai zis...daca iubirea ar fi in mijlocul oricarei relatii toate ar fi...durabile...si din cate se vede ...foarte putine relatii rezista pe termen lung...si asta ce inseamna???....ca cu totul altceva a stat la baza lor ..ci nu iubirea cum se afirma.
garbo171675
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:27
Hello, daca vroiam asa ceva, crede-ma ca incercam, am avut ocazia...
PBS
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:32
garbo 675.
iubirea vine si trece...... nimic nu este vesnic pe lumea asta..... daca crezi ca toti cauta doar secs ... gresesti enorm. Unii chiar ajung la batranete impreuna, dar au trecut prin multe incercari, si nu au dat bir cu fugitii la greu.
Iubirea este completata de respect nu de secs.
cricat
Postat pe 29 Noiembrie 2010 10:41
Madam 675, ai o problema mare. Dar mare. Cauta-ti repede un barbat si rezolv-o ca e groasa rau.
Doara
Postat pe 29 Noiembrie 2010 19:55
las-o doara, ca pare a fi luptatoare deghizata
si_totusi
Postat pe 29 Noiembrie 2010 20:01
mai fetelor, aici sunt vreo 3 care de fapt cred eu e una singura, vuvuzela, razboinica si asta noua ...957, le au cu ineptiile si cu contrele sunt suparate pe rand pe barbati, pe femei, pe omenire, naspa cu unele ca ele, ar trebui in loc de o politie a relatiilor, una a Garbo care sa nu permita multiconturi
casperphantom
Postat pe 29 Noiembrie 2010 20:21
PBS, ca esti nesigur se vede,daca vrei parerea mea, eu cred ca singurul motiv pentru care inca nu sunteti impreuna e gelozia ta, daca cumva remediezi asta, s-ar putea sa nu ai nevoie de curaj sa-i spui, sincer, cred ca asta e singurul impediment serios
casperphantom
Postat pe 29 Noiembrie 2010 20:26
De la: Doara, la data 2010-11-29 19:55:10Madam 675, ai o problema mare. Dar mare. Cauta-ti repede un barbat si rezolv-o ca e groasa rau.


barbat nu mai bine un vibrator ala nu te inseala, nu te bate,nu te jicneste,nu este mitocan
ba din contra te face fericita dar vezi sa-i pui baterii d'alea duracell
tusi_Oli
Postat pe 29 Noiembrie 2010 20:29
PBS , barbatul tre` sa fie barbat! adica sa actioneze...ai vazut ca si-n reclame...vine altu` cu laptop si ti-o fura
ufishor
Postat pe 29 Noiembrie 2010 20:32
675, vzi ca e o femeie pe aici care se plinge ca barbatu-sau o iubeste da'nu rezolva altele, tu te plingi ca doar rezolva altele da'nu iubeste.... Normal ca nu ne mai inteleg saracii barbatii astia.... cre'ca nici noi nu ne intelegem.

Si acum, de curiozitate: de unde poti tu sa stii daca iubeste sau nu - si, daca ar face-o, pentru tine care ar fi diferenta? Pentru tine diferenta consta doar in cum se poarta. Sint o gramada care iubesc si tocmai pentru ca iubesc si sint raniti se poarta groaznic, si altii pe care ii doare in fund, si orice ai face te atrateaza exemplar. Ca na, putin le pasa oricum... De ce s-ar supara....

Deci?
De ce tii neaparat sa te iubeasca?
quasaria
Postat pe 29 Noiembrie 2010 20:44
De la: si_totusi, la data 2010-11-29 20:01:52las-o doara, ca pare a fi luptatoare deghizata

Parca totusi luptatoarea nu era asa vulgara.
Doara
Postat pe 30 Noiembrie 2010 06:30
Ce bine ar fii daca lucrurile ar fi asa de simple precum si-ar dori unii dintre noi sa fie. Am stii cu exactitate cine pe cine iubeste , cine pe cine minte, cine pe cine fura s.a.m.d.... Birrrr ar fii ingrozitor de plicticos sa fie asa...am trai precum roboteii, dupa programe exacte, fara sentimente si fara viata. VIATA S-AR TRANSFORMA INTR-UN SCENARIU CU CLONE UMANE.
Eu cred ca in dragoste nu exista retetar, nu poti spune nimanui fa asa sau invers. Sfatul meu este sa faci asa cum te indeamna inima. Sunt sigura ca daca te place privirea ei, gesturile ei, miscarile ei iti STRIGA vino la mine....Trebuie doar sa asculti cu atentie.
Eu iti doresc succes!
Inca ceva, in viata traieste cu prezumtia de nevinovatie, cu incredere in aproapele tau.. nu toti insala sau vor doar sex.. asa cum au afirmat unii de pe acest forum.
Anilus
Postat pe 2 Decembrie 2010 20:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex este tratament cosmetic 30 De la: estela 7 Iunie 2011 01:01
Cine crede in proverbul ca capul plecat sabia nu il taie? 48 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:40
Sa raman sau sa ies din relatie...? 35 De la: Anilus 28 Noiembrie 2010 09:56
suflet pereche 42 De la: ingerasulluptator 22 Aprilie 2011 16:19
dragoste in trei,dar nu toti trei odata 198 De la: sunsset 30 Iunie 2011 22:30
Setari Cookie-uri