daca sotia nu mai are chef de sex

De la: Tharr, la data 2011-06-12 08:51:53 eu zic ca cel mai bine sa discute problema cei 2



exact....tharr,comunicarea este foarte importanta intr-un cuplu!
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Iunie 2011 18:26
mdap...nush ce am azi, dar cand dau cu ochii de vuvu, ma inflamez instant
face pe matura, cand ea nici nu stie pe ce lume este, la varsta pe care o are
da' toarna acilea povesti despre ce femeie de succes este, despre yurea, plodul de 14 ani si mama medic pediatru, de parca noi am fi tampiti

am un presamtz ca o sa-mi pierd rabdarea si-o sa matur forumul cu ea
michelle_
Postat pe 18 Iunie 2011 18:29
Demon ,ai si buton de oprire ??:-)))
reyya
Postat pe 18 Iunie 2011 18:29
Multe femei poate vin seara obosite si ceea ce vor e sa de odihneasca dar asta nu inseamna sa-si lase balta barbatii si sa nu faca mult timp.Trebuie sa disfrute amandoi si este o vorba cei adevarat daca nu faci dragoste aproape in fiecare zi te certi mai mult cu perechea.Asa ca femei si barbati macar o data, de doua ori pe saptamana trebuie sa profitsti timpul inpreuna.
garbo198624
Postat pe 18 Iunie 2011 18:32
Multe femei poate vin seara obosite si ceea ce vor e sa de odihneasca dar asta nu inseamna sa-si lase balta barbatii si sa nu faca mult timp.Trebuie sa disfrute amandoi si este o vorba cei adevarat daca nu faci dragoste aproape in fiecare zi te certi mai mult cu perechea.Asa ca femei si barbati macar o data, de doua ori pe saptamana trebuie sa profitsti timpul inpreuna.
garbo198624
Postat pe 18 Iunie 2011 18:34
De la: oo2010, la data 2011-06-12 09:12:52normal ca m am gandit .... vb aici insa de doamne care,,,spun ele ....nu au chef .in general ..si de ce e problema lor ..eu insa vreau sa aflu cum vad doamnele rezolvarea acestei probleme ,,,,,ce sa faca domnii in cazul in care ele nu vor ,,,






va sa zica,nu este problema ta???ok atunci de ce te incarci tu cu ea???
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Iunie 2011 18:39
doamnele peste 40 de ani chiar au chef de sex,dar daca sotii lor sar peste preludiu,clar atunci doamnele nu simt nimic sau poate ca domnii au uitat cum sa le vorbeasca,asculte si mai ales sa le seduca....bineinteles se poate intampla si invers.nu?
garbo097027
Postat pe 18 Iunie 2011 18:50

ia!! priviti aci...

http://www.youtube.com/watch?v=lFZc3gyBEOA&feature=related



cine n ar avea chef de o micutza aventura daca ar fi in aceasta atmosfera?!???????????

LILO
Postat pe 18 Iunie 2011 18:54
De la: O_K, la data 2011-06-18 18:33:12
De la: Eugenia69, la data 2011-06-18 17:41:09domnule sorin ati nimerit gresit. aici nu e pagina de matrimoniale. cel mai probabil si sotia ta a scris pe aici

sanatate!


hai mai eugenia...ca sorin nu a nimerit gresit...nu cauta una noua...doar isi spune oful...
ciudat mi se pare altceva...este posibil ca un barbat sa fie atat de naiv...si o femeie atat de parshiva incat situatia sa dureze de 20 de ani si sa nu existe o rezolvare?!?



O_K, cred ca se numeste masochism.

iar domnul s-a descris ca fiind VIRIL, deci...neuronul meu atat a priceput, saracul
Eugenia69
Postat pe 18 Iunie 2011 19:19
http://youtu.be/NBvGj-tkVTw


LILO, da nu-i mai bine asa?
Eugenia69
Postat pe 18 Iunie 2011 19:26


ba da!! "biscuite dulce"

mult mai romantic.......
LILO
Postat pe 18 Iunie 2011 19:30
De la: oo2010, la data 2011-06-12 08:40:43buna dragilor...
va citesc de multa vreme dar nu am intervenit pana acum ,,,,insa ma tot macina gandul sa fac un ..studiu ..si ce alt loc mai bun ,m am gandit ..
Poate nu o sa luati in serios acest subiect insa printre prietenii mei bantuie o problema si cred ca raspunsurile voastre le - fi de mare ajutor ..
..Cunosc insa cateva cupluri a caror relatie se clatina serios dupa mai mult de 1o ani de casnicie dintr un motiv ,,poate ,,banal ...doamnele nu au chef safaca dragoste cu domnii din varii motive iar ei sunt aprope disperati ,nu vor sa si piarda familiile dar nici aceasta absistenta fortata nu le este pe plac,,,
deci ...daca discutiile pe aceasta tema in familie s au epuizat ,,__si concluzia e ca ele nu au chef ca asa sunt ele fara chef si gata----...rabdarea s a epuizat--- ce ar trebui sa faca domnii ???
SI sincer m ar interesa mai mult pararea doamnelor casatorite
acum nu mi ramane decat sa sper ca veti gasi rabdare pentru acest subiect ...si sa va astept raspunsurile
garbo169937
Postat pe 18 Iunie 2011 20:15
De la: oo2010, la data 2011-06-12 08:40:43buna dragilor...
va citesc de multa vreme dar nu am intervenit pana acum ,,,,insa ma tot macina gandul sa fac un ..studiu ..si ce alt loc mai bun ,m am gandit ..
Poate nu o sa luati in serios acest subiect insa printre prietenii mei bantuie o problema si cred ca raspunsurile voastre le - fi de mare ajutor ..
..Cunosc insa cateva cupluri a caror relatie se clatina serios dupa mai mult de 1o ani de casnicie dintr un motiv ,,poate ,,banal ...doamnele nu au chef safaca dragoste cu domnii din varii motive iar ei sunt aprope disperati ,nu vor sa si piarda familiile dar nici aceasta absistenta fortata nu le este pe plac,,,
deci ...daca discutiile pe aceasta tema in familie s au epuizat ,,__si concluzia e ca ele nu au chef ca asa sunt ele fara chef si gata----...rabdarea s a epuizat--- ce ar trebui sa faca domnii ???
SI sincer m ar interesa mai mult pararea doamnelor casatorite
acum nu mi ramane decat sa sper ca veti gasi rabdare pentru acest subiect ...si sa va astept raspunsurile
garbo169937
Postat pe 18 Iunie 2011 20:15
De la: oo2010, la data 2011-06-12 08:40:43buna dragilor...
va citesc de multa vreme dar nu am intervenit pana acum ,,,,insa ma tot macina gandul sa fac un ..studiu ..si ce alt loc mai bun ,m am gandit ..
Poate nu o sa luati in serios acest subiect insa printre prietenii mei bantuie o problema si cred ca raspunsurile voastre le - fi de mare ajutor ..
..Cunosc insa cateva cupluri a caror relatie se clatina serios dupa mai mult de 1o ani de casnicie dintr un motiv ,,poate ,,banal ...doamnele nu au chef safaca dragoste cu domnii din varii motive iar ei sunt aprope disperati ,nu vor sa si piarda familiile dar nici aceasta absistenta fortata nu le este pe plac,,,
deci ...daca discutiile pe aceasta tema in familie s au epuizat ,,__si concluzia e ca ele nu au chef ca asa sunt ele fara chef si gata----...rabdarea s a epuizat--- ce ar trebui sa faca domnii ???
SI sincer m ar interesa mai mult pararea doamnelor casatorite
acum nu mi ramane decat sa sper ca veti gasi rabdare pentru acest subiect ...si sa va astept raspunsurile
garbo169937
Postat pe 18 Iunie 2011 20:15
ce sa zic...e greu si destul de serios! pt ca foarte multe fam au aujuns la divort din cauza asta....Ca si doamnele,sunt si domni care nu au chef sa faca sex...si uite asa ajungi sa cauti alta persoana sau pur si simplu divortezi!....Parerea mea ca dintr-un motiv sau altul se intampla asta la femei(si la barbati)iar despre trebuie sa vorbesti foarte deschis si serios cu partenera!! poate s-a plictisit de felul cum o face...poate trebuie introdus ceva nou..sau poate o inhiba ceva ce ii este jena sa spuna!....eu una zic ca motive sunt multe dar doar de la ea poti afla exact de ce se intampla asta..pt ca pt fiecare pers este diferit!
ada051453
Postat pe 18 Iunie 2011 20:28
Femeile care nu m-ai au chef de a face sex ori sunt deprese ,ori au pe alt barbat in sex nu conteaza vìrsta si nasterile,iar corpul unei persoane depinde de la una la alta vreau sa spun ca nu sunte-m toti egali in functie de stilul de viata si de stresul pe care il avem(este normal ca o femeie cu o viata linistita sa aiba voia mai mult ca una care are mereu cìte ceva de facut)
mihaela76
Postat pe 18 Iunie 2011 20:29
De la: O_K, la data 2011-06-18 18:33:12
De la: Eugenia69, la data 2011-06-18 17:41:09domnule sorin ati nimerit gresit. aici nu e pagina de matrimoniale. cel mai probabil si sotia ta a scris pe aici

sanatate!


hai mai eugenia...ca sorin nu a nimerit gresit...nu cauta una noua...doar isi spune oful...
ciudat mi se pare altceva...este posibil ca un barbat sa fie atat de naiv...si o femeie atat de parshiva incat situatia sa dureze de 20 de ani si sa nu existe o rezolvare?!?




din pacate ,,se poate ...si se poate si mai rau ,,,tocmai de aceea am deschis acest topic ,pentru ca cei doi colegi ai mei sunt exact acest gen ...si rezolvare nu exista ..indiferent ce fac ei ..ele gasesc alte nemultumiri.,,am auzit hiar replica asa sunt eu mai rece nu m ai vazut cand m ai luat de nevasta?? ,,,deci la asa replica oare mai exista vreo sansa pentru acea familie??
garbo002010
Postat pe 18 Iunie 2011 20:37
De la: ombinsibland, la data 2011-06-18 09:41:41buna dimineata Garbo , Raspund si eu da-mi permiteti , cei care nu au bani , scriu la mana , ca nu ei au inventat apa calda , si luatul la l.... , sau varianta 2 , meri la un prieten , adik , vecina , si pe datorie , o rogi frumos , sa te scoata din ra.... Sa aibe peste 48 , , si ii achiti prima rata de 5 lei din 20 , apoi te faci ca uiti , dar sa o pu sa treaca acolo ca 'imprumutat pe vecinul , si o sa tii de-a tie , barbate , ca-i baiat sarac , dar de treaba , si sa nu stie sotia lui , ca ii face capul mare , mai bea si el o bere pe ascuns , ' Si uite asa scapi de incarcator , cu bani putini , si mai faci si un sah cu vecinu , mananci si o pralitura , de la vecina , [ si cate 2- 3 pulpe , cand n-ui vecinu , acasa , saturat de fasolik , si depost , ca si tine de altfel ] , La barbat , peste 45 , nu mai e la butonul din f... si dupe 50 ani trecuti, dai din c... si zici ca f.... 'Tine minte bine prietene , femeia trebuie protejata , sa o aibe altcineva la batranete , ca tu esthi varza la 60 , ea inca verde , de aceia fac atatea nazuri , ; ca-s obosite , ca vine copilul de la scoala , ca-i post , cai bonlava masa , si nu are chef , ba ca i-ai vb, urat acum 15 ani , ca ea tine minte tot , adik si cand ai injurat-o pe soakra , ma rok , ba capul , ba piciorul , ba nu ai curatat bine cartoful , sau au deschis usa masini de spalat in mers , , a ca nu aresandale de mers la cumatra , , Ok , daca te iei dupe ia , scrii doar manual , Tandrete , iubire , [ din inima ] , flori , ciocolata , aspirat, calcat , spalat , poti sa faci si gaura-n cer , tot nu e bune , ca uite vecinu , nu are datorii la intretinere , si uite vecina , schimba fusta de 2 ori pe zi , si eu nu , esthi un rau , ce , nu sthiu , ca acum 25 de ani , ai skapat-o intentionat pe mama din brate , cand si-a scrantit glezna la noi? hmmm , sunt multe , o femeie niciodata nu e multumita , dar niciodata , Sa-mi zica mie cineva , ca sotia lui e multumita , barbati , se multumesc cu putin , ; Adik , cand e dreapta , 2 minute din atentia sotiei , si e ok , Daca nu , are ceva de umblat , pana gasesthe linistea , apoi iar e ok , in casa , Apoi incepe sotia ; ca nu tii la mine , ca parca ma neglijezi , ca nu ai trecu-to in pomelnic si pe masa , , si dai , si dai , dar nu sa sa-si revizuiasca comprtamentul , vis-a-vis de sex, dragoste exista , un barbat iubeste cu inima mult , si sufera chiar de mere la vecina , mult lai mult ca o femeie , ele iubesc cu creierul , fiecare cat il are de mare , si mintenas , , cand i se pune pata , pleaca la coafor , la cumatra , la o cafea la vecina , [ oricum , unde o cauti , niciodata nu dai acolo unde spune ] , deci capul sus , si nu uita ; tandrete , dragoste , iubire pasi, ca la 22 ani , flori , cioco. si ai sa ai .... nimik , pa ,



ratuscaceaurata
Postat pe 18 Iunie 2011 20:37
De la: iasomia, la data 2011-06-17 22:09:21betuska

ai tras vreo bericica,mami?
ia fa-ne tu o poezea, ca vad ca esti in vana...

Nu bericica nu,alcool nu-sunt tot in cura de slabire.. dar in "vana" sunt..si i-am dat o "poezea" in topicul cu "Poezii stangace"
Astept criticile sau sugestile de completare,corectare.. Si pupicuri
elisabeta_boia
Postat pe 18 Iunie 2011 20:38
.,,am auzit hiar replica asa sunt eu mai rece nu m ai vazut cand m ai luat de nevasta?? ,,,


hai sa fim seriosi! sau, mai bine, o lasam balta!
Eugenia69
Postat pe 18 Iunie 2011 20:58
adica vorbim despre femeia frigida,nu rece.....n'est pas ??
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Iunie 2011 21:29
so;utia mea este sa o inlocuiasca, cu o persoana dornica de a face SEX, trebuie doar sa stie sa nu arate
garbo184513
Postat pe 18 Iunie 2011 21:30
513,inainte sau dupa divort? .....Mais il est facile?....
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Iunie 2011 21:35
De la: oo2010, la data 2011-06-12 08:40:43buna dragilor...
va citesc de multa vreme dar nu am intervenit pana acum ,,,,insa ma tot macina gandul sa fac un ..studiu ..si ce alt loc mai bun ,m am gandit ..
Poate nu o sa luati in serios acest subiect insa printre prietenii mei bantuie o problema si cred ca raspunsurile voastre le - fi de mare ajutor ..
..Cunosc insa cateva cupluri a caror relatie se clatina serios dupa mai mult de 1o ani de casnicie dintr un motiv ,,poate ,,banal ...doamnele nu au chef safaca dragoste cu domnii din varii motive iar ei sunt aprope disperati ,nu vor sa si piarda familiile dar nici aceasta absistenta fortata nu le este pe plac,,,
deci ...daca discutiile pe aceasta tema in familie s au epuizat ,,__si concluzia e ca ele nu au chef ca asa sunt ele fara chef si gata----...rabdarea s a epuizat--- ce ar trebui sa faca domnii ???
SI sincer m ar interesa mai mult pararea doamnelor casatorite
acum nu mi ramane decat sa sper ca veti gasi rabdare pentru acest subiect ...si sa va astept raspunsurile
------ Foarte simplu a caute si ei altele sa faca sex ptr, ca ele deja se uita dupa loz sa fie plimbate imbracate ,aia sint buni si pentru ei au timp
ion_11
Postat pe 18 Iunie 2011 21:44
De la: demonsauinger, la data 2011-06-18 21:35:12513,inainte sau dupa divort? .....Mais il est facile?....
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Iunie 2011 21:54
Ma intreb,de ce au chef aceste doamne........???????
garbo105616
Postat pe 18 Iunie 2011 22:09
Zanaapelor
Postat pe 18 Iunie 2011 22:09
Raspunsul este, cam la toate situatiile, destul de simplu.
Am citit primele trei pagini, apoi m-am pierdut pe drum...
Eu cred ca barbatii care stiu sa isi aprecieze sotia, sa o faca sa se simta o femeie unica, frumoasa si dorita, nu au problema adusa in discutie. Restul ... e tacere.

Zanaapelor
Postat pe 18 Iunie 2011 22:10
BATE-ȚI APA N PIUA ...dragostea și cheful merg mana n mana cu un numitor comun.(ghicește)... grija reciproca a partenerilor ,mprțirea corecta a responsabilitților..multe alte lucruri care te unesc duc la o pstrare a dorințelor pentru ambii parteneri.acestea sunt sfaturi de la NUMITORUL COMUN!!!!
miryam_delly
Postat pe 18 Iunie 2011 22:10
De la: garbo105616, la data 2011-06-18 22:09:47Ma intreb,de ce au chef aceste doamne........???????




simplu....exista si diferenta de opinie.....el ca... .ea ca.....si daca nu esti cu el/ea...inseamna ca esti impotriva.....adica ..diferende..
ratuscaceaurata
Postat pe 18 Iunie 2011 22:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Roman....pribeag prin lume. 8 De la: Luna_in_capricorn 27 Septembrie 2010 09:53
sa il iert sau nu..am gresit la subiect:D 4 De la: si_totusi 9 Iunie 2009 16:27
convietuire cu o persoana care sufera de atac de panica 34 De la: garbo_462254 23 Martie 2017 16:12
SFAT PSIHO-EMOTIONAL 62 De la: garbo052417 1 August 2013 13:34
relatia extraconjugala 6 De la: 15 Iunie 2012 05:15
Setari Cookie-uri